Jozeph

Problem z odpaleniem Ursus C-330.

Polecane posty

Hiddenly    0

Ja wczoraj miałem podobnie odpaliłem trzydziestke w prostownika z rozruchem bo akumulatory mają swoje lata. I pochodził około 30 minut i tyjechałem ledwie za brame i zdechł jak by nie było paliwa przepompowałem zapalił przejechałem się na wysokich obrotach i znowu zgasł to znowu przepompowałem i wjechałem na podwurko, I pochodził troche i jeszcze mu wlałem zaki środek do diesla i troche denaturatu i już chodzi normalnie

 

 

 

Miałem taki sam problem okazało się że przewód prowadzący od baku do pompy był caly zapchany jakąś breją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

usterka usunięta, okazało się, że prawie wcale nie było luzu na zaworach.Po regulacji odpala z pierwszego w zimny poranek bez podgrzewania i jest mocniejszy więc jeszcze troche pochodzi bez remontu

 

 

 

Po regulacji zaworów sopd korka od oleju i bagnetu dmucha rozgrzany olej, aż cały silnik ulany, czy to oznaki zbliżającego się remontu ?

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

Witam , nie odpala mi ursus to znaczy pali na krótko , chce wymienić rozrusznik ale nie wiem czy to wystarczy czy nie co lepiej wymienić żeby palił ? oprócz rozrusznika i akumulatorów ? Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

skoro pali na krótko to rozrusznik jak i akumulatory masz sprawne

sprawdź włącznik rozrusznika, oraz klemy, czy są czyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

skoro pali na krótko to rozrusznik jak i akumulatory masz sprawne

sprawdź włącznik rozrusznika, oraz klemy, czy są czyste

 

No właśnie pali na krótko ale jak mam prostownik na nim podłączony czyli na rozrusznik i na jakąś śrube..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

no skoro tak to rozrusznik ok, czyli nie ma co go ruszać

na początek to zmierzyć napięcie na akumulatorach w czasie gdy ciągnik zgaszony, i sprawdzić ładowanie

pozdrawiam kolegę z Sochaczewa, moje okolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Skoro pali na krótko to po mojemu akumulatory i rozrusznik są Ok.Mysle że coś z instalacją połączenie Przełącznik-stacyjka-rozrusznik.

Mysle ze warto popatrzeć tez na automat z ciekawości.

Obstawiam 80% że wypaliły się styki w przełączniku grzania świec a zarazem palenia traktora.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

Skoro pali na krótko to po mojemu akumulatory i rozrusznik są Ok.Mysle że coś z instalacją połączenie Przełącznik-stacyjka-rozrusznik.

Mysle ze warto popatrzeć tez na automat z ciekawości.

Obstawiam 80% że wypaliły się styki w przełączniku grzania świec a zarazem palenia traktora.

 

 

No właśnie też tak myślę ale i na krótko ma ciężko trzeba puknąć dobrze w automat i rozrusznik żeby załapał ;/ to mogą być jeszcze szczotki .No trudno trza zainwestować w nowe akumulatory rozrusznik automat i stacyjke ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Też bym obstawiał styki, ew. klemy nie łapią ale wtedy nie powinien w ogóle kręcić.

 

edit: kolego jak musisz po rozruszniku klepać to na 99% moge Ci powiedzieć że masz szczotki do wymiany. Przerabiałem to tyle że w 28. I nie baw sie od razu w wymienianie 2/3 instalacji tylko szukaj przyczyny w małych rzeczach (no chyba że Cię stać ;) )

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

No właśnie też tak myślę ale i na krótko ma ciężko trzeba puknąć dobrze w automat i rozrusznik żeby załapał ;/ to mogą być jeszcze szczotki .No trudno trza zainwestować w nowe akumulatory rozrusznik automat i stacyjke ..

nic nie inwestuj.

Jak pali na krótko to aku masz dobre.Sprawdz stki na przełączniku , przeczyść pamierem ściernym jak są okopcone.

A jak bardzo wypalone to kup nowy przełącznik tylko nie ten za 25 zł chiński tylko ten porządny POLSKI za 50 zł.Sprawdż przy okazji sobie tez rozrusznik .....jak Ci się nudzi weż go rozbierz w jakiś wieczór , pomalutku wyczyść cały sprawdż stan szczotek i zobacz na krótko po podłączeniu do aku jak staruje.

 

tutaj też coś pisali swego czasu http://www.agrofoto.pl/forum/topic/30817-c-330m-nie-pali/

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

nic nie inwestuj.

Jak pali na krótko to aku masz dobre.Sprawdz stki na przełączniku , przeczyść pamierem ściernym jak są okopcone.

A jak bardzo wypalone to kup nowy przełącznik tylko nie ten za 25 zł chiński tylko ten porządny POLSKI za 50 zł.Sprawdż przy okazji sobie tez rozrusznik .....jak Ci się nudzi weż go rozbierz w jakiś wieczór , pomalutku wyczyść cały sprawdż stan szczotek i zobacz na krótko po podłączeniu do aku jak staruje.

 

tutaj też coś pisali swego czasu http://www.agrofoto....-330m-nie-pali/

 

 

Właśnie pali na krótki tylko jak jest pod ładowaniem.. a tak bez prostownika nic.. no musze w sobote od rana się za to zabrać i w piątek..

 

Też bym obstawiał styki, ew. klemy nie łapią ale wtedy nie powinien w ogóle kręcić.

 

edit: kolego jak musisz po rozruszniku klepać to na 99% moge Ci powiedzieć że masz szczotki do wymiany. Przerabiałem to tyle że w 28. I nie baw sie od razu w wymienianie 2/3 instalacji tylko szukaj przyczyny w małych rzeczach (no chyba że Cię stać ;) )

 

To to to wiem :P

 

no skoro tak to rozrusznik ok, czyli nie ma co go ruszać

na początek to zmierzyć napięcie na akumulatorach w czasie gdy ciągnik zgaszony, i sprawdzić ładowanie

pozdrawiam kolegę z Sochaczewa, moje okolice

 

Dzięki , Też pozdrawiam ,a dokładniej skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ile masz te akumulatory?lat jaka Firma , ładowanie altek czy prądnica.

Skoro pali na krótko a nie pali z przełącznika to co mają akumulatory do tego jak ciągnik pali na krótko.

 

Ps.

Pieniu nie cytuj moich postów zaraz pod moim postem bo za takie coś dają ostrzeżenie a potem 10% w regulaminie piszą że nie wolno cytować pod postem .bo i to nie ma sensu.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

kolega pisząc pali na krótka nie miał najwyraźniej na myśli łączenia styków w rozruszników a podłączenie pod prostownik z rozruchem.

sprawdź jeszcze czy jak masz podłączony ten prostownik ( rozruch) to pali normalnie włącznikiem. wtedy będziesz wiedział czy tylko kwestia rozrusznika czy tez dalej w instalacji szukać przyczyny.

Spróbuj też podłączyć prostownik (przełączony już na ładowanie) na jakieś 10-12h i wtedy zobacz jak kreci może po prostu rozładowany jest


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

Akumulatory nie wiem ponad 5 lat ładowanie alternator

 

@Ukasz :Okey podłącze go w sobotę na dzień ale na akumulator ładowanie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

prostownik możesz podłączyć pod akumulator, lub tak jak podłączałeś do tej pory, tzn. na rozrusznik i do jakiejś śruby, nie ma to żadnego znaczenia, pomiędzy rozrusznikiem i akumulatorami masz przecież gruby przewód zasilający

a tak przy okazji to kolega z jakich okolic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

pisząc podłącz ładowanie miałem na myśli żeby prostownik przełączyć na ładowanie, z tego co wcześniej zrozumiałem to masz prostownik z rozruchem. Czy klery podłączone do akumulatorów czy przy rozruszniku to bez różnicy.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinimo    2

witam wszystkich.mam pytanko czy sworzen kola posredniego rozrzadu od trzydziestki powinien sie obracac wokol wlasnej osi ,czy ma byc przymocowany na sztywno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Powinien być na sztywno, jest w nim otwór smarujący łączący się z kanałem olejowym biegnącym od panewki wału do tulejki wałka rozrządu i nie może się obracać

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Mam nadpalony jeden zawór ssący. Profilaktycznie chce wymienić wszystkie zawory i dać frezowa gniazda. Ile taka impreza kosztuje w trudniącym się tym zakładzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinimo    2

jesli powinien być na sztywno to dlaczego sie w tym przypadku obraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

klin ścięty najpewniej


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinimo    2

jesli powinien być na sztywno to dlaczego sie w tym przypadku obraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

klin ścięty najpewniej

Jak nie wiesz to nie pisz :P bo wprowadzasz w błąd :P

tam nie ma klina oś koła pośredniego wciśnięta jest w blok, jak się obraca to do wymiany bo wyrobi gniazdo w bloku o ile jeszcze nie wyrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez pawelk2002
      Dzień dobry chciałbym prosić o pomoc w budowie mojej nowej przyczepki jednoosiowej do C-330 która będzie mi służyła do przywiezienie drzewa,ziemniaków oraz różnorodnych ładunków jak to na wsi wszystko się trafi. Aktualna moja przyczepka ma wymiary szerokość 1m długość 1,75m wysokość 0,6m. Jest to niewielka przyczepka po moim dziadku która służyła mi do końca tego roku i niestety już jej czas minął. Planuję zrobić przyczepkę o wymiarach szerokość 1,5m długość 2,5m wysokość 0,4m. W przyczepce przydały by mi się hamulce na korbkę tzw. hamulec ręczny który będę mógł zaciągnąć podczas zjazdu drogą polną jest niestety u nas dość stromo a drogi zaniedbane i zarośnięte i nie wiem od czego taki układ jezdny zaadoptować. I zastanawiam się od czego mógłbym wykorzystać układ jezdny do mojej przyczepki?? Oraz nie jestem pewien co wybrać na ramę by nie było za dużo ani za mało.  Z góry za pomoc oraz cenne wskazówki byłbym wdzięczny co pomogło by mojemu tacie wykonać taką przyczepkę 
      Dziękuje i pozdrawiam Paweł :) 
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj