Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu?

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mario1988

mario1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:26

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? Witam. jestem ciekaw czy belarus 920 dałby se rade z takim agregatem 2.7 m. i do tego siewnik. jak myślicie ??? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? Dzisiaj, 01:04
  •  

#2 Share Pawel1991

Pawel1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:37

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? Na lekkich glebach da rade. Ale na ciężkich zwięzłych już niebardzo.

#3 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:49

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? na stronie agromaszu zapotrzebowanie minimalne podają 90km, ale z doswiadczenia wiem ze to ok o 20 km za duzo, gdyz to zaorane idzie lzej, a taki talerzowy nie idzie ciezej niz zwykly agregat, zalezy jeszcze jaki wal chcesz wziasc i jaki to ma byc siewnik, jesli zwykly rurowy wal i siewnik poznaniak i mozesz smialo kupywac

#4 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:52

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? Też chcem kupic taki agregacik ale 3m i nie wiem czy z siewnikiem poznaniakiem ktory zasypany zbozem wazy 600kg będę dał rady pracowac swoim New Hollandem TD 5050. Może ktoś powie na ten temat. Wał bym brał rurowy oczywiście.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#5 Share mario1988

mario1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:56

na stronie agromaszu zapotrzebowanie minimalne podają 90km, ale z doswiadczenia wiem ze to ok o 20 km za duzo, gdyz to zaorane idzie lzej, a taki talerzowy nie idzie ciezej niz zwykly agregat, zalezy jeszcze jaki wal chcesz wziasc i jaki to ma byc siewnik, jesli zwykly rurowy wal i siewnik poznaniak i mozesz smialo kupywac

Tak wał zwykły i siewnik poznaniak. Raz pożyczyłem agregatu uprawowo siewnego i siewnik poznaniak a szer. 2.7m agregat z unij. to dał se rade nawet nie składałem tylko jak przez pruzde przejerzdzałem bo troche strach żeby coś niepękło

#6 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:03

na stronie agromaszu zapotrzebowanie minimalne podają 90km, ale z doswiadczenia wiem ze to ok o 20 km za duzo, gdyz to zaorane idzie lzej, a taki talerzowy nie idzie ciezej niz zwykly agregat, zalezy jeszcze jaki wal chcesz wziasc i jaki to ma byc siewnik, jesli zwykly rurowy wal i siewnik poznaniak i mozesz smialo kupywac

Śmiało to ja mogę powiedzieć ze piszesz bzdury!!! :lol:
Tak się składa ze posiadam taki agregat (wersja 3.0m) i mogę powiedzieć iż producent podaje właściwe dane. Na rżysku idzie zdecydowanie lżej niż w zaoranym! Do 2.7 90 km to minimum i nie ma co porównywać zębowego z talerzowym, ponieważ talerzowy ma zdecydowanie większe zapotrzebowanie na moc!

#7 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:18

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? Ja myślę kupić 3m z uni aresa do 122KM ciągnika tylko nie wiem z jakimi talerzami

#8 Share mario1988

mario1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:53

Śmiało to ja mogę powiedzieć ze piszesz bzdury!!! :lol:
Tak się składa ze posiadam taki agregat (wersja 3.0m) i mogę powiedzieć iż producent podaje właściwe dane. Na rżysku idzie zdecydowanie lżej niż w zaoranym! Do 2.7 90 km to minimum i nie ma co porównywać zębowego z talerzowym, ponieważ talerzowy ma zdecydowanie większe zapotrzebowanie na moc!

i właśnie myśle że belarus bendzie miał troche ciężko w 3m. ale w 2,7 to powinien pociągnąć. bo udzwig ma 4,5 tony. i ogulnie sam jest opciężkawy. a jak nieda rady to forstrita zt 300 podczepie i dla niego to bez problemu.

#9 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:40

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? ja do pronara kupie agregat 3m + poznaniak i zobaczymy kto gada bzdury, przekonamy sie na wiosne

#10 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 22:14

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? Ja nie muszę czekać do wiosny , bo już jesiennych zasiewów dokonywałem tym zestawem http://www.agrofoto....mage&img=171262 (10045 jest trochę za słaby optymalny był by 12145) więc wiem jak się pracuje agregatem talerzowym i jakie jest jego zapotrzebowanie na moc.
@ mario1988 uważam iż nie masz się nad czym zastanawiać kupuj 2,7m skoro masz do dyspozycji te ciągniki to zawsze któryś sobie poradzi z nim :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mario1988

mario1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 17:49

Ja nie muszę czekać do wiosny , bo już jesiennych zasiewów dokonywałem tym zestawem http://www.agrofoto....mage&img=171262 (10045 jest trochę za słaby optymalny był by 12145) więc wiem jak się pracuje agregatem talerzowym i jakie jest jego zapotrzebowanie na moc.
@ mario1988 uważam iż nie masz się nad czym zastanawiać kupuj 2,7m skoro masz do dyspozycji te ciągniki to zawsze któryś sobie poradzi z nim :rolleyes:

Masz racje. Widziałem twuj agregacik Fajna zabawka takim to można i zasiać i po kukurydzy zrobić itp. Pozdro

#12 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 18:10

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? 'Mario1988' jaki masz udźwig w MTZ??

#13 Share mario1988

mario1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 21:00

'Mario1988' jaki masz udźwig w MTZ??

W belarusie mam 4.5 tony tak jest podane. Bo jest wzmacniany dwoma siłownikami jak i pronar tylko że cenowo sie rużni

#14 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 08:16

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? No to ładny podnośnik masz widze. Ja juz zadecydowałem, będe brał 2,7m agr. talerzowy z wałem packera i talerzami 56cm.

#15 Share mario1988

mario1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 18:33

No to ładny podnośnik masz widze. Ja juz zadecydowałem, będe brał 2,7m agr. talerzowy z wałem packera i talerzami 56cm.

a jaki masz ciągnik?? Na taki wał to musisz mieć dobrą ziemie bo inaczej to będzie się zapychał. I nawet jak mokro to będzie ciężko. Będzie się wszystko przyklejać do wału itp.

#16 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:11

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? Mam New Hollanda TD5050, moc 95km, podnosnik 3650kg, Ziemie mam 4-5 klasa. Myśle że nie będzie się zapychał chociaż nie jestem pewien.

#17 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 22:08

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? @kobra89 a dlaczego miał by się zapychać? :rolleyes:

#18 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 22:14

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? Ze względu na mozaikowatą glebe w moim przypadku, na każdym kawałku mam tak, że na dole jest mokrowato tzn ciezka, zbita gleba, a górki to piach pustyni.

#19 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 22:39

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? Uważam że poradzi sobie w takich warunkach :rolleyes:
robiłem na polu gdzie miejscami stała woda ale radził sobie, ze słaba glebą też problemów nie powinno być :blink:
ile waży twój nh? 2,7m powinno być ok do nh :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 08:11

Co sądzicie o agregatach talerzowych z agro-maszu? Waga z obciążnikami 4,5 tony, teraz na przód dorzuce jakieś ze 200kg.