abuk14

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

Polecane posty

Ursusc385    1562

Oj andrzeju że c-330 ma większy udźwig od c-360 to się nie zgodzę, spróbuj sie z moją c-360 to c-330 nie ma szans, ja mam pompe zetorowską, ciśnienie 180at na wolnych obrotach, krótki tur i jeszcze grubsze tłoki niż w turze 2 ;)

A to ze tył podnosi to się nie dziwie bo ciapek jest lekki, on ze skrzynką wazy tyle co c-360 bez skrzynki

Na wsteczny nie narzekam, tak się składa że c-330 też nie ma za szybkiego wstecznego

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To ile masz udźwigu?? Ja na zwykłej pompie miałem około 650kg (tyle nawozów na palecie zdejmowałem z przyczepy). Teraz mam zwiększony udźwig (dlatego pompa pękła)

Ja mówię tu o zwykłym najtańszym turze.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Tak myślałem kiedy do dyskusji włączy się @Ursusc385... Po prostu było za pięknie, każdy chwali ciapka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Andrzej, Ja też mam zwykłego tura :)

@UrsucC385 nie porównoj swojej 60 do Ciapka, ponieważ waży tyle co ciapek ze skrzynką ale nie wiesz czemu ? Bo ma wiekszy silnik niz 30 , 4cyl, jest dłuższa.a to że masz grubsze siłowniki to nic to wiele nie pomaga w tak małym tur'ze :)

Kolego Murtek3 Dobrze Gadasz :)

Edytowano przez przemrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

żebym miał jak mierzyć to chętnie bym podał, może będę kupował nawozy w big bagach to zobaczę czy 2 worki podniesie = 1t.

Ale jak woziłem po jednym worku to podnosił na wolnych obrotach, i jechał normalnie bez żadnego podskakiwania, a brałem takie rzeczy że tył do góry szedł

 

@piotttrek przestań sie czepiać, ja w c-360 mam krótkiego tura i o wiele grubsze tłoki ja w turze 2 więcej jakby nie było to i tak więcej podniosę jak c-330...

 

@przemrolnik a ty znów piszesz głupoty, jak to grubsze tłoki nie mają pomóc w podnoszeniu ? uzasadnij to, bo ostro się mylisz

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotttrek    94

Ja się czepiam? Ty się wszystkich czepiasz, myślisz że wszystko wiesz najlepiej...

Co to jest 1t na Twoją 60...

Edytowano przez piotttrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Oj andrzeju że c-330 ma większy udźwig od c-360 to się nie zgodzę, spróbuj sie z moją c-360 to c-330 nie ma szans, ja mam pompe zetorowską, ciśnienie 180at na wolnych obrotach, krótki tur i jeszcze grubsze tłoki niż w turze 2 ;)

A to ze tył podnosi to się nie dziwie bo ciapek jest lekki, on ze skrzynką wazy tyle co c-360 bez skrzynki

Na wsteczny nie narzekam, tak się składa że c-330 też nie ma za szybkiego wstecznego

A czy ktoś ci kazał nadawać na temat jaka ta 60 jest Och i Ach ? ?? :blink:

No ale.. nawiązując do tematu - Odnosi się on do c-330 z turem nie 360.

Drogi Autorze tematu, Bierz TUR'a do C-330 bez wachania :)

Edytowano przez przemrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

A co ja bedę pisał tacy znawcy jak @przemrolnik itp. wiedzą lepiej... :huh:

Np. że grubsze tłoki nie pomagają w podnoszeniu :mellow:

 

P.S moj ostatni post

 

Jedynie z @andrzejem można rozmawiać bo widac że ma troche pojęcia

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotttrek    94

Ile Ci dadzą grubsze tłoki? Miałem w 330 najpierw grubsze, teraz mam te normalne, była minimalna różnica, ale tylko minimalna....

Czy ktoś napisał że 330 jest lepsza od JD z turem? To tylko i wyłącznie Twoje stwierdzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

O ile miałeś grubsze??

Tłoki o większej średnicy zwiększą udźwig ale tur będzie działał wolniej (przy tej samej pompie)

 

PS: Proszę bez kłótni.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zmierz średnice tłoczyska oryginalnych i tych większych


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kupić to raczej ciężko będzie. Ale to nie są jakieś skomplikowane drzwi. Można samemu zrobić. Oczywiście nie identyczne ale podobne.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie za duża różnica to i nie duża różnica w udźwigu ale sam przyznałeś ze trochę było.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Tylko to co wysuwa się z siłownika to nie jest tłok, a to jego średnica (dokładnie pole powierzchni) jest istotne w tych rozważaniach. Kolego piotttrek podaj średnicę zewnętrzną siłowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To co się wysuwa nazywa się tłoczysko. Obudowa to cylinder. Piotrek zmierzył średnice tłoczyska i z tego można sobie wyliczyć pole powierzchni.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam na linkę i jakoś daje rade. Drugą sekcje mam do krokodyla. W moim przypadku bardzo przydatny.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja tez mam tura w ciapku na linke i jest ok

dzisiaj szlake z podworka zbieralem i wywozilem no i kamien (żwir) sypalem i pelna lyszke to mial co podnosic i skrecac jest ciezko .

a jakie macie opony z przodu bo dzis sie przednimi zapadlem prawie po oś

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

To co się wysuwa nazywa się tłoczysko. Obudowa to cylinder. Piotrek zmierzył średnice tłoczyska i z tego można sobie wyliczyć pole powierzchni.

Tylko, że średnica tłoka roboczego (równa średnicy wewnętrznej cylindra) jest większa niż średnica tłoczyska... Niestety, trzeba zdemontować siłownik, aby dokładnie to zmierzyć.

Zakładając, że siłowniki posiadane przez Kolegę mają cylindry o ściankach tej samej grubości to przyrost udźwigu powinien być w granicach 32-33%, więc sporo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Karol12
      To co w temacie
    • Przez vitoma
      Czesc
       
      Czy moge zamiast zalecanego Hipola 6 uzyc do C330/360 oleju przekladniowego klasy 80W90 "zachodnich" firm ? Np. castrol, elf, mobil, valvoline ?
       
      oczywiscie planuje calkowita wymiane oleju. do tej pory byl zalany hipol 6.
       
      Z tego co widze to obecnie produkowany przez Orlen Hipol 6 rowniez ma klase 80W90, i jakis oznaczenie GL-4 . Nie wiem co ono oznacza.
       
      Jest tez olej Orlen Agro 80W90.
       
      Czy wszystkie wymienione moga zastapic orginalnego Hipola 6 podczas wymiany?'
       
      dzieki
      pozdrawiam
      Piotrek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj