Jozeph

Problem z odpaleniem Ursus C-330.

Polecane posty

KULAWA_KOZA    155

Panowie może wy macie jakieś pomysły......Na wiosne pojechałem w pole traktorem bez wody , jak to po zimie , zapomniał człowiek :) ciagnik stanął w połowie pola, poleciałem do domu po 10 l goracej wody wlałem i odpalił bez problemu ....noi od tej pory przy ciężkiej robocie zaczął wyrzucać olej przez kurek , przy ciężkiej pracy bardzo.Dodam że palił na dotyk nawet przy temp.0" .Kupilem teraz zestawy od razu splanowalo sie glowice dotarlo zawory, dalem nowe wtryski , panewki byly ok wiec zostawiłem.Po zlozeniu ciągnik jak paliłem strasznie dziwnie zaczął palić tak jak by chytał nie chytał ale po okolo 10 s krecenia odpalil ale chodził nierowno, jak sie rozgrzeje pali na dotyk a jak zimny nie moze odpalić na strzał.Wtryski ustawione na 135 zawory ustawione na 0.25, .

Macie jakieś pomysły co może byc nie tak że ciezko pali jak dluzej postoi?

Moje przypuszczenia takie że sa nowe wtryski i pompa nie może przebić.

Co wy na to?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    50

Kąt wtrysku prawidłowy ? Powinien być 30 stopni przed gmp jest specjalny kołek ustalający i się sprawdza ale pompa nie była ruszana. Często na zimnym jest ciężko zapalić jak jest za późny wtrysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    972

Możesz podmienić wtryski na inne np. od kolegi, żeby wykluczyć? Mierzyłeś jakie ciśnienie ma silnik na cylindrach, kompresję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155

cisnienie na cylindrach 28, 29 , pompa nie ruszana , kat wtrysku ustawiany na kolek na drgniecie w 1 sekcji, wczesniej palił na dotyk.Wtryski rozpylaja idealnie.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1080

Można powiedzieć że już jesteś stary Chłop a nie wież że jeździ się na płynie i nie ma problemu Ja też bym wtryski podmienił na stare i jak zapali będziesz wiedział Ursus 330 to nie prom kosmiczny wiele tu nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155

ale nie wiem jakie cisnienie bylo na starych , mogly siąść na 125, a jak zaloze stare to tez musze ustawic na 135.Te tez sa wzm i pylą OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    50

A koła rozrządu nie mają dużych luzów bo u mnie wpust czułenkowy na wałku rozrządu się wyrobił żeby nie wyrzucać wałka i koła zębatego bo krzywki w dobrym stanie kupiłem większy wpust i dopasowałem go idealnie na ciasno a że mój ciapek teraz jest jak na wakacjach nie widziałem sensu by pakować tysiaka a wpust kosztował kilka złoty i też na zimny pali tak jakby na jeden a potem jak ciepły to pół obrotu i śmiga zakładałem zestawy mahle co mnie zdziwiło pierścień olejowy nie miał sprężynki a stare miały. Co do luzu to ksiązkowo 0.2 wdech i wydech ale 0.25 też nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    972

Nie pamiętam czy były sprężynki do pierścieni do tego silnika, na pewno do Mahle i pierścieni Prima nie dawali spreżynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez pawelk2002
      Dzień dobry chciałbym prosić o pomoc w budowie mojej nowej przyczepki jednoosiowej do C-330 która będzie mi służyła do przywiezienie drzewa,ziemniaków oraz różnorodnych ładunków jak to na wsi wszystko się trafi. Aktualna moja przyczepka ma wymiary szerokość 1m długość 1,75m wysokość 0,6m. Jest to niewielka przyczepka po moim dziadku która służyła mi do końca tego roku i niestety już jej czas minął. Planuję zrobić przyczepkę o wymiarach szerokość 1,5m długość 2,5m wysokość 0,4m. W przyczepce przydały by mi się hamulce na korbkę tzw. hamulec ręczny który będę mógł zaciągnąć podczas zjazdu drogą polną jest niestety u nas dość stromo a drogi zaniedbane i zarośnięte i nie wiem od czego taki układ jezdny zaadoptować. I zastanawiam się od czego mógłbym wykorzystać układ jezdny do mojej przyczepki?? Oraz nie jestem pewien co wybrać na ramę by nie było za dużo ani za mało.  Z góry za pomoc oraz cenne wskazówki byłbym wdzięczny co pomogło by mojemu tacie wykonać taką przyczepkę 
      Dziękuje i pozdrawiam Paweł :) 
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj