abuk14

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

Polecane posty

Dobry pomysł c-330 swietnie nadaje się do tura. Jak masz płyte gnojowa i dobrą wprawe w jeżdzeniu to idzie o 100% szybciej od cyklopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

mtz nie chce, chce mały ciągnik. Mam jednego na oku w ORGINALE 83r. NIGDY NIE pracował w polu i ma 800 MTG. Posiada tura , ładował tylko łychą trociny i pracował w małym kurniku.Jutro jade go obejrzeć, i opowiem wam dokładnie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

też zależy jeżeli miałby wypychać obornik z obory na płyte to zetor chyba do obory nie wejdzie(tak jest u mnie, nie wiem jak u ciebie) a jeżeli masz jeszcze jeden ciągnik większy od zetora to zakładaj do zetora(jeżeli ci tylko pasuje), bo to zawsze większa moc :D  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

C-330 jest za lekka do tura i ma za mało wydajną pompe, połowa nawet niepracowała pewnie nigdy z ładowaczem i nie wiecie, do tura musi być ciężki ciągnik, c-330 to se tylko trocine możesz ładować nic więcej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja mam przy swojej "30" TUR`a i nie jest tak źle jak pisze @Ursusc385. Owszem zgadzam się z tym, że jest za lekka, przydałby się przedni napęd i najlepiej rewers. Mój ciągniczek załadował już kilkanaście TIR`ów z wapnem, podgartywał zboże w stodole, ładował obornik, odgartywał śnieg w zimie- po prostu wszystko. Niestety nie nadaje się do załadunku nawozu w BIG- BAGach, gdyż nie podniesie tak wysoko. Ja jestem z niego bardzo zadowolony. A co do wspomnianego załadunku wapna to góra 5 min ładuję Piasta (o wiele wiele szybciej niż cyklopem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Użytkuje tura na 30stce ładnych pare lat i powiem że tak bez wspomagania czasami ciężko kręcić kierownicą ale zawsze mam tył dociążony i jest w dobrze. Biegi moim zdaniem idealnie prawie jak rewers 4/R mógłby podnościć z 500kg no ale to tylko 30stka więc cudów nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Aha dobrze, że przypomniałeś @mister- rzeczywiście bez wspomagania łatwo nie jest, ale przynajmniej można sobie przy większej robocie wyrobić mięśnie :D. Moja maszyna podnosi spokojnie BIG- BAGa z nawozem, czyli 500 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

Prace jakie by wykonywał to: Ładunek obornika i piasku, Bronowanie, pryskanie i czasami siew. Co wy o tym myślicie, dobry pomysł?

miałem capka z turem i stanowczo odradzam, najpierw co taki zestaw potrafi- bigbaga 3/4 pszenicy podniesie na max obrotach. baloty, obornik też. Podniesie więcej niż nominalnie. mało pali, wsteczny naprzeciw 4. A teraz o wadach- lekki ciągnik z tak załadowanym bigbagiem przednie kapcie przycisną się do ziemi, podnosi tył, łyżka jest węższa niż traktor trudno się nim kopie, pompa napędzana od sprzęgła jak w czasie podnoszenia wciśniesz sprzęgło to nagle opadnie łycha, mocowanie tura jest słabe i się wyrabia. skręcanie z obciążeniem to dramat. szybko siadają tulejki i łożyska na przodzie, czeka cię częste smarowanie. trzeba dodać że capek ma wąskie laczki i z bronami zrobi koleiny, pryskanie owszem ale z mniejszym opryskiwaczem, siew też ujdzie ale wierz mi szybko wrócisz do zetora. ja mając capka z turem owszem pomagał bardzo ale po dniu pracy byłem chory, nawet w opryskach po uprawionej ziemi sam siebie ma czasami problem uciągnąć a tu jeszcze napędzić opryskiwacz. capki są raczej drogie. pomyśl o 360 wydasz racze mniej a tego samego tura można założyć, maszyna dużo bardziej funkcjonalna.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

pompa napędzana od sprzęgła jak w czasie podnoszenia wciśniesz sprzęgło to nagle opadnie łycha

A po co wciskać do spodu i tym samym rozłączać drugi stopień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

@FENOL

miałem capka z turem i stanowczo odradzam, najpierw co taki zestaw potrafi- bigbaga 3/4 pszenicy podniesie na max obrotach. baloty, obornik też.

Hmm ciekawe może miałeś cienką pompę :D

 

łyżka jest węższa niż traktor trudno się nim kopie,

To zależy, gdyż ja mam szeroką i super się nią kopie, ładuje czy podrzuca zboże:P

 

pompa napędzana od sprzęgła jak w czasie podnoszenia wciśniesz sprzęgło to nagle opadnie łycha
\

Jak napisał słusznie @volf- po co wciskać sprzęgło do końca ???

 

mocowanie tura jest słabe i się wyrabia

Ja mam go kilka lat i nie widzę aby coś było słabe (chyba, że mój ursus)

 

skręcanie z obciążeniem to dramat

Jest na to proste rozwiązanie- orbitrol.

 

Z jednym się z tobą zgodzę, że lepsza do tej pracy jest oczywiście "60", a jeszcze lepszy ciągnik z przednim napędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Kupiłem C-330 z turem 1 o 450kg udzwigu. Super maszyna 83r. 850MTG od nowosci, praktycznie aby stal u gospodarza. REWELACJA. Wrzuce fotki do galeri. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Moim zdaniem, da sobie rade z turem znajomy ma C330 z turem i laduje nia bele, zaluje tylko ze nie ma w niej wspomagania :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A Ja sobie ogólnie chwalę 330 z turem :) co prawda 2 rok ją użytkuję ale już doszedłem do wprawy w ładowaniu obornika - rozrzutnik 3,5 t max załadowany u mnie jest w 5 minut z zegarkiem w dłoni :) Na suchym betonie skrecic kołami jest bardzo trudno ale np. na płycie gdzie jest warstwa hm.. obornika jest juz duzo lzej :) bez przeciwwagi jest gorzej pracowac ale jak jest porzadnie obciazona to tył nie podskakuje , co najwyzej przód przy "wbijaniu" w pryzmę :)

na małe gospodarstwo wystarcza - mały zwrotny mało pali a jak by mu założyc wspomaganie to by był LUX :) Nie rozumiem dlaczego FENOL pisze ze jest chopry po dniu pracy takim zestawem ? chyba nie lubi poprostu swojej pracy :)

 

Ja 30+ tur jednosekcyjny polecam :) u siebie przerobiłem widły zeby mi obornik nie leciał na wysiegnik i jest tak wywazone ze przy umiejetnym posługiwaniu sie zprzegłem i chamulcem widły same się zamykają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Witam jestem troche zielony w tych sprawach wiec prosze o porade musze kupic tura do ladowania obornika wapna itp njalepiej z przechylana lyszka hydraulicznie prosze o porady i linki do ofert z gory dzieki cena do 6tysiecy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

było już kilka takich tematów poszukaj na forum :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Witam mam zamiar kupic tura ale jestem w tym zielony oczywiscie do c-330 musowo w zestawie musi byc przeciwaga oraz widly do tura i szufla nie che tego z linka tylko zeby mozna bylo np podlaczyc krokodyla itp ;[ mozecie podac jakies linki do takich turow cena do 5tysiecy max :lol: PILNE tur pracowal by najwiecej przy oborniku i moze w przyszlosci przy belach :lol: sory za bledy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Jezu c-360 ma taką wydajną pompę że sr** się chce. 60-tka to tak pasuje do tura jak c-330. dobry ciągnik do tura to musi miec 4x4 napęd i minimumpompę 35l/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Niby c-360 ma słaba pompe ? to się mylisz bo można podkręcić zawór i wstawić pompe od zetora 33l/min. więc jak sie nie znasz to się nie udzielaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
energe    6

skoro temat już istnieje nie bede zakładał swojego :).

 

A ja mam pytanie jak sie sprawdza Ursus 330 z turem na łąkach z belami ??. Myśle czy nie założyc tura hydraulicznego do podnoszenia i ładowania bel. Czy to jest opłacalne?, głownym zadaniem to i tak by tylko ładował bele.

 

A drugie pytanko które mam, czy jest może ktoś z wielkopolski, okolice Piły i zna jakiegoś dobrego mechanika, który by umiał pożądnie zrobić remont ursusa c330.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturo111    0

Witam

Mam kupionego tura do c 330 2 sekcyjnego tzn łyżka hydrauliczna. tylko że nie mam wyprowadzonej żadnej hydrauliki w ciągniku. do tura dostałem rozdzielacz na 2 sekcje. moje pytanie brzmi czy mogę podłączyć ten rozdzielacz bezpośrednio do tego pod siedzeniem czy muszę coś kombinować?? jeżeli mogę bezpośrednio po poprosił bym jakiś schemacik. z góry thx

 

pozdrawiam arturo111

 

edit

 

rozdzielacz który dostałem wygląda tak samo jak ten http://allegro.pl/item1109809563_rozdzielacz_2_sekcyjny_tur_nowka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturo111    0

Witam

Mam kupionego tura do c 330 2 sekcyjnego tzn łyżka hydrauliczna. tylko że nie mam wyprowadzonej żadnej hydrauliki w ciągniku. do tura dostałem rozdzielacz na 2 sekcje. moje pytanie brzmi czy mogę podłączyć ten rozdzielacz bezpośrednio do tego pod siedzeniem czy muszę coś kombinować?? jeżeli mogę bezpośrednio po poprosił bym jakiś schemacik. z góry thx

 

pozdrawiam arturo111

 

edit

 

rozdzielacz który dostałem wygląda tak samo jak ten http://allegro.pl/item1109809563_rozdzielacz_2_sekcyjny_tur_nowka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

Kupiłem sobie tura

Pomarol Biskupiec

i moje pytanie

czy odkręcając zęby od wideł do gnoju dobrze się spisują przy balotach?

zostawiając np dwa? bela sztywno siedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Karol12
      To co w temacie
    • Przez vitoma
      Czesc
       
      Czy moge zamiast zalecanego Hipola 6 uzyc do C330/360 oleju przekladniowego klasy 80W90 "zachodnich" firm ? Np. castrol, elf, mobil, valvoline ?
       
      oczywiscie planuje calkowita wymiane oleju. do tej pory byl zalany hipol 6.
       
      Z tego co widze to obecnie produkowany przez Orlen Hipol 6 rowniez ma klase 80W90, i jakis oznaczenie GL-4 . Nie wiem co ono oznacza.
       
      Jest tez olej Orlen Agro 80W90.
       
      Czy wszystkie wymienione moga zastapic orginalnego Hipola 6 podczas wymiany?'
       
      dzieki
      pozdrawiam
      Piotrek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj