Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłosć

112 odpowiedzi na ten temat

#41 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 00:32

Przyszłosć

Tak sobie myślę, jak to będzie za kilka lat z żywnośćią. Z jej brakami, ceną. Może wtedy będzie lepiej.

No niby ludzie coraz więcej jedzą bo mają więcej pieniędzy, coraz więcej ludzi jest na świecie, ogólnie rośnie popyt na żywność więc jej ceny powinny rosnąć i rosną - niestety tylko w sklepach.
O ile urosła cena chleba czy szynki lub kiełbasy od dajmy na to 97 czy 2000 roku? A ile ''urosła'' cena skupu świń lub zboża?
Żywność będzie cały czas drożeć ale rolnik nic z tego nie będzie miał gdyż za mało znaczy na rynku.

Damian jak ten system upadnie podobnie jak socjalizm ( a nie tam żadna komuna) w 1989 roku to jaki system będzie po kapitaliźmie? Monarchia absolutna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłosć Dzisiaj, 09:21
  •  

#42 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 08:25

Przyszłosć

@super Twoje rozumowanie jest co najmniej dziwne... czy na prawdę nie dostrzegasz plusów jakie mamy po wejściu do unii? powiedz mi jak byś wychodził choćby na 0 gdyby nie dopłaty bezpośrednie? jak byś inwestował w park maszynowy czy budynki gospodarcze gdyby nie PROW? gospodarka się rozregulowała i tyle jest większa podaż niż popyt więc i ceny spadły a tu nie ma nic do tego unia, zresztą ja wcale nie widzę takiej złej przyszłości ani nawet teraźniejszości patrząc na okolicznych rolników trzeba liczyć i przede wszystkim ciąć koszty ciąć koszty i do przodu

Pogadamy jak nie będziesz miał w końcu z czego ciąć-człowieku nie wiem ile masz lat ale ja inwestowałem w budynki i park maszynowy przed wejściem do Unii-więc nie rozumiem-druga sprawa-ilu rolników skorzystało z PROW-u.Prosiłbym o dane globalne i porównanie ilu skorzystało a ilu nie (stosunek liczby tych do tych)-tylko bez rozdrabniania się i udowodniania na siłę że każdy mógł...jakby mógł to każdy by skorzystał nie ?

#43 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 10:19

Przyszłosć tylko z czego można ciać te koszty.a ten prow czy inne pieniądze z uni to biorą tylko tacy ludzie co mają znajmośći wszędzie i tylko się chwalą co się nie dorobili i to jest żenujące

#44 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 10:46

Przyszłosć

Zgadzam sie z marcint19 tez dostrzegam więcej plusów wejścia do unii. To ze ceny surowców rolnych spadają to nie jest wina UE. Niska cena zbóż czy mleka jest na całym swiecie. Nie wyobrażam sobie żebym w gospodarstwie o pow 80 ha mógł tyle zainwestować w maszyny gdyby nie SPO I PROW. A teraz korzystam z programów rolnosrodowiskowych i mam do 2700 zl/ ha, mimo ze na produkcji mleka zarabiam mniej niż w poprzednich latach to i tak zysk naszego gospodarstwa jest wyższy niż przed wstąpieniem do UE.

Tylko weź kolego pod uwagę cenę maszyn przed wprowadzeniem SPO itp. np. Agregat Kos 3S kosztował ok 8 000 jak weszły dopłaty ok 16 000 zł.Kupiłem za 16 000 - zwrot, mam się cieszyć że dostałem zwrot????

A ile ludzi nie korzysta z SPO itp i płaci całą kwotę dorabiając sprzedawców producentów itp.

Chyba nikt nie powie że tyle wzrósł koszt wyprodukowania.

Wiadomo są i plusy wstąpienia ale też i minusy.

To jest tak jak z nawozami np Polifoska 8 1,5 roku do tyłu ok. 2 400 zł/tona a dziś ok. 1 300 zł/tona --- gaz i koszty produkcji tak staniały (nikt oficjalnie nic o tym nie mówi) dziwne ale prawdziwe.

Jest okazja zarobić to czemu nie.

Niech rolnikowi zapłacą godnie za produkty to żadne dopłaty nie będą potrzebne bo te pieniądze na dopłaty to niby skąd są??????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#45 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 24 styczeń 2010 - 11:07

Przyszłosć według mnie to plusy sa tylko te ze są dopłaty i rózne dofinansowania minusy w tych dopłatach takie ze trzeba rózne arunki spełniać.a;e i tak polak jest  to tyłu zawsze w którymś wydaniiu tygodnika rolniczego byóo napisane ze my dostajemy jako dopłaty  25% tego co dostają np niemcy a gdzie 75%??????????. no tylko jak sie nie narobisz to nie zarobisz gdybyśmy dostaali 100% dopłat to bśmty zyli jak nie jeden wysoko ustawiony...

#46 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 11:14

Przyszłosć ja tylko nie rozumiem jednego, dużo z Was pisze, że się nie opłaca, że macie straty - to teraz zastanawia mnie fakt skąd taka duża zawziętość na każdy kawałek ziemi w Waszych rejonach.
Ja rozumiem to w ten sposób, rolnictwo przynosi mi straty odpuszczam i idę do innej pracy, w mojej okolicy tak bardzo wielu zrobiło. Pole leży odłogiem.

#47 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 11:51

Przyszłosć Idę do innej pracy-rozumiem że kolega tą inną pracę ma i to w takiej odległości że może tam dojść choćby i na piechotę ?Dodany obrazek -zresztą jak idziesz do pracy do miasta to potem o Tobie są takie komentarze że miejscowym (mieszczuchom) pracę zabierasz a przy okazji pewnie tylko KRUS płacisz-chcesz wyjść na takiego ?

#48 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 11:56

Przyszłosć nie miałem tutaj na myśli akurat siebie i nie przedstawiałem swojej sytuacji.

#49 Share krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 12:02

Przyszłosć wg. mnie UNIA nic wielkiego nam nie dała...co z tego że dostajemy dopłaty bezpośredni...jakieś dofinansowania...co z tego mamy.A nie lepiej nie dać żadnych dopłat tylko uczciwe ceny na wszystko...kiedyś jak się sprzedało litr mleka to kupiło sie za to litr ropy a dzis.UNIA jest winna i to bardzo...dac nam konkretne ceny na żywiec..zboże...owoce...itp. obniżyć ceny środków ochrony ...nawozów i damy sobie rade bez dopłat.

A odnośnie Euro nie bójcie sie tak szybko to go u nas nie wprowadzą...może i spełniamy większość warónków i jestesmy gotowi do przyjęcia...ale jednego nie spełnaiamy:mianowicie mamy za dużą dziure Budżetową i to nam nie pozwoli przyjąć nowej waluty:)

#50 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 12:03

Przyszłosć

ja tylko nie rozumiem jednego, dużo z Was pisze, że się nie opłaca, że macie straty - to teraz zastanawia mnie fakt skąd taka duża zawziętość na każdy kawałek ziemi w Waszych rejonach.
Ja rozumiem to w ten sposób, rolnictwo przynosi mi straty odpuszczam i idę do innej pracy, w mojej okolicy tak bardzo wielu zrobiło. Pole leży odłogiem.

Popieram przedmówcę, każdy mówi że już dokłada do gospodarstwa, a niby skąd dokłada jak tylko utrzymuje się z gospodarstwa. Wiadomo raz lepiej raz gorzej ale cały czas malutkimi kroczkami do przodu. Takie jest moje zdanie.

Część chciała by z rozwijać w bardzo szybkim tempie.

Chcieć a mieć to dwie różne rzeczy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 12:18

Przyszłosć

nie miałem tutaj na myśli akurat siebie i nie przedstawiałem swojej sytuacji.

Pisałem "Tobie" w znaczeniu "ci o których pisałeś"Dodany obrazek -ja tak straszliwie nie narzekam,nie mówię o "dokładaniu do gospodarstwa" ale wkurza mnie niemiłosiernie propaganda sukcesu-nie dalej jak wczoraj dzwoniłem do pewnego dealera aby zapytać się o pewną maszynkę-pierwsze pytanie dealera brzmiało-"bierzesz Pan na PROW czy normalnie"-jak spytałem się co za różnica to okazało się że jest-1500 zł różnicy na "+" w cenie na PROW.Co mi z tego że dostanę dofinansowanie jak maszyna kosztuje dwa razy tyle co przed paru laty ?

#52 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 12:44

Przyszłosć zlikwidować to tylko pozostaje.

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:08

Przyszłosć

Pisałem "Tobie" w znaczeniu "ci o których pisałeś"Dodany obrazek -ja tak straszliwie nie narzekam,nie mówię o "dokładaniu do gospodarstwa" ale wkurza mnie niemiłosiernie propaganda sukcesu-nie dalej jak wczoraj dzwoniłem do pewnego dealera aby zapytać się o pewną maszynkę-pierwsze pytanie dealera brzmiało-"bierzesz Pan na PROW czy normalnie"-jak spytałem się co za różnica to okazało się że jest-1500 zł różnicy na "+" w cenie na PROW.Co mi z tego że dostanę dofinansowanie jak maszyna kosztuje dwa razy tyle co przed paru laty ?

I bardzo dobrze.Dla ludzi płacących własnymi środkami należą się specjalne względy ;) .Szkoda tylko że akcje typu PROW skutecznie niszczą zasady zdrowej konkurencji wśród sprzedawców sprzętu.Mając pewność że na rynek trafi pewna pula pieniędzy robią z cenami co chcą.Brak akcji typu PROW zmusiła by do rynkowego podejścia do cen na maszyny,z oczywistą korzyścią dla tych którzy potrafią wypracować własne środki.

#54 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:08

Przyszłosć yarecki12 komuna(komunizm) a socjalizm to jeden ciort wielkiej różnicy nie ma. może nastanie prawdziwy socjalizm albo prawdziwy kapitalizm;p

unia europejska jest bardzo dobrym pomysłem mam nadzieję że za jakieś 50+ lat z uni zrodzi się jednolite państwo (cesarstwo) i będzie najsilniejsze i najlepiej rozwinięte na świecie... dopłaty nie są dla rolników tylko dla konsumentów

#55 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:11

Przyszłosć Wiesz mi kolego że jest ogromna różnica pomiędzy komunizmem a socjalizmem, jednak uważam, że to twój nauczyciel historii i WOS-u powinien Ci ją przedstawić
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#56 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:26

Przyszłosć

I bardzo dobrze.Dla ludzi płacących własnymi środkami należą się specjalne względy Dodany obrazek .Szkoda tylko że akcje typu PROW skutecznie niszczą zasady zdrowej konkurencji wśród sprzedawców sprzętu.Mając pewność że na rynek trafi pewna pula pieniędzy robią z cenami co chcą.Brak akcji typu PROW zmusiła by do rynkowego podejścia do cen na maszyny,z oczywistą korzyścią dla tych którzy potrafią wypracować własne środki.

Pewnie że dobrze Dodany obrazek -ciekawe tylko co się okaże po 50 latach (jak odtajnią dokumenty na SAPARD,SPO i PROW) Dodany obrazek -ile kasy poszło "na lewo"-czasami szlag mnie trafia jak widzę oborę dostosowaną do wymagań za pomocą dajmy na to płyt z pleksi-byleby tylko papier wytrzymał...

#57 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:32

Przyszłosć Tak jak kiedyś do gościa od historii czy tam wosu powiedziałem ''a wie pan, za komuny było to i tamo lepiej'' a on mi zaczął wykład robić prawie całą lekcję o tym że u nas nie było komunizmu tylko socjalizm. Mniejsza o to w każdym razie my jesteśmy 20 lat w nowym ustroju, a niemcy zachodnie są w podobnym ustroju od 1945 roku więc mieli więcej czasu, a my nadrabiamy zaległości i zacofanie z czasów PRL ( to będzie najwłaściwsze określenie, a nie kłótnia czy komunizm czy socjalizm).

Wogle dużo jest zamieszania koło tych programów pomocowych, daje to niezłe pole do korupcji i nadużyć.
W piątkowej lub sobotniej gazecie wyborczej jest artykuł o dopłatach w rolnictwie. Było napisane że problem polskiego rolnictwie jakim jest jego rozdrobnienie sam się rozwiąże w ciągu 15-20 lat bo 34% rolników nie ma następców wg ich badań

#58 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:32

Przyszłosć Jaro bez urazy raz jeden byłem w Niemczech na wyjeździe zorganizowanym przez naszą gminę do partnerskiej gminy u naszych sąsiadów.
Obora mleczna około 100 sztuk syf, kila i mogiła że tak powiem, pomiędzy obora a zbiornikiem na mleko jedno przejście i do tego drzwi takie że jak by się ktoś poślizną to z futryną by poszły przy próbie podparcia się o nie. Jak oni mogą brać kasę za nic to my też powinniśmy.
Dla mojego Ojca kasa z UE to pieniądze o które trzeba walczyć bo to nam się należy. Jak miasto się drze że na UE tylko rolnik skorzystał, to my musimy starać się skorzystać z tego najwięcej jak to możliwe bo nikt am i tak nie uwierzy póki sam nie zostanie rolnikiem.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#59 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:40

Przyszłosć Pewnie że bez urazy-wiem że tam potrafi być syf,kiła i mogiła-ale niedługo też to u siebie wprowadzimy,potem GMO,potem zielone mleko od sztucznej krowy,potem...całe szczęście że mam już parę latek i nie będę musiał na to patrzeć ;) .
No i pytanko-zobacz jak sam pisałeś-"im się NALEŻY"-a my musimy walczyć-kolejki pod Agencją,telewizja,ukazywanie pazernego polskiego chłopa ...ciekawe kto za to wszystko odpowiada ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 24 styczeń 2010 - 14:33

Przyszłosć ja to kto jest odpowiedzialny? MY bo w demokracji to osły wybierają hieny, które nimi rządzom

z drugiej strony rolnik przekształcił się z rzemieślnika w producenta. próg opłacalności tak sie podwyższył i sie stale podwyższa. chcą czy nie chcąc na tym polega szeroko pojety rozwój gospodarczy. dotyczy to prakycznie każdej dziedziny życia/gałęzi przemysłu itd

najgorsze jest to że w wielu kwestiach msimy być "bardziej papiescy niż paież a mniej na ofiare zbieramy"

przy obecnej liczbie ludności na świecie rolnictwo będzie istniało,to jest pewne.ze zbieractwa i łowiectwa i niewyżyje ponad 5 mld ludzi ;) :D :D :D