Skocz do zawartości

Zdjęcie

T-25, schemat biegów

231 odpowiedzi na ten temat

#181 Share pawel23456

pawel23456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 28 maj 2012 - 19:35

T-25, schemat biegów wałek działa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T-25, schemat biegów Dzisiaj, 13:38
  •  

#182 Share kuba9611

kuba9611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 16:27

T-25, schemat biegów Witam wszystkich proszę o wysłanie mi wymiarów tej blaszki do t25 co jest na wajsze od biegów te takie ząbki.
Zrobiłbym sobie taką bo lepiej jest biegi zmieniać.

#183 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 11:57

T-25, schemat biegów Po co to robić, jak można kupić.

http://allegro.pl/t-...2440134126.html

Jeśli to o to chodzi.

#184 Share juka

juka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 październik 2012 - 19:23

T-25, schemat biegów jak kto polaki żeby taniej!!! :P

#185 Share piotrekf

piotrekf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 październik 2012 - 22:04

T-25, schemat biegów prześledziłem cały wątek i powiem tak:
Sprawa jest banalnie prosta jeśli ktoś choć raz rozbierał przynajmniej lewarek

Skrzynie były generalnie dwie niezależnie od lewarków

typ 1

zakres I lub II
3/4 red1/red2
5/6 1/2

Typ 2

zakres I lub II
2/4 red1/red2
5/6 1/3

przełączanie rewersu(przód/tył) jest zawsze na tym samym wodziku(pierwszy od sprzęgła) dlatego jeśli mamy dwa lewarki to pierwszy mniejszy jest od kierunku jazdy a jesli mamy jeden lewarek to kierunek zmieniamy "przy siedzeniu" jeśli robi się przeróbkę z jednego lewarka na dwa to poza zakupieniem lewarka dobrze jest zrobić "zaślepkę" w pokrywie żeby lewarek nam nie uciekał

co do biegów red1/red 2 są one ZAWSZE TYLKO DO PRZODU bo nie idą przez rewers a bezpośrednio ze sprzęgła.
Tak naprawde skrzynia opiera się na trzec przełożeniach(wodziki środkowe)+rewers(wodzik pierwszy)+reduktor(wodzik ostatni)+dodatkowe dwa biegi możma powiedzieć pełzające tylko do przodu
Rozwiązaniem wyprzedzono traktory produkowane teraz o jakieś20-30 lat. Z tym że obecnie w skrzyniach mechanicznych jest zazwyczaj 12/12 czyli na "reduktorze" dołożono jedno przełożenie
Jeszcze ciekawiej wygląda to w ruskach które mają dwa pedały sprzęgła ale to osobna historia

#186 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 październik 2012 - 16:20

T-25, schemat biegów Zmieniając z jednej na dwie dźwignie nie trzeba robić żadnej zaślepki pokrywy. Lewarek nam nie ucieknie bo mu nie da wybierak od nowej dźwigni przód tył.
Co najwyżej warto pobawić się w nad spawanie wybieraka żeby był szerszy bo luz dźwigni będzie spory bo zbierak jest szeroki. Będzie Tadeusz wajchę przełóż.
Wybieraki są robione jako część zamienna do skrzyń które w oryginale miały 2 dźwignie i na wodziku maja wąski zabierak więc wybierak jest wąski.

#187 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 16 październik 2012 - 20:53

T-25, schemat biegów Co do tego lewarka nawet bez poszerzania wybieraka nie powoduje on jakiegoś hałasu a przechyla się tylko na wychyłach a wystarczy przecież tylko zaspawać na blaszce zaślepkę tam gdzie się włączało przód tył czyli z tej strony od blokady.

Ten typ 1 skrzyni wydaje mi się gorszy chodź takim nie pracowałem. Np. przy kosiarce rotacyjnej jadą 2 chcąc zmienić np. pod górą na 1 trzeba trochę się nawajchować...

Ale jak to jest z tymi władkami co mają dwa "duże" lewarki jeden jakby bliżej sprzęgła to działa tak jak ten mały od rewersu? A gdzieś ktoś jeszcze tutaj na forum pisał że nie ma rewersu :D
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#188 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 październik 2012 - 21:32

T-25, schemat biegów Na pewno hałasu nie powoduje bo co by go robiło. Jest tylko spory luz- ruch jałowy dźwigni zanim zostanie przełączony rewers. Poszerzając wybierak można go skasować i jest wygodniej. Zaspawanie zbieraka mija się z celem bo kto będzie go spawał w skrzyni, a nikt go nie będzie wyjmował bo nie jest to potrzebne do tej przeróbki. A jesli ktoś wyjmie wodzik to może kupić nowy wąski zbierak. Ale po co tyle roboty sobie dokładać.

A skrzynia z dwoma wajchami rozsuniętymi miedzy sobą to najlepsza skrzynia jaką otrzymał Władek, szybka przy jakichkolwiek zmianach przełożeń i nie ma wachlowania dźwigniami przy zmianie szybkie -wolne.
A rewers jak najbardziej w nim jest.

#189 Share piotrekf

piotrekf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 październik 2012 - 15:19

T-25, schemat biegów Ja akutat mam t25 ze skrzynią gdzie jedynka jest razem z trójka a w VTZ mam drugi typ.

Kwestia przyzwyczajenia.
i w jednym i w drugim trzeba mieszać ale po pewnym czasie robi się to z zamkniętymi oczyma
Jedynym mankamentem jest krótki lewarek od rewersu w VTZcie
Z innej beczki:
Czy ktoś z forum ma żubronia z lewarkiem z boku?
Potrzebuję kontak

#190 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 17 październik 2012 - 19:27

T-25, schemat biegów Masz VTZ dodaj może zdjęcia była by atrakcja :) Ile on kosztuje teraz?

Edytowany przez Witek2010, 17 październik 2012 - 19:27.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share piotrekf

piotrekf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 październik 2012 - 20:09

T-25, schemat biegów Dzisiaj nie dam rady ale jutro może coś zrobię jeśli wcześniej wrócę do domu.
Kupiłem w lipcu za 25000 widać że niezajechany(oprócz tego mam t25, 2xc360,MTZ82 i Kioti więc trochę się na tym znamy)
Na allegro są jeszcze 2 szt koło radomia, oglądałem tego zielonego to widać że tamten dostał w du**.
Był też na allegro władek z napędem bodajże T30

Mój tak jak i pozostałe są z Węgier - tam z regóły te traktory nie stoją tylko pracują
Troszkę w tym sezonie przepracowałem sprzętem i wydaje się ok aczkolwiek bez problemów się nie obyło... własną instrukcję napraw już mógłbym pisać

#192 Share piotrekf

piotrekf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 październik 2012 - 21:30

T-25, schemat biegów zdjęcie jest
http://www.agrofoto....age/391719-vtz/

#193 Share Daniel26

Daniel26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 luty 2013 - 18:47

T-25, schemat biegów witam
Pilnie potrzebuje instrukcji przerobienia włądimirca t25 z jednej dźwigni biegów na dwie dźwignie. Co i jak przerobić? Jakie części dokupić ? itp. mój email daniel618@o2.pl :) Proszę o porady.

#194 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 02 luty 2013 - 19:03

T-25, schemat biegów http://www.agrofoto....lewarka-biegow/ u masz odpowiedni temat.

Edytowany przez Piotruniu25, 02 luty 2013 - 19:03.

#195 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 18:50

T-25, schemat biegów Czy na zdjęciu (wykorzystałem opublikowane w internecie) jest układ wodzików skrzyni jedno czy dwu-dźwigniowej.Dodany obrazek

Czy wodziki są jednakowe we wszystkich typach skrzyń niezależnie od roku produkcji.

#196 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 19:50

T-25, schemat biegów Jednodzwigniowa

#197 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 21:00

T-25, schemat biegów

Czy wodziki są jednakowe we wszystkich typach skrzyń niezależnie od roku produkcji.

Nie są jednakowe.

#198 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:04

T-25, schemat biegów

Jednodzwigniowa

To jak wyglądają wodziki skrzyni dwudźwigniowej - zdjęcia mile widziane.

#199 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:15

T-25, schemat biegów Pierwszy z lewej ( rewersu) będzie miał wąskie gniazdo na dźwignie , pozostałe sa takie same
http://sagrol-sklep....37108-1086.html

Edytowany przez GoRAL1, 19 kwiecień 2013 - 20:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 09:34

T-25, schemat biegów

Pierwszy z lewej ( rewersu) będzie miał wąskie gniazdo na dźwignie , pozostałe sa takie same
http://sagrol-sklep....37108-1086.html

Mam wątpliwości czy tak jest przy dwudźwigniowej tj. takiej gdzie jedną zmienia się biegi a drugą grzebie się w rewersie i reduktorze. Pomocna byłoby fotografia takiej skrzyni bez pokrywy.