Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

663 odpowiedzi na ten temat

#581 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 24 marzec 2013 - 10:26

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] http://www.gielda.agrofoto.pl/

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Dzisiaj, 19:09
  •  

#582 Share traktorzystafb

traktorzystafb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 21:51

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] dzieks

#583 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Maszyny rolnicze,Kręcenie filmów rolniczych, Sport, Motoryzacja

Napisany 08 lipiec 2013 - 12:32

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] mam zamiar założyc tura z wywalaniem hydraulicznym. I tu jest moje pytanie który z tych traktorów bedzie lepiej sie sprawował przy nawalaniu obornika na rozrzutnik. Słyszałem że trzeba balonówki opony zakładąc bo standardowe zapadają sie?

Edytowany przez Marcin91, 08 lipiec 2013 - 17:54.
literówki

#584 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 14:39

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] 3512 ma szybszy wsteczny i bardziej wydajną hydraulikę, ale według mnie c-330 będzie się mniej grzebała przy większych ciężarach na turze
lekarstwem na to byłaby dobra przeciwwaga na tył do 3512 i/lub obciążniki na koła

#585 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 18:00

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] w jednym i w drugim przypadku przodek bedzie wpadac na miekiej nawierzchni i kierowanie czy to 330 i 3512 bedzie meczarnia czy to z łądunkiem na turze czy bez ja osobiscie bym sobie darował tura na te małe ciagniki i założył lepiej na proxime.
Ale jak bym nie miał wyboru i musiał zakładac czy to na 330 /3512 to montowałbym na 330 spalanie malutkie 3512 bedzie mało. zwrotnosc takze na korzysc 330 i te biegi przy ciapku wydaja mi sie lepsze masz naprzecic 4 i R wiec tak jakby rewers mechaniczny miedzy nogami :) mialem tura na 255 i nie polecam TUR+3512
Tur to mus 4x4 wspomaganie bo inaczej praca nie staje sie przyjemnoscia a wrecz przeciwnie

#586 Share robertsiwek15

robertsiwek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 16:28

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Witam. Chciałbym wykonać tura do ursusa c330. Mój brat jest spawaczem statków więc tur to nie będzie problem dla niego. Mam do Was prośbę czy ktoś byłby w stanie wycenić mi zrobienie takiego tura. tz. materiały na niego + siłowniki..
Z góry dziękuję
Pozdrawiam . :)

#587 Share Przems98

Przems98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane jest z rolnictwem

Napisany 17 wrzesień 2013 - 17:16

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] mój kolega robi do t 25 to wycenił na jakieś 2 tyś

#588 Share robertsiwek15

robertsiwek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 18:42

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] siłowniki do siana i słomy to za 2 jakieś 800 zł starczy ? :)

#589 Share robertsiwek15

robertsiwek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 14:19

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Wyceni mi ktoś dokładnie ?

#590 Share arturooo

arturooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 19:17

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] zalezy kolego jaki to ma byc tur (ile sekcji), wiadomo 3 sekcje koszt większy jak tez konstrukcja bardziej skomplikowana, nastepna rzecz poziomowanie(dotyczy 2 i 3-sekcyjnego) i jakie to maja byc materiały? Jakies uzywki czy nowe? ogólnie za dwa siowniki mysle że sporo zostanie z tych 800 co pytałeś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Maszyny rolnicze,Kręcenie filmów rolniczych, Sport, Motoryzacja

Napisany 11 listopad 2013 - 15:25

witam :rolleyes:
Mam problem ponieważ nie wiem jaki tur 2 sekcyjny wybrać. Interesuje mnie firma wol-met.Czy może jakaś inna firma robi lepsze tury.Doradźcie jaką firme wybrac?

Edytowany przez ZETOREXX85, 15 styczeń 2015 - 17:32.

#592 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 11 listopad 2013 - 16:21

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] ja mam tgo tura juz chyba ponad 2 lata i nie narzekam, nic sie nie gnie nie rdzewieje ogolnie wporzadku, polecam go. a eksploatowany jest intensywnie, ziemia piach wapno obornik sloma co popadnie
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#593 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 18:52

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] a ile za nieg odłałeś?
i jak było z montażem odrazu przywieźli bez żadnych usterek?

#594 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 16:35

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] do tura z ursusa c330 bigbagi niesą zacięzkie oni mają udzwik największy 700kg a na paletach nawozu jest 1200kg i da sobie radę mysłę ze nie

#595 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 17 listopad 2013 - 21:07

Bez przesady ile takie ustrojstwo ważyć może. Wczoraj rozładowywałem 20 ton widłami do palet ważone co najmniej 120 kg łapałem w połowie długości wideł wiec big bag był mniej więcej tak daleko przed maską jak w TUR1 itp. najmniejszych problemów nie było

piszesz o widlaku zaczepianym na tył ciągnika czy paleciaku do tura, bo to zmienia postać rzeczy...
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#596 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 listopad 2013 - 21:26

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Cześć u mnie w c 330 mam wzmocnioną pompę podnośnika Tucholi i siłowniki zwykłe i ledwo podnosi big baga , a jak podłożyłem podkładkę pod to zawór bezpieczeństwa to nic nie zmieniło :mellow: da się coś więcej z niego wykrzesać? :rolleyes:

#597 Share skalpel97

skalpel97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 10:41

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Witam. Zastanawiam się nad kupnem tura 3-sekcyjnego do Ursus'a C-330. Główną pracą był by wywóz obornika i zwożenie balotów. Co myślicie o tych modelach:
http://allegro.pl/tu...3741285426.html
Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

#598 Share skalpel97

skalpel97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 17:23

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Witam. Planuję zakup tur'a 3-sekcyjnego na trzydziestkę. Zastanawiam się nad modelami Wol-met 2b i Tur 4. Co o tym myślicie? Polecilibyście któryś z tych turów? Trzydziecha nadaje się do takiej inwestycji? Dodam, że mam fabryczną pompę hydrauliczną... Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ;)

#599 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 17:41

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] jeśli chcesz sprawnie pracować turem 3 sekcyjnym, zapomnij o fabrycznej hydraulice, niezbedna jest pompa zewnętrzna i osobny zbiornik, bo po piersze pracujesz na niższych obr które i tak ciapek uwielbia, po 2 gie na standardwej hydraulce praca 2giej i 3ciej sekcji będzie trwała wieki i ktoś zwykłym turem 1no sekcyjnym zrobi szubciej bo Ty będziesz stał i gazował aż się krokodylek zamknie czy wydły wychylą, kolejna sprawa to układ kierowniczy, przydało by się wspomaganie i opony 750/16 a dlaczego takie, bo masz przód nieco wyżej a to automatycznie przesuwa środek ciężkości do tyłu, przednia oś "ucieka" te 2cm do przodu, także do tura przednie koła jakie by nie były wcale nie muszą być szerokie, najważniejsze żeby były nieco wyższe od standardowych, szerokie "pływają" w błocie za to lepsze na torfy, podsumowując, jeśli chce ktoś cieszyć się z zakupu tura i nie pluć sobie w brodę po co ta kupa złomu nad maską się telepie, to do tura obowiązkowo pompa zewnętrzna wydatek około 900zł, zbiornik na olej można zrobić z beczki od powietrza od hamulców od przyczepy, do tego wspomaganie około 2 tyś, dopiero na to tur 2 lub 3 sekcyjny, bez tego, nie będzie frajdy z tych 3 sekcji, jak ktoś nie ma dużo pracy to wcale takim złym rozwiązaniem nie będzie tur na linkę, bo wydajność może być nawet wieksza niż hydraulicznym, a jak komuś i to za wiele są ładowacze na tuz na linkę i tym można jeszcze sprawniej ładować coś w błocie bo jest dociśnięta oś napędowa przednie koła nie grzęzną, także to już każdy sam musi ocenić na co kogo stać czy na ładowacz na tuz za 1200zł czy tur na linkę za 4 tyś, czy ma chęć zainwestować około 10 tyś i zrobić z ciapka ładowarko spycharkę, tylko te 30km to może być trochę malo żeby pociągnać pompę zewnetrzną wspomaganie kierownicy i uciągnąć to wszystko z przeciwwagą w błocie, dla mnie za mało w mf 255 47km i zdycha także wiem że ciapek dostawał by ostro wpie*dol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3452 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 23 grudzień 2013 - 18:38

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] @Ferdek ma rację
Zwykły jednosekcyjny tur do c330 jak najbardziej , 3 sekcyjny mija się z celem co z tego, że więcej weźmiesz na krokodyla niż na zwykłe widły , jak nie ma czym jechać :o

Edytowany przez mariuszd93, 23 grudzień 2013 - 18:38.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P