Skocz do zawartości

Zdjęcie

Embargo na polskie mięso

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 24 maj 2007 - 09:09

Embargo na polskie mięso Rosja nie ulega.
Co najwyżej może okazać łaskę :lol: ;) Bo to oni mają najmocniejsze argumenty (ropa i gaz)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Embargo na polskie mięso Dzisiaj, 17:40
  •  

#22 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 24 maj 2007 - 16:01

Embargo na polskie mięso w super expressie pisało bodajże przedwczoraj że putin kazał się swoin urzędnikom dogadać w sprawe polskiego mięsa.....

#23 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 24 maj 2007 - 19:21

Embargo na polskie mięso Nie chciałbym być pesymistą. Ale Rosja już kilka razy kontrolowała nasze zakłady i zawsze mówili że jak kontrola wypadnie pomyślnie to zniosą embargo. I co? Po jednej kontroli była następna i następna. Grają na czas.
Jak na moje jest to kolejne zagranie żeby przedłużyć embargo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uwaga na grzybicę! zobacz »

•  

#24 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 24 maj 2007 - 19:48

Embargo na polskie mięso

Nie chciał bym być pesymistą. Ale Rosja już kilka razy kontrolowała nasze zakłady i zawsze mówili że jak kontrola wypadnie pomyślnie to zniosą embargo. I co? Po jednej kontroli była następna i następna. Grają na czas.
Jak na moje jest to kolejne zagranie żeby przedłużyć embargo

masz rację co do kilku krotnych kontroli ale myśle że to nie bedzię trwało w nieskończoność

#25 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 24 maj 2007 - 21:38

Embargo na polskie mięso obyś się nie mylił janusz14! mam już dość sprzedawania moich świń poniżej 4 zł za kilogram!

#26 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 25 maj 2007 - 17:24

Embargo na polskie mięso A ja mam dosc sprzedawania poniżej 3 zł za kg :angry: ;) :lol:

#27 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 25 maj 2007 - 20:17

Embargo na polskie mięso już kilka razy kontrolowali nasze zakłady i co? mówią, że wszystko jest ok, ale embarga nie zniosą :angry: :angry: :angry: grają na czas, myślą chyba, że wszystko mogą, za dużo sobie pozwalają

#28 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 30 maj 2007 - 22:03

Embargo na polskie mięso zetor6441 jeżeli sąsiad wciąż by Tobie mówił że coś żle robisz to co zrobił byś za przeproszeniem olał byś go i to właśnie robią z nami. Podziekujmy polityką krew człowieka zalewa jak widzi tych bezmózgów. Brak słow tak dalej będą robić to trzoda będzie po 2 zł niemcy i reszta mają nas gdzieś ich mięso jedzie przez polske i jeszcze na nas kasę robią polskie do niemiec i spowrotem do rosjii. w Polsce rządzą idioci!!!!!

#29 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 maj 2007 - 23:28

Embargo na polskie mięso ale mi odkrycie piotras.
przyhamuj slownictwo tak na marginesie.

a co do calej dyskusji - PL ma doskonale polozenie - kraj tranzytowy oraz bardzo rolniczy - to są prawdziwe rzeczy na ktorych trzeba robic pieniądze.
przejazdy tarnzytowe itp ale do tego trzeba drog i dobrych politykow a przeciez my ich wybieramy.

dzis piszemy o emabrgu na mieso, przez kraj przewija sie kilka innych tematow tylko jedno sie nie zmienilo - polityka jest wg mnie rodem z PRL'u - kolezkowie itp

z embarga nie wyjdziemy tak latwo bo sie stawiamy zamiast pchac naszą zywnosc innymi drogami. zreszta rynek po radziecki dawno straclismy bo nasi politycy ukladali sie z zachodem a ten nas podkupil na wschodzie - ot co.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#30 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 27 październik 2007 - 18:22

Embargo na polskie mięso Może teraz po wyborach wreszcie sie coś zmieni.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 27 październik 2007 - 18:31

Embargo na polskie mięso

Może teraz po wyborach wreszcie sie coś zmieni.

Wątpię ze się coś zmieni ale zawsze można mieć nadzieje :P

#32 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 28 październik 2007 - 08:50

Embargo na polskie mięso tak napewno sie zmieni i to pewnie na gorsze bo PO bedzie hcialo wprowadzic podatek liniowy i najlepiej zreformowac KRUS czyli podwyzszyc nam najlepiej kilkukrotnie skaladki emerytalne

#33 Share Pejus94

Pejus94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 28 październik 2007 - 08:53

Embargo na polskie mięso mim zdaniem wyjść na ulice razem z lepperem wysypać pyry zboże za drogie i może sie coś ruszy :P
W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

#34 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 październik 2007 - 08:56

Embargo na polskie mięso

mim zdaniem wyjść na ulice razem z lepperem wysypać pyry zboże za drogie i może sie coś ruszy :P

Jak by nawet wszyscy tak wysypali ziemniaki i zboże i coś by to pomogło to potem by mi się nie chciało tego z drogi zbierać :D

#35 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 28 październik 2007 - 11:25

Embargo na polskie mięso w sobote (27.X.2007) w tvn24 podawali, ze rosyjscy kontrolerzy przygotowuja sie do badan polskiego miesa. ja tu wesze, ze moze sie cos ruszy w temacie eksportu polskiego miesa do rosji. :P a moze nie :D

#36 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 28 październik 2007 - 11:37

Embargo na polskie mięso Wysypywać zboże przy tych cenach to dosłownie marnotrawstwo :P . A tak na poważnie embargo jak by nie patrzeć to jest sprawa polityczna, nasi zaczęli drzeć koty z ruskimi to mamy co chcieliśmy. Według mnie ostatni rząd (PiS) za mocno grzebał w przeszłości i historii a za mało myślał o przyszłości. Co do nowego rządu to nie wiem sam co to będzie ale mam nadzieję, że nieco lepiej chociaż pewności niema. Co do zwiększenia składek KRUS-u to przypadkiem nie miały by one być zwiększone dla większych gospodarstw?

#37 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 28 październik 2007 - 20:08

Embargo na polskie mięso A co to oznacza wieksze gospodarstwo jaka to jest powiezchnia bo jak dla mnie to jakies 50 ha przynajmniej w mojej okolicy a cos czuje ze bedzie tak jak dawno ci co beda placic duze skladki to na koniec beda mieli taka sama emeryture jak ci co placili malo

#38 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 29 październik 2007 - 19:55

Embargo na polskie mięso Z tym embargiem to sprawa polityczna z obu stron. Ale moim zdaniem kłócie ruskich w oczy naszymi pretensjami szkodzi naszym interesom. Cierpi na tym rolnik i nie tylko. Chociaż cena 3 to nie jest dużo ale polski rolniku zakładaj związki hodowców i walcz o cenę a nie narzekaj

#39 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 29 październik 2007 - 20:05

Embargo na polskie mięso Spytajcie się swoich rodziców !? Kiedyś już tak było wysokość składki zależała od powierzchni gospodarstwa. Emerytury były większe ale nie rewelacyjnie. Moim zdaniem tak powinno być że skłądka powinna być uzależniona od wielkości gospodarstwa w jakiś określonych wielkościach. Do tego powinno się ustalić limit powierzchni gospodarstwa a nie zakładu rolnego. Bo dzisiaj biedny Nowak z 10 ha płaci taką samą składkę jak właścicile 1000 ha na Żuławach i na niego jeszcze pracują inni i to w dodatku na czarno. W wielu krajach europejskich istnieje limit dochodu na gospodarstwo i większość rolników płaci składki minimalne ale wielcy niestety oprócz składek muszą płacić podatek bo osiągają wielkie dochody choćby z tytułu dopłat uniijnych!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze