Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA.

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 07:30

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Hmm... Co do premii to nie zapominaj, że oni mają "swój" kalkulator. A co do budowania dla nich nowej chlewni to ja bym patrzył no to z dystansem. A z tym, że przez 10 lat na pewno będzie istniała to co Ci miał powiedzieć innego? Komunizm w Polsce też miał być wieczny i co... A co do zamykania poniżej 3,3 to już tylko historia u mnie teraz to poniżej 3 wymagają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Dzisiaj, 11:16
  •  

#22 Share sanexx3

sanexx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 20:34

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Nie licz na to ze ich kalkulator policzy zużycie z korzyścią dla hodowcy wynik będzie identyczny jak ten który sam sobie wyliczysz na kartce papieru Mam ten ich kalkulator i wiem co mowie B) Co do wyników to całkowicie się zgodzę ponizej 3 ale prawdopodobnie sam doświadczyłeś ze rożnie z tym bywa i jeśli dla molon10641 z 800 zdechło 150szt to o premii może pomażyć Uważam ze agri dość dużo zarabia w Polsce ma dożę fermy mateczne i cały czas się rozwija potrzebuje nowych ferm tuczu końcowego i raczej tak szybko nas nie opuści wiec jeśli ktoś ma ochotę to moim zdaniem może śmiało budować chlewnie

#23 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 06:57

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Fakt faktem nie opuszczą nas bo puki co nie mają silnej konkurencji. Różnie z tym bywa poniżej 3 ale oni wymagają od rolnika dobrego wyniku tylko jak my mamy to zrobić skoro jakość paszy pozostawia wiele do życzenia a i warchlaki które do mnie przyjeżdżają (mam tuczarnie) trudno nazwać materiałem do tuczu. Agri za za dużo wymaga od rolników a nic od siebie. Jeśli nie zmienią jakości prosiąt to będą mieli duży problem w przyszłości.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Pasiak

Pasiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 11:13

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Czy słyszał ktoś z Was o tuczu kontraktowym "Banart Integra"?
Jest tam coś takiego jak cena gwarantowana minimalna poniżej której nie zapłacą chyba że spełni się jakieś warunki jak narazie słyszałem że chodzi o mięsność mon 53% i wagę WBC do 95kg. A świnie oddawane są do Animexu wie ktoś coś więcej na ten temat?
Jestem ciekaw czy warto z nimi wchodzić w tucz ? No i nie wiem jak jest z Animexem bo słyszałem na ich temat różne zdania.
Był bym wdzięczny za dodatkowe informacje na ich temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share sanexx3

sanexx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 17:12

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Tak słyszałem o tej firmie Banart dzwoniłem do typa powiedział ze oni raczej tylko pasze mogą Ci sprzedać a o"tuczu kontraktowym" nawet gadać nie chciał (lipa jakaś) Animex podpisuje umowy tuczu kontraktowego a wygląda to tak kupujesz warchlaka którego mięsność będzie nie mniejsza niż 53% i WBC85-95kg bierzesz od nich pelnoporcjowke albo koncentrat. Na podstawie ceny warchlaka i paszy wyliczają ci cenę minimalna tucznika a na profilaktykę dostajesz 20zl Dokładniej wygląda to tak-200zl warchlak+250zl za pasze pełnoporcjową+20zł profilaktyka+6zł(3%)na upadki= 476zl:90=516wbc do tego +3% za umowę Wygląda to chyba nie źle ale słyszałem rożne opinie