Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 18 styczeń 2010 - 23:20

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku Hej,
szukalem ale nie znalazłem.
Jak czyścicie u siebie klimatyzacje w ciagnikach? W aucie to zawsze zlecałem to podczas wymiany filtrów w serwisie, ale mysle ze w ciagniku można by spróbować samemu, w ostateczności zawsze moge zlecić to serwisowi, ale z drugeij strony to raczej nie może byc skomplikowana akcja.
Filtry kabinowe wymieniłem na nowe, teraz pytanie czy wystarczy tylko takie coś odpalić w szczelnie zamkniętej kabinie? http://www.allegro.p...ow_w_10min.html

czy trzeba się pokusić o coś tego typu: http://www.allegro.p...urth_tanio.html i dokładnie spryskać sprzęt od klimy?
Jak to jest u was? nie mam zamiaru bowiem truć się angielskimi grzybami które dostałem gratis z ciągnikiem.
Pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku Dzisiaj, 00:15
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 23:24

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku A moze dobrze by było podjechać na serwis by sprawdzili czynnik od razu czy jest dosyć itd.

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 18 styczeń 2010 - 23:26

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku brak czasu i szkoda kasy

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 23:30

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku No chyba że tak. W samochodzie to biorą 100 czy 150 zł teraz nie pamiętam.

#5 Share johndeere6210

johndeere6210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 08:04

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku Ja u siebie w JD w tym roku zdemontowalem tylko dach i sprezarka przegonilem kurz (troche sie go nazbieralo od nowosci), a tak poza tym to zadnym preparatem niedzialalem.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2010 - 09:03

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku Jeżeli już chcesz robić to samodzielnie to lepszym preparatem, będzie ten drugi. Bo newralgiczne miejsca trzeba wyczyścić, a ten I środek to taki przedłużać czystości. Chociaż i tka polecałbym odwiedzenie serwisu i sprawdzenie całej instalacji. Chyba, że masz możliwość samemu sprawdzić czynnik chłodzący np. oczko na zbiorniku, jeżeli będzie klarownie niebieski to jest OK. Przez okres użytkowania zapewne w osuszaczu jest wilgoć, więc należałoby ją usunąć. Poza tym wymianie podlega olej w sprężarce, tym samym nie warto oszczędzać, bo późniejsze koszty będą większe.

#7 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 10:28

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku Lepiej iść z tym do serwisu. Dwa lata temu kupiłem samochód z klimatyzacją i w tamtym roku właściciel warsztatu w którym wymieniałem olej zaproponował mi serwis klimatyzacji. Okazało sie że poprzedni właściciel sam musiał się w to bawić bo zamiast wymienić chłodziwo(freon) to je tylko dopełnił i to za dużo w rezultacie pojawiła sie woda i nieszczelności w układzie.
Lepiej idź z tym do serwisu bo nie wiesz jak poprzedni właściciel serwisował i kiedy ostatnio była serwisowana klima

Tu jest kilka ciekawych porad odnośnie klimatyzacji
http://www.auto-klima.pl/klima.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 10:48

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku Ja swoim JD chyba podjadę do serwisu :D A że serwis mam 100m od domu to powinno być taniej w ramach pomocy sąsiedzkiej, mam nadzieję :lol:

#9 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:30

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku Hee to się nazywa dobra lokalizacja serwisu :lol:

#10 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 20:04

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku I wskazane byłoby wymienić osuszacz.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#11 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 04 luty 2010 - 15:06

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku Jeśli klima chłodzi dobrze to nie musisz odwiedzać serwisu. Czynnika ani oleju się nie wymienia bo to się nie zużywa. Ubytki czynnika mogą pojawić się przy nieszczelnościach układu oraz po długim okresie nie używania klimy. Jeśli klima słabo chłodzi to trzeba odwiedzić serwis klimy lub kumatego gościa z serwisu chłodziarek. Co do odgrzybiania w większości serwisów robią to byle jak i piankę wpuszczają tylko do kanałów wentylacyjnych. A powinno dobrać się do samego parownika i bezpośrednio na parownik wpuścić piankę bo bakterie tworzą się na parowniku i zaraz za nim.

#12 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 22:43

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku gdzie znajduje się osuszacz w jd serii 6010?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#13 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 23:27

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku Osuszacz zawsze jest przy skraplaczu (chłodnicy).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 23:41

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku czyli to będzie z tyłu kabiny pod tylną szybą pewnie ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Dodaj odpowiedź