Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpaleniem Ursus C-330.

492 odpowiedzi na ten temat

#381 Share sebastian12

sebastian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 październik 2013 - 20:56

Problem z odpaleniem Ursus C-330. nie zapiekło pierścieni ani tez nie popękały.Mierzyłem ciśnienie po remoncie to było 4atm nie możliwe że motor padł. Teraz jak kręcę rozrusznikiem to raz leci dym niebieski raz biały raz jest dobra kompresja raz ucieka,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpaleniem Ursus C-330. Dzisiaj, 10:02
  •  

#382 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 30 październik 2013 - 21:04

Problem z odpaleniem Ursus C-330. jak miałeś ciśnienie po remoncie 4 atm to ten silnik nie miał prawa odpalić a co dopiero jechać nim orać , coś mi się wydaje że zaczynasz ściemniać

#383 Share sebastian12

sebastian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 październik 2013 - 21:16

Problem z odpaleniem Ursus C-330. nic nie ściemniam tylko mówię prawdę

#384 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 30 październik 2013 - 21:58

Problem z odpaleniem Ursus C-330. zle zrozumiałem kolegę pomyślałem ze takie ciśnienie miałeś na tłokach a ty pewnie mierzyłeś ciśnienie oleju .Zrób pomiar ciśnienia sprężania i próbę olej owom to wtedy mogę coś więcej powiedzieć

#385 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 30 październik 2013 - 23:07

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Jak kolega wymieniał pierścienie i uszczelkę pod głowicą i nawet głowicy nie sprawdził w jakim stanie zawory itp no to nie ma tu o czym pisać.
A jak wali dymem to silnik do kapitalki...

#386 Share sebastian12

sebastian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 10:48

Problem z odpaleniem Ursus C-330. problem już rozwiązany głowica poszła jeden zawór się nie domyka.

#387 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 21:18

Problem z odpaleniem Ursus C-330. witam również uważam 4atm to morze bić kompresor he a nie silnik który ma chodzić a co dopiero ciągnąc pług kolego według książek prawidłowe ciśnienie mieści się w granicach 26-30 atm zdarzało się ze i miały po 23-25 atm i jakoś tam chodziły ale przy 4 nawet byś go nie zapalił albo pomiar fałszywy albo faktycznie wcale nie sprawdzałeś sprawdź zawory głowica morze padła albo uszczelkę wydmuchało

#388 Share MrGasiorek

MrGasiorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 20:09

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Witam,
Ostatnio coś nie tak jest z moja 30-stką. Ciężko pali tzn. jak chce rano odpalić albo po kilku godzinach to z ciągnika wali biały dym i ciągnik nie chce odpalić tylko trzeba długo kręcić rozrusznikiem. I tu jest problem bo mam szybkoobrotowy i nie chce go zajechać. Wydaję mi się że to pompka paliwa nie trzyma. Ktoś ma inne propozycje?

Połączony

Edytowany przez MAT912, 28 grudzień 2013 - 21:06.
Dublowanie tematów

#389 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 28 grudzień 2013 - 20:15

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Człowieku to sprawdź tą pompkę , a raczej zaworek w pompce .
Poczytaj tu
http://www.agrofoto...._hl__+odpalanie

ewentualnie pytaj

Edytowany przez mariuszd93, 28 grudzień 2013 - 20:20.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#390 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:39

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Panowie własnie wymieniłem uszczelke z pod głowicy w ciapku. Przy odkręcanieu rurek cisnieniowych od pompy poruszyła mi sie no ta jakby śrubka. Po załozeniu głowicy i poskładaniu ciapek odpalił na jeden gar. Po wróceniu śrubki na swoje miejsce (tak na oko ustawione) zaczoł chodzic na dwa cylindry i wszystko ok. Dzis gdy postanowiłem sprawdzic czy wszystko jest ok po jednodniowym przestoju okazało sie ze ciągnik ma problemy z odpaeniem chodz nie ma temperatury ujemnej na zewnątrz. Ciągnik był odpalany w południe, silnik 2 lata po kapitalce więc co moze być przyczyną problemu z odpalaniem. Dodam ze w nawet w ujemnych temperaturach ciapek odpalał bez zarzutu bez swiec nawet w małe mrozy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:18

Problem z odpaleniem Ursus C-330. wygląda na problem z ukladem paliwowym .Co to była za śrubka??? na jaki moment dokręciłeś głowicę ??? nie za słabo tak ze wydmuchneło uszczelkę??? przy rozruchu kopci???

#392 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:27

Problem z odpaleniem Ursus C-330. głowica dokręcana na wyczucie. Dynamometr w rękach jest. Znaczy jak juz odpali to normalnie bez żadnego tam dymienia. Małego dymka pusci jak to przy odpałce. Moze byc ze jest przypowietrzony układ zasilania paliwem? no chodzi o ta jakby sróbke na pompie do której sie przykręca rurke cisnieniową która idzie do wtrzyskiwacza.

#393 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:31

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Jeżeli naprawdę zruszyła się ta "śróbka", to możliwe że przestawiła się sekcja w pompie

Możliwe że nie mam racji bo nie rozbierałem nigdy takiej pompy

Edytowany przez mariuszd93, 28 luty 2014 - 20:28.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#394 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:54

Problem z odpaleniem Ursus C-330. czyli dobrze myslałem ze tak sie stało ze sie przestawiło. Da sie to jakos ustawic czy bedzie potrzebny majster od tego?

#395 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów

Napisany 28 luty 2014 - 20:02

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Do ustawienia potrzebny jest specjalny stół ,więc tylko warsztat .
Nigdy się nie spotkałem z tym żeby to zruszyć ., oryginalnie jest taka jakby blokada, między tymi dwoma króćcami

#396 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 28 luty 2014 - 20:15

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Nie wprowadzaj kolegi w błąd nic tam się nie przestawiło bo niby jak, sekcja siedzi w jednym miejscu na takim klinie więc nie ma możliwości aby ją przestawić odkręcając króciec pompy. Pod tym króćcem jest zawór tłoczący a pod nim podkładka z tworzywa. Dawkę między sekcjami można sobie zmienić odkręcając pokrywę odpowietrznika.
Była słabo dokręcona to się zruszyła. Moment ich dokręcenia to od 60 do 80 Nm

#397 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów

Napisany 28 luty 2014 - 20:27

Problem z odpaleniem Ursus C-330. W c 330 nigdy nie robiłem pompy , moja jest w oryginale . .
W 1224 widziałem jak się ustawia pompę, i tam razem z króćcem może się przestawić sekcja

#398 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 28 luty 2014 - 21:13

Problem z odpaleniem Ursus C-330. @Roki212 ma 100% racji, pompa nie miała prawa się przestawić, pod tym króćcem jest zawór tłoczący zapobiegający cofaniu się paliwa tu masz króciec i zawór; http://sklep.techrol...-paliwowa.html?
Króciec jest uszczelniany podkładką miedzianą i po ruszeniu jak będzie się pociło to trzeba wymienić podkładkę.(króciec śmiało możesz wykręcać bez konsekwencji).
Kolego @mariusz93 jak nie masz pojęcia ( sam piszesz) to nie doradzaj ( taka serdeczna rada) bo aż mnie język świerzbi ale się powstrzymam.

#399 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 09:05

Problem z odpaleniem Ursus C-330. jakie są obiawy podczas rozruchu??? czy ciągnik kopci przy kręceniu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 17:48

Problem z odpaleniem Ursus C-330. ciągnik kopci czyli paliwo idzie. Koledzy co moze byc ze gdzy dzis ciapek podczas pracy z łuparką do drewna przy małym obiązenieu zszedł z obrotów i zaczoł chodzic na jeden dylinder a pochwili znów na dwa? dodam ze z daleka widac unoszący sie z tłumika dymek. Mała ulga bo chociaz pompa jest ok. @ptaszyna no troche jakby sie tam pociło pod tym króćcem.