Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:56

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Hej,
czeka mnie zakup zaczepu do ciągnika (jakby ktos nie wiedział 125km).
Tak sobie ogladam różne zaczepy różnych firm (Sauermann, Cramer, Rockinger itd) - wiele zaczepów niby pasuje do tej klasy ciagnika ale ma uciąg "tylko" 14-15ton.
Jak to rozumieć? Czy na takim zaczepie będę mógł ciągnąć tylko jedną przyczepe (10t ładunku i 4tony masy własnej)? Jak to sie ma do realiów kiedy widzimy ciagnik 120-150km ciągnacy 2 przyczpey po 12ton ładunku każda?
Jak to liczyć?
Czy taki zaczep będzie wystarczający dla 125km?

Pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Dzisiaj, 03:20
  •  

#2 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:15

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Z tego co pamiętam to Metaltech ma zaczep 20 ton firmy Rockinger i zgodnie z zaleceniami możliwe jest podpięcie max DB 14000 czyli 19 ton ze stajni Metaltech
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#3 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:21

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu do 2 przyczep po 12 ładunku każda to byś musiał mieć 40t zaczep od samochodów ciężarowych.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:22

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu a oni jakos jeżdżą i nie widze nie wiadomo czego - zwykłe zaczepy czy to w Agrotronach czy w Jasiach 66, 68

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#5 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:28

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Hmm-a może ta wartość (ileś tam ton) określa wytrzymałość zaczepu na rozrywanie (taka tam teoryjka Dodany obrazek )

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:32

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Tu akurat to kwestia dbania o sworzeń, oczka w zaczepach przyczep bo wybity to wiadomo. Raz pytając się dealera o wózek dolly z kwestią czy górny zaczep czy dolny to zalecał dolny i to jeszcze kule 80mm. Bo mówił że na górnym to pół roku i po zaczepie i będzie szarpać akurat trochę większy ładunek 38 ton w sumie. I co mnie wkurza to że producenci przyczep (niewszyscy) wsadzają w przyczepę oczko 50mm a zaczepy są na 40 mm. Może już to zmienili ale wątpie

#7 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:32

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Jestem podobnego zdania co @jaro jest to niby określenie ile powiną się ciągać na nim w granicach bezpieczeństwa ale nikt nie przywiązuje do tego szczególnej uwagi.

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:35

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu http://cgi.ebay.de/A...=item562bc3695c czyli taki może byc?

#9 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:41

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu może. ale 800E? Nie ma tańszych w polsce?

#10 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:41

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Współczynnik bezpieczeństwa w sworzniach królewskich wynosi 10, więc możliwy jest uciąg na sworzniu 2,5" 370ton, to samo maja firmowe linki holownicze, jak jest 3 tony to może ciągnąć 30 ton.
Są to wartości kiedy następuje zerwanie materiału oczywiście.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:48

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu w Polsce te zaczepy są po 3500-4000 NETTO, a tu cene netto masz 680E co daje ok 2700PLN

#12 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:54

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu A u dilera Scharmuller'a pytałeś?

#13 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:55

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu no koszt niezły zwłaszcza że nie masz ramki czyba że chcesz zaczep sam na ucha od cięgła

Co do tych 15 ton ciągnik w dowodzie i przeważnie wg producenta też ma tylko 15 ton uciągu (taki ok 110 KM) ale nieraz widać że można i wiele więcej zresztą zawsze jest jakiś zapas bezpieczeństwa (chyba 20%) tagże nie przejmuj się tym i śmiało wstawiaj jak zabulisz :lol: :D

Sam mijałem (bo to nie było wyprzedzanie :( )kiedyś 360 z 12-14 tonami a zaczep tam do ilu jest :(

#14 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:08

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu http://orlandi.sapal...gricultural.pdf na 59 stronie jest wzór na obliczenie kN w zaczepach.

#15 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:13

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Są i tańsze zaczepy http://www.allegro.p...y_oryginal.html

#16 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:14

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu Fajny temat, jako że jestem świeżo po zaczepowych perypetiach ośmielam się wnieść nieco do tematu. 1.Wartość 12-15 ton /tysięcy kg/ jest to wartość masy ciągnika a nie masy przyczep.
2.Siła uciągu jest wyrażona w kN i jest to teoretyczna siła pomiędzy masą ciągnika a masą przyczepy /jest na to wzór/.
3.Zaczep wg mnie za drogi. Dlaczego nie na Allegro - widziałem tam prawdopodobnie nowe Rockinger'y po 1800 pln /nie wiem brutto czy netto ale to i tak taniej/.
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#17 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:18

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu marcin: bo ten zaczep jest prawie nowy - czytaj malowany, wiec wole juz trafić nówkę bez fvat w niemcach za 350-400E niż kupowac tutaj coś prawie nowe.
axial: mozesz jakis link rzucic?

#18 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:20

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu @Yacenty masz w moim poście link jaki to wzór. jak liczyłem to przy masie przyczep 38 ton i masie ciągnika 8t to wychodzi że trzeba ~65kN.

#19 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:22

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu co do tego linka do goscia z okcic - on nie wie po ile sa czesci normalnie u dilera JD - krzyknął mi 10% wiecej za czesci niż u mnie lokalnie diler - wiec po co mam u niego kupowac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:27

Uciąg ciągnika a uciąg zaczepu witam. to ze zaczep wytrzymuje 15 czy tam 20 ton to nie jest ze mozesz mu zaczepić przyczepe okóra wazy tyle ile wtyrzymuje zaczep ty chodzi o to ze te 15 czy tam 20 ton dopiero da radę go rozerwać nie urwać. patrz masz pusta przyczepe która wazy tam 1400kg ale wezmiesz zaczep w rece i jak stoi na równym to ją pociągniesz sam włąsnymi rękoma wiec jak tyle dasz rade??chodzi o to jaka siła się wytwarza kurcze jak to wytłumaczyć  <_<przyczepa waząca np. 20 ton z ładunkiem nie wytwarza oporu tocznego równego masie przyczepy z ładunkiem  :)myślę ze mnie jakoś zrozumieliście  :lol:

podajżę ze c-360 ma max uciąg 1200kg stopien uciągu 0,9 tak dla przykładu ze nie chodzi o wagę przyczepy :D

Dodaj odpowiedź