mario1988

Rozrzutnik obornika nowy za 25000zł

Polecane posty

mario1988    0

Witam. Co sądzicie o nowych rozrzutnikach za 25000zł brutto... Mam chęć taki nabyć i chciałbym sie co nieco dowiedzieć na ten temat. Z góry Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he nowy za 25 tyś to wiadomo juz o jaki chodzi :lol: he he a więc mogę się domyslać że o te tandemy z Ryk sprzedawane na allegro, ale i za 25 tyś można kupić cynkomet 2 osiowy 4t, ale co do tych tandemów to raczej nie ma się co bać konstrukcja solidna i osobiście nie widzię sensu dopłacać do warfamy bo te rzemieślnicze to to samo a warfama to też cudo nie jest, jak na rozrzutnik za 25 tyś to bardzo konkretne sprzęty należy jeszcze zwrócić uwagę na producenta bo jest wielu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

ja też przyłączam się do pytania. Jaki najlepszy producent w mniej więcej takiej cenie rozrzutnika?? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1988    0

he nowy za 25 tyś to wiadomo juz o jaki chodzi :lol: he he a więc mogę się domyslać że o te tandemy z Ryk sprzedawane na allegro, ale i za 25 tyś można kupić cynkomet 2 osiowy 4t, ale co do tych tandemów to raczej nie ma się co bać konstrukcja solidna i osobiście nie widzię sensu dopłacać do warfamy bo te rzemieślnicze to to samo a warfama to też cudo nie jest, jak na rozrzutnik za 25 tyś to bardzo konkretne sprzęty należy jeszcze zwrócić uwagę na producenta bo jest wielu :D

 

Tak masz racje dużo słyszałem jedni se chwalo inni nie.a od producenta to z Makowa Mazowieckiego. widziałem na allegro to nawet nawet. wolał bym niż z warfamy. a chodzi mi o tandema 8 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

Czy ten tandem jest solidny to bym tak nie powiedział, ponieważ jest zrobiony na takim wahaczu który z czasem się wyrabia i koła się "rozkraczają". Co innego jakby to były dwie osie przy sobie tak jak w Tytanach i to w tedy jest solidne. Ale jak ktoś nie ma dużo gnoju do wożenia to może być, choć mój wujek ma taki właśnie tandem w swoim rozrzutniku i narzeka, że na uwrociach spycha ziemię. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Ja miałem ten problem rok temu, nawet jeździłem pod Ryki oglądać te rozrzutniki z allegro i rzeczywiście rzemieślnicze wykonanie i na dodatek bardzo nie dokładne i tych bym nie polecał. Ale pod Rykami sprzedają również rozrzutniki Pol-Mot Warfama i właśnie zdecydowałem się taki kupić za kompletny rozrzutnik jedno osiowy o ładowności 4,5 t i podwójnych bortach zapłaciłem 23500 zł. Mam go od jesieni 2008 roku i jak na razie spisuje się nieźle wykonanie o niebo lepsze niż tych rzemieślniczych. W tamtym roku wywiozłem około 150 rozrzutników obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1988    0

Moim zdaniem co widziałem na allegro to te rozrzutniki od producenta a warfamą są podobnie wykonane. ale wiesz najlepiej jak by to zobaczył na własne oczy i porównał. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Mam znajomego który kupił rozrzutnik 8 ton na tandemie własnie z Makowa Mazowieckiego. I jest bardzo zadowolony. Mówił że idzie dużo lżej niz jego stary dwu osiowy. Po ściernisku targał go c-360 i dawał rade. Czyli może faktycznie nie są takie złe te rozrzutniki.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy ten tandem jest solidny to bym tak nie powiedział, ponieważ jest zrobiony na takim wahaczu który z czasem się wyrabia i koła się "rozkraczają". Co innego jakby to były dwie osie przy sobie tak jak w Tytanach i to w tedy jest solidne. Ale jak ktoś nie ma dużo gnoju do wożenia to może być, choć mój wujek ma taki właśnie tandem w swoim rozrzutniku i narzeka, że na uwrociach spycha ziemię. :rolleyes:

 

To w tych rzemieślniczych przyczepach tandem tak samo będzie się robiło nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam pierwowzór tejże maszyny i powiem, że spychanie ziemi jest zauważalne, ale to wada każdego tandemu. Wbrew pozorom może łatwo jeździ się po prostej, ale na zakrętach taki rozrzutnik stawia spory opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zakręt zakrętem jak ryje na polu to zawsze to jakaś uprawa :rolleyes: he he a tak powaznie mnie interesuje inna kwestia bo lubie sobie szybciej latać po polu z gó*nomiotem no i ten cały 1no osiowy to ma tendecje do podskakiwania i todść mocno około 12-15km/ha a czy taki tandem jak w tych rozrzutnikach rzemieślniczych amortyzuje troche tzn czy nie ma tendencji do podskakiwania, bo może lepiej pomyśleć o 4t na 2 osiach ze skrętem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Powiem Ci, że więcej jak 28km/h to nie goniłem na pełno bo można nerki sobie odbić. Na pusto na równych odcinkach do 35km/h dalej nie cisnę bo za droga impreza. ;P Na dwuosiówkę nie nałożysz tyle z pewnością, bo paka mniejsza. Jednak lepszy komfort jazdy jest z dwoma osiami, bo nie "dziuka" na zaczepie. Z drugiej strony jednak z tandemem się lepiej manewruje. Minusem jest to, że jak na tandemie masz obornik na końcu paki to Ci ciągnik podnosi. W JD nie odczuwalne, ale w Ferdku było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

Ten "rzemieślniczy" tandem w przyczepie raczej też będzie podskakiwał, ponieważ nie posiada resorów które by amortyzowały wstrząsy. Czy podnosi ciągnik jak jest gnój na końcu paki to zależy od odległości osi od ciągnika, im osie są dalej od ciągnika tym bardziej go dociąża i mniej go podnosi. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem i w dużej mierze od rozstawu osi i masy. Jak wiadomo 3514 to zapaśników nie należy. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no ale jak idzie to na tandemie to 2 kółka wybierają dziury to mniej skakać powinien, a jak jest w tandemie warfamy chyba taki sam układ osi i wychaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj