Jozeph

Problem z odpaleniem Ursus C-330.

Polecane posty

Witam problem polega na tym że w momencie odpalania c 330 rozrusznik nie chce przekręcić tak jakby bardzo słaby prąd do tej pory było ok dziś z nocy coś się stało. Akumulatory napięcia 6.2v alternator daje 15 v klemy wyczyszczone i podkręcane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

A z prostownika albo kabli tez nie kreci? Do akumulatorow jest specjalny tester, bo moze miec 6 volt, ale pod obciazeniem spadnie do 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

W większości sklepów motoryzacyjnych posiadają testery akumulatorów,lub samodzielnie zbadaj miernikiem napięcie w czasie rozruchu, lub sprawdź czy w czasie dłuższego rozruchu nie powstaje gazowanie elektrolitu w którejś z cel akumulatora. Gazowanie wskazuje na uszkodzenie celi,jak również spadek napięcia poniżej 4,5 V- dla akumulatora  pod obciążeniem, ( w zależności od stanu naładowania, sprawności ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam, jak w tytule, kupiłem nowe akumulatory, zmienilem wszystkie klemy i przewody wysokiego napięcia, zregenerowalem alternator bo ostatnie kilka razy palona była na rozciag . Dziś skrecielm wszystko i niby rozrusznik kręci ale nie może zaskoczyc silnik. Dodam że rok temu regenerowalem pompe wteyskowa i wtryski. Może rozrusznik za słabo kręci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    378

zobacz czy paliwo dochodzi stawiam na zapowietrzenie


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

W sumie racja nie sprawdzilem paliwa czy odpływa hehe ale jak już tyle wymienilem to i rozrusznik jeszcze zregeneruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61

A może dźwigienka od gazu spadła z pompy wtryskowej ?


Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
dzikiWschód napisał:

W sumie racja nie sprawdzilem paliwa czy odpływa hehe ale jak już tyle wymienilem to i rozrusznik jeszcze zregeneruje

jak dzieci paliwa nie sprawdził ale temat na forum założył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Pierwszy krok jak nie odpala i nie ma dymu to sprawdzić w zbiorniku później odkręcamy przewód z wtrysku jak nic nie leci podczas kręcenia silnikiem badamy przepustowość układu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze możliwość że głowice masz peknieta i będzie kręcił ale nie zapali

Edytowano przez Malinowykrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Jesli nie jest to problem z paliwem, a rozrusznik słabo ciągnie to może być winien rozrusznik(zacierający się rozrusznik, ale wtedy czuć spalenizną, albo szczotki), albo poluzowany/naderwany przewód przy statyjce(dopóki sie nie urwał całkiem to przez pół roku czasu nie mogłem dojść przyczyny słabego palenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie odpala a jest zapowietrzony u mnie wystarczyło pompką popompować dopóki sie paliwo nie poleje

Ale jeśli rozrusznik to możesz spróbować podnieść odprężnik rozpędzić silnik odpalając i szybko spuścić odprężnik  jeśli akumulatory naładowane to musi odpalić a jeśli nie to wina rozrusznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bozmek    0

Witam mam problem z ursuem 330 ciagnik gdy jest chłodno 10 stopni i poniżej jest problem z rozruchem. Wymienilem blok tuleje waryński pompa po regeneracji wtryski tez głowica nowa ursus chelmno. Ciagnik ma 8 mtg po naprawach i ciezko pali dalej kat ustawiony zawory na 0.30.  Juz brak sil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576
9 godzin temu, stempos1980 napisał:

ewentualnie przewody wysokiego napięcia

Taaaaa... może cewka wtryskiwacza o ile nie są piezoelektryczne albo czujnik położenia wału.i😀

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, bozmek napisał:

Witam mam problem z ursuem 330 ciagnik gdy jest chłodno 10 stopni i poniżej jest problem z rozruchem. Wymienilem blok tuleje waryński pompa po regeneracji wtryski tez głowica nowa ursus chelmno. Ciagnik ma 8 mtg po naprawach i ciezko pali dalej kat ustawiony zawory na 0.30.  Juz brak sil.

no może rozrusznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Tak na serio.Na czym polega ten problem .Silnik kręci normalnie czy trochę wolniej niż normalnie. Gdy kręci - puszcza dym , gdy odpali jaki kolor dymu ,czy pracuje równo na dwa cylindry.Czy grzanie świecami coś zmienia,czy w czasie pompowania paliwa pompką ręczną brzęczy zaworek przelewowy przy pompie wtryskowej .

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7843
8 minut temu, andrzej78 napisał:

Taaaaa... może cewka wtryskiwacza o ile nie są piezoelektryczne albo czujnik położenia wału.i😀

A tak apropo w domu wszyscy zdrowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576
9 godzin temu, stempos1980 napisał:

 przewody wysokiego napięcia

Wiem . No niemogłem się powstrzymać .

 

12 minut temu, stempos1980 napisał:

A tak apropo w domu wszyscy zdrowi?

Tak dziękuję , choć paskudny wirus coraz bliżej , w mojej 30-tce zatakował wtryski i ciągnik ma zadyszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez pawelk2002
      Dzień dobry chciałbym prosić o pomoc w budowie mojej nowej przyczepki jednoosiowej do C-330 która będzie mi służyła do przywiezienie drzewa,ziemniaków oraz różnorodnych ładunków jak to na wsi wszystko się trafi. Aktualna moja przyczepka ma wymiary szerokość 1m długość 1,75m wysokość 0,6m. Jest to niewielka przyczepka po moim dziadku która służyła mi do końca tego roku i niestety już jej czas minął. Planuję zrobić przyczepkę o wymiarach szerokość 1,5m długość 2,5m wysokość 0,4m. W przyczepce przydały by mi się hamulce na korbkę tzw. hamulec ręczny który będę mógł zaciągnąć podczas zjazdu drogą polną jest niestety u nas dość stromo a drogi zaniedbane i zarośnięte i nie wiem od czego taki układ jezdny zaadoptować. I zastanawiam się od czego mógłbym wykorzystać układ jezdny do mojej przyczepki?? Oraz nie jestem pewien co wybrać na ramę by nie było za dużo ani za mało.  Z góry za pomoc oraz cenne wskazówki byłbym wdzięczny co pomogło by mojemu tacie wykonać taką przyczepkę 
      Dziękuje i pozdrawiam Paweł :) 
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj