Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wycofać się z umowy

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:38

Wycofać się z umowy Dokładnie.... Możesz mieć pretensje do przedstawiciela. A później teksty ''Korbanki to to czy tamto...''

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wycofać się z umowy Dzisiaj, 13:21
  •  

#22 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 971 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:54

Wycofać się z umowy

Czy ktoś z was próbował się kiedy wycofać z podpisanej umowy z jakimś dilerem maszyn, po wpłacie zaliczki ??

ja miałem kiedyś taką sytuację (SPO 2004-2006), zaliczkowałem maszyny w AGROMIE, póżniej okazało się, że nie mogę skorzystać z SPO więc poprosiłem o zwrot zaliczki. Powoedziano mi, że nie mogą mi oddać, a jeśli nie kupię zamówionych maszyn to pieniądze przepadną. Zrobiłem tak, że kupiłem jedna najtańsza maszynę, a wpłacona zaliczkę odliczono mi od jej ceny :D w ten sposób jakoś udało mi się odzyskać te pieniądze :lol:

#23 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:59

Wycofać się z umowy W moich przypadkach jeśli ktoś nie otrzymał refundacji to zaliczki były zwrócone. W zwiazku ze wzrostem kursu Euro tez większość zaliczek oddaliśmy ale to zalezy od sytuacji. Jesli ciagnik był sprowadzony na zamówienie i na dłuższy okres czasu to ja bym nie zwrócił dowalił kare, przecenił ciagnik o tę sumę i może by sie udało go sprzedać ponownie bez straty

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4422 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:19

Wycofać się z umowy

Jeżeli podpisałeś i cena Ci pasowała wtedy to zachowujesz się jak dziecko... Ktoś trzymał dla Ciebie ciągnik, przygotował do sprzedaży czy zamówił z Twoim widzi misie... a teraz byś chciał by oddał Ci zadatek i jeszcze podziękował. Rozumiem... agencja nie dała takiego, Euro poszło do góry ale jak tylko z takiego powodu to 10% bym Ci dowalił :lol:

Kolego cena mu pewnie pasowała w danym okresie było najtaniej, ale później konkurencja zadziałała i u innego sprzedawcy zrobiło się taniej, to jest normalne.

Przy zakupie opryskiwacza miał być zawór stało-ciśnieniowy i przekaźnik mocy opryskiwacz przyjechał na podwórko bez zaworu jaki był zamawiany i bez przekaźnika mocy.

Później diler chciał wmówić że taki zamówiliśmy ale cena mu nie odpowiadała, po długim czasie zawór wymieniono oczywiście po kilkunastu interwencjach ale przekaźnika mocy nie dodano, podobna sytuacja tylko gwarancyjna z agregatem.

Więc podejście jest takie sprzedających: Kupiłeś to się ciesz a od nas to się odczep, oraz ogarnąć jak największy rynek z 2 ludźmi na serwisie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#25 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:25

Wycofać się z umowy Ja tam na swoich klientów nie dam złego słowa powiedzieć i nie wstydzę się po jakimś czasie ich odwiedzić i z żadnym nie rozstałem się w złej atmosferze... Niektórzy podchodzą by tylko sprzedać :lol:

#26 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:55

Wycofać się z umowy ja się przyłączam do opinii: pablo21, qazi, Rogeryka, przecież jak się ofert konkuręcji nie sprawdziło to po co podpisywac umowe?? nie rozumiem takich ludzi. przyjechał do was przedstawiciel ładnie gadał, dał kilka tyś. upustu i juz na szybko umowa podpisana a teraz du**. a trzeba takie decyzje podejmowac powoli i rozsądnie, a najlepsze jest to że u konkuręcji taka sama maszyna ale taniej, a się okazuje że nie ma tego i tego... chytry dwa razy traci. jako rolnik powinienem stac po stronie kupujących, ale w tej sytuacji stoje po stronie sprzedających (jak na razie nie zawiodłem się, co będzie dalej pożyjemy zobaczymy)
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#27 Share kris23

kris23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:31

Wycofać się z umowy Wiesz powiem tak śledziłem oferty innych dilerów, chyba sobie nie myslicie ze poszedlem do pierwszego lepszego i podpisalem umowe :|. Ale po podpisaniu umowy okazalo sie ze claas polska podpisał z pewnym bankiem umowe na finansowanie i dlatego sie zrobiło tak korzystnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 22:54

Wycofać się z umowy jeśli chodzi ci o kredytowanie fabryczne to sprawa w praktyce nie wygląda tak różowo jak na papierze

#29 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 23 luty 2010 - 00:16

Wycofać się z umowy A ja mam pytanie- zamówiłem trochę maszyn u jednego dealera: agregat, siewnik, rozsiewacz nawozu i opryskiwacz. Dałem zaliczkę 10 000 zł i chciałbym zrezygnować tylko z rozsiewacza- czy jest taka możliwość, czy można zrezygnować z jednej maszyny ???????
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#30 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 23 luty 2010 - 07:07

Wycofać się z umowy TO naprawdę zależy od sprzedawcy ja bym Ci problemów nie robił ale po prostu pogadaj otwarcie ze swoim sprzedawcą wydaje mi się że załatwisz to pozytywnie;)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#31 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 23 luty 2010 - 08:05

Wycofać się z umowy przyłączam się do przedmówcy... takie sprawy lepiej załatwiać po dobroci i na spokojnie...

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 luty 2010 - 08:18

Wycofać się z umowy Oddadzą, ale dopiero jak sprzedadzą to coś zamówił, a czasem to może trochę potrwać :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 23 luty 2010 - 12:20

Wycofać się z umowy fardek zależy również z kim współpracujesz... ja kupowałem sprzęt od 3 dilerów i jestem bardzo zadowolony ze współpracy...