Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny maszyn POM Brodnica

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rychu09

Rychu09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 21:27

Ceny maszyn POM Brodnica Witam, 

Zastanawiają mnie ceny maszyn POM Brodnica, widziałem w innym temacie kilka informacji, lecz wydaje mi się że szerszy zakres wiedzy na temat tej firmy nie zaszkodzi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny maszyn POM Brodnica Dzisiaj, 04:38
  •  

#2 Share kielus

kielus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 styczeń 2010 - 21:35

Ceny maszyn POM Brodnica Witam napiszę coś nie na temat a mianowicie w kwietniu zostanę wysłany ka kurs zawodowy do Brodnicy tylko jeszcze nie wiem do jakiej szkoły wiesz może czy była jakaś szkoła przy POM-nie i czy jest w niej internat pzdr. sorry ze nie na temat :)

#3 Share Rychu09

Rychu09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 21:57

Ceny maszyn POM Brodnica Nie jestem nawet z okolic Brodnicy, tylko wiem że robią tam nienajgorszy sprzęt. Także sory ale nie mogę Ci pomóc bo nie widziałem tego miasta na oczy.

P.S. Udanego kursu

#4 Share kielus

kielus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 22:01

Ceny maszyn POM Brodnica Spoko dzięki pzdr. :)

#5 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 22:20

Ceny maszyn POM Brodnica

Witam napiszę coś nie na temat a mianowicie w kwietniu zostanę wysłany ka kurs zawodowy do Brodnicy tylko jeszcze nie wiem do jakiej szkoły wiesz może czy była jakaś szkoła przy POM-nie i czy jest w niej internat pzdr. sorry ze nie na temat :lol:

Nie daleko POMow jest szkola Rolnicza a co do internatu to chyba tam nie ma internatu kolo szkoly.

#6 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 23:50

Ceny maszyn POM Brodnica Pom robi nie najgorszy sprzęt?
Im udaje się jedna maszyna na 10 :lol:

#7 Share Rychu09

Rychu09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 00:18

Ceny maszyn POM Brodnica U nas jest gospodarstwo co ma właśnie agregat półzawieszany Brodnica 3 (5,2 metra), i targa to Fendt 922 Vario i powiem Tobie że nie najgorzej sobie radzi. Nie wiem czy to ten 1/10 im się trafił czy może akurat Ty znasz ludzi co jakoś narzekają na POM. 

Byłem też kiedyś na targach w Sitnie i mieli też tam ciekawy agregat podorywkowy z dwoma rzędami talerzy, pazurami i dwoma wałkami w tyłu. Nie wiem jak to chodzi w polu ale jeszcze się nie spotkałem u innych z takim rozwiązaniem.

#8 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 00:21

Ceny maszyn POM Brodnica

Witam napiszę coś nie na temat a mianowicie w kwietniu zostanę wysłany ka kurs zawodowy do Brodnicy tylko jeszcze nie wiem do jakiej szkoły wiesz może czy była jakaś szkoła przy POM-nie i czy jest w niej internat pzdr. sorry ze nie na temat :lol:

Obok POM-u, a właściwie ok 500 m od zakładu jest Zespół Szkół Rolniczych. Kończyłem tam Technikum Rolnicze. Jeśli chodzi o internat to jest obok 1 LO, czyli jakieś 4-5 km przez miasto.
A co do POM-u to miałem tam praktyki, raz w tygodniu przez cały rok, kto kończył tą szkołe to wie jak wyglądały;)

#9 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 10:38

Ceny maszyn POM Brodnica @kamil20 moj kuzyn tam konczyl szkole ale wieczorowe,

a co do POMow to kuzyn ma agregat od nich juz kilka lat, 3,4m i ciagnie go Zetorem 5320 co widac u mnie w galeri i radzi sobie dobrze a w agregacie tylko jeden spaw puscil ale wyklepalismy i pospawalismy i jezdzi dalej. Nie wiem jak wyglada tam praca nad tymi maszynami u nich ale jak robia na sztuke to moze i byc ze malo ktory jest dobry, ale takie sa prawa rynku to nie ma dzialac wiecznie tylko 5-10lat i sie rozwali kupisz nowe i tak w kolko..

#10 Share Rychu09

Rychu09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 11:56

Ceny maszyn POM Brodnica Czyli jednak nie wszyscy narzekają na tą firmę. Jeśli ktoś ma jakiś cennik tej firmy lub wie cokolwiek na dany temat, byłbym bardzo wdzięczny :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 12:37

Ceny maszyn POM Brodnica ja wlasnie dzis jade do kuzyna na jakis czas jak bysmy byli w brodnicy w POMach to bym mogl sie spytac a jakas konkretna cie maszyna interesuje czy ogolnie tak? jak nie zapomne to sie spytam jak bym tam byl

#12 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 12:38

Ceny maszyn POM Brodnica O cenę najlepiej dowiadywać się u najbliższego dealera POMu (adresy dealerów są dostępne na oficjalnej stronie POMu) Podadzą Ci aktualne ceny a napewno coś jeszcze utargujesz.
Ja mam od nich agregat uprawowy U755/B(2,1m). Trzy lata temu dałem za niego 3600zł. Jestem z niego zadowolony, tylko smarownie i w pole :lol:

#13 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 12:53

Ceny maszyn POM Brodnica Mam agregat Brodnicki (już 11lat) i naprawde solidnie wykonany i nie zgadzam się ze stwierdzeniem @białego1989, robią nawet maszyny na export. Z internatem to tak jak pisze @kamil20. O ile wiem to od września otwierają nowy kierunek, bo ma być podobno Mechanizacja Rolnictwa. 
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#14 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 13:42

Ceny maszyn POM Brodnica Wiem że wysyłali maszyny do krajów Skandynawskich i do Rosji, można też je spotkać w Niemczech ale z inną nalepką.

#15 Share kielus

kielus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 14:20

Ceny maszyn POM Brodnica Dzięki mam nadzieję że czegoś się tam nauczę pzdr. :lol:

#16 Share Rychu09

Rychu09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 15:00

Ceny maszyn POM Brodnica Póki co przeglądam oferty i zbieram opinie na temat różnych producentów, a że w mojej okolicy pracuje Fendt 922 Vario z agregatem POM Brobnica półzawieszany 5,2 metra z siewnikiem i tak mnie zainteresowała ta firma.

Mnie aż taki sprzęt nie interesuje (jeśli chodzi o kupno  :D) bo musiałbym sobie pola dokupić żeby mieć gdzie nim nawracać  :lol:, ale jakby ktoś wiedział to niech daje jakiekolwiek ceny sprzętu POM-u.

Osobiście mam zetorka 6340, także podejrzewam że wystarczy 2,8 m. większego się nie opłaca bo do takiej roboty trzeba mieć odpowiednią prędkość a nie zamulać, a mam też trochę górek także trochę rozsądku potrzeba  :).

I jeszcze jedno, chodzi mi przede wszystkim o agregaty uprawowe, ale tak jak mówiłem kto co ma to niech wpisuje.

#17 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 17:36

Ceny maszyn POM Brodnica Ja mam agregat pomu i jest ok, ale mam też wał to jest niedopracowany.
Mam do nich 40km, byłem tam kilka razy i widziałem jak oni robią maszyny i od tamtej pory nie mam o pomie dobrego zdania. Ale niektóra maszyna im się uda :lol:

#18 Share Rychu09

Rychu09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 17:49

Ceny maszyn POM Brodnica Dużo ludzi jednak sobie ich chwali, nawet widać po tym temacie.

Sam też się rozglądam za jakimś agregacikiem w rozsądnych cenach i dość dobrze zrobionym. Narazie jednak mogę sobie poczytać opinie użytkowników, bo jeszcze mi się tak nie śpieszy.

19Damian89, jakbyś mógł jakiś cennik załatwić to byłbym bardzo wdzięczny.

#19 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:16

Ceny maszyn POM Brodnica Ja mam agregat 5,4m , wałek-4 rzędy cynków-2xwałek. Naprawdę jestem z niego zadowolony. W tym roku rozbijałem nim glinę, ciągnik 200km, prędkość 16-18km/h i wytrzymał. Z wałem na przedni yuz jest gorzej.

Nie podoba mi się ich stanowisko pracy, materiały...
siedzą w hali po jakiś byłych GSAch, materiały często zwożą z pobliskiego złomu, spawają ręcznie...malują ręcznie w tej samej hali...
Mi to się naprawdę nie podoba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 19:36

Ceny maszyn POM Brodnica Budynki mają takie jakie mają bo to dawny Pracowniczy Ośrodek Maszynowy z czasów komuny. Maszyny produkują w 3 halach, a lakiernia jest oddzielona od hali spawalniczej, a piaskownia jest w innym budynku.
To co mi się tam podobało to nauka na błędach, jeżeli maszyny miały słabe punkty zgłaszane przez użytkowników to w kolejnych wersjach to poprawiali.

Dodaj odpowiedź