Skocz do zawartości

Zdjęcie

6400 Dziwna praca po zapaleniu

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:28

6400 Dziwna praca po zapaleniu KOledzy co może być przyczyną.Jest minus 10 stopni.Chce odpalić 6400.Podgrzewam ok.1min swiecę żarową.Następnie staram się go
odpalić.Pokręci ok.20sek icoś tam łapie.Trwa tak gdzieś do 1min.W końcu niby zapali a trzęsie sie silnik jakby miał wyskoczyć z ramy.Zdaje mi się że pracuje na dwóch lub trzech garach.Iokropnie kopci biało.Jak dodam gazu troche to zaraz zgaśnie.
Po ok.2min takiej pracy raptownie przestaje kopcić i dostaje normalnej pracy.Można nazwać jak to mówią ze chodzi jak igiełka.
Od czego zacząć co sprawdać i jak sprawdzać. Chciałen nadmienić że paliwo jest zimowe filtry wymienione.
Proszę o radę .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
6400 Dziwna praca po zapaleniu Dzisiaj, 13:14
  •  

#2 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:43

6400 Dziwna praca po zapaleniu Pewnie paliwo nie dochodzi do wszystkich garków. A że zimą przez chwilę kopci na biało to normalne.

#3 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:40

6400 Dziwna praca po zapaleniu Zastanawiam sie jeszcze nad wtryskami.Kolega tak mi podpowiedział.Czy one mają regulacje ,czy są wymienne same końcowki
czy może występują jako cały komplet,jaka może być cena.Uwazam że chodzą od nowości tzn 8,5tysMTH.Może już swoje wypracowały
Proszę o podpowiedż.

#4 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 19:14

6400 Dziwna praca po zapaleniu Wtryskiwacze do twojego Jd nie maja wymiennych koncowek ale cały nowy kpl wtrysk kosztuje 150zl/sztuka wiec tragedii nie ma.Wtryskiwacze JD
Kupowałem od tej firmy do swojego JD wtryskiwacz i moge polecic w razie potrzeby wymiany. Najpier radze wymontowac i sprawdzic jakosc rozpylania bo ja w swoim po 25 latach pracy wymianiłem jedna sztuke bo reszta była dobra. Moze byc problem ze sprawdzeniem bo polskie probniki wtryskiwaczy maja wyjscie na gwint metryczny a tutaj jest calowy.

#5 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 20:12

6400 Dziwna praca po zapaleniu Zauważalnym na pierwszy rzut oka objawem padniętego wtryskiwacza lub wtryskiwaczy jest dymienie na niebiesko.

#6 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 20:46

6400 Dziwna praca po zapaleniu Cy te wtryskiwacze mają możliwość regulacji ?

#7 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 16:48

6400 Dziwna praca po zapaleniu Tak maja mozliwosc regulacji wzniosu iglicy ale jest to trudne do zrobienia i nie kazdy chce sie podjac.

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 17:54

6400 Dziwna praca po zapaleniu przede wszystkim świece żarowe czy płomieniowe jak jest na każdy gar osobna to może to być przyczyna :D, spróbuj lepszego paliwa verwa ma właściwości myjące albo zalej jakiegoś doktora do czyszczenia wtrysków może obejdzie się bez rozbierania,mi kiedyś w mf taki doktor pomógł :D

#9 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 20:40

6400 Dziwna praca po zapaleniu Kolego szczewko jakie powinno być wzorcowe ciśnienie wtrysku i czy nowe wtryski są tak ustawione ?

#10 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 21:05

6400 Dziwna praca po zapaleniu Świeca żarowa u mnie jest jedna.To znaczy że wszyskie garki dostają taką samą temperature wlotu powietrza.
Zastanawia mnie to że jak po odpaleniu gdzieś ok 1 min jak się wytelepie to elegancko wejdzie na normalne obroty
i zero dymku.Jeżeli by miał to być wtrysk to idzie przeżyć.Chyba że słabsze ciśnienie w którymś cylindrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 21:40

6400 Dziwna praca po zapaleniu może po prostu się przypowietrza :D

#12 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 18:24

6400 Dziwna praca po zapaleniu Też o tym muślałem. Jedynie co zrobiłem to wymieniłem pompke paliwową w zbiorniku bo była padnięta i dodatkowo załżyłem
zawór zwrotny między zbiornikiem paliwa a filtrem .Starałem się dokładnie uszczelnić.Pozostał mi ewentualnie
odcinek filtr paliwa(byl wymieniany) przewody do pompy i pompa . Czy tu może ewentualnie łapać powietrza i to by mialo to być przyczyną ?.

#13 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 31 październik 2010 - 10:02

6400 Dziwna praca po zapaleniu Tylko pomiar sprężania i wtryski

Edytowany przez robertbara, 31 październik 2010 - 12:07.
Cytowanie poprzedniego posta

#14 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 15:26

6400 Dziwna praca po zapaleniu

KOledzy co może być przyczyną.Jest minus 10 stopni.Chce odpalić 6400.Podgrzewam ok.1min swiecę żarową.Następnie staram się go
odpalić.Pokręci ok.20sek icoś tam łapie.Trwa tak gdzieś do 1min.W końcu niby zapali a trzęsie sie silnik jakby miał wyskoczyć z ramy.Zdaje mi się że pracuje na dwóch lub trzech garach.Iokropnie kopci biało.Jak dodam gazu troche to zaraz zgaśnie.
Po ok.2min takiej pracy raptownie przestaje kopcić i dostaje normalnej pracy.Można nazwać jak to mówią ze chodzi jak igiełka.
Od czego zacząć co sprawdać i jak sprawdzać. Chciałen nadmienić że paliwo jest zimowe filtry wymienione.
Proszę o radę .

czy kolega doszedł juz z tym odpalaniem bo umnie podobna sytuacja z tym kołysaniem tak jagby jeden wtrysk niedziałał a poznij wszystko gra jak gitara :o umnie w 6310 SE 2000 rok

Edytowany przez juras390, 31 grudzień 2010 - 17:30.

#15 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 31 grudzień 2010 - 16:22

6400 Dziwna praca po zapaleniu I mój sąsiad ma to samo też w 6400. 97r.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#16 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 13:07

6400 Dziwna praca po zapaleniu Wygląda na padnięte świece żarowe.

#17 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 16:49

6400 Dziwna praca po zapaleniu ale umnie jest jedna na wszystkie gary w kolektorze ssacym !? :D

#18 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 17:46

6400 Dziwna praca po zapaleniu żarowa w kolwktorze ssacym ? chyba płomieniowa albo podgrzeacz paliwa, żarowa świeca grzeje komore spalania, ewentualnie w kolektorze możesz miec podgrzewacz
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#19 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:23

6400 Dziwna praca po zapaleniu no pewnie masz racje ale paliwo tam niedochodzi tylko jest spirala elektryczna a w komorze nic niema nawet otworow w głowicy pewnie ktos zaspawał albo niewywiercili w fabryce ... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 20:32

6400 Dziwna praca po zapaleniu juras390 nie pisałem bo cały czs go testuję.Świeca żarowa jest jedna i jest sprawna.Byla zdejmowana głowica i regenerowana.Tak że ciśnienie na cylindrach jest dobre.Były 2 razy sprawdzane wtryski
By nie mieć domysłów że jest nieszczelny układ paliwowy to zainstalowałem zbiornik z paliwem na dachu.Nie ma teraz możliwości się zapowietrzac bo takie miałem podejrzenia.
Pompa wtryskowa Lukasa też była w regeneracji. Stwierdzili że jest dobra i wykonali jej tylko uszczelnienie.Już byłem zadowolony bo zapalał i raczej nie telepało silnikiem.
Nagle spadła temp poniżej -10 i próba odpalenia.Ciągnik średnio odpalił ale przeż ok 2minut znowu telepało nim i tak jagby chodził na dwóch garach.Po tych 2 minutach
momentalnie dostaje normalnej pracy.Opadły mi ręce bo nie wiem co mam teraz sprawdzić.Moja dignoza to raczej chyba pompa wtryskowa mimo że była sprawdzana .Ale jest ona rotacyjna i jak by dawała słabo to raczej nie zapalał by na dwóch. Może się mylę.Proszę o radę lub podpowiedż.Zpomniałem że regulowałem pompą wtryskową początek wtrysku i nic.