Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

663 odpowiedzi na ten temat

#61 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 07 grudzień 2008 - 14:53

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] siema w mojej miejscowosci jest kilka turow na c-330 jeden nawet samoróbka 2 sekcyjny ale belki z kiszonki nie podniesie zato te kupne nawed sobie radzo gosciu przy zakladnaiu tura wymienil pompe i podnosi elegancko oczywiscie z przeciwago na tuzie minimom 500kg bez tego nawed nie probuj moim zdaniem na malle gospodarstwa to tylko tur na taki ciagnik ulatwwieniem sprawy krecenia kierownico bylo byl wspomaganie ale nie kazdy sie na to kusi ze wzgledow finansowych bo to wydatek ponad 3 tys zl ale super sprawa pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Dzisiaj, 19:19
  •  

#62 Share osio

osio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 19:48

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Zamierzam dorobić chwytak do tura c 330 , pompe na wałek od cyklopa. Czy ktoś robił coś takiego albo wie coś na ten temat? każda informacja mi się przyda. ;)

#63 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 22:44

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Ja u siebie mam chwytak w 30-ce. Kupiłem drugą ramę, skróciłem ją i przymocowałem chwytak na stałe. Więc, aby zmienić tura widłowego na chwytakowego odpinam jedną ramę i zapinam drugą. Siłownik dwustronnego działania chwytaka jest sterowany z rozdzielacza na błotniku a podnoszenie tura z rozdzielacza podnośnika, pompa jest oryginalna.

#64 Share osio

osio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 16:23

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Ale nie lepiej mocowanie zrobić po co drugą ramę kupować. A belki ci podnosi na orginalnej pompie czy blokujesz zawór przeciązeniowy. Bo ja muszę blokować.

#65 Share amorki

amorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 17:31

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] http://www.agrofoto....image89402.html Fajny ale troche drogi lepiej samemu pokumać i normalnego tura 1 przerobić i będzie o wiele taniej .A co do oryginalmej ramy Tura 1 to do podnoszenia belek siana i słomy jest ona ok podniesie bez żadnych problemów nawet i 2 ale wiadomo im dalej wysunięty ciężar tym ciężej go podnieść i do bel sianokiszonki oryginalna rama będzie za długa i będzie miał problem podnieść dlatego jak jest okazja tanio kupić drugą rame to warto i ją skrócić i wtedy dorobić mocowanie na chwytak i będzie podnosił jak talala a najlepiej to samemu poprostu uspawać drugą rame krutszą z własnych materiałów ;) Oryginalną remę miałbyś do ładowania obornika piachu bel siana słomy i wszystkich tym podobnych prac w gospodarstwie a tą krutszą z chwytakiem do bel sianokiszonki .Dodam ze na AF ktoś ma do bel sianokiszonki specjalnie zrobioną drugą rame tura do ciapka i elegancko to zrobił i ładuje tak ciężkie belki tylko niemam linka do tego obrazka

#66 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 23:35

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Kolego osio, przedmówca w zasadzie wyjaśnił o co chodzi z tą drugą ramą, udało się kupić w miarę tanio plus trochę rurek grubościennych, siłownik i gotowe. Co do ciśnienia w hydraulice to zostało ono zwiększone (podkładki po zawór) z fabrycznych 100-110 atm do 130-140 atm przy okazji wymiany pompy jakieś 3-4 lata temu. Zaraz po regulacji maksymalny udźwig na widłach obornika wynosił jakieś 750 kg, więc raczej z balami problemu nie ma.

#67 Share osio

osio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 17:57

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] ja mam siłownik dorobiony więc tej drugiej ramy raczej nie będę szukać . wystarczy zrobić chwytaki , a zawór przeciązeniowy mam przerobiony tak żebym mógł sobie regulować żeby pompa gdy nie ma potrzeby nie przeciązała się.
A planuje zrobić dodatkową pompe na wałek bo 1 na pół roku muszę wymieniać pompę bo dużo tych belek jest i zresztą gnoju też. Aczy nikt nie wie gdzie pompe od cyklopa można znaleść i czy ona wogóle pasuje zeby ja podłączyć? Czy nie będą za małe obroty nie musi być jakaś przekładnia ?

#68 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 18:07

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

zawór przeciązeniowy mam przerobiony tak żebym mógł sobie regulować żeby pompa gdy nie ma potrzeby nie przeciązała się

Możesz zrobić jakieś zdjęcia jak to przerobiłeś?? Bo bardzo mnie to zaciekawiło i jeśli nie jest to trudne sam chciałbym coś takiego zmontować u siebie.

#69 Share osio

osio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 18:30

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] narazie zdjęc niemoge zrobić . ale to najlepiej dotoczyć drugi zawór tylko z otworem na śrubę , nagwintować , srube włożyc i gotowe ,nie jest takie trudne :rolleyes:

#70 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:01

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] C-330 napewno da rade :rolleyes: ale wspomaganie też mógł byś założyć :D
:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:04

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Osobiście nie mam C-330 ale z tego co widzę to spokojnie podnoszą kiszonkę, bynajmniej w moich okolicach...

#72 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:08

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] ciapek podniesie ale zalezy od stanu pompy i rozdzielac trzeba zawór troche podkrecic ja podnosze bele kiszonki nie mam fotki ale moze sie uda zrobic a narzie zobacz to http://www.agrofoto....image96043.html pozdrawiam

#73 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:10

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] ja pewnego razu przejechalem sie rowerem po sasiedniej wsi i tam gosciu mial tura 3 sekcyjnego byl kupny i dzwigal sianokiszonke niewiem co to byl za tur ale moim zdaniem szkoda takiego tura zakladac z chwytakiem do balotow do ciapera ale kazdy zrobi jak uważa pozdro ziomy

#74 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:30

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] ja tez mam C 330 i turka rok temu kupilismy i powiem ci jedno jak kupowalem to odrazu kupilem wzmocniona pompe do hydrauliki i teraz bele to smiech ,to juz moj drugi tur apropo pierwszy mialem taka samorobke tacy kolesie kolo mnie robia takie 2 sekcyjne ale to jest szajs , moze do ladowania i zdejmowania bel to dobra sprawa ten hydrauliczny wywrot, ale do gnoju i ziemi to szajs. A nawet dzis sobie kiszonki do chlewa wozilem i podnosi na wolnych obrotach, o sianie i slomie juz nawet nie mowie. Ale mysle sobie zrobic pompe od MTZ bo mam nowa i na przekaznik zakladac to bylaby wydajnosc wtedy.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#75 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:40

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Ale jak ci dobrze podnosi na tej wzmocnionej do C-330 to po co chcesz ją wymieniać na pompę z MTZ?

#76 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:44

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] podnosi dobrze , mi nie chodzi o to aby on dzwigal tony poco mi to szkoda ciagnika, chodzi mi jednak o tempo ja jak zbieram bele to nie podjezdzam pod nia i powoli podnosze tylko zbieram je jezdzac i chce aby tur jeszcze szybciej podnosil. a z wydajnoscia tej nowej to polecam jest to wieksza pompa i wieksza wydajnosc od tych zwyklych. Moze nieuwierzysz ale jak podnosze pustego tura z samymi widlami na 1200 obrotach na maksa to ciapek skacze, sam w to niewierzylem. a jednak.

#77 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:54

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Ja w lato robiłem remont podnośnika, skrzyni i sprzęgła to pompę hydrauliczną wymieniłem na normalną bo w sklepie nie było wzmocnionej :rolleyes: ale teraz po wymianie właśnie pompy, rozdzielacza i pierścieni na tłoku podnośnik chodzi dużo szybciej i nie opada :D troche nie na temat bo to temat o turze ale nie zaszkodzi :D

#78 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:57

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] a co masz zamiar sobie nowego turka do ciapolota kupic???
zdecydowanie polecam MEPROZET z Miedzyrzecza Podlaskiego. Bardzo udane tury.

#79 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 20:53

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Ja nie chce tura kupić ale dzięki za cynk bo wujek właśnie kupuje tura do C-360 i trochę z nim jeżdżę to w temacie jestem :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 21:20

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] a co wujek pewnie chce uzywke, ja tam nie bawilbym sie w takie bajery bo napewno jest juz przeciazony. tzn material jest juz nadwyrezony jak nic.