Jozeph

Problem z odpaleniem Ursus C-330.

Polecane posty

Jozeph    0

Witam. Mam problem z moim ursusem. Gdy jest minusowa temperatura nie chce palić i dymi białym dymem. Jaka jest tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Może to być rozrząd :P U mnie w 330 jak był źle ustawiony to nie zapalał tylko dymił na biało-tyle że mój to nawet na plusowych temperaturach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz84    0
Może to być rozrząd :P U mnie w 330 jak był źle ustawiony to nie zapalał tylko dymił na biało-tyle że mój to nawet na plusowych temperaturach ;)

 

Zgadzam się to moze byc rozrzad, ewentualnie wtryskiwacz ale to raczej ostateczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak z kompresją? Jak nie spręża to nie zapali...Może to być też wina pompy, wtryskiwaczy, zaworów albo kąta wtrysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Mariusz masz rację-że już może nie być kompresji ;) U nas w 330 jak był silnik do remontu to żeby zapalić ciągaliśmy ją przez pół wsi :P Inaczej nie dało rady :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Mariusz masz rację-że już może nie być kompresji ;) U nas w 330 jak był silnik do remontu to żeby zapalić ciągaliśmy ją przez pół wsi :P Inaczej nie dało rady :angry:

Niech wykręci świecę żarową i wleje 50 gram oleju silnikowego do kolektora i próbuje odpalić. Olej uszczelni zawory i pierścienie i zapali. Tak kiedyś paliliśmy przez pół roku przed remontem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja stawiam na zawory. U mnie było podobnie . Rozrząd raczej powinien być OK jeżeli nikt tam nie grzebał.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TWARDZIEL    0
Witam. Mam problem z moim ursusem. Gdy jest minusowa temperatura nie chce palić i dymi białym dymem. Jaka jest tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ Twardziel

Czemu piszesz posty w URL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
@ Twardziel

Czemu piszesz posty w URL?

 

Może kolega @TWARDZIEL nie wie gdzie ma pisać... ;) ;)

 

W tym "Enter trackback links (one per line)" można zamieszczać tylko linki... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

Chłopaki wiecie może czemu c 330 nie che zapalić nawet jeśli akumulatory ładowałem i podgrzewam świece i zalewam chłodnice gorącą wodą zawsze palił a teraz lipa paliwo nie zamarzło pytaliśmy sie w sklepie z częściami mechanik a mówił ze zawory mogły sie zaciąć i dlatego lub też sąsiad naprawiający ciągniki mówił ze mógł uszczelki pod głowicą wydmuchać a czy to może być powodem tego to nie wiem nawet z prostownikiem z rozruchem nie chce zapalić a powinien pompę paliwową ma nową i teraz będziemy zdejmować głowice i zobaczymy nawet chęci do zapalenia nie ma a jak do wujka dziadek pojechał nie chciał zapalić to go ciągnęli z 30 metrów i zapalił ale zaczął tak jakby paliwem chlupać tak dziadek mówił czekam na wasz sugestie

 

a możliwe żeby się na rozrządzie przestawił ????

Edytowano przez andrzej2110
ort + post pod potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezynek5211    2

na rozrządzie cpanie się nie ma bata przestawić tylko raz na 1000 przypadków jest coś takiego prędzej wydmuchało tą uszczelkę pod głowicą wymień panie ją bo kosztuje 5-8 zł a i roboty 2 h jak we 2 się wziąć

 

aha może paliwko też być jeszcze letnie to luknij w filtrze czy jest nie zalepiony takim jakby tłuszczem czy masłem


I LOVE YOU, @BICZYSS :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Chlapie z komina?? Zobacz czy nie ubywa wody z chłodnicy i czy nie mas nagle za dużo oleju w silniku. Uszczelka jest bardzo możliwa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

nie filtr jest czysty a do paliwa nie raz się leje uszlachetniacze

 

woda nie bo jest cały cas tak jakby paliwem chlapał czy cuś nie wiem jeszcze podpytam sie dziadka a olej to dobrze jest bo on zaczol brać olej już zauważyłem to w lato i w lato ciężko palił juz w tdy było to podpadające

Edytowano przez andrzej2110
łaczenie postów + błądy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że dają to nie znaczy że są dobre. :) Ważne jak podają paliwo.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

sprawdzane były na takim specjalnej maszynie prze sprawdzonego mechanika. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Uszczelka na 90% zobacz te zawory w głowicy. A masz dobrze ustawiony zapłon bo jeśli wydmuchuje paliwo to za późno spala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez pawelk2002
      Dzień dobry chciałbym prosić o pomoc w budowie mojej nowej przyczepki jednoosiowej do C-330 która będzie mi służyła do przywiezienie drzewa,ziemniaków oraz różnorodnych ładunków jak to na wsi wszystko się trafi. Aktualna moja przyczepka ma wymiary szerokość 1m długość 1,75m wysokość 0,6m. Jest to niewielka przyczepka po moim dziadku która służyła mi do końca tego roku i niestety już jej czas minął. Planuję zrobić przyczepkę o wymiarach szerokość 1,5m długość 2,5m wysokość 0,4m. W przyczepce przydały by mi się hamulce na korbkę tzw. hamulec ręczny który będę mógł zaciągnąć podczas zjazdu drogą polną jest niestety u nas dość stromo a drogi zaniedbane i zarośnięte i nie wiem od czego taki układ jezdny zaadoptować. I zastanawiam się od czego mógłbym wykorzystać układ jezdny do mojej przyczepki?? Oraz nie jestem pewien co wybrać na ramę by nie było za dużo ani za mało.  Z góry za pomoc oraz cenne wskazówki byłbym wdzięczny co pomogło by mojemu tacie wykonać taką przyczepkę 
      Dziękuje i pozdrawiam Paweł :) 
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj