Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA.

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 21:42

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. http://www.pkmduda.pl/?pid=540

Korzysta Ktoś z tego programu Dudy?Jestem ciekaw jak to wyglada finansowo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Dzisiaj, 03:31
  •  

#2 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 23:35

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Fakt ryzyka naie ma ale zostanie ci robota obornik no chyba że chcesz być parobkiem u siebie tak to nie polecam dla koncernu jest to b. wygodne po co oni mają budować kolejne fermy, mieć problem z gnojowicą zatrudniać pracowników jak to chłopek może za nich zrobić to jest nic innego jak przerzucenie całego tego problemu na barki rolnika NIE POLECAM
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#3 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 15:35

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Ja współpracuje z Agri Plusem . Nie narzekam bo mam stałe źródło dochodu a obornik to nie problem z którym nie wiadomo co zrobić tylko kolejny plus bo oszczędzam na nawozach. Jeśli masz dużą oborę, garaż czy stodołę tak żeby z 500m2 było netto to śmiało możesz w to się zacząć bawić tylko nie wiem jak z wynagrodzeniem jest u Dudy. Minusem jest to ze musisz podwórze utwardzić, i mieć dobry dojazd do siebie i dużo słomy mieć na ścielenie no chyba że masz ruszta.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 09:30

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Ale nie ma żadnych warunków na umowie np. zużycie paszy, przyrosty itp.? A jeśli to nie tajemnica to możesz powiedzieć ile dostajesz za odchowanego tucznika?

#5 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:50

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Co do zużycia paszy jest tak jak przekroczysz 3,1 czy 3,2 na kilogram przyrostu to kończą z Tobą współpracę. W normalnych warunkach jak nikt nie podbiera Ci paszy to nie przekroczysz. Dostajesz warchlaka o masie ok. 30kg odstawiasz do ubojni jak ma z 115kg tak im najlepiej pasuje. Co do upadków to nie masz w umowie zadeklarowanej jakiejś górnej granicy np.z ostatniego lotu z 800 szt które miałem zdechło prawie 150. Masz lekarza który prowadzi Twoją fermę dostajesz od niego leki szczepionki itp. pasze też Ci przywożą. Rozliczenie jest takie że dostajesz określoną kwotę za każdą blondynkę trzymaną u ciebie miesięcznie można powiedzieć że płacą ci jak za "hotel". A powiedz jakie masz budynki i ile chciałbyś tego trzymać i z kąd jesteś? To napisałbym Ci coś więcej.

#6 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 19:15

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Witam. Ja tez przymierzałbym bym się do wejścia w ten interes mam 2 budynki o pow. w sumie 1000 mkw czy możesz mi powiedzieć przykładowo ile dostajesz za sztuk??

#7 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 19:28

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Mam oborę na niecałe 200 sztuk. A tak wogóle to ile dostajesz za odchowaną sztukę????

#8 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 19:57

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Ja też kiedyś chciałem wejść w ten biznes z dudą. powiem tyle nie ma co bo pójdziecie z torbami. Miałem 3 lata bez żadnych umów i kontraktów. Po 3 latach znalazłem ubojnię i podpisałem umowę tylko na dostawę. Warchlaki kupuje sam pasze tez. jak przekroczę złożycie paszy to nikt mi głowy nie urwie i jak padnięć zwierzaków będzie więcej. Mam umowę na 80 sztuk Co dwa miesiące.

#9 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 22:03

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. To zależy z jaką firmą podpisujesz umowę. Może i faktycznie Duda chce w h**a robić no cóż się dziwić w h**a cięcie też zajęcie. Ogólnie nie pamiętam dokładnie musiałbym sprawdzić w umowie czy jest jakiś zapis o upadkach czy nie ma ale w praktyce nikt nie patrzy czy z 1000szt padło Ci 10 czy 200 interesuje ich tylko zużycie paszy jak się mieścisz jest ok jak nie to się żegnamy.A wiadomo jak Ci dużo zdechnie to zużycie paszy się zwiększa. Co do stawki to pisać do mnie nie chce na forum by nie mieć potem problemów. Ja nie narzekam jakby te 800świnek było moje i padłoby mi 150 to bym płakał a tak to się zastanawiamy z ojcem czy w premi się zmieścimy.

#10 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 22:41

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Zgadza się wszystko zależy od firmy. Ja tez nie podaje nazwy swojej ani ceny bo mam tak w umowie umowa jest umowa biznes jest biznes. Na napisałem jak ja robię. A z dudą wystarczy skontaktować się z przedstawicielem tej firmy, osobiście po spotkaniu z nim mi się odechciało współpracy z nimi. Powodzenia w interesach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 09:18

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Dokładnie umowa to umowa. Wystarczy wpisać w google i coś się zawsze znajdzie wiem jeszcze że Animex też ma coś takiego. Thefarmer myślę że masz większe szanse na otwarcie bo 1000mkw to ok 900-1000 blondynek a to już nie mało i bardziej byli by zainteresowani ale farmerpawlos też możesz dzwonić bo zależy w jakim regionie mieszkasz i zawsze powiększyć można. Ale zależy czy masz dobry dojazd do siebie i mocny ciągnik do rwania :D zrób zdjęcia wstaw do galerii i dzwoń.Przyjedzie do Ciebie gościu wszystko wytłumaczy a jak Ci się nie spodoba to podziękujesz.O dochodach nie mogę nic mówić bo nie chce mieć potem problemów za nie dotrzymanie umowy.

#12 Share huta64

huta64

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 luty 2010 - 16:15

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Ja z tego nie korzystam wyjdzie ci tak 30 zł na sztuce a mi wychodzi 90

Ja sprzedaje do dudy i do pana stokłosy świnie i wychodzę 90zł na czysto na sztuce a w tym animexie bym dostał 30 zł od sztuki

#13 Share huta64

huta64

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 luty 2010 - 20:44

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. To ładnym cymbałem jesteś jak z 800 sztuk zdechnie ci 150 mi z 900 sztuk zdechło 30 ja hoduje świnie na własny rachunek

#14 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 05 luty 2010 - 18:02

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Koledzy jakoś mi się wierzyć nie chce że na 800 szt padło 150 szt (20%) i nikt się nie interesuje. Za zjedzoną paszę i tego warchlaka ktoś musi zapłacić.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#15 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 05 luty 2010 - 19:57

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Sorry huta64 czytaj dokładniej napisałem że nie z mojej winy. Wcześniej z 500 padło mi 16 sztuk(3,2%)także bez cymbałów proszę.To nie jest tak do końca że nikt się nie interesuje ale nikt nie pociągnie Cię do odpowiedzialności za to że Ci zdechnie za dużo.

#16 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 31 maj 2010 - 21:31

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. melon10641 widzę że nie daleko mieszkasz...a mógłbyś powiedzieć coś więcej...tzn. skąd ten zakład jest jak daleko kontraktuje itp. ja jestem z okolic Białej Podlaskiej...:D pozdrawiam:)

#17 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 20:38

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. A co dokładnie chciałbyś wiedzieć? To co z grubsza to już mniej więcej napisałem. Wiem, że można jeszcze z Animexem albo z jego firmą córką podpisać umowę jest podobnie jak w Agri Plusie tylko nie masz pensji co miesiąc tylko dostajesz kasę po sprzedaży i w zależności po ile świnie się sprzedają ale jest jakaś cena gwarantowana.
Dużo ludzi krytykuje tucz kontraktowy ale gdzieś na forum spotkałem się z stwierdzeniem, że jest on dla ludzi którzy mają zastawione hipoteki i trochę w tym prawdy. Jak się starasz i rzetelnie wykonujesz swoje obowiązki to dostajesz pensje a o tyle dobrze, że co miesiąc bo własna hodowla wymaga kasy na start.
U dudy nie wiem jak płaca ale można podzwonić i wybrać coś odpowiedniego dla siebie.
Tomaszs88 jakie masz budynki?
Ubojnia jest w Starachowicach prosięta możesz dostać z każdego rejonu Polski od innego hodowcy pasza z Animexu w zależności do której mieszalni masz bliżej.

#18 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 12:48

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. Ja hoduję 180 sztuk w jednym rzucie i starą oborę przerobiliśmy na chlewnie ale myślę o wybudowaniu większej chlewni...tylko polskie prosięta wchodzą w grę? Stodołę mogę przerobić 30x12.5 ale nie chce się bawić w te przeróbki...bo żeby zakupić swoje prosiaki i pasze to nie problem bo są banki ale nikt ceny nie zagwarantuje...

#19 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 18:30

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA. W agri plusie tylko polskie "prosięta". Powiem tak jeśli chcesz zacząć z nimi współpracę to pamiętaj żebyś inwestował po minimalnych kosztach i nie zakładaj ze będziesz z nimi współpracował długi czas w każdej chwili może się coś wydarzyć nie koniecznie z twojej winy i się skończy współpraca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sanexx3

sanexx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 20:41

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA.

To zależy z jaką firmą podpisujesz umowę. Może i faktycznie Duda chce w h**a robić no cóż się dziwić w h**a cięcie też zajęcie. Ogólnie nie pamiętam dokładnie musiałbym sprawdzić w umowie czy jest jakiś zapis o upadkach czy nie ma ale w praktyce nikt nie patrzy czy z 1000szt padło Ci 10 czy 200 interesuje ich tylko zużycie paszy jak się mieścisz jest ok jak nie to się żegnamy.A wiadomo jak Ci dużo zdechnie to zużycie paszy się zwiększa. Co do stawki to pisać do mnie nie chce na forum by nie mieć potem problemów. Ja nie narzekam jakby te 800świnek było moje i padłoby mi 150 to bym płakał a tak to się zastanawiamy z ojcem czy w premi się zmieścimy.

Witaj! Jeśli z 800szt padło 150 to zapomnij o premii jeśli zamkniesz się na <3,3 to będzie ok Dobrze znam firmę agri plus kilka lat z nimi współpracuje Polecam ja dla hodowców którzy maja spore budynki a nie bardzo maja kasę aby zaryzykować i kupić własne zwierzęta ;[ Myślę ze śmiało można budować pod agri plus nowy budynek gdyż jest to doża firma która potrzebuje nowych ferm Słyszałem ze przez najbliższe 10 lat na 100%firma będzie istniała i będzie współpracować z rolnikami!a nawet jeśli zaliczysz jakaś wpadkę (wysokie zużycie paszy) to nie zmakna Ci od razu fermy tylko dadzą "ostatnia szanse" i będzie dobrze POLECAM!!!:)