abuk14

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik155    0

kupiłem tura firmy hydramet do C330 na którym zamontowana jest kabina z Koźmina i tur nie pasuje do tej kabiny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
kupiłem tura firmy hydramet do C330 na którym zamontowana jest kabina z Koźmina i tur nie pasuje do tej kabiny ;)

jakim odel t-210 czy t-261 ile kosztował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek94    0

Ja mam przy swoim ciapku tur z Meprozetu i jestem z niego zadowolony bele słomy i siana się bardzo dobrze zwozi bez żadnych problemów jak podczepiam do tyłu przeciwwagę. Ale z obornikem już są problemy bo wiadomo pełna łyżka sporo wazy. I jak wyjeżdżam z obory do tyłu z obornikiem to jest spory podjazd pod górę i nieraz jak się nie rozpędzę to nie ma szans żeby wjechał ;)


ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
w kole przednim, za duży nacisk będzie lub się ośka złamie w sąsiedniej miejscowości znajomy ładował obornik bez przeciw wagi, i Przód się oparł na obciążnikach :lol: :lol:

 

Według mnie to z przeciwwago szybciej oska pęknie. Dlaczego?? Dlatego ze bez przeciwwagi po tył ci się na chwile może podnieść i nie jest taki nacisk na przednie koła. Gdy masz przeciwwagę tył się nie podniesie i cały ciężar jest na przedniej osi. Nie ma "amortyzacji" To doświadczalnie można było łatwo pokazać. Gorzej wytłumaczyć.

Ja przeciwwagi bardzo mało używam a tyra mam podkręconego i nie mam problemów z przednio osią.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Andrzej jak nie masz przeciwwagi tym bardziej obciąza sie przodek szczegulnie jak się tył podniesie to wtydy masz 1500 kg. na przodzie to jak mozesz muwić że jes lepiej. Teraz kupiłe tura 3B z Hydrametu Giżycko jet krutko z przou wiec nie bedzie tak przeciążał przodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Jeżeli ktoś pracuje z rozumem

czyli nie bierze za dużego ciężaru to i bez dociążenia sobie poradzi

i osi nie złamie


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja jak laduje obornik to biore tyle ile dam rady podniesc ciapolotem. I jak narazie os wytrzymuje ale musialem zmienic jednego czopa z piasta bo juz od dawna byl rozbity i musialem go zmienic:P


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kto z was ma zrobiona oddzielna instalacje hydrauliczna w ciapolocie???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odkopuj starych tematów!!!


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

ja mam w c-330 tura z meprozetu i dobrze chodzi kupiłem go nowego dwa lata temu tylko mam problem z pompą bo dosiłowników dostaje sie powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Ja właśnie myśle żeby założyć pompe od trola na wałek WOM z multiplikatorem to zwiekszy się predkość podnoszenia i komfort pracy , do tego jakiś zbiornik oleje przy przeciwwadze to na szybkozłaczach zeby było szybko do wypiecia. Właśnie założyłem tura z hydrametu 3 sekcyjnego na joystiku ,ful bajer i wygoda działa super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Tez widzialem u kolesi 3 sekcyjnego w ciapolocie, ale ciagnik dlugo im nie wytzrymal:D pojezdzili 2 lata i sprzedali i ciagnik i tura oddzielnie, bo ciapek sie rozpolawial im doslownie;


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Może za bardzo podkręcili zawór przeciążeniowy i ciapek podnosił jakieś 800 kg a nie standardowo 400. Przy takim obciążeniu trzeba by dać ramę jak w C-360 i się nie będzie rozpoławiał.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jak wygląda praca C330 z turem bez przeciwwagi? Chodzi mi o zwożenie bel słomy i siana, bo do obornika zakładało by sie przeciwwage.

 

Warto zainwestować w drugą sekcje, tzn. pochył łyżki? Jakie to koszta?

 

Co do firmy ładowacza widze że zdania są podzielone ale chyba nikt nie narzekał, także myśle że każdy sie sprawdzi przy normalnym użytkowaniu, mam racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

przy zwożeniu słomy mozna spokojnie pracowac bez przeciwwagi, ale kierownicę to urwac można... :)

 

sąsiad przy C328 ma po dwa siłowniki na tylnych kołach ok 200kg obciążników i po sianokiszonkę niem na łąkę jeździ...

 

w zeszłym roku robiłem druga sekcję koszty wygladały tak

-siłownik ok 400zł jakiś od neptuna ale mógłbyc dłuższy.ma 40 cm pracy.jakis od trola ma 60cm.

-węże ok 400 wszystkie nowe, trochę ich było

-końcówki, redukcje do rozdzielacza ok 100zł strasznie drogie, można by sie bawic w rozkuwanie starych węży

-rozdzielacz miałem od cyklopa, nowy tez ok 300-400zł.

 

czy warto zaiwestowac...bez tego siłownika i zwiększonej wysokości podnoszenia nie poradziłby sobie z dużą kostką w stodole...

dodatkowy atut to łatwo było to wszystko przerobic na krokodyla :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu światło dzienne ujrzy dorobiona 3sekcja w moim Turze przy ciapku :) Na chwilę obecna mam już łyżkę, widły do słomy i na ukończeniu jest krokodyl :)

Bez przeciwwagi w żniwa spokojnie woziłem po 2 baloty słomy 120x120, w gnoju oczywiście przeciwwagę zakładam :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4
Tez widzialem u kolesi 3 sekcyjnego w ciapolocie, ale ciagnik dlugo im nie wytzrymal:D pojezdzili 2 lata i sprzedali i ciagnik i tura oddzielnie, bo ciapek sie rozpolawial im doslownie;

Może mieli długiego tura typu TUR2 co w zasadzie zwieksza obciążenie jakie działa na ciągnik i go wtedy przełamuje, a tak poza tym wszystko zależy czy pracujesz z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

ja nie mam wcale przeciwwagi i woze siano i obornik. jakos dajerade. a tak wogóle to duzo daje ta przeciwwaga??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisu    0

da rade tylko bedziesz jezdzil do tylu i do przodu a w lewo i prowo to nie bedzie skrecal bo moj wojek ma i sie nie da <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek904    0

witam mocne chlopy jestescie :) powiedzcie tylko jak kręcicie kierownicą z takim ciężarem, i jaki ciężar ma przeciwwaga..... bo to co piszecie to chyba inżynieria ekstremalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek904    0

Zgadzam się i niech kolega szykuje się na remont przedniego mostu, bo wśród moich znajomych to częste przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Karol12
      To co w temacie
    • Przez vitoma
      Czesc
       
      Czy moge zamiast zalecanego Hipola 6 uzyc do C330/360 oleju przekladniowego klasy 80W90 "zachodnich" firm ? Np. castrol, elf, mobil, valvoline ?
       
      oczywiscie planuje calkowita wymiane oleju. do tej pory byl zalany hipol 6.
       
      Z tego co widze to obecnie produkowany przez Orlen Hipol 6 rowniez ma klase 80W90, i jakis oznaczenie GL-4 . Nie wiem co ono oznacza.
       
      Jest tez olej Orlen Agro 80W90.
       
      Czy wszystkie wymienione moga zastapic orginalnego Hipola 6 podczas wymiany?'
       
      dzieki
      pozdrawiam
      Piotrek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj