Skocz do zawartości

Zdjęcie

T-25, schemat biegów

231 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 20:29

T-25, schemat biegów No jeden dzień to spokojnie trzeba poświęcić. Ja nie mam ręcznego, a przewodów od hydrauliki jak nie odejmiesz to jest trudno wyciągnąć chyba pokrywe a napewno jeszcze trudniej założyć bo jeszcze na uszczelke trzebauważac. Ja jak skrzynie otwierałem to wolałem je poodejmować, a z blokadą to jaki masz problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T-25, schemat biegów Dzisiaj, 04:00
  •  

#42 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 20:39

T-25, schemat biegów

No jeden dzień to spokojnie trzeba poświęcić. Ja nie mam ręcznego, a przewodów od hydrauliki jak nie odejmiesz to jest trudno wyciągnąć chyba pokrywe a napewno jeszcze trudniej założyć bo jeszcze na uszczelke trzebauważac. Ja jak skrzynie otwierałem to wolałem je poodejmować, a z blokadą to jaki masz problem?

bo ta blokada wystaje przewody hydrauliczne blokują ta pokrywę i nie można jej za wysoko podnieść i ciężko ja wyjąć

#43 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 20:49

T-25, schemat biegów Hehe ;) , no widzisz dlatego ja wole je odjąć i mieć dobry dostęp. Wtedy blokada nie przeszkadza. A olej to miałem z hydrauliki na myśli żeby upuścić troche to tak sie nie leje po wszystkim jak odejmuje przewody.

#44 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 20:53

T-25, schemat biegów

Hehe ;) , no widzisz dlatego ja wole je odjąć i mieć dobry dostęp. Wtedy blokada nie przeszkadza. A olej to miałem z hydrauliki na myśli żeby upuścić troche to tak sie nie leje po wszystkim jak odejmuje przewody.

a często ci sie zakleszcza skrzynia???? bo u mnie to ani razu sie nie zakleszczyła od nowości

#45 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 21:00

T-25, schemat biegów Też mi sie nigdy nie zakleszczyła, ale jak kiedyś olej wymieniałem to mi kilka śrubek wyleciało i musiałem zajżeć do środka. Okazało sia, że to wieniec od napędu mechanizmu różnicowego sie odkręcił. Trzymał sie tylko na jednej śrubie i na kołku ustalającym.

#46 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 21:05

T-25, schemat biegów

a często ci sie zakleszcza skrzynia???? bo u mnie to ani razu sie nie zakleszczyła od nowości

U mnie to zdarza się jakieś trzy cztery razy w sezonie ale są bardzo duże problemy z odblokowaniem

#47 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 21:12

T-25, schemat biegów Niewiem dokładnie bo mi sie to nie zdarzyło ale podobno do odblokowania nie trzeba oteierać skrzyni biegów. Kamyk514 jak ty odblokowujesz?

#48 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 21:22

T-25, schemat biegów Sam dokładnie to nie wiem bo u nas sąsiad zawsze odblokowywał bo ojcowi nie wychodziło a sąsiad ma T25 od jakiś 20lat a my mamy go od 2000roku to on zawsze na odblokowywał zajmowało mu to 15minut

#49 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 21:29

T-25, schemat biegów Żeby odblokować to chyba wystarczy po bokach skrzyni poodkręcać te podłużne dekielki pod którymi są wałki z wodzikami i popchnąć któryś z nich w jedną lub w drugą strone. Podobno jakieś podkładki sie podkłada i problem z blokowaniem znika. Może ktoś to robił to niech napisze. Napewno sie to komuś przyda.

#50 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 13:56

T-25, schemat biegów Witam. Nie wiem jakie są objawy blokowania skrzyni u was. U mnie działo się to raz w roku. Powód był jeden, zresztą już o nim pisałem w innym wątku. Wystarczyło podszlifować pokrywę skrzyni biegów tam gdzie trzeba-od tej pory żadnego problemu. Jeśli chodzi o odblokowanie to wg mnie odkręcanie pokryw osi z zębatkami nic nie da. Trzeba po prostu odkręcić boczą pokrywę wodzików (u góry skrzyni pod hamulcem) wcisnąć sprzęgło (o ile blokada wodzików jeszcze działa) i potraktować je jakąś rurą (przepchać bo ona czasem stają w pozycji „międzybiegowej” nazwijmy to tak). Mogę się mylić bo nigdy tak nie miałem potrzeby odlokować skrzyni ale znajac tą skrzynię myślę, że to dobre rozwiązanie.
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mariuusz5

mariuusz5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 01:05

T-25, schemat biegów trzeba tylko wiedzieć który bieg się zablokował a później to już wiadomo który wodzik w którą stronę "przepchnąć" najlepiej 2 kg pomocnikiem, rozbierałem starszą wersję skrzyni na dwie wajchy i jakby ktoś chciał to moge napisać który wodzik odpowiada za które biegi.

#52 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 17:29

T-25, schemat biegów

trzeba tylko wiedzieć który bieg się zablokował a później to już wiadomo który wodzik w którą stronę "przepchnąć" najlepiej 2 kg pomocnikiem, rozbierałem starszą wersję skrzyni na dwie wajchy i jakby ktoś chciał to moge napisać który wodzik odpowiada za które biegi.

to przszeciż bez problemu mozna sie domyslec, u mnie tez tak miałem myslałem ze sie zakleszczyła skrzynia odkreciłem te dekielki 5kg młodkiem stukałem i nic, i trzeba było skrzynie rozbierac bo to była powazniejsza awaria

#53 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 17:34

T-25, schemat biegów

Żeby odblokować to chyba wystarczy po bokach skrzyni poodkręcać te podłużne dekielki pod którymi są wałki z wodzikami i popchnąć któryś z nich w jedną lub w drugą strone. Podobno jakieś podkładki sie podkłada i problem z blokowaniem znika. Może ktoś to robił to niech napisze. Napewno sie to komuś przyda.

Mojego czeka już remont skrzyni i silnika na wiosnę bo teraz cztery razy w sezonie się blokowały dosyć poważnie przyda sie przyda na wiosnę się będzie robić skrzynie to się zobaczy

#54 Share Tomek12

Tomek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 17:35

T-25, schemat biegów a u mnie wyskakuje 2 co sie stalo?

#55 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 17:38

T-25, schemat biegów U nie też to wyskakuje szczegulnie dwójka ale i też inne biegi jak sie wolno jedzie ale to już w moim skrzynia jest do remontu nie trzyma biegów

#56 Share Tomek12

Tomek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 17:39

T-25, schemat biegów u mnie wlasnie tez ale go trz puscic

#57 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 18:31

T-25, schemat biegów Ej chłopaki chłopaki ;), przecież pisałem już o wybijaniu biegów i o podkładkach a nawet nikt nie skomentował i pewnie nie spróbował. Nie będę się powtarzał, jest o tym w innym wątku – chyba nawet o podkładkach pisałem ale one nic nie poradzą na wybijanie biegów, ew troszkę 'opóźnią ich wybijanie'.

Pozdrawiam no i przy okazji wesołych ... !!

3p3 o wybijaniu
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#58 Share mariuusz5

mariuusz5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 22:58

T-25, schemat biegów po prawej stronie (siedząć za kółkiem) pod podłogą jest dziwny mechanizm jest on połączony z cięgnem od sprzęgła i jest on regulowany jeśli się go odkręci są tam 4 "grzybki" i sprężynki, jeśli biegi wyskakują te "grzybki" mogą być wyrobione lub też sprężynki moga być popękane, może pomóc też regulacja samego mechanizmu

#59 Share mateuszsn

mateuszsn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:50

T-25, schemat biegów Ja to na czuja jeżdże. Wsteczne mało kiedy włanczam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 20:19

T-25, schemat biegów Pierwszo slysze zeby sie skrzynie we władku zablokowała(bo w 3p to juz 2 razy zablokowałem i tato costam pokręcił i odblokował)
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.