Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

663 odpowiedzi na ten temat

#361 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 17:15

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] O ile miałeś grubsze??
Tłoki o większej średnicy zwiększą udźwig ale tur będzie działał wolniej (przy tej samej pompie)

PS: Proszę bez kłótni.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Dzisiaj, 16:55
  •  

#362 Share piotttrek

piotttrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 17:20

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Ja? Nie pamiętam, Gdzieś w garażu leżą, przy okazji zmierzę i podam ;)

#363 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 17:26

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Zmierz średnice tłoczyska oryginalnych i tych większych

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#364 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 17:50

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] to problem tura rozwiazany, czekac tylko na wiosne, a jak z drzwiami, slyszał ktos cos? czy mozna dokupic czy trzeba robic?

#365 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 17:58

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Kupić to raczej ciężko będzie. Ale to nie są jakieś skomplikowane drzwi. Można samemu zrobić. Oczywiście nie identyczne ale podobne.

bullet_black.png

#366 Share piotttrek

piotttrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:02

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Zmierzyłem, Średnica tłoka(tego starego czyli grubszego)= 43mm, obecnego- 37,5mm ;)

#367 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:05

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Nie za duża różnica to i nie duża różnica w udźwigu ale sam przyznałeś ze trochę było.

bullet_black.png

#368 Share piotttrek

piotttrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:06

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Przyznałem że trochę różnicy w udźwigu było i nie kłamałem :)

#369 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:16

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Tylko to co wysuwa się z siłownika to nie jest tłok, a to jego średnica (dokładnie pole powierzchni) jest istotne w tych rozważaniach. Kolego piotttrek podaj średnicę zewnętrzną siłowników.

#370 Share piotttrek

piotttrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:21

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] 61mm i 69mm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:23

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] To co się wysuwa nazywa się tłoczysko. Obudowa to cylinder. Piotrek zmierzył średnice tłoczyska i z tego można sobie wyliczyć pole powierzchni.

bullet_black.png

#372 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:40

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] matematyka nie boli, a tura to lepiej chyba 2 sekcyjnego? bo niemam zamiaru linka nawalac

#373 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:46

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Ja mam na linkę i jakoś daje rade. Drugą sekcje mam do krokodyla. W moim przypadku bardzo przydatny.

bullet_black.png

#374 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:59

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] ja tez mam tura w ciapku na linke i jest ok
dzisiaj szlake z podworka zbieralem i wywozilem no i kamien (żwir) sypalem i pelna lyszke to mial co podnosic i skrecac jest ciezko .
a jakie macie opony z przodu bo dzis sie przednimi zapadlem prawie po oś

Edytowany przez Lukaszjarm, 11 styczeń 2011 - 19:01.

#375 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:59

To co się wysuwa nazywa się tłoczysko. Obudowa to cylinder. Piotrek zmierzył średnice tłoczyska i z tego można sobie wyliczyć pole powierzchni.

Tylko, że średnica tłoka roboczego (równa średnicy wewnętrznej cylindra) jest większa niż średnica tłoczyska... Niestety, trzeba zdemontować siłownik, aby dokładnie to zmierzyć.
Zakładając, że siłowniki posiadane przez Kolegę mają cylindry o ściankach tej samej grubości to przyrost udźwigu powinien być w granicach 32-33%, więc sporo...

#376 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:01

a jakie macie opony z przodu bo dzis sie przednimi zapadlem prawie po oś

Ja do swojego założyłem w zeszłym roku opony od żuka, ile wytrzymają to się okaże.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#377 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:14

Tylko, że średnica tłoka roboczego (równa średnicy wewnętrznej cylindra) jest większa niż średnica tłoczyska... Niestety, trzeba zdemontować siłownik, aby dokładnie to zmierzyć.
Zakładając, że siłowniki posiadane przez Kolegę mają cylindry o ściankach tej samej grubości to przyrost udźwigu powinien być w granicach 32-33%, więc sporo...

Rozbierałeś kiedyś siłownik jednostronnego działania?? Ja tak i to całkiem niedawno bo w sobotę. W takim siłowniku tłoczysko na całej długości ma taką samą średnicę. W siłownikach dwustronnego działania jest inaczej.

Co do opon to mam standardowe. Owszem zapadają się ale na szerokich to nie skręcisz kołami.

bullet_black.png

#378 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 11:13

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Witajcie

Mam przy C330 taki oto widlak - nie znam producenta, tabliczka jest nieczytelna, rok prod 1985 :

Dodany obrazek

Mam problem z uszczelnieniem jego silownika glownego - leje sie nieco olej pomiedzy tlokiem a nakretka na gorze silownika:

Dodany obrazek
Dodany obrazek

Na drugim zdjeciu nakretka nie jest dokrecona - bo sie nie da (krecilem kluczem hakowym i 1metrowa rura) - wlozylem pierscien jak ponizej uszczelniajacy. Wlozylem go ta gumowa "wkladka" do gory - czy poprawnie ? Puscza bardziej jak przed naprawa.

Wczesniej byl tam taki uszczelniacz jak ponizej - z tym ze byla wlozona tylko czesc ta powleczona grafitem, tego gumowego pierscienia nie bylo ...i bylo w miare dobrze - przez jakies 5 lat. Nakretka byla wtedy dokrecona do konca. Ten pierscien na wewnetrzne scianki jak widac na foto pochylone . Pierscien byl tak wlozony ze byl mniejsza srednica wlozony do dolu - co wydawalo mi sie dziwne. W miare dobrze- tzn w zime (gestszy olej) jednak troche oleju pusczal. W lato nic.

Mam pytanie - jak poprawnie zalozyc ten pierscien poprawnie, a moze czym innym to uszczelnic ?

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Z gory dziekuje za pomoc !

pozdrawiam
Piotrek

#379 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 12 styczeń 2011 - 11:49

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] ten nowy uszczelniacz, kompletny, środkowe zdjęcie musi być założony odwrotnie, tj. tym pierścieniem z napisem UT 60X80X12,5 do dołu siłownika, ten pierścień rozchyla warg uszczelniającą ale ciśnienie oleju dopchnie ją jeszcze bardziej i powinno byc ok
jak będzie leciało dalej to pisz na pw lub na gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 12:21

ten nowy uszczelniacz, kompletny, środkowe zdjęcie musi być założony odwrotnie, tj. tym pierścieniem z napisem UT 60X80X12,5 do dołu siłownika, ten pierścień rozchyla warg uszczelniającą ale ciśnienie oleju dopchnie ją jeszcze bardziej i powinno byc ok
jak będzie leciało dalej to pisz na pw lub na gg

Aha no czyli wlozylem go odwrotnie ;/

Zrobie jak piszesz i dam znac (dobrze ze kupilem 2szt tych uszczelniaczy ;) ). Jest sens uszczelniac gwint ten duzej nakretki silikonem uszczelkowym?