Skocz do zawartości

Zdjęcie

łańcuch do sipma farma II

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share john56l

john56l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 20:58

łańcuch do sipma farma II mam pytanie odnośnie kosztu łańcucha napędu do prasy sipma z-279/1 farma II , prosze o informacje, ponieważ zaczyna brakować mi ściągacza i trzeba by wynienić łańcuch a nie orientuje się w cenach. wszystkim z góry serdeczne "bóg zapłąć" :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łańcuch do sipma farma II Dzisiaj, 03:40
  •  

#2 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:04

łańcuch do sipma farma II nie kupuj oryginalnego do Sipmy!! ja kupilem jakis niemiecki na metry i jest on bardzo wytrzymaly...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#3 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:47

łańcuch do sipma farma II Jak Ci brakuje naciągu to spróbuj go skrócić, najtańszy sposób :)

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#4 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:58

łańcuch do sipma farma II @john56l zgadzam się z @Henius91 abyś nie kupował oryginalnego gdyż ten się szybko rozciąga sam już 2 razy kupowałem nowy, tylko polecił mi to również mój kolega z tydzień temu który stosuje niemiecki łańcuch i twierdzi że jest bardzo mocny.Ceny łańcucha niestety nie pamiętam.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#5 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 22:07

łańcuch do sipma farma II @elemer to jest dobry sposob ale troche "ryzykowny". od tego sie u mnie zaczelo ze go skrocielem a potem juz tylko ogniwa sie sypaly. jesli chcesz zaosczedzic nerwow to kup z jakiejs najlepszej firmy. ja na cene przy kupnie tego lancucha nie patrzylem bo wiadomo ze ten lancuch jest najwazniejszy w prasie i nie ma co na nim oszczedzac.

#6 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 22:08

łańcuch do sipma farma II o ten 1 calowy chodzi ??
kosztował 300 zl netto w agromie - tulejki w ogniwkach ma w całosci a nie łaczone.......2 - 3 tys belek wytrzymuje

#7 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 22:23

@elmer to jest dobry sposob ale troche "ryzykowny". od tego sie u mnie zaczelo ze go skrocielem a potem juz tylko ogniwa sie sypaly. jesli chcesz zaosczedzic nerwow to kup z jakiejs najlepszej firmy. ja na cene przy kupnie tego lancucha nie patrzylem bo wiadomo ze ten lancuch jest najwazniejszy w prasie i nie ma co na nim oszczedzac.

U mnie też się sypały ale zbytnio mi to nie przeszkadzało, częściej trzeba było naciągać. Nie uwierzę że na takim łańcuchu da się zrobić 3000 belek .

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#8 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 22:56

łańcuch do sipma farma II na oryginalnym od sipmy to nie ale na tym co ja mam to oczywiscie ze sie da. rocznie robie ok. 1500 bel a ten lancuch mam od zniw ktore byly 2 lata temu czyli zrobione mam na nim prawie 3 tys belek a jeszcze trzyma. ten co ja mam ma tulejki laczone i troche juz sie wylamuja ale to nic nie szkodzi bo zadnych uszkodzen na ogniwach i tych swozniach nie ma widac wiec pewnie jeden rok co najmniej wytrzyma. w razie czego ma jeszcze reszte lancucha nowego ktora mi zostala wiec moge sobie drugi zrobic :) jestem ciekaw czy w jakiejs sipmie co zrobila 5 tys belek jest jeszcze oryginalny lancuch :) mysle ze nie...

#9 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2010 - 22:58

łańcuch do sipma farma II ja wymieniłem dopiero w sezonie 2009 łancuch, ale ten od napedu rolek a mam prase od 2006 i rocznie robiłem ok 1000 belek, ale zawsze smarowałem go osobiscie, bo zawsze wożę w prasie 5 litrów oleju i jeszcze stara butelke po ludwiku z tym ze olejem, którym co jakis czas smaruje łańcuchy, wszystkie.. a te 3 główne to nawet kilka razy dzienni.. zawsze pilnuje aby nie były suche... ale i tez nie za mokre.. łancuch kupiłem szwedzki bo podobno lepszy... ale okaze sie w nastepnym sezonie.. bo te "centralne smarowanie" łańcuchów to sie nadaje... chyba te pedzelki nadaja sie tylko do czyszczenia łańcucha... :) bo jeszcze mam olej w nim od pierwszego sezonu... a co do skracania to ja skracałem już ze 3 razy.. ale zawsze czekałem aż mi sie skończy napinacz.. i raz kupiłem tak zawane pół złączki do łancucha..

no u mnie na pewno łańcychy błówne zrobiły 5000 belek.. jesli chodi o te dwa po prawej stronie... a wymieniłem ten od napedu walców, bo juz sie tuleki sypały i kupiłem na poczatku sezonu nowy i woziłem aż mi pek to wtedy załozyłem nowy :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#10 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 23:46

łańcuch do sipma farma II ja w tym "centralnym smarowaniu" mam jeszcze oryginalny olej taki jaki byl wlany jak jeszcze prasa stala u dilera :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share john56l

john56l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 13:27

łańcuch do sipma farma II Henius91 a gdzie można kupić ten łańcuch i ile dałeś za metr bo skracać nie będe bo szkoda mi zębatek, jeśli bendziesz wiedział to napisz. dzięki wszystkim :)

#12 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 17:48

łańcuch do sipma farma II nie pamietam ile kosztowal a kupowalem u nas w sklepie z czesciami :)

#13 Share john56l

john56l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 18:03

łańcuch do sipma farma II ok dzięki wszystkim :)

#14 Share AsiaRos

AsiaRos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 maj 2011 - 19:33

na oryginalnym od sipmy to nie ale na tym co ja mam to oczywiscie ze sie da. rocznie robie ok. 1500 bel a ten lancuch mam od zniw ktore byly 2 lata temu czyli zrobione mam na nim prawie 3 tys belek a jeszcze trzyma. ten co ja mam ma tulejki laczone i troche juz sie wylamuja ale to nic nie szkodzi bo zadnych uszkodzen na ogniwach i tych swozniach nie ma widac wiec pewnie jeden rok co najmniej wytrzyma. w razie czego ma jeszcze reszte lancucha nowego ktora mi zostala wiec moge sobie drugi zrobic :) jestem ciekaw czy w jakiejs sipmie co zrobila 5 tys belek jest jeszcze oryginalny lancuch :) mysle ze nie...

\witajcie

mam do ciebie prośbę możesz podać adres sklepu w którym kupiłeś ten łańcuch niemiecki jakieś namiary bardzo będę wdzięczna pozdrawiam

#15 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 09 maj 2011 - 21:55

łańcuch do sipma farma II niestety namiarow na ten sklep nie mam, ale to jest adres przedsiebiorstwa tego samego wlasciciela, ktore znajduje sie obok tego sklepu Stara Kiszewa, ul. Kościerska 12 (woj. pomorskie). mozesz zadzwonic pod ten nr. 58 6876324 i sie zapytac, ale nic nie gwarantuje. w tym sklepie sie duzo zmienilo, niestety na gorsze. ja juz tam nie kupuje czesci, jedynie jakis olej albo srubki, bo z czesciami to coraz gorzej w tym sklepie.

#16 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 16 maj 2011 - 21:12

łańcuch do sipma farma II Łańcuch do sipmy powinien iść 16 bx można również założyć 16BH lub 80AH. Oprócz tego bx-a są to łańcuchy wzmacniane cena od 100 zł za met do nawet 400 w przypadku „rexa”. W farmie II jest łańcuch 11/4” od 170 zł za metr tzw 100 lub 100H albo 20BH.

Edytowany przez leszekd, 16 maj 2011 - 21:42.

#17 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 16 maj 2011 - 21:22

łańcuch do sipma farma II a nie przypadkiem 11/2 cala?? ja za swoj chyba placilem te 300 zl.

Edytowany przez Henius91, 16 maj 2011 - 21:24.

#18 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 16 maj 2011 - 21:41

łańcuch do sipma farma II Napwno 1 ¼” ale za 300 zł za metr to już lux łańcuch powinien chodzić praktycznie bez naciągania przez wiele dni ciężkiej pacy nawet smarowania wielkiego nie wymaga-porządne 100 AH.

#19 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 maj 2011 - 12:58

łańcuch do sipma farma II na tym lancuchu mam juz chyba nakrecone 3500 bel a wyglada na to ze jeszcze 1500 smialo ukrece. smaruje go srednio co 150 bel.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 17 maj 2011 - 20:28

łańcuch do sipma farma II nie chodzi przypadkiem o taki za 230 zł ?

http://farmexpert.pl...rodukt7806.aspx

??
W rolnictwie siła!!! :)