Skocz do zawartości

Zdjęcie

Modernizacja chlewni

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tobiel

tobiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 13:37

Modernizacja chlewni Witam, chciałbym dowiedzieć się z jakich środków mógłbym najkorzystniej dofinansować modernizację chlewni. Spróbuję po krótce sprecyzować plan o ile będzie chciało się to komuś czytać ale liczę że tak i mi pomożecie:)

Właścicielem gospodarstwa jest ojciec 53 lata. Czy lepiej byłoby przepisać gospodarstwo na mnie i wtedy coś kombinować? Do strukturalnej trochę mu brakuje a podobno w tym roku ostatni nabór?? Teraz pytanie czy warto czekać do wieku emerytalnego skoro możnaby skorzystać bardziej na modernizacji... W moich planach jest modernizacja porodówki(komora na 10 szt. kojce,ruszta, jarzma, wentylacja, paszociąg), dobudowa pomieszczeń dla loch prośnych na 12szt na płytkiej ściółce 12x6m, pomieszczenie dla loch luźnych mogę już zrobić sam bo mam do tego materiały z obecnych wygrodzeń. Modernizacja odchowalni(ruszta na 120 szt) do tego wentylacja na odchowalni i tuczarni oraz paszociąg.

Trochę tego jest i kwota napewno nie mała ale jak robić to porządnie na lata...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja chlewni Dzisiaj, 01:51
  •  

#2 Share tobiel

tobiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 09:22

Modernizacja chlewni Czyżby nie było nikogo kto by mógł pomóc i doradzić? Przecież na forum jest tylu można by rzec specjalistów w tej dziedzinie...

#3 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2010 - 09:36

Modernizacja chlewni Według mnie kluczowe jest jak wielkie jest gospodarstwo, mógłbyś przepisać część tak by załapać się na „Młodego” i dalej próbować przy naborze na Modernizację (tylko teraz planują kolejne zmiany), więc nie wiadomo czy się załapiesz także kasa w niektórych województwach się już skończyła. Resztę gospodarstwa zostawia sobie ojciec i czeka na strukturalną. Jak gospodarstwo jest małe to najlepiej przepisać całe, wziąć „młodego”, złożyć wniosek na modernizację a ojca pogonić do roboty na etacie niech spłaca krdyty, na emeryturę ma jeszcze czas. :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share tobiel

tobiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 19:57

Modernizacja chlewni Powiedzcie mi jak to jest, czytam tu na forum że nabór wniosków na modernizację ma być tylko w 3 województwach bo kasy nie mają. Jak byłem w odr to nic mi na ten temat nie mówili tylko kazali kompletować papiery tj. jakieś oferty pozwolenia itp. To teraz co ja mam wkońcu z tą modernizacją chlewni robić? Dodam że jestem z podlaskiego.

#5 Share lukasz912

lukasz912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:36

Modernizacja chlewni My modernizowaliśmy chlewnie w 2008 roku -> mały filmik link ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 09 luty 2010 - 22:25

Modernizacja chlewni witam ja juz jestem po budowie nowej i czysciowej modernizacji starej chlewni wiec co nieco wiem robilem to etapami przez 3lata w wiekszosci wlasnym kosztem i robocizna ale niestety kasy nie starczylo i posililem sie kredytem MR na wyposazenie czyli ruszta wygrodzenia wentylacje karmniki itp tobiel moim zdanienm zrob tak samo nie baw sie w zadna modernizacje bo to jest naprawde ciezki temat bardzo duzo dokumentacji poza tym faktury pewnie nie jestes na wacie wiec go nie odliczysz gdzie materialy bud. kupisz taniej robote tez ktos ci pomoze bez firmy i co najwazniejsze 0 kontroli nikt nie bedzie po chlewie mnierzyl liczyl i wydziwial modernizacje owszem wez ale na produkcje roslinna czyli maszyny bo tak jest prosciej rob swoje po swojemu a bedziesz zadowolony jak ja