Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

T-25, schemat biegów

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
227 odpowiedzi na ten temat

#21 luki21

luki21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • 8193306

Napisany 17 sierpień 2007 - 15:59

T-25, schemat biegów to trochę nie realne żeby u każdego było inaczej...!
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
T-25, schemat biegów Dzisiaj, 04:45
  •  

#22 mistqo

mistqo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Mechanika , elektronika

Napisany 18 sierpień 2007 - 06:31

T-25, schemat biegów ja dzisiaj bede z wójkiem jechał robic 25 to biegi zobacze bo mam tam taki schemacik na skrzyni zrobiony
  • 0

#23 Mirek

Mirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 13:09

T-25, schemat biegów A wiec we Władku jest róznica taka ze zalezy który masz rocznik, ja mam rok 1987 i mam dwie dzwignie tak jak kserkses i Krzys123
  • 0

#24 hunter112

hunter112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 11:35

T-25, schemat biegów Są dwie wersje skrzyni do władka z jedną i z dwoma dźwigniami pierwsze modele miały dwie dźwignie potem były modele z jedną dźwignią a jeszcze później wrócili do koncepcji dwóch dźwigni według mnie lepszej bo się wygodniej biegi zmienia w skrzyni z dwoma dźwigniami
  • 0

#25 Rako

Rako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 11:58

T-25, schemat biegów Ja w swoim mam tylko jedną dźwignie
  • 0

#26 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2960 postów

Napisany 30 październik 2007 - 19:34

T-25, schemat biegów zgadzam się z tobą kolego hunter112. ja mam traktorek z 1976r ma on dwie dźwignie. jedna do wyboru biegu, położona bliżej lewej strony do sprzęgła, a druga z prawej bliżej siedzenia służy do włączania wstecznego i przełączania na biegi szosowe

2---Redukcyjny
|
5--- 1 ------|------ wolne
szybki | |
| |_
|_ Rw
Rs

Rs- wsteczny szybki
Rw-wsteczny wolny

wybieram bieg 1,2,5 a na drugiej dżwigni pozostaje luz na wolnych- jadę do przodu, wciskam na Rw i mam wsteczny
a gdy przełącze na szybkie to mam 6 na 5 , 4 na 2 i 3 na 1. Wciskam na Rs i mam szybkie wsteczne.
uwielbiam jazde na 6 do tyłu :-)
  • 0

#27 Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 30 październik 2007 - 19:39

T-25, schemat biegów A mój jest z 1986roku i ma jedną wajchę i to mię trochę denerwuje bo dużo czasu zajmuje zmiana biegów
  • 0

#28 koluniokarol

koluniokarol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • 705070
  • Zainteresowania:rolnictwo, lotnictwo cywilne, muzyka

Napisany 16 grudzień 2007 - 21:02

T-25, schemat biegów kurcze mi tez to sie przyda bo pracuje na t25 u sasiada i tez zawsze mam problem z biegami
  • 0
''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

#29 Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 20:21

T-25, schemat biegów U mnie to wygląda tak http://www.agrofoto....image38261.html
Skrzynia ma jedną wajche co troche utrudnia prace z turem niestety ;)
  • 0

#30 Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 21:15

T-25, schemat biegów U mnie też jest jedna wajcha i to mnie strasznie denerwuje te przekładanie zajmuje dużo czasu a co do biegów to nawet dobrze nie wiem który to który ;)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#31 Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 08:17

T-25, schemat biegów Ja sie już tak przyzwyczaiłem, że zmieniam wszystkie biegi bez patrzenia ;) . Mój wójek przerobił skrzynie na dwie wajchy. Powiedział że to koszt około 150zł i dzień dłubania. Drugą wajchą zmienia sie teraz biegi przód- tył.
  • 0

#32 kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • 446701
  • Zainteresowania:konstruowanie i ulepszanie

Napisany 18 grudzień 2007 - 11:16

T-25, schemat biegów a moze ktos ma taki schemacik jak @Waldekps2 skrzyni dwubiegowej
  • 0

Zapraszam na mój profil

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#33 Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 14:01

T-25, schemat biegów

a moze ktos ma taki schemacik jak @Waldekps2 skrzyni dwubiegowej

Chyba dwuwajchowej ;) . W instrukcii od mojego jest właśnie taki schemat. Lewa dżwignia jest tam od zmiany biegów i są tak samo ułożone jak na tej jednowajchowej którą mam, a prawa dżwignia zmienia przód-tył i grupe. Czyli jest tak jak na zdjęciu które wstawiłem tylko, że oznaczenia I i II oraz Bp. i Bw. są umieszczone na osobnej dżwigni. Prościocha :P :P
  • 0

#34 kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • 446701
  • Zainteresowania:konstruowanie i ulepszanie

Napisany 18 grudzień 2007 - 14:04

T-25, schemat biegów dwuwajchowej sory
  • 0

Zapraszam na mój profil

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#35 Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 15:57

T-25, schemat biegów

Ja sie już tak przyzwyczaiłem, że zmieniam wszystkie biegi bez patrzenia ;) . Mój wójek przerobił skrzynie na dwie wajchy. Powiedział że to koszt około 150zł i dzień dłubania. Drugą wajchą zmienia sie teraz biegi przód- tył.

Wiem że mój wujek też to robił w T25 to zapłacił około 300zł i jest wiele wygodniej dla niego to było utrudnienie bo ciągnik dużo robił jako główny w gospodarstwie a mój pracuje dwa trzy razy na miesiąc to mi się nie opłaca zmieniać bo może mój T25 będzie sprzedany.

A od którego roku zaczęli produkować skrzynie na dwie wajchy bo mój jest z 1986roku i jak go kupiłem(używanego) to miał jedną wajchę
  • 0

#36 Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 18:33

T-25, schemat biegów 300zł to chyba razem z robotą ;) ? Z tymi wajchami to było tak, że te najstarsze roczniki miały dwie, później około 1979 (z tego roku są takie i takie wersje) roku "lepszono" i robili z jedną wajchą a spowrotem dwie wprowadzili gdzieś tak około '86-87roku ale niewiem dokładnie. Było to już inaczej rozwiązane niź w tych najpierwszych konstrukcjach.
  • 0

#37 fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 19:46

T-25, schemat biegów z założeniem drugiej wajchy chyba nie ma takiego kłopotu, jak ktoś ma głowę to samemu to zrobi,z tym to nawet nie ma dużo rozbierania
  • 0

#38 Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 19:55

T-25, schemat biegów W ruskim zawsze jest dużo rozbierania ;) . Trzeba podłoge ściągać, olej spuszczać, hydraulike rozpruwać, dopiero można skrzynie otworzyć i za właściwą robote sie brać.
  • 0

#39 fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 20:09

T-25, schemat biegów

W ruskim zawsze jest dużo rozbierania ;) . Trzeba podłoge ściągać, olej spuszczać, hydraulike rozpruwać, dopiero można skrzynie otworzyć i za właściwą robote sie brać.

po co spuszczać olej, i rozbierać hydraulikę, największy problem to jest z blokada,i może z tym hamulcem ręcznym bo inaczej tej pokrywy od skrzyni nie da sie odkryć
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#40 fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 20:11

T-25, schemat biegów

W ruskim zawsze jest dużo rozbierania ;) . Trzeba podłoge ściągać, olej spuszczać, hydraulike rozpruwać, dopiero można skrzynie otworzyć i za właściwą robote sie brać.

po co spuszczać olej, i rozbierać hydraulikę, największy problem to jest z blokada,i może z tym hamulcem ręcznym bo inaczej tej pokrywy od skrzyni nie da sie odkryć. ale jeden dzień to trzeba rozbierać i składać
  • 0