Cichy1925

Bizon Z056 czy Fortschritt E512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cichy1925    1

Wiam przymierzam sie do zakupu kombajnu do 25 tysięcy z bizonami miałem cały czas do czynienia gdyż taki kombajn wynajmowałem do żniw, ale teraz mam zamiar zakupic kombajn i słyszałem troche dobrych opinii o forszajach 512. Mam 40 ha i nie wiem co kupić i nie wiem jak dostępność części do forszmitów w okolicach elbląga. Prosze o podpowiedź :)

 

Ortografia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

kup Z056 będzie lepszy od fortschritta

NRD dobre maszyny robiło ale części to nie wiem czy są

większość pasuje pewnie od Z056 ale nie wszystkie

 

a nie ma podobnych tematów

fajnie napisałeś fortschritta w nagłówku :)

oj koleś jak nie umiesz napisać to google są ja nie wiedziałem co tam pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 25 koła to cuda nie kupisz. Ale na Twoim miejscu wybrałbym Z056. Dostępność części jest raczej duża i nie są one aż tak drogie. Mój sąsiad miał E512 i awaryjny był trochę. Nie mówię że wszystkie takie są...


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przenoszę do działu "Jaki kombajn wybrać?"


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup bizona ZO56. Ja swojego od nowości miałem i spisywał się doskonale. Tak jak koledzy pisali wcześniej za 25tys nie kupisz cuda ale poszukaj może się coś ciekawego znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jeżeli jest z zachodu lub ślaska. Bierz Fortschritta. Tutaj części jest pełno. I są tańsze niz do Bizona. Za 25 tys Bizona super nie kupisz E-512 też nie bo max za taki kombajn to jest 20 tyś. Nie wiem ale czy E-512 miał hydrauliczna rure? Napewno lepiej Ci sie będzie jeździć. Tam nie musisz stać jak na Bizonie. Spalanie jest mniejsze niż w Bizonie. Awaryjny tego nie można określić. Musiał bys mieć 2 od nowości u siebei wtedy najlepiej by każdy wiedział. Ale napewno mniej od bizona. Prosta i przemyślana budowa. Za forszajem przemawia cena, niska awaryjnośc, komfort jazdy na siedzeniu nie na stojąco. Prostota budowy.

  • Like 1

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Ursusczesio

Niższe spalanie tzn ile? Z050 spala ok 10-12 litrów na godzinę, w bardzo górzystym terenie. Ile ma w takim razie palić 512? Możesz podać jakieś liczby i powiedzieć skąd masz te dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Z kąd? Bo u mnie od 10 lat kosi forszaj. od tego roku 3. E-514 spali max 12/godzine z hederem 5m A ma kapke silniejszy silnik. No i jeszcze z AF, od użytkowników. Poczytaj o forszajach tam jest wszyściutko napisane :lol:

 

ja mam 512 od dwóch lat pracuje ok.100 ha rocznie.Praktycznie bez zarzutu.Za parę dni wrzucę fotki do galerii.

 

Acha ja jeżdżę na 2000 obr/min i zupełnie wystarcza.Zużycie paliwa 8-10 litrów/h

z Tematu fortschritt E-512


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Dowiedz się czy w okolicy są dostępne części do Forschritt-a.

Jeśli są to zastanów się nad nim,a za 25 tyś. to i 514 się trafi.

Są to kombajny stosunkowo proste w budowie,z tym że czeba wiedzieć,że orginalnie dolne sito mają stałe i najlepiej jest mieć zestaw sit o różnych oczkach.

Ja posiadam 512 z sieczkarnią i jestem z niego zadowolony,ale to wszystko zależy na co trafisz.

Sąsiad na swojego nażekał,a ja w tym sezonie obrobiłem ok 85-90 hektarów bez jakiś większych problemów.

Nie mówię że jest idealny i bez awaryjny ale na tą kase co za niego dałem to bizon był by złom.

Kombajn spłacił mi się w ciągu dwóch sezonów.

514 mają lepszy napęd kosy w hederze,hydraulicznie otwieraną rure wysypu zboża i hydraulicznie wysuwane motowidła.Kose w swoim przerobiłem tak jak ma 514,jeszcze przydały by się hydrauliczne motowidła ale to już trochę więcej roboty. :lol:

Ten kombajn na miniaturce jest mój.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fujitsu    16

Wiam przymierzam sie do zakupu kombajnu do 25 tysięcy z bizonami miałem cały czas do czynienia gdyż taki kombajn wynajmowałem do żniw, ale teraz mam zamiar zakupic kombajn i słyszałem troche dobrych opinii o forszajach 512. Mam 40 ha i nie wiem co kupić i nie wiem jak dostępność części do forszmitów w okolicach elbląga. Prosze o podpowiedź :lol:

 

Ortografia

 

 

 

Polecam forum http://fortschritt.p2a.pl/index.php Tam zasięgniesz wiecej informacji na temat Fortschritta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A moze po prostu heder od E-514 jak by założył? :D Kiedys byl na allegro wcale nie drogo :lol:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fujitsu    16

E512 Były nawet z 6 metrowymi hederami i dobrze sobie radziły na allegro chyba sa nawet takie 2 lub 3 z takimi hederami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sroczka    1

Ja się za bardzo nie znam na fortszajach ale szlyszalem ze bardzo rdza je zżera nie wiem czy to prawda ale podejrzewam ze tak jest i ja osobiscie polecam Bizona bo polski i fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No widać nei ma tak jak E-514. to siedzenie mnei rozbroiło. :D Ale siedzenie nei problem wstawić... A stać nie trzeba.... I kabine ma. A z tą rdzą mnie rozje*** Jak stoi na dworzu non stop. No ale jak narazie tu tylko argumenty bizon fajniejszy i lepszy bo polski...Z czym do ludu.... Niech wypowie kotś kto sie przesiadł z Bizona na fortschritta.... Ale ja tam bym nie przeplacał w bizona. bardzo zbliżone parametry a cena :lol: na korzyśc niemca który jest lepiej i prosciej wykonany.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U mnie na wiosce jest jeden niebieski E-512. Od sześciu lat pracuje na 50ha. Na 2 tyg przed żniwami właściciel zaczyna w nim grzebać i tak grzebie przy nim każdego dnia przez całe żniwa... Raz mu się zapalił, dwa razy był robiony silnik, dość często wraca do domu na lince...

W wiosce obok też był E-512 ale po 2 sezonach został wymieniony na Bizona.

Ja bym na Twoim miejscu poszukałbym Bizona ewentualnie troszku dozbierał na Clasa Mercatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

Jak na razie większość opinii lepszych na forszaja tylko jak u nas pytałem po Agromach to części brak a w żniwa wiadomo jest pogoda to trzeba korzystać bo mając swój kombajn latać i wynajmować kogoś trochę obciach a i z Internetu części zamawiać to już jakiś dodatkowy przestój także musze przemyśleć przed zakupem dokładnie i musze gdzieś z ogłoszenia się przejechać i obejrzeć choć z jednego forszaja bo w sumie nigdy z bliska go nie widziałem tylko tak z oddali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Jeżeli nie masz na miejscu dostępu do części to pozostaje Ci niestety Bizon. :D

Skoro Bizon taki fajny bo Polski,to ciekawe kto z was ma poloneza wkońcu też fajny bo Polski :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

PrzemoO równie dobrze można powiedzieć: Skoro Fortschritt jest taki fajny bo z NRD, to ciekawe kto z was ma Trabanta lub Wartburga wkońcu też fajne bo z NRD :lol:

A Bizon i Fortschritt to takie same "cuda techniki" z tą małą różnicą, że do Bizona części są na pierwszej lepszej składnicy a za częściami do forszaja trzeba troszku pojeździć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ale ja nie sądze że Fortschritt jest ,,fajny bo NRD" tylko wyrażam swoią opinie że wolałbym go niż Bizona za podobne pieniądze.A jak było by mnie stać to kupił bym sobie Mediona 310.Gdy kupowałem 512 miałem ok 20 tyś bizony były strasznie drogie teraz ceny spadły trochę bo jest dużo sprowadzanych.Więc nie miałem za dużego wyboru albo kupić padłego bizona i ładować w niego kase albo Fortschritt-a w lepszym stanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sroczka    1

 

Skoro Bizon taki fajny bo Polski,to ciekawe kto z was ma poloneza wkońcu też fajny bo Polski :lol:

Ja mam poloneza, a Bizona chciałbym mieć ale niestety na 2 ha to sie nie opłaca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Silnik dużo lepszy niż w Bizonie, spali 9-10l bez sieczkarni, jest prostszy w budowie od Bizona(badziej przejżysty pod osłonami), piekielnie dobrze czysci zboże(każdy wie jakie czyszczalnie Petkus były dobre), duża kabina, i co najważniejsze można siedzieć podczas koszenia!!! W Bizonie te stanie to jest ch***, ku***, je** i nie wiem jeszcze co, no i każdy Forszaj ma kabinie a Bizon to każdy nie ma i to dużo nie ma. U mnie akrat z częściami no problem, bo mam rzut beretem do sklepu z częściami w Czechach. Tyle tyklko, że polecam kupić z Zachodu, bo kultura Czechów to i taka jak Polaków w PGRach.

Ps. Nie mamy Forszaja (żeby mnie ktoś o stronniczość nie oskarżył).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Nie zgodze sie z tym staniem bo w bizonie mozna także siedzieć i kosić zależy jak kto lubi i jaką chce mniec widoczność i gdy upadło NRD forszaje zakonczyły produkcje a bizony są i będą produkowane pod banderą NH z serii bizon i to juz jest wielki plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Eeee, Forszaja też wzięło pare firm np. Annaburger, z resztą jakby Bizona nikt nie wziął to też by go nie było, więc te firmy miały podobna sytuacje :lol: i powiedz ile jest Bizona w NH, ta naklejka ma takie znaczenie jak papier toaletowy już w kanalizacji :D Sami fani Bizonów klną na NH, że to oni maja ten zakład :) Co do siedzenia podczas koszenia...jak chcesz siedzieć skoro sam napisałeś, że za dużo nie ma wtedy widoczności? :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj