john56l

JD 3040 czy MF 699

Polecane posty

john56l    0

mam pytanie ponieważ planuje zakup ciągnika i nie wiem który wybrać jd 3040 czy mf 699. chciałem prosić o radę w którym przypadku jest większy dostęp do części i który jest według was lepszy. z góry dziękuję :lol:

 

Ortografia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

John Deere bez dwóch zdań....

 

Post bez argumentacji - %

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

John deere lepszy zdecydowanie

 

Post bez argumentacji - %

Edytowano przez krolikNH

Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    23

Witam zimny90 a może uzasadnij dlaczego John Deere ?.john56l ja posiada mf 698 i jestem z niego zadowolony jest to ciagnik w pełni mechaniczny i prosty konstrukcyjnie z cześciami nie ma żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównanie obu ciągników:

MF 699 http://www.konedata.net/Traktorit/MF698.htm

JD 3040 http://www.konedata.net/Traktorit/jd3040sg2.htm

 

Oba ciągniki są proste mechaniczne bez elektroniki. Co do MF to seria 600 jest bardzo udana i wśród użytkowników ma bardzo dobrą opinie poza tym oba ciągniki mają już swoje lata i w przypadku napraw do MF-a części będą tańsze i pewnie lepiej dostępne. Do tej serii MF niektóre części psują od Ursusa i są w przystępnych cenach. Na temat JD się nie wypowiem bo nie miałem styczności.

 

"zimny90" takie posty nic nie wnoszą do tematu, w przypadku zakupu używki nie patrzy się do końca na markę.

 

Radzę poprawić rażące błędy które są w temacie.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Te dwa ciagniki co podałes to ta sama półka wiec wszytsko zalezy od stanu technicznego. Czepiliscie sie ze drogie czesci zamienne do JD,to teraz mam pytanie czy ktos z was kiedys wogóle cos kupował do JD,czy tylko słyszeliscie ze drogie?? "Tata a marcin powiedział...." Ostatnio robiłem mały remont głowicy 6 cyl JD i nieco sie zdziwiłem jesli chodzi o czesci bo nie wyszło strasznie drogo jak niektórzy straszą choc pewnie pojecia nie maja ile co kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

remont głowicy???

jakie części można wymieniać w głowicy?? Zawór?? uszczelniacz??

no może jeszcze uszczelki...

tylko to nie może świadczyć o tanich częściach do JD

 

jeśli mam pomóc to wybrał bym MF-a, na pewno nie będzie palił w galonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Wszystkie zawory nowe,prowadnice były dobre,uszczelniaczy nie ma :lol:,wiadomo docieranie i szlifowanie płaszczyzny,jeden nowy wtryskiwacz ,nowe uszczelki. Nie przesadzajcie z tymi czesciami i ze jest tak wielka roznica w cenie pomiedzy MF a JD. No i to legendarne spalanie JD,fakt chleje jak głupi a wszystkie inne to na powietrze chodza i jeszcze dolewaja do baku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john56l    0

Czy któryś z was miał kiedykolwiek John Deere bo ja szczerze nie wiem o tych ciągnikach nic oprócz tego że są takie niedrogie, dlatego kieruje w szczególności swoje pytanie do osób które zetknęły się z tym sprzętem a nie słyszały co mówił o nich znajomy, znajomego sąsiada. Przepraszam jeśli obraziłem kogoś swoimi błędami ale nie jestem dobry w ogtografi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Przenoszę do działu "Jaki ciągnik wybrać"


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

co do jd nie miałem takiego ciagnika, ale rozmawiałem z uzytkownikiem powiedzial że dobry ale fakt pali dużo czy to przy maks obciażeniu czy prz lekkich pracach. Silniki perkinsa w mf maja to do siebie że przy maks obciażeniu też swoje spalą chociaz mysle że mniej niż w jd ale przy lekkich pracach są bardziej ekonomiczne. A że każdy potrzebuje czegos innego porównaj sobie dane z konedata linki ktos wyżej podał. Jak dla mnie za mf przemawia większy moment obrotowy większa wydajnośc hydrauliki szybkość. Jd ma większy udźwig podnośnika mniejszą średnice skrętu i jest cięższy tylko nie wiem czy to + czy - zalezy od sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te dwa ciagniki co podałes to ta sama półka wiec wszytsko zalezy od stanu technicznego. Czepiliscie sie ze drogie czesci zamienne do JD,to teraz mam pytanie czy ktos z was kiedys wogóle cos kupował do JD,czy tylko słyszeliscie ze drogie?? "Tata a marcin powiedział...." Ostatnio robiłem mały remont głowicy 6 cyl JD i nieco sie zdziwiłem jesli chodzi o czesci bo nie wyszło strasznie drogo jak niektórzy straszą choc pewnie pojecia nie maja ile co kosztuje.

"Szczewko" co ja takiego napisałem że do MF-a części są tańsze i niektóre pasują od Ursusa, wątpisz w to ?. Jeżeli chodzi o JD to nawet się na jego temat nie wypowiedziałem bo z takim do czynienia nie miałem.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Znajomy ma takiego jd sprzedał 2giemu znajomemu ciągnik w polu pocisk ale części są drogie, w jego przypadku nie ma przedniego napędu (chyba jakich chydrauliczny napęd ma) oraz po pewnym czasie zginoł wałek i podnośnik, cena części 6 tyś i potem jeszcze pojechał po to jak to powiedział sprzedawca części drobne pierdułki za które jeszcze zostawił 1m8 tyś pln, mf jest zdecydowanie mniej skomplikowany, podobny do polskich ursusów, remont silnika te same pieniądze co ursusa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

potwierdzam że do 6xx i 3xx części niektóre pasuja od ursusa tylny most np jest taki sam , swieca płomieniowa np łozyska przedniej osi w 2 wd i wiele innych. Jeśli chodzi o remont głowicy zawory czy gniazda dorabia sie napewno nie wstawili orginalnych dlatego tanio wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

MF jest lepszy, części są najprawdopodobniej tańsze, i ładniejsza sylwetka niż JD... Przyznacie mi racje???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

jelonka zawsze odsprzedasz.. co tanie to drogie.. nie mam przekonania co do masseya .. wole 3x droższą część do jelenia niż zamiennik ursusowski gdyż przez ten czas daną część zmienisz 2 razy w mf a u jelenia bedzie chodzić i serwis lepszy przy jd... massey jest ciut lepszy niż zetor i kapkę gorszy niż niuch...(i mnie teraz opierniczą... ale moje zdanie..):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zawsze możesz kupić oryginalną część np u Korbanka. Duża zaleta MF to silnik, części są łatwo dostępne i dosyć tanie. Konstrukcja podobna do Ursusów ułatwia naprawy, chyba każdy mechanik będzie umiał naprawić MFa.

No i wygląd, wg mnie MF wygląda w miarę nowocześnie, JD przypomina mi parowóz :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

jelonka zawsze odsprzedasz.. co tanie to drogie.. nie mam przekonania co do masseya .. wole 3x droższą część do jelenia niż zamiennik ursusowski gdyż przez ten czas daną część zmienisz 2 razy w mf a u jelenia bedzie chodzić i serwis lepszy przy jd... massey jest ciut lepszy niż zetor i kapkę gorszy niż niuch...(i mnie teraz opierniczą... ale moje zdanie..);[

Sąsiad miał JD 3030 i rzeczywiście kupował części 3x drożej, z tym że to też były zamienniki i to kiepskiej jakości. Kupując część Ursusowską przynajmniej ma się gwarancję w miarę dobrej jakości tych "zamienników".

Co sezon sąsiadowi padało łożysko w pompie wodnej. Samego łożyska nie mógł dostać więc kupował razem z wirnikiem i płacił za to ponad 200 zł. Sprzedał w końcu tego JD i kupił MF 698T z uszkodzonym silnikiem. Za kompletny remont zapłacił 4,5 tys (w tym wał 2 tys.). Chodzi mu elegancko już trzeci sezon i nie dołożył do niego ani grosza.

Nie twierdzę,że ciągniki JD są złe, ale są jednak trochę przeceniane. Z dostępnością i cenami części zamiennych do MF i JD to niebo a ziemia. Oryginalne części MF nie są może tańsze niż JD ale Ursusowskie zą zdecydowanie tańsze (przykład: tarcza sprzęgłowa MF: ok 300zł, Ursusa ok. 80). Poza tym ze względu na dużą popularność MF (i pochodnych - kilka serii Landini czy Ursusa), tych części jest dużo.

 

Wolnossący silnik Perkinsa A4.236 (czyli taki jak w ciągnikach serii 600) można spotkać (oprócz wielu modeli ciągników i kombajnów MF) chociażby w ciągnikach Ursusa czy w kombajnach BM Volvo. Dlatego ewentualny remont takiego silnika nie przyprawia rolnika o zawał serca...

I żeby ktoś nie pomyślał, że te silniki są tak mało trwałe (bo tak się rozpisałem na temat remontu) - u mnie MF 698T ma już prawie 15 tys. mtg i na razie nic mu nie dolega (a współpracuje między innymi z sieczkarnią mengele MB300 czy prasą Famarol DF 120 1.8D, gdzie wyciska się z niego ile się da).

 

Ponieważ sam niegdy nie miałem JD, nie wypowiadam się na jego temat, jednak MF mogę z czystym sumieniem polecić...

 

Jeżeli chodzi o wyższość MFa nad zetorem i NH nad MFem, to nie wiem według jakiego kryterium to oceniasz...

Nie rozumiem, czym ludzie się podniecają, widząc NH. Co prawda ma dużo nowoczesnych rozwiązań na poziomie światowych marek, ale jeśli chodzi np. o wykończenia - straszna lichota. Byłem zdziwiony jak widziałem w 3-letnim ciągniku wysypane (sparciałe) uszczelki w drzwiach czy powyłamywane klamki od okien. Miałem do czynienia z różnymi ciągnikami, starymi i nowymi i uważam, że NH to na prawdę żadna rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko    0

zgadzam się z tobą luckywasak z twoją opiniom jeśli mówimy o tych rocznikach ciągników z szczególnością do części zamiennych ja jestem posiadaczem MF 699 i w suszce nie pasują już tuleje od ursusa czy sprzęgło za 80 zł.

Ale mimo to niektóre części pasują ze skrzyni od ursusów jak jedna pompa podnośnikowa czy nawet niektóre elementy zwolnicy od MF 255 i jest on mniej skomplikowany od JD i starzy mechanicy w typach MF 6-- radzą sobie bez problemu.

A jak nie pasuje to idzie do kombinować coś od ursusa czy nawet kupić głupią śrubkę o gwincie calowym bo w JD to już jest problem.

 

Ja jestem zadowolony z MF imam już kilka już dobrych lat a w tym czasie kumpel kupił dwa mały 90KM i 120KM tego dużego sprzedał w rok chyba widział że coś się dzieje nie tak a tego małego teraz sprzedaje na części bo mu drugi raz klękła pompa olejowa a koszt nowej 6.5tyś zł używka 3.5tyś a chińska 3,5tyś zł a dorobienie jakieś naszej nie wchodzi w rachubę bo hydraulik ma inny system tam ciśnienie jest cały czas w układzie i nawet nie dopasujesz rozdzielacza.

 

MF + tanie części i prosty w naprawie JD - drogie części i skomplikowane

MF - delikatniejszy i słabsze elementy JD + mocne duże solidne części

MF + solidny silnik JD solidny silnik

MF + przy lekkich pracach mało pali JD - dużo pali ale przy ciężkich pracach jeszcze więcej a jak ma mocno

ale przy ciężkich pracach też swoje weżnie ciężko to silnik się nie zadusi ale opróżni bak do końca

MF + dobra hydraulika JD + bardzo dobra hydraulika i wydajna

 

Jak bym kupował teraz ciągnik w tym roczniku to przyjrzał bym się innym markom bo nie jestem zwolennikiem tylko MF bo ma też swoje wady.

MF czy JD zdecydowanie MF .

Nowy ciągnik z salonu MF czy JD to JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gande00    0

Witam

 Mam w kupnie JD 3040 bez napędu, ciągnik w bardzo dobrym stanie jak i cenie. pracował by w 15h gospodarstwie, jednak po przeczytaniu postów że ciągnik dużo pali czy części drogie sam nie wiem co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 12.08.2015 o 19:44, Gande00 napisał:

Witam

 Mam w kupnie JD 3040 bez napędu, ciągnik w bardzo dobrym stanie jak i cenie. pracował by w 15h gospodarstwie, jednak po przeczytaniu postów że ciągnik dużo pali czy części drogie sam nie wiem co robić?

W tak małym gospodarstwie spokojnie jako ciągnik główny wystarczy Ci Ursus C 385. Części są przystępne cenowo i łatwo dostępne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

Jaki sens jest odpowiadać na pytanie z przed 8 lat? i do tego głupio🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

To taka "specjalność" tego usera, wyszukuje takie stare tematy i "doradza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj