abuk14

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

Polecane posty

Gość murtek   
Gość murtek

Jak wspomniałem wcześniej do lekkich prac jak najbardziej ten ciągnik się nadaje. Zresztą można zobaczyć w mojej galerii takowy ciągnik z TURem. Pracuje już ok 6 lat, bez żadnego wspomagania. Przez ten czas załadowałem nim jakieś 300 ton wapna, przewiozłem tony piasku, żwiru, gruzu itd.. Ponadto podwalam nią sobie zboże w stodole. Woziłem również baloty, ładowałem obornik etc. Prawdę mówiąc jest za słaba, aczkolwiek do takich prac wystarczająca. I jak również wspomniałem NIGDY mi nie poderwało tyłka !!! Oczywiście nie ma co porównywać 30 do większego ciągnika z przednim napędem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

mi też nigdy nie poderwoało tyłka, to ty URSUSC-385 NIE WCISKAJ KITU JAK NIM NIE ROBIŁEŚ!

nadaje sie do obornika i do roznego rodzaju Bel! :D BIERZ TURA DO CIAPKA I SIE WIELE NIE ZASTANAWIAJ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Nie robiłem c-330 z turem i nie chcę, ale robie większym c-360 z krótkim turem i ty mi kitu nie wciskaj ! Masz c-330 dlatego tak bronisz jej, widać że nie pracowałeś większym ciągnikiem z ładowaczem... W c-360 do obornika też musze zakładać skrzynke i się ślizga na błocie, a lepszy dołek przednie koło wpadnie i już stoi, c-330 z orginalną skrzynką waży tyle co c-360 bez skrzynki... Radze tobie troche popracować w cięższych rzeczach np. obornik, piach, bele kiszonki wtedy dopiero możesz sie wypowiadać...

Co z tego że założy on tura do c-330 jak będzie musiał tylko po twardym jeździć ? byle błoto i stoi...

Niestety c-330 ma ciężko ciagnąć samą siebie, jest za lekka taka prawda i nie pisz inaczej bo tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

A właśnie ze sie mylisz! pracowałem ciągnikiem wiekszym nawet od 360 bo to był MF 595!

30 juz ładowałem obornik,piach i mi sie nic takiego nie działo co ty opisujesz o 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

To zacznij brać więcej na widły i łyche...

Już wiem dlaczego Ci tyłu nie podrywa ! :D Bo c-330 nie jest w stanie cięższej rzeczy podnieść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

daje rade, tylko po co mam przerabiac łyzki i brac więcej? mi sie nie spieszy, a poza tym jak bym miał robic na rekord to kupił bym fadromke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

"żeczy"- hehe

 

Zapraszam do mnie za ok 2-3 tygodnie- będę ładował wapno- gwarantuję szczena Ci opadnie. Ps a łychę przy moim TUR`ze mam duuużą !!! A wapno trochę waży. Zrobię specjalnie dla Ciebie test podnoszenia balota słomy, Big Baga oraz podwalania zboża ...

Owszem 30 to gó*no nie ciągnik, ale na wypisywanie takich głupot jak podrywanie d*py itp się nie zgodzę. Aaa i w zimie daje radę przy odgartywaniu śniegu, aczkolwiek nie ma 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Nie ma sprawy za 2-3 tygodnie będzie filmik ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Mały błąd sie dla każdego trafi :D

Czekam na filmik, ale słome to raczej podniesie, zboże też lekkie a wapno średnio. lepiej by było nagrać jak bierzesz mokry piach :D

Z tą łychą http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/145564-ursus-c-360-tur-3b/ pełną mokrego piachu, czuć jak tył majta, jest lekki.

Big baga 500kg. miał jeszcze lżej podnieść jak tą bele http://www.youtube.com/watch?v=7KiLKJmAQEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Hehe i Ty się dziwisz, że d*pę podrywa. Taką łyżkę mają przeważnie ciągniki o mocy ok 80 KM. Ja w swojej 30 mam trochę mniejszą. Porobię fotki i zrobię filmik jak podnoszę mokry piach, gruz, kamień itd.

Wapno lekkie- hmm ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Napisałem średnio a nie że lekkie :D

Mam też zwykłego tura z tą małą łychą co wy macie, ale dawno nim nie pracowałem i nie pamiętam jak tam było z podrywaniem tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A ten Twój jest jakiś niezwykły ??? :D

 

Szczerze chciałbym zobaczyć jak Twój TUR podnosi pełną łyżkę mokrego piasku- nagraj proszę filmik !

 

Aaa, przecież to głupota montować taką łyżkę do takiego ciągniczka (no chyba, że do zboża)

 

Ps. Ile razy Twoja 60 przechodziła remont skrzyni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Zwykły tzn. na linke

Przy najbliższej okazji nagram, a to będzie pewnie w przyszłym tygodniu :D

C-360 jeszcze nie miała ani razu remontu skrzyni :D od kąd u mnie jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
Mam też zwykłego tura z tą małą łychą co wy macie

Tak więc ja również mam niezwykłego TURa (w pełni hydraulicznego) :D Nawet nie wiedziałem, że jest taki podział na TURy zwykłe oraz niezwykłe- ale to szczegół

 

Czekam z niecierpliwością na filmik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Jest zwykły mechaniczny i nie zwykły hydrauliczny :D hehe

dobra koniec OT

Postaram się filmik nagrać, ale oczywiście jak będzie pogoda, bo muszę kiszonkę robić, a zawsze jak ją okrywam to turem piach wożę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie sobie w górach taka trzydziechą popracować, jak trzeba na zboczach sianokiszonke wozić to będziemy wtedy gadac... zresztą każdy swoje chwali, jak ktoś pracuje na 10ha równych jak stół to i c-330 może służyć jako główny traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konarek    0

ja to sie wogóle dziwie jak tur może współpracować z c-330... przecież tam dupsko bedzie fruwać ;)

Na dupsko odpowiedni obciążnik i jazda!!

 

Dzięki za odp. ale chciałbym wiedzieć gdzie najlepiej tura kupić (w Wielkopolsce) i jaki wyjdzie całkowity koszt z montażem. Pytałem też czy rozdzielacz dorzucają,czy trzeba samemu kupić.


sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konarek    0

To już nikt niema nic więcej do powiedzenia??

 

;)


sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djmisiu65    0

witam kolegów wink.gif

 

mam pytanie... w tym roku będę najprawdopodobniej prasował słomę która pójdzie na tereny popowodziowe... słoma ma podobno zostać odebrana TIR-em i tu problem... czy c330 da radę załadować 2 warstwy? oczywiście nie ma 2 sekcji która by wypoziomowała widły tylko zwykła linka która je otwiera... czy nie będzie problemu z załadunkiem? bo własnie zwykle zdarzało mi się że bardzo ciężko było odblokować zatrzask...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dużo smaru i dobra dźwignia i otwieranie zatrzasku nie straszne [pod warunkiem że nic nie jest pogięte] ;) Ja myślę że da radę 2 warstwy belek na TIR'a ułożyć bo normalnie na stogu można 3 wartwy ułożyć jeśli się nie mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

kris14 zapomiałeś dodać zeby jeszcze była dobra sprężyna tam na tym bolcu w srodku co to otwiera, musi byc dobra bo by dobrze nie wrócił i by sie samoczynnie otworzyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konarek    0

CzEkAm.................

??


sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj