Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpaleniem Ursus C-330.

492 odpowiedzi na ten temat

#341 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 11 marzec 2013 - 18:38

Problem z odpaleniem Ursus C-330. A co ma do rzeczy czym była zalana? Rozrusznik kręci czy nie? Masz 19 lat a piszesz jakbyś miał 9. <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpaleniem Ursus C-330. Dzisiaj, 19:27
  •  

#342 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:40

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Lej gorącą.Mi nic nie pękło.
ZETOR TEAM

#343 Share DeZeR

DeZeR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:42

Problem z odpaleniem Ursus C-330. rozrusznik kręci , tłoki chodzą, dym leci itd.

#344 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:49

Problem z odpaleniem Ursus C-330. To ma do rzeczy że resztki wody mogło zamarznąć i wiatrak stanął Tak mi się zdarzało.CO KOGO OBCHODZI ILE KTO MA LAT .
ZETOR TEAM

#345 Share DeZeR

DeZeR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:55

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Ruszyć go normalnie ręcznie czy lepiej nie ?

#346 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:55

Problem z odpaleniem Ursus C-330. pompa mogła przymarznąć ale jak zapalisz to puści, skoro kręci to powinien zapalić najwyżej daj mu jakiegoś wspomagacza typu samostart lub kopeć a jak działają świece to podgrzej je bez odłończania prostownika żeby nie rozładowywać mocno akumulatorów

#347 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:59

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Możesz spróbować nic nie powinno się stać.
ZETOR TEAM

#348 Share DeZeR

DeZeR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:59

Problem z odpaleniem Ursus C-330. właśnie , jak się podgrzewa świece w c330 ? mam chyba dość specyficzny start gdyż żeby go zapalić po lewej stronie wajchę do góry przeciągnąć i wcisnąć kluczyk..

#349 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 11 marzec 2013 - 19:01

Problem z odpaleniem Ursus C-330. No to właśnie podnosisz tą "wajchę" do połowy i w tym momencie włączają się świece.

#350 Share DeZeR

DeZeR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 19:06

Problem z odpaleniem Ursus C-330. oks dzięki jutro spróbuje pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share DeZeR

DeZeR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 20:25

Problem z odpaleniem Ursus C-330. witam Panowie , odpaliłem już :0 Wiatraczek po kilku minutach zaczął działać :)

#352 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 22:42

Problem z odpaleniem Ursus C-330. co ty masz wiatrak elektryczny podpięty pod czujnik temperatury??
a nie odpalał bo pewnie dla checy ktoś odprężnik dał do góry i ooooooooooooo nie pali
dla mnie osoba typu znajdz mi chłodnice w maluchu

#353 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 08:16

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Z podniesionym odprężnikiem leciał dym?darekalf bystry jesteś.
ZETOR TEAM

#354 Share ReV

ReV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 09:43

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Przyczyną owego problemu była pogięta pokrywa zaworów, która skolidowała z uszczelką i zaworami. Dziękuje wszystkim za rady i pomoc. Temat do zamknięcia.

#355 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 08:20

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Podepnę się pod stary temat, bo mam podobny problem. Akumulator wydaje się w porządku. Zamontowany mam jeden 12V zamiar dwóch 6V. Podgrzewanie świecy działa, kontrolki się palą. Jak próbuję go odpalić to słychać jakieś takie trzaski i nie zawsze silnik zaskakuje. Na zaciąg odpala bezproblemowo. Co może być przyczyną?
<a href="www.tekiengeodezja.republika.pl/index.html">Usługi geodezyjne Mońki</a>

#356 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 03 sierpień 2013 - 15:45

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Odepnij i wyczyść porządnie klemy i czopy na akumulatorze, jak założysz dobrze jest trochę olejem je podlać. Jeśli już to robiłeś albo nie zadziała to z elektromagnesem przy rozruszniku jest coś nie tak. Próbowałeś metody "na styk" (połączenie np. kluczem lub śrubokrętem obu śrub na elektromagnesie)?

#357 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 18:38

Problem z odpaleniem Ursus C-330.

Podepnę się pod stary temat, bo mam podobny problem. Akumulator wydaje się w porządku. Zamontowany mam jeden 12V zamiar dwóch 6V. Podgrzewanie świecy działa, kontrolki się palą. Jak próbuję go odpalić to słychać jakieś takie trzaski i nie zawsze silnik zaskakuje. Na zaciąg odpala bezproblemowo. Co może być przyczyną?

Prawdopodobnie zesputy bendix.

Odepnij i wyczyść porządnie klemy i czopy na akumulatorze, jak założysz dobrze jest trochę olejem je podlać. Jeśli już to robiłeś albo nie zadziała to z elektromagnesem przy rozruszniku jest coś nie tak. Próbowałeś metody "na styk" (połączenie np. kluczem lub śrubokrętem obu śrub na elektromagnesie)?

Pisał przecież, że próbował "na styk".

A czy jak próbowałeś "na styk" przez śrubokręt albo klucz, to w ogóle było słychać, że rozrusznik działa ale nie umie ruszyć silnika, czy w ogóle nie zadziałał?

Edytowany przez Maniek1Excalibur, 03 sierpień 2013 - 18:39.

#358 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 03 sierpień 2013 - 20:11

Problem z odpaleniem Ursus C-330. domasz akurat nigdzie nie napisał, że próbował "na styk", a to akurat jemu odpowiedziałem.

#359 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 20:28

Problem z odpaleniem Ursus C-330. ok. myślałem, że to było do autora tematu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 19:34

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Sprawa wydaje mi się coraz bardziej skomplikowana. Klemy i trzpienie w akumulatorze wyczyszczone. Akumulator swoją drogą ma jakieś 2 lata. Po założenie go spryskałem klemy specjalnym płynem zapobiegającym zasiarczaniu więc w tej kwestii wszystko było ok. Po spięciu "na styk" słychać, że coś zaczęło w środku wirować. Przy próbie odpalenia "z kluczyka" tak jak pisałem wyżej. Bendiks czy raczej cewkę (nie wiem jak to się powinno określić) wymieniłem. Tutaj zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Ciągnik odpalił jak nówka z fabryki, jednak za ok. 5 min akumulator był już rozładowany. Podłączyłem prostownik - spaliłem prostownik. Podłączyłem drugi prostownik - spaliłem 2 bezpieczniki. Wróciłem do starego bendiksa - naładowałem akumulator. Nowy bendiks oddałem do reklamacji i do ciągnika wsadziłem kolejny. Odpalił nie jak nówka ale jednak zajarzył. Kolejna próba odpalenia - wszystko ok. Kolejna próba po ok. godzinie - tym razem gasną wszystkie kontrolki tak jakby był rozładowany akumulator. Zmierzyłem napięcie - 11,78 V. Teoretycznie powinien kręcił. Zmierzyłem napięcie przy próbie rozruchu - spada do prawie 3 V. Możliwe żebym posadził akumulator?
<a href="www.tekiengeodezja.republika.pl/index.html">Usługi geodezyjne Mońki</a>