Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpaleniem Ursus C-330.

492 odpowiedzi na ten temat

#281 Share piacio

piacio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:26

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Przyczyn może byc wiele. Np. zapchany filtr powietrza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpaleniem Ursus C-330. Dzisiaj, 19:07
  •  

#282 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 14 luty 2012 - 20:33

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Co tzn. "dostawała coraz mniej przewodów"? Chodzi na obu cylindrach? Wtryski też robiłeś?

#283 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 14 luty 2012 - 20:34

Problem z odpaleniem Ursus C-330. filtr powietrza wymieniony na nowy i niedawno wymieniany olej w nim także nie miałby sie czym za bardzo zapchać nie wiem jak z ta pompką zasilającą no bo chyba nie wtrysk0owa niedawno była robiona tak wtryski były nowe ustawione na próbniku tak samo jak pompa ustawiana na maszynie u pompiarza kąt wtrysku ustawiłem idealnie ale to było jakiś czas temu do tej pory śmigała a tu taki klops po prostu zgasła i już

Edytowany przez thug, 14 luty 2012 - 20:39.

Thug

#284 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 14 luty 2012 - 20:39

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Odkręć przewody wysokiego ciśnienia, pokręć go trochę i zobacz czy paliwo wydostaje się z nich. Jak pompujesz pompką ręczną to skrzypią wtryskiwacze, paliwo przelewa się do zbiornika?

Edytowany przez Roki212, 14 luty 2012 - 20:41.

#285 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:52

Problem z odpaleniem Ursus C-330. tak paliwo idzie d zbiornika przelewem jak dłużej pompomuje ale wcześniej jak mi pierwszy raz zgasł dziś to chciałem odpowietrzyć pompę wtryskową to musiałem sporo pompować żeby zaczeło lecieć spod śrubki czyli tak jakby nie było paliwa w pompie wtryskowej a i odkręciłem dekielek i sprawdziłem czy sekcje chodzą i obie chodzą nie są zawieszone

Edytowany przez thug, 14 luty 2012 - 20:57.

Thug

#286 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 14 luty 2012 - 20:56

Problem z odpaleniem Ursus C-330. A przewody od wtryskiwaczy odkręcałeś dochodzi paliwo z sekcji

#287 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 14 luty 2012 - 21:08

Problem z odpaleniem Ursus C-330. juz dzisiaj nie chce mi sie jutro z rana sprawdzę ale chodzi Ci czy sekcje dają paliwo na przewody

Thug

#288 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 14 luty 2012 - 21:13

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Dokładnie czy pompa wtryskowa podaje paliwo do wtryskiwaczy.

#289 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 14 luty 2012 - 21:19

Problem z odpaleniem Ursus C-330. ale tu też jednoznacznej odpowiedzi nie będzie bo jezeli zasilająca nie da paliwa na wtryskową to ta nie da na wtryski

Thug

#290 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 14 luty 2012 - 21:24

Problem z odpaleniem Ursus C-330. To zacznij od zasilającej, odkręć pierwszy filtr i pokręć rozrusznikiem zobaczysz czy idzie paliwo i w jakiej ilości wtedy wykluczysz zasilającą, wtedy pójdziesz dalej do wtryskowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share mietek2424

mietek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 luty 2012 - 22:48

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Ja wczoraj miałem podobnie odpaliłem trzydziestke w prostownika z rozruchem bo akumulatory mają swoje lata. I pochodził około 30 minut i tyjechałem ledwie za brame i zdechł jak by nie było paliwa przepompowałem zapalił przejechałem się na wysokich obrotach i znowu zgasł to znowu przepompowałem i wjechałem na podwurko, I pochodził troche i jeszcze mu wlałem zaki środek do diesla i troche denaturatu i już chodzi normalnie

#292 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 luty 2012 - 22:49

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Pompka ręczna i zasilająca są razem, ale to są dwie oddzielne pompki. Jak zapali silnik i zacznie słabnąć-gasnąć zacznij pompować ręczną pompka i jeśli mu się poprawi to zasilająca siadła.
Możesz zobaczyć jak leci paliwo z powrotu podczas pracy silnika, jak słabo bądź w ogóle to także pompka zasilająca.
Pisałeś że sprawdzałeś filtry więc i odstojnik? Pytam bo ludzie jak by nie wiedzieli, że takie coś istnieje.
Sprawdź także przewód do baku jak i kranik.
A jeszcze dziurka, odpowietrznik w korku baku.

#293 Share Podkarpacie

Podkarpacie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 luty 2012 - 13:02

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Witam wcinam się bo niedawno robiłem generalkę mojej c 330 (25 mth) i przed remontem tez chodziła nierówno na niskich obrotach a teraz nie i co było przyczyną a wiec zawiozłem pompę podczas remontu do dobrego zakładu (Tyczyn ) I co się okazało co mi pompiarz potem powiedział ze był już wyrobiony regulator obrotów i 1 zaworek zwrotny teraz chodzi jak żyletka obroty trzyma jak się patrzy i jest wrażliwa na dodanie gazu tak ze w pompie nie tylko sekcje są ważne tylko wszystko nawet najmniejsza podkładka :)

#294 Share piacio

piacio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 luty 2012 - 18:41

Problem z odpaleniem Ursus C-330. U mnie jak chodził nierówno na wolnych obrotach to była wina sekcii. Jak odkręciłem przewody od wtryskiwaczy i wolno kręciłem korbą to tylko jedna sekcja dawała paliwo , A jak szybcjej zaczołem kręcic to wtedy ta dróga zaczynała dawać.Wymiana sekcii pomogła.

Mam taie pytanie do was. Co sądzicie zestawie naprawczym c330 (tuleje, tłoki ,pierścienie itp.) firmy Agtech. W porównaniu z zestawem Mahle Krotoszyn niczym sie nie różni .Zestaw agtech ma dwa pierścienie chromowane w zestawie a mahle jeden. Szukałem gdzie sa produkowane to wszyscy mi mówili że mahle jest z Turcii albo Indii. A Agtech ?

#295 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 16 luty 2012 - 20:24

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Zestawy bierz tylko Mahle lub Zetor, sam napisałeś Mahle Krotoszyn, czy to jest w Turcji? Raczej w Polsce. Agtech zostaw, bo po roku będą do wymiany albo nawet szybciej.

#296 Share piacio

piacio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 luty 2012 - 22:39

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Szukałem i znalazłem ze mahle ma swoje fabryki na całym swiecie. Dużo osób mówi że w Krotoszynie mahle robi co innego a tuleje z kądś przywożą i tylko etykiety przyklejaią krotoszyn. Teraz jak kupiłem, to na pudwłku pisało w róznych językach a w polskim to tylko naklejke przylepili.Kupiłem też Agtecha o połowe tańszy. Na próbe można zobaczyć, przecież tuleje wyjąc i włożyć to nie problem tylko głowice i miske trzeba odkręcić(pół dnia roboty)

Ten Agtech to może być tak jak BOSCH , niby to niemieckie a w chinach produkowane .Szkoda że niemcy z chinczykami sie zadali.

#297 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

GG-3578015

Napisany 16 luty 2012 - 22:43

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Trzeba było brać zestaw Zetora PDC oryginał (wszystko produkcji Zetora) lub Ursus Chełmno(zestaw Premium: tuleja Chełmno, tłok jakiś tam czeski, pierścienie Prima lub zestaw Premium Plus: tuleja Chełmno, tłok Gorzyce, pierścienie Prima) ;)

#298 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 13:31

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Mam problem z odpaleniem c-330M , nawet teraz w ciepłedni,ciapekstoi w garażu i z rana nie chce odpalić,kręci ładnie leczz tłumnika tylko biały dym, mam go 21 lat od nowości i nic w nim nie było robione,czy przyszedłczasna remont i jak coś to najlepiej zestaw brać z chełmna ?

#299 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 12 sierpień 2012 - 15:55

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Remont się kłania.O zestawach naprawczych masz posty wyżej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 16:55

Problem z odpaleniem Ursus C-330. Od dawna tak ciężko odpala, jak odpali to jak chodzi i ten dym?????? bierze olej,mocno dymi ,może zawory ,może pierścienie, a może zasilanie w kiepskim stanie,w ciągnikach wiek niejest wyznacznikiem remontu.