Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

663 odpowiedzi na ten temat

#221 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 kwiecień 2010 - 17:00

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]   ciapek z turem da sobie rade  ale najgorszy błąd to tur 1 sekcyjny  mam nadzieję ,że takiego nie kupisz obornik załąduje co do piachu będzie miał ciężko wspomaganie to nie duży koszt a będzie się kręcić lekko . szczeże lepiej jakbyś założył do zetorka tura bo zawsze większy ciągnik i w razie rozwoju gospodarstwa będzie jak znalazł.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Dzisiaj, 16:00
  •  

#222 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 17:05

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Do zetora tura lepiej nie zakładać jak masz tylko te 2 ciągniki bo jak będziesz obornik ładował to albo będziesz musiał ciapka z rozrzutnikiem męczyć albo ciągle bawić się w przyczepianie i odczepianie, i w piasku to będzie to samo ;) . Jak do ciapka założysz lepszego tura i jeszcze wspomaganie to powinien elegancko chodzić :) .

#223 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 17:37

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] jest jeszcze inne rozwiązanie upienie jakiejś koparko ładowarki np MF albo OSTRÓWEK  albo FORTSCHRITT mało spali a robote zrobi 

#224 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 17:55

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Tylko kupno takiej koparko-ładowarki to już większy koszt :) . I może jak już coś kupować to może jakiś lepszy traktor z turem ;) .

#225 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 17:57

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]    MTZa 82 z turem świetna sprawa  a co do koparko-ładowarki to za 12-17 tyś to kupi ostrówka w idealnym stanie!!

#226 Share Sebastian122

Sebastian122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 18:30

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Dobry pomysł c-330 swietnie nadaje się do tura. Jak masz płyte gnojowa i dobrą wprawe w jeżdzeniu to idzie o 100% szybciej od cyklopa

#227 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 21 kwiecień 2010 - 18:53

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] mtz nie chce, chce mały ciągnik. Mam jednego na oku w ORGINALE 83r. NIGDY NIE pracował w polu i ma 800 MTG. Posiada tura , ładował tylko łychą trociny i pracował w małym kurniku.Jutro jade go obejrzeć, i opowiem wam dokładnie co i jak.

#228 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 21 kwiecień 2010 - 19:09

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] też zależy jeżeli miałby wypychać obornik z obory na płyte to zetor chyba do obory nie wejdzie(tak jest u mnie, nie wiem jak u ciebie) a jeżeli masz jeszcze jeden ciągnik większy od zetora to zakładaj do zetora(jeżeli ci tylko pasuje), bo to zawsze większa moc :D  :)

#229 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 19:26

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] C-330 jest za lekka do tura i ma za mało wydajną pompe, połowa nawet niepracowała pewnie nigdy z ładowaczem i nie wiecie, do tura musi być ciężki ciągnik, c-330 to se tylko trocine możesz ładować nic więcej !

#230 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 20:23

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Ja mam przy swojej "30" TUR`a i nie jest tak źle jak pisze @Ursusc385. Owszem zgadzam się z tym, że jest za lekka, przydałby się przedni napęd i najlepiej rewers. Mój ciągniczek załadował już kilkanaście TIR`ów z wapnem, podgartywał zboże w stodole, ładował obornik, odgartywał śnieg w zimie- po prostu wszystko. Niestety nie nadaje się do załadunku nawozu w BIG- BAGach, gdyż nie podniesie tak wysoko. Ja jestem z niego bardzo zadowolony. A co do wspomnianego załadunku wapna to góra 5 min ładuję Piasta (o wiele wiele szybciej niż cyklopem).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 21 kwiecień 2010 - 20:31

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Użytkuje tura na 30stce ładnych pare lat i powiem że tak bez wspomagania czasami ciężko kręcić kierownicą ale zawsze mam tył dociążony i jest w dobrze. Biegi moim zdaniem idealnie prawie jak rewers 4/R mógłby podnościć z 500kg no ale to tylko 30stka więc cudów nie będzie...

#232 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 20:42

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Aha dobrze, że przypomniałeś @mister- rzeczywiście bez wspomagania łatwo nie jest, ale przynajmniej można sobie przy większej robocie wyrobić mięśnie :D. Moja maszyna podnosi spokojnie BIG- BAGa z nawozem, czyli 500 kg.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#233 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 21:36

Prace jakie by wykonywał to: Ładunek obornika i piasku, Bronowanie, pryskanie i czasami siew. Co wy o tym myślicie, dobry pomysł?

miałem capka z turem i stanowczo odradzam, najpierw co taki zestaw potrafi- bigbaga 3/4 pszenicy podniesie na max obrotach. baloty, obornik też. Podniesie więcej niż nominalnie. mało pali, wsteczny naprzeciw 4. A teraz o wadach- lekki ciągnik z tak załadowanym bigbagiem przednie kapcie przycisną się do ziemi, podnosi tył, łyżka jest węższa niż traktor trudno się nim kopie, pompa napędzana od sprzęgła jak w czasie podnoszenia wciśniesz sprzęgło to nagle opadnie łycha, mocowanie tura jest słabe i się wyrabia. skręcanie z obciążeniem to dramat. szybko siadają tulejki i łożyska na przodzie, czeka cię częste smarowanie. trzeba dodać że capek ma wąskie laczki i z bronami zrobi koleiny, pryskanie owszem ale z mniejszym opryskiwaczem, siew też ujdzie ale wierz mi szybko wrócisz do zetora. ja mając capka z turem owszem pomagał bardzo ale po dniu pracy byłem chory, nawet w opryskach po uprawionej ziemi sam siebie ma czasami problem uciągnąć a tu jeszcze napędzić opryskiwacz. capki są raczej drogie. pomyśl o 360 wydasz racze mniej a tego samego tura można założyć, maszyna dużo bardziej funkcjonalna.
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#234 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 22:23

pompa napędzana od sprzęgła jak w czasie podnoszenia wciśniesz sprzęgło to nagle opadnie łycha

A po co wciskać do spodu i tym samym rozłączać drugi stopień?

#235 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 22:28

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] @FENOL

miałem capka z turem i stanowczo odradzam, najpierw co taki zestaw potrafi- bigbaga 3/4 pszenicy podniesie na max obrotach. baloty, obornik też.

Hmm ciekawe może miałeś cienką pompę :D

łyżka jest węższa niż traktor trudno się nim kopie,

To zależy, gdyż ja mam szeroką i super się nią kopie, ładuje czy podrzuca zboże:P

pompa napędzana od sprzęgła jak w czasie podnoszenia wciśniesz sprzęgło to nagle opadnie łycha

\
Jak napisał słusznie @volf- po co wciskać sprzęgło do końca ???

mocowanie tura jest słabe i się wyrabia

Ja mam go kilka lat i nie widzę aby coś było słabe (chyba, że mój ursus)

skręcanie z obciążeniem to dramat

Jest na to proste rozwiązanie- orbitrol.

Z jednym się z tobą zgodzę, że lepsza do tej pracy jest oczywiście "60", a jeszcze lepszy ciągnik z przednim napędem.

#236 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 22 kwiecień 2010 - 20:04

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Kupiłem C-330 z turem 1 o 450kg udzwigu. Super maszyna 83r. 850MTG od nowosci, praktycznie aby stal u gospodarza. REWELACJA. Wrzuce fotki do galeri. Pozdrawiam

#237 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 14:17

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] i jak sie tur sprawuje razem z ciągnikiem???

#238 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 24 kwiecień 2010 - 15:44

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] Moim zdaniem, da sobie rade z turem znajomy ma C330 z turem i laduje nia bele, zaluje tylko ze nie ma w niej wspomagania :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#239 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 19:45

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] ojjj w 30 wspomaganie berdzo jest potrzebne, nieraz mam okazję jeździć u wujka to są momenty gdzie jest ciężko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 24 kwiecień 2010 - 20:49

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone] A Ja sobie ogólnie chwalę 330 z turem :) co prawda 2 rok ją użytkuję ale już doszedłem do wprawy w ładowaniu obornika - rozrzutnik 3,5 t max załadowany u mnie jest w 5 minut z zegarkiem w dłoni :) Na suchym betonie skrecic kołami jest bardzo trudno ale np. na płycie gdzie jest warstwa hm.. obornika jest juz duzo lzej :) bez przeciwwagi jest gorzej pracowac ale jak jest porzadnie obciazona to tył nie podskakuje , co najwyzej przód przy "wbijaniu" w pryzmę :)
na małe gospodarstwo wystarcza - mały zwrotny mało pali a jak by mu założyc wspomaganie to by był LUX :) Nie rozumiem dlaczego FENOL pisze ze jest chopry po dniu pracy takim zestawem ? chyba nie lubi poprostu swojej pracy :)

Ja 30+ tur jednosekcyjny polecam :) u siebie przerobiłem widły zeby mi obornik nie leciał na wysiegnik i jest tak wywazone ze przy umiejetnym posługiwaniu sie zprzegłem i chamulcem widły same się zamykają :D

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .