Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki gąsienicowe

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 01:33

Ciągniki gąsienicowe tylko to juz wyzsza szkola jazdy, trudne, ale oczywiscie wykonalne. na przestrzeni lat powstalo wiele rozwiazan i patentow w tym zakresie, poniewaz istotnie jest to bardzo duzy problem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki gąsienicowe Dzisiaj, 21:48
  •  

#22 Share kuras

kuras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 luty 2010 - 12:59

Ciągniki gąsienicowe ciągniczek gąsienicowy własnej konstrukcji piewrwszy wyjazd ;[

#23 Share kuras

kuras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 09:17

Ciągniki gąsienicowe [ :blink:

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 09:57

Ciągniki gąsienicowe no i jest, gratuluje :blink:
napisz z jakich podzespolow zbudowales pojazd, o ile oczywiscie nie wolisz tego pozostawic w tajemnicy.

klekot widze ze jakis tdi z grupy VAG
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share kuras

kuras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 17:03

Ciągniki gąsienicowe silnik z VW Caddy 1.9D 64 km + skrzynia biegów jako redukcyjna oraz podstawowa 4 biegowa + wsteczny od samochodu terenowego...max prędkosć to około 20 km\h ...ciagniczek jest w trakcie budowy... pierwsza próba wypadła pomyślnie ładnie skręca uciąg niezły ... tylko ten brak kierownicy :blink: ...pozostało dobrać odpowiednią pompe hydrauliczna podnośnika i napędu silnika hydraulicznego wyciągarki ...a jednak... powstał mini pojazd gąsienicowy made in Poland zbudowany w garażu przez rolnika :huh: ...może koś widział coś podobnego ?...

#26 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 17:34

Ciągniki gąsienicowe Piknie:) Nie myślałeś żeby go trochę dociążyć ma sporo uślizgu, chociaż w sumie podłoże marne;d no i ładny klocek targa to tez prawda (może i lepiej nich się ślizgnie jak miało by się coś ukręcić w różnicowym ) A brak kierownicy cóż w gąsienicowym trafi się przyzwyczaić :blink:
I raz jeszcze gratuluje pomysłu i uporu w wykonawstwie :huh:
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share jozi

jozi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 20:56

Ciągniki gąsienicowe Witam wszystkich! nie otwieram nowego tematu, bo myślę, że mój w jakimś stopniu nawiązuje do tego:)
Panowie. Chodzi o to, że w mojej chorej głowie powstał pomysł skonstruowania pojazdu gąsienicowego. Chciałbym się w związku z tym zwrócić do Was z zapytaniem z czego zrobić gąsienicę. Tzn koncepcja konstrukcji opiera się u mnie na taśmie górniczej używanej na kopalni w taśmociągach. dość dobry materiał, jako że wytrzymały i elastyczny. No ale co dalej? sama taśma nie może pełnić roli gąsienicy, bo szybko się przetrze. Trzeba ją czymś zabezpieczyć. dość fajny jest pomysł widoczny tutaj: ale u mnie zastosowanie drewnianych sztabek średnio się opłaca, bo waga pojazdu może sięgać i dwóch ton. . Macie koledzy jakieś doświadczenia albo pomysły?
Zwracam się tu do kolegi kuras, ponieważ wyczytałem, że kolega skonstruował gąsienicę. Jakich materiałów użyłeś i jak to technicznie wyglądało?

Pozdrawiam!