1990marcin19

John Deere 5080R czy MF 5425

Polecane posty

radzikus    0

Panowie; jestem w podobnym dylemacie co twórca tematu.

 

Otóż nie bardzo jestem w stanie wybrać pomiędzy JD 5080R a MF 5435.

 

Fakt MF ma wiecej koni, ale jest prawie w takiej samej cenie:

 

Dealer JD za 5080r w pełnej opcji z obciążnikami wycenił na 183tys brutto+4tys brutto za 3 wyjście hydrauliczne co daje w sumie 187ty brutto.

MF 5435 takze w pełnej opcji z obciążnikami przy obecnym kursie € wychodzi mi za 187ty brutto.

 

Tym samym za tą samą cenę mogę mieć albo JD, albo MF.

 

Traktor ma być jednostka główną bez pracy z turem (do tego mam ładowarkę teleskopową Claas'a.

 

 

Co mi radzicie ?


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Pewny nie jestem ale JD chyba ma finansowanie fabryczne to też plus .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

kto ci wyceniał tego MF?? Ja również myślę o MF 5435 i zaproponowano mi go za 180 tys zł brutto a nawet nie zaczynaliśmy negocjacji. Ale jak wnioskuje z przeprowadzonej rozmowy w tej cenie będę miał dodatkowo przeszkolony dach warty co najmniej 1 tys. euro a to jeszcze nie koniec rozmów. Nie wiem jakiego wybrałeś dilera ale zmień go. Może jakiś jest dalej ale lepszy i koszty dojazdu serwisu na przeglądy ci daruje. Wiem co mowie bo sam tak zrobiłem i są rezultaty.

PS jeżeli pytałeś w brańsku to się nie dziwię że masz takie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Rafik- przecież na MF nie ma innego dealera jak Korbanek....


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Mnie to nieraz zastanawia.

1. Czemu tylko korbanek ma fendta?

2. Czemu tylko korbanek ma MFa?

3. Czemu korbanek ma akurat fenda i mf a nie np fenda i JD

4. Czemu jest tylu dilerów JD, nh i innych marek? Dlaczego jakaś inna firma nie ma jd jako jedyna w polsce lub nh. Tzn dlaczego jest np 7 dilerów JD a nie jeden.

Tylko w przypadku MF i fendta jest taka sytuacja, w innych markach można wybierać w dilerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Popierwsze korbanek to generalny importer na polske dealerów jest kilku lub kilkunastu. Podejżewam, że mają oni jakieś widełki cenowe ile mogą zejść oraz jaką cenę wyjściową mogą zaoferowac klientowi. To co opuszczają klientowi jdzie z ich marzy i to od nich zalezy ile zarobią. Co do innych marek jd polska czyli generalny importer jest chyba w suchym lesie k poznania zetor ma siedzibę w kaliszu. Większość marek ma generalnego importera łatwiej mu dogadać się z fabryką prowadzić np kampanie reklamową. Skolej fabryka ma problem np z organizacją sieci dealerskiej czy serwisowej z głowy normalna praktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Mało tego do niedawna na Claas'a takze nie było innego dealera wiec nie wiem skat te "negocjacie" u "innego" dealera....


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

chyba napisałem jasno korbanek to generalny importer a dealerów jest wielu poszukaj mapy na stronie korbanka i podzwoń troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale i tak można kupić u dilera tylko ze swojego rejonu..., trzeba twardziej negocjować, postraszyć korbankowego dilera 5R to od razu rura mu zmięknie ;) A swoja drogą Claas miał być teraz tańszy, a z tego co piszą potencjalni klienci nowych dilerów Claasa to wcale tak nie jest... jest po prostu droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

No tak zabezpieczają się aby dealerzy między sobą nie konkurowali i nie niszczyli się nawzajem. Co do claasa no coż korbanek przewalał większą ilość sztuk więc inne marże wchodziły w grę teraz firma handlująca claasem ma mniejszy obrót i musi więcej doklejać aby osiągnąć jakis tam zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

@radzikus co do innych dilerów to @hubertuss wszystko wyjaśnił

@bogdan nie wiem jak tam wyglada podział regionów u korbanka ale nie jest do końca tak jak piszesz. Do dilera korbanka w brańsku mam kilka kilometrów ale tam na samym wstępie zaśpiewał mi za MF 5435 39 tys. euro netto i od razu zastrzegł że nie mamy co rozmawiać o niższej kwocie. Jak to mówia nie to nie. Zadzwoniłem do innego dilera i on od razu się mnie pyta skąd jestem i dlaczego nie rozmawiam dileram z brańska. Ja mu na to że nie che z tamtym współpracować i kropka. No to on na to że nie ma problemu jak chce to mogę kupić u niego tylko żebym się na razie nie chwalił w brańsku że on za ten sam ciągnik na wstępie życzy sobie 37 tys. euro netto. Oprócz tego dorzuca mi kilka opcji dodatkowych w tej cenie. kalkulacja jest prosta. Także nie ma żadnego problemu żeby kupić u innego diera. konkurencja jest wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Ale jak wnioskuje z przeprowadzonej rozmowy w tej cenie będę miał dodatkowo przeszkolony dach warty co najmniej 1 tys. euro a to jeszcze nie koniec rozmów"-no właśnie nie bez powodu zacytowałem to zdanie-ludzie spójrzcie tylko jak jesteśmy robieni w konia-tysiąc Euro (pewnie netto) za kawałek szkiełka z rączką (no chyba że jest to jakiś hiper,super szyberdach z wypasem )-oczywiście nie mam na myśli tylko MF-a.Słów brak-chłop ma ,chłop zastawi się a da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

OK. To ile i u kogo na podlasiu tanio za MF5435 ???


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

@jaro chyba się nie zrozumieliśmy. nie mam zamiaru płacić za nikomu nie potrzebny szyberdach. Visoline (przeszklony dach) bo tak to się tam nazywa jest mi potrzebny do ładowacza czołowego z którym będzie współpracował MF. Układam bele na stropie obory i nie mam ochoty ciągle siedzieć z nosem przyklejonym do przedniej szyby żeby coś zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Rafik-Ciebie to doskonale rozumiem tylko nie rozumiem polityki koncernów (znaczy rozumiem-niestety ;) )-chodzi mi po prostu o to ile nas za byle gó...o kasują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

ale i tak można kupić u dilera tylko ze swojego rejonu..., trzeba twardziej negocjować, postraszyć korbankowego dilera 5R to od razu rura mu zmięknie ;) A swoja drogą Claas miał być teraz tańszy, a z tego co piszą potencjalni klienci nowych dilerów Claasa to wcale tak nie jest... jest po prostu droższy.

To jak ja jestem z Lubelskiego to moge kupić tylko w Wierzchowiskach ?Ja do Brańskiego Korbanka miałbym bliżej niż do Wierzchowisk .

 

kto ci wyceniał tego MF?? Ja również myślę o MF 5435 i zaproponowano mi go za 180 tys zł brutto a nawet nie zaczynaliśmy negocjacji. Ale jak wnioskuje z przeprowadzonej rozmowy w tej cenie będę miał dodatkowo przeszkolony dach warty co najmniej 1 tys. euro a to jeszcze nie koniec rozmów. Nie wiem jakiego wybrałeś dilera ale zmień go. Może jakiś jest dalej ale lepszy i koszty dojazdu serwisu na przeglądy ci daruje. Wiem co mowie bo sam tak zrobiłem i są rezultaty.

PS jeżeli pytałeś w brańsku to się nie dziwię że masz takie ceny.

U kótrego Korbanka policzyli 180 tys brutto za MF 5435 jak to nie tajemnica ?

Jak ja się dowiadywałem to za MF 5425 policzono mi 183 tys brutto bez negocjacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Mi diler w Pokrzydowie w czerwcu za MF-a 5435 ze ściętą maską,kabiną amortyzowaną i z szyberdachem ostateczną cenę wystawił na 174 tyś brutto.Z oferty nie skorzystałem ,wypadło na inną markę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Na jaką markę wypadło?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

No i pozwoliłem sobie skorzystać z sugestii i popytać innych dealerów MF'a.

 

Nie wiem w jakiej wersji pytaliście o MF 5435, ale ceny są niestety bardzo zbliżone.

Różnice wachają się pomiędzy 2000/1500/1000 brutto.

 

JD przedłużył ofertę dotyczącą stałej stawki za €.

Niestety € ciagle zwyżkuję.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rośnie rośnie i z nowym rokiem jescze podskoczy a w dodatku VAT do góry czyli kolejna okazja zeby zamieszać w cenach. Gwarantuje ze wszystko pojdzie do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj