Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wycofać się z umowy

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kris23

kris23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 10:41

Wycofać się z umowy Czy ktoś z was próbował się kiedy wycofać z podpisanej umowy z jakimś dilerem maszyn, po wpłacie zaliczki ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wycofać się z umowy Dzisiaj, 19:16
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 11:05

Wycofać się z umowy w takim przypadku zaliczka przepada (chyba że mylę to z zadatkiem musiałbym sprawdzić jak to jest w kodeksie handlowym)

EDIT
jednak to zadatek przepada http://oknotest.pl/1...datek_umowa.php

#3 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 20 styczeń 2010 - 12:21

Wycofać się z umowy Niektórzy oddają zaliczkę dla własnej reklamy. Ale chcą żeby podać tego powód.W agromie kiedyś rozmawiałem z przedstawicielem to mówili, oddawali zaliczki, ale jak jest w innych firmach to nie wiem. jeżeli jest to chodliwy towar to pewnie nie będzie problemu, ale jak jest wykonany pod zamówienie specjalne to mogą być problemy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 13:51

Wycofać się z umowy ja się nie wycofałem z umowy ale z dilerem rozmawialiśmy teoretycznie. wpłaciłem zaliczkę na ciągnik, w umowie było że jak agęcja odrzuci mój wniosek na prow, to mi całą zaliczkę oddadzą. z dilerem umówiłem się tak że w przypadku jak ciągnik ten ktory wybrałem bedzie za drogi (kurs euro odgrywał role) i wybiore ciągnik konkuręcji zaliczka przepada,(tak szczerze to uważam to za normalna kolej rzeczy) natomiast jak bedzie wysokie euro i wymarzony ciągnik będzie nie realny to zaliczka nie przepadnie pod warunkiem że wybiore inny ciągnik z palety tego dilera.
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#5 Share kris23

kris23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 16:32

Wycofać się z umowy A jak myślicie. Bo to chodzi o ciągnik na umowie przed wstępnej jest napisane ze w razie gdy sie wycofam mam zapłacić 10% wartości. A chciałbym sie wycofać z tego powodu ze na identyczny ciągnik miałbym korzystniejszą oferte duzo kożystniejszą jakieś 20tyś. zaliczki im dałem 3 tyś także gdyby tu chodziło tylko o zaliczke to i tak bym jeszcze na tym zyskał. No ale tu jest haczyk gdyby diler(korbanki) chciał sie sądzić zeby dostac te 10% . Miał juz może ktoś taki przypadek:/

#6 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 16:45

Wycofać się z umowy jak będzie się sądził to i tak wysądzi a do tych 10% dojdą jeszcze koszty sądowe i odsetki

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 18:54

Wycofać się z umowy Jak to znajomy powiedział na spotkaniu żadnych zaliczek dla sprzedawców, w wniosku piszesz moc a nie markę a ciągnik możesz kupić w każdym miejscu Polski.

Bo tak to diler teraz jest górą a my w problemie winduję cenę bo klienta ma prawie w kieszeni.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#8 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 22:39

Wycofać się z umowy myśle że z korbankami nie będa cie po sadach włuczyć, dużo zależy od przedstawiciela z ktorym gadałeś.(ja bym się ze swoim dogadał, spoko gość) identyczny ciągnik tylko taniej??hm?? claas??

#9 Share Adrian1985

Adrian1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 22:45

Wycofać się z umowy Nawiązujac do tematu to powiem taka historyjke: zanim ojciec zmarł,wziął ha w dzierżawe,ja postanowiłem teraz zrobić segregacje i z najgorszych kawałków zrezygnować. Tak też zrobiłem, po czym dzwonie do faceta i przedstawiam mu zaistniałą sytuacje a on na to do mnie z mordą ze mam to obrabiać bo tak sie on dogadał z moim ojcem :lol: Nie dość ze nie było zadnej formalnej umowy to postanowił zgłosić sprawe na policje.

#10 Share loyer986

loyer986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 22:57

Wycofać się z umowy Co mu da zgłoszenie na policję??! Nic! Jest to sprawa cywilnoprawna, wiec jeżeli już to może złożyć przeciw Tobie pozew do sądu. Jeżeli nie było umowy w formie pisemnej lub notarialnej(w przypadku dzierżawy powinno się co do zasady tworzyć taką umowę w formie aktu notarialnego) to raczej poza "mordą" nic mu nie pozostaje...
Co do umów przedwstępnych to po to się je tworzy, żeby właśnie ludzie którzy je podpisują, wywiązywali się z nich. W tym przypadku raczej nie będzie można obejść tych 10% wartości...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 20 styczeń 2010 - 23:38

Wycofać się z umowy Zbyt mało danych co do szczeggułów zapisów w umowie, bo nie znamy na jakich warunkach miał diler wywiązać się z umowy i dostarczyć sprzęt. Być może są kruczki typu ciągnik po cenie rynkowej itd jak dla mnie sprawa wygląda nasępująco idziesz do prawnika z umową, za poredę zapłącisz około 100 zł i będziesz wiedział na czym stoisz czy poświęcić zaliczkę czy nie itd. Według mnie powinieneś wziąć ofere pisemną na ten tańszy ciągnik i uderzyć do korbanków z ostrą negocjacją i powiedzieć. że rezygnyjesz to może sami zejdą z ceny.

#12 Share Adrian1985

Adrian1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 08:51

Wycofać się z umowy

Co mu da zgłoszenie na policję??! Nic! Jest to sprawa cywilnoprawna, wiec jeżeli już to może złożyć przeciw Tobie pozew do sądu. Jeżeli nie było umowy w formie pisemnej lub notarialnej(w przypadku dzierżawy powinno się co do zasady tworzyć taką umowę w formie aktu notarialnego) to raczej poza "mordą" nic mu nie pozostaje...
Co do umów przedwstępnych to po to się je tworzy, żeby właśnie ludzie którzy je podpisują, wywiązywali się z nich. W tym przypadku raczej nie będzie można obejść tych 10% wartości...

No wlasnie nic mu nie da zgloszenie na policje. Tzn nic mu nie dalo, pacan zglosil sprawe, policja przyjechala i pyta czy mam umowe z facetem zawiazana, ja na to ze nie. Pogadalismy i pojechali. Smiesza mnie tylko tacy ludzie, bo robic im sie nie chce a kase chca brac!

#13 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 08:57

Wycofać się z umowy @adamj24 ty chyba życia nie znasz, umowa jest tak skonstrułowana że nie masz wyjścia, i te 10% zapłacisz jak się rzucać będziesz, jak podejdzie do tematu delikatnie i spokojnie będzie ze sprzedawca rozmawiał to przepadnie tylko zaliczka...

#14 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2010 - 13:53

Wycofać się z umowy Właśnie trochę życia znam i widziałem wiele umów a w nich takie byki, że umową można się było podetrzeć. Dlatego zaleciłem wizytę u prawnika koszt porady niewielki a można dużo zyskać. Np. jeśli w umowie są tylko nałożone obowiązki i kary dla kupującego a sprzedający może bezkarnie podnosić cenę, zmieniać terminy czy odstąpić od umowy to taką umowę można łatwo podważyć z uwagi na brak równości stron, nie znamy szczegółów umowy a jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach.

#15 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 14:04

Wycofać się z umowy ja akurat tą umowe korbankow znam i każda uwowa jest zawsze na stronę tego wiekszego. w tym przypadku na korzyść skaładnicy, będziesz sprzedawał zboże do wielkiego elewarora to będzie na ich kożyc a tobie jak się nie podoba to nie podpiszesz a oni za toba płakac nie będzie. idąc do radcy prawnego to on powie "facet nie podpisuj" bo taka jest jego rola... przykre ale prawdziwe

#16 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 16:14

Wycofać się z umowy Witam panowie no ja juz sam przerabiałem ten temat z umowa na maszyny i wpłaciłem zadatek i trafiła mi sie kozystniejsza oferta wiec dzwonie do goscia ze rezygnuje z maszyn i mowie zeby odał mi zadatek ten nic nie powiedzał tylko zadzwonie do pana i za poł godziny zadzwonił w słuchawce usłyszałem ze 4 paragrafy i ze musze dopłacic do 10% maszyny i moze sie zemna rozstac a jak podpisywałem umowe to wystarczy 5% i sie dogadamy teraz juz wie ze jak bede kupował jakoms maszyne to zadnej przedwstepnej umowy niech se przedstawicele gadaja ze zdrozeje zycie tego mie nauczyło
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#17 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:03

Wycofać się z umowy Jeżeli podpisałeś i cena Ci pasowała wtedy to zachowujesz się jak dziecko... Ktoś trzymał dla Ciebie ciągnik, przygotował do sprzedaży czy zamówił z Twoim widzi misie... a teraz byś chciał by oddał Ci zadatek i jeszcze podziękował. Rozumiem... agencja nie dała takiego, Euro poszło do góry ale jak tylko z takiego powodu to 10% bym Ci dowalił :lol:

#18 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:15

Wycofać się z umowy Wiesz jak ktos zawyzy ci cene pozniej niby tyle da ci rabatu ty sie cieszysz tylko puzniej sie dowiedzałem ze na drugiej składnicy stoi taka sama i w tej cenie bez rabatu co moja z rabatem
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#19 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:25

Wycofać się z umowy przecież taka maszyna to chyba nie chleb że się kupuje w pierwszym lepszym sklepie, moim zdaniem decydując się na zakup takiego sprzętu należy poznać trochę rynek i zebrać kilka ofert zanim cokolwiek się podpisze,
a kwestia zawyżenia ceny jest dyskusyjna bo na cenę danego sprzętu nie składa się wyłącznie cena samego ciągnika, jest również wiele czynników na to wpływających np serwis i inne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:27

Wycofać się z umowy Niestety ale ja jestem zdania jak sie cos kupuje to trzeba pojezdzic poogladac zobaczyc jakie ceny a nie pojechac w jedno miejsce umówic juz wszystko dac zaliczke wstepna umowe podpisac a potem znalezc gdzies inny tanszy i płakac ze sie zle zrobiło. Trzeba było wczesniej myslec a nie po fakcie.