Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Z056 czy Fortschritt E512

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 lipiec 2011 - 15:34

Bizon Z056 czy Fortschritt E512 Ale każdy ma swoje zdanie. Na siłę ich do swoich poglądów nie przekonuj. Ostatnio trochę rozglądałem się za kombajnami i zdecydowanie bym wybrał bizona. Każdy fortschritt miał przeszłość po PGR i stan był słaby. A bizona w dobrym stanie można znaleźć. Lepszy dobry bizon niż słaby fortschritt.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Z056 czy Fortschritt E512 Dzisiaj, 12:18
  •  

#42 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 18:40

Bizon Z056 czy Fortschritt E512 Ale lepszy dobry fortschritt niż dobry bizon. :D To widze słabo szukałeś a pewnie te co widziałeś to trupy były. Zapewne z Węgier i Czech. Ja oglądając takowe kombajny to 514 nie widywałem po PGR prędzej 516 517 bo po prostu 512 czy 515 były za małe na ich areały. nie tak jak u nas supry do PGR i kilka gigantów. No wiadomo że i 514 i 512 były potrzebne w ich kołchozach ale głównie to te duże z silnikami V8

Edytowany przez UrsusCzesio, 17 lipiec 2011 - 18:42.

Mój Wladimirec podbija świat

#43 Share Jafarski

Jafarski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 10:21

Hahah raczej więcej bizonow stoi w krzakach niz niemcow. Niemce to polak wyciaga z niemiec zkrzaków i u nas pięknie koszą. Na dzień dzisiejszy zobacz ile Bizonów się pozbywają ludzie a ile fortschritta. Których wcale nie jest wiele mniej. Najbardziej żałosne są historyjki jak sąsiad babcizamienił fortschritta na Bizona. To ja Kosiarke na kose zamienić Dodany obrazek

Co to w ogóle za kombajn ten fortschritt ??? chyba bardziej fortszrot !!! Porównajcie sobie ludzie ceny części tego badziewia fort-coś tam oraz ceny części Class-a(chociaż te kombajny akurat są super) z cenami części do bizona !!! i który kombajn tańszy w eksploatacji ??? Bizon!!! chociaż Class-y z silnikiem perkinsa są bardzo oszczędne. Ludzie narzekają na Bizony bo myślą że jak raz naprawią to będzie wiecznie kosiło..A poza tym nie każdy posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności na takie naprawy a co za tym idzie to dodatkowy koszt za usługę robocizny u mechanika..... A przy braku odpowiedniej gotówki kupują tacy np: fortszrota !!!

#44 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 21:02

Bizon Z056 czy Fortschritt E512 Niezgodzę się że awaryjność bizonów wynika ze złej obsługi. Jakość części jest albo słaba albo tragiczna. Do Claasa czy JD części są dużo droższe ale bardzo często dużo lepsze, nie mówiąc o oryginalnych bo to już przepaść i ceny i jakości. Nie wiem też dlaczego tyle osób pisze ze Fortschritt jest taki wspaniały, ja tam wiekiej jakości w nim nie widzę, z osób które miały w przeszłości nikt by ich teraz nie kupił. Oczywiście były już mocno wyrobione i miały prawo się sypać. Bizon jeśli był w dobrych rękach to na taką gospodarkę do 50ha będzie na lata a koszt zakupu jaki i eksploatacji będzie na pewno niższy niż ni jednego Claasa, JD czy innych. Natomiast jak kupisz złoma to będzie się psuł niemiłosiernie i wiecej będzie naprawiany jak użytkowany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share ziomal3122

ziomal3122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 13:59

Bizon Z056 czy Fortschritt E512 Najlepiej zrobisz gdy kupisz fortschritt E514 mamy go i jest mało awaryjny lecz bizonów nie polecam są wywrotne, w fortrschritt jest wyłączanie pracy hedera za pomocą sprzęgła ;)

#46 Share bizonsuperzo56

bizonsuperzo56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 luty 2016 - 08:51

bierz bizona z056 choć przed bizonem miałem fortschritta e 512 nie są to złe kombajny ale męczyła mnie ich dostępność części jak coś się zepsuło w trakcie żniw to nic od reki nie było trzeba było zamawiać i czekać ... a do bizona masz wszystko nie ma problemu z częściami. Ja mam teraz bizona Z056 i jestem zadowolony pracuje na 100ha i daje rade :)

Edytowany przez bizonsuperzo56, 15 luty 2016 - 08:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 15 luty 2016 - 09:45

Każdy doradza kup to, kup tamto ale kto ma kupić? Autor kupił prawie 6 lat temu claasa mercatora ;)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/