Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszłosć

112 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 11:46

Przyszłosć Lukaszz110 ja ostatnio znalazłem w domu fakturę za świnie z 97r- 4.5zł/kg. A po ile była ropa, po ile nawozy,środki produkcji... To że ktoś ma 4 ciągniki to nie znaczy nic. Mam znajomego co ma nowego NH za ponad 200tys i masę nowych maszyn a wozi się fiatem 126.Dostaje kupe kasy za mleko,spłaci ratę za sprzęt,kupi paszę,zapłaci rachunki i wiele nie zostaje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszłosć Dzisiaj, 21:54
  •  

#22 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 13:12

Przyszłosć traktory nie są żadnym wyznacznikiem a tym bardziej używane bo kosztują grosze. No jak wy i gospodarstwo obrabiacie i jeszcze praca to ja dziękuje po co tak robić nie widze w tym sensu... rolnictwo jest podstawą każdej gospodarki i musi istnieć za kilkadziesiąt lat jak skończy się ropa wegiel itd. to rolnictwo będzie bardzo opłacalne

#23 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 23 styczeń 2010 - 13:19

Przyszłosć damian18 niby czemu??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#24 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 18:01

Przyszłosć tak tylko dawniej nie było tej uni i ludzie mieli tylko po pare hektarów i się dorabiali wiecej niż teraz jak jesteśmy w tej uni.a teraz żeby się coś dorobić to trzeba mieć po 200-300 hektarów i do czego to doszło

#25 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3923 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 18:05

Przyszłosć Moim zdaniem każdy chciałby leżeć i mieć z tego pieniądze. Wiadomo można wygrać w totka i żyć, Ale jeżeli ktoś nie ma głowy to nawet ta wygrana mu nic nie poprawi, jak pisał kolega ekonomista, prawnik i księgowy w jednej osobie dodał bym jeszcze że nie tylko (mechanik, elektryk, hydraulik, weterynarz itp) wiadomo jeżeli robimy wszystko sami w gospodarstwie to pieniądze nam zostają.

Bo jeżeli usiądziemy i zaczniemy płakać to nic to nam nie da, trzeba myśleć realnie.

A w mieście to jest słodko ( bo uważam że każdy myśli o pracy w mieście jeżeli gospodarstwo się nie opłaci)??????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#26 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:14

Przyszłosć

traktory nie są żadnym wyznacznikiem a tym bardziej używane bo kosztują grosze.

Może dla kilkaset hektarowców. Nie dla 20ha... Grosze? Chcę kupić DF 110km z 98 roku za 80 000, tanio prawda? Nie ma mowy o pomoc z UE.

Tak sobie myślę, jak to będzie za kilka lat z żywnośćią. Z jej brakami, ceną. Może wtedy będzie lepiej.

#27 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:44

Przyszłosć odpowiednia maszyna na te twoje hektary Ty to 60 obrobisz spokojnie jak hodowli nie masz. rafał a temu że co to daje pracować u kogoś i zarobioną kasę w gospodare kłaść gospodara ma być samo wystarczalna i jeszcze zysk musi zostać

#28 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:05

Przyszłosć ale czemu jak polska nie była w uni to z gospodarki więcej się dorobił niż teraz jak jesteśmy w uni. a w mieście to i tak jest chyba 1000razy niż na wsi nic go nie obchodzi o nic się nie musi martwić.

#29 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:18

Przyszłosć @super Twoje rozumowanie jest co najmniej dziwne... czy na prawdę nie dostrzegasz plusów jakie mamy po wejściu do unii? powiedz mi jak byś wychodził choćby na 0 gdyby nie dopłaty bezpośrednie? jak byś inwestował w park maszynowy czy budynki gospodarcze gdyby nie PROW? gospodarka się rozregulowała i tyle jest większa podaż niż popyt więc i ceny spadły a tu nie ma nic do tego unia, zresztą ja wcale nie widzę takiej złej przyszłości ani nawet teraźniejszości patrząc na okolicznych rolników trzeba liczyć i przede wszystkim ciąć koszty ciąć koszty i do przodu

#30 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3923 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:25

Przyszłosć

ale czemu jak polska nie była w uni to z gospodarki więcej się dorobił niż teraz jak jesteśmy w uni. a w mieście to i tak jest chyba 1000razy niż na wsi nic go nie obchodzi o nic się nie musi martwić.

Jak masz pewną pracę (na państwowej posadzie to może lepiej) ale jak pracujesz u prywaciarza to nie wiem komu jest lepiej (jestem na swoim dla ścisłości) wiemy jak jest dziś szanowany szary pracownik.

1000 razy lepiej o chyba masz to na myśli że wychodząc z pracy nie wie że jutro będzie zwolniony!!!!!

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 23 styczeń 2010 - 21:04

Przyszłosć

ale czemu jak polska nie była w uni to z gospodarki więcej się dorobił niż teraz jak jesteśmy w uni. a w mieście to i tak jest chyba 1000razy niż na wsi nic go nie obchodzi o nic się nie musi martwić.

Nie przesadzaj.W mieście też nie jest lekko nie tylko my mamy ciężko.Piszesz ze po wyjściu z pracy człowiek ma wszystko w d*pie ale myśle ze tak do końca nie jest.Mój starszy też ciężko filozofuje ze nie ma to jak robota do 15 i potem masz spokój,ale ja sie pytam gdzie masz taka robote?? w ZGKiM w mojej miejscowości rzeczywiście pracują do 15;00 ale zarabiają 800zł to weź teraz utrzymaj rodzine.Pracując u osoby prywatnej jesteś na jego łasce, jak się nie podoba to w każdej chwili może cie wywalić na ryj.Do puki nie zmieni się myślenie ludzi i podział na "miastowych" i "chłopów" nigdy nie będzie porozumienia!!

Wracając do tematu to jak wróżenie z fusów.Mam nadzieje ze sytuacja w rolnictwie sie poprawi i chyba kazdy z nas rolników ma taka nadzieje,a co bedzie to zobaczymy jak dożyjemy :rolleyes:
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#32 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 23 styczeń 2010 - 21:28

Przyszłosć Najbliższe lata mogą być kluczowe. Polska przygotowuje się do przyjęcia nowej waluty obowiązującej w Unii Europejskiej. Może być ciekawie :rolleyes:
ArturKowalewo

#33 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 21:55

Przyszłosć ale w mieśćie ma przynajmniej co miesiąc wypłate a w rolnictwie to wiecie jak jest cały rok się czeka na to żebyś coś urosło i myślisz albo będziesz w plecy albo na plus a w mieśćie co porobi miesiąć i wypłata marne pieniądze ale zawsze coś.

ciekwość jak będzie jak wprowadzą euro.to wtedy nasz już dobiją pewno do końca.

#34 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 23 styczeń 2010 - 22:20

Przyszłosć nie wiem czy wprowadzenie euro poprawi czy pogorszy kondycje polskiego rolnictwa ale na pewno ją wyklaruje. tzn mniej będzie niewiadomych. tak to nie wiadomo po jakim kursie dopłaty przeliczą, po jakim kursie maszyne kupisz, po ile kupia to co wyprodukowałeś, akcyza rośnie a euro tanieje i paliwo bez zmian, itd itd

czekam na euro z niecierpliwością

#35 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 22:49

Przyszłosć każdy ma trochę racji... ale podzielcie rolników na dwie grupy. Pierwsza-dziedziczysz po ojcu np 200ha,oborę i 100 sztuk krów i nowoczesny park maszynowy... Druga grupa-dziedziczysz 15 ha,starą 60-tke i jakiś chlewek... pierwszy zawsze będzie się dziwił że drugi mówi że na wsi jest ciężko,bo trzeba zdobyć więcej ziemi,nowy sprzęt-zacząć praktycznie od zera

#36 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 22:51

Przyszłosć i tak zniszczą tą gospodarkę polską te rządy kochane nic nie robią w naszym kierunku.

#37 Share Roman84

Roman84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 23:53

Przyszłosć Zgadzam sie z marcint19 tez dostrzegam więcej plusów wejścia do unii. To ze ceny surowców rolnych spadają to nie jest wina UE. Niska cena zbóż czy mleka jest na całym swiecie. Nie wyobrażam sobie żebym w gospodarstwie o pow 80 ha mógł tyle zainwestować w maszyny gdyby nie SPO I PROW. A teraz korzystam z programów rolnosrodowiskowych i mam do 2700 zl/ ha, mimo ze na produkcji mleka zarabiam mniej niż w poprzednich latach to i tak zysk naszego gospodarstwa jest wyższy niż przed wstąpieniem do UE.

#38 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 23:55

Przyszłosć nie wiem na czy wy te zyski macie.jak wszystko takie tanie jak barszcz żeby sobie teraz kupić beczkę ropy to trzeba sprzedać 2 tony jęczmienia i co to za zysk.

#39 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 23:56

Przyszłosć panowie jeszcze przyjdzie taki czas że ten system pier**l*ie jak komuna w 89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów