Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 20 styczeń 2010 - 19:48

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA chyba szosowy bieg może 1, jeśli 952 jest mocniejszy(nigdy się nie interesowałem tego typu ciągnikami C-9... itp) to powinien dać rade.Jak dociążył 385 to i tak go wierzgało jak podniósł i ruszał.Nie wiem czy on czasem nie robil nim plycej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA Dzisiaj, 14:07
  •  

#22 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 20 styczeń 2010 - 19:51

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA 95 koni wagga cos 4200 z turbo
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#23 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 21:16

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA Czeladnik a jakim biegiem jeżdzisz? Ja mam wersje bez turbo i przeważnie 2 szosowa na żółwiu przy głebokośći 10-12cm jak lekka ziema lub płytko aby aby to 3 bieg na żółwiu. Jak bardzo sucho lub cieższe warunki to 3 polowa zając. Jak na 80KM to jest akurat. Gregorius jeśli poważnie mówisz o tych 3m to trochę przesadzasz bo to sensu nie ma i kropka. Co do porównania zapotrzebowania na moc to Agrofactory 2,2 i KOS 2,1 podobnie się ciągnie. Te redliczki dwustronne jakie ma rolmako ponoć idą lżej. Akurat w tym sprzęcie szybkość ma znaczenie i warunki bywają trudne (susza, ubita gleba podczas zbiorów gdy jest mokro) Więc nie ma co czarować. Tak więc na te 90KM pokusiłbym się na 2,6 chociażby żeby tyle nie zakręcac lecz nie nudził by sie z nim ale raczej podołał.

#24 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 21 styczeń 2010 - 06:44

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA Jeździłem dwójką szosową ze zwalniaczem(załączonym półbiegiem) nawet kiedyś przełączałem na całą dwójkę(ale ciężko było mu sie rozbujać, ale jak złapał obroty powyżej 1500 to nie pościł ale trochę za szybko czasem bywało jak na warunki polowe(nierówności), ale że jak jest załączony zwalniacz to skrzynia dużo bardziej wyje(choć oleju mam ponad poziom, co w tej wersji skrzyni podobno pomaga?) to teraz robię 3 polową. Ja napewno robie na 12 może nawet powyżej 15cm dokładnie nie mierzyłem, ale pole wygląda często ładniej niż u sąsiadów co robią 2,6 ciągnikami 75-95KM to pewnie robie głębiej od nich.
ŁukaszZduny 2,10 ciągasz?

#25 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 15:23

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA 2,2 Co do skrzyni to prawda na żółwiu wyje... Co do wyglądu pola to troche na wierzchu lepiej jak zostanie bo chroni przed słońcem a i tak wszystko na raz się nie rozłoży więc z głębokościa nie ma co przesadzać.

#26 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 21 styczeń 2010 - 15:31

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA czli 2,6 brac??

więcej informacji na PW

#27 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:00

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA Ja bym 3m do tego ciągnika nie brał czasem zdarzają się susze a wtedy o wiele trudniej idzie i ciężki wał jest wysunięty dość daleko w tył(może podrywać przód) i 2.6 na pewno pójdzie a 3m to może a może nie? 2,6 to i tak sporo. I silnik dłużej pożyje, a sprzęgło to na pewno :lol:

#28 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:23

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA 2,6 m to na pewno pójdzei bez problemu :lol: ale jeszcze zastanawiałem się właśnie nad 3 metrowym, ale po waszych opiniahc cyba bedę brał 2,6 m

więcej informacji na PW

#29 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:56

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA Ja też jestem zwolennikiem wydajnego sprzętu(jak nie jesteś pewien to pożycz taki i taki będziesz miał najlepszy "obraz" do podjęcia właściwej decyzji) ale 2,6 to na pewno będziesz zadowolony, ta maszyna wbrew pozorom ma całkiem spore opory ja robię Brodnicą 2.10 i 2,6 bym nie chciał bo sprzęgło by mi w mig poleciało a i wzniesienie na jednym kawałku mam spore i nie wiem czy by poszedł. A jak będziesz miał nadmiar mocy to zmienisz kąt natarcia zębów i będziesz robił "cud, miód ,malina". Próbował już ktoś odchylać zęby? Lepiej robi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:58

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA proni nie daje rady przy 2.1??? powinien smigac jak szalony :lol:

więcej informacji na PW

#31 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:23

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA Daje,daje ale jakoś ta moja Brodnica 2.1 ciężko idzie(a sprzedawca zachwalał że lżej niż Unia? ) robię na gł. 15cm sprawdziłem, nawet pługi 5x40 Akpil(bardzo polecam) w podorywce mi się wydaje lżej mu ciągnąć na pewno olej jest chłodniejszy w pługach. Ale z pługami wolniej jeżdżę. Podobno dużo ma do powiedzenia zachwaszczenie pola w agregacie podorywkowym?

#32 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 23:41

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA No zachwaszczenie ma znaczenie bo jednak trzeba to rozerwać. Podstawowa zasada jaką moge polecić wszystkim to wysoka słupica i dalekie rozstawienie grządzieli i tależy. Lepszy jest tależ na resorze ponieważ odchyli sie przy kupie zielska zamiast zapchać. No i koszta -3m to spora różnica cenowa jeśli masz mało ha jeszcze ciągnik nie za mocny to wniosek sam sie nasuwa...

#33 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 05:57

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA Jeszcze chciałbym dopisać, że jakbym teraz brał agregat podorywkowy to z wyczesywaczami słomy i dodatkowym wałem strunowym. Mi się wydaje że opłaca się za to dopłacić. Jak bym teraz brał to z tymi dodatkowymi elementami, resztek pożniwnych teraz jest dużo(nie tak jak kiedyś jak grabiło się do ostatniego ździebełka słomy) i to żeby maksymalnie szybko przegniwało ważny interes, inaczej spłyca się warstwa uprawna pola.

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2010 - 06:22

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA Kwestią kąta natarcia zęba, jak i samych elementów roboczych. Odchylanie zębów sprawdzi się na ziemi lekko-średniej, zaś na ciężko-średniej lepiej ustawiać ząb pod siebie, aby zagłębiał się w ziemię. Wiadomym jest, że diler powie Ci to co chcesz usłyszeć. :rolleyes:

#35 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 07:10

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA Właściwe ustawienie każdej maszyny jest bardzo ważne. Dilerzy jak to ludzie, rożni się trafiają.

#36 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 08 luty 2011 - 00:53

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA żeby było w temacie. Od 2 lat pracuję z moim 82TSA (niby 88KM) z nowym agregatem Agromasz 2.60. Gleby raczej średnie. Faktcznie ma co robić i stęka ale daje radę. Jakość uprawy bardzo dobra mimo chyba jednak zbyt małej prędkości roboczej. Jestem zadowolony. Na moje 25 ha wystarcza.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#37 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 14 luty 2014 - 19:21

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA ile moze byc wart gruber pomu o szerokości 2.6m na kołkach z roku 2009. nieużywany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 16 luty 2014 - 18:05

Agregat Podorywkowy do Pronara 82 TSA 10 tys dałem 3 lata temu czy 4 za unijnego kosa ale używke na sprężynach, stan bardzo dobry

więcej informacji na PW

Dodaj odpowiedź