john56l

łańcuch do sipma farma II

Polecane posty

john56l    0

mam pytanie odnośnie kosztu łańcucha napędu do prasy sipma z-279/1 farma II , prosze o informacje, ponieważ zaczyna brakować mi ściągacza i trzeba by wynienić łańcuch a nie orientuje się w cenach. wszystkim z góry serdeczne "bóg zapłąć" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Jak Ci brakuje naciągu to spróbuj go skrócić, najtańszy sposób :)


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

@john56l zgadzam się z @Henius91 abyś nie kupował oryginalnego gdyż ten się szybko rozciąga sam już 2 razy kupowałem nowy, tylko polecił mi to również mój kolega z tydzień temu który stosuje niemiecki łańcuch i twierdzi że jest bardzo mocny.Ceny łańcucha niestety nie pamiętam.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

@elemer to jest dobry sposob ale troche "ryzykowny". od tego sie u mnie zaczelo ze go skrocielem a potem juz tylko ogniwa sie sypaly. jesli chcesz zaosczedzic nerwow to kup z jakiejs najlepszej firmy. ja na cene przy kupnie tego lancucha nie patrzylem bo wiadomo ze ten lancuch jest najwazniejszy w prasie i nie ma co na nim oszczedzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

o ten 1 calowy chodzi ??

kosztował 300 zl netto w agromie - tulejki w ogniwkach ma w całosci a nie łaczone.......2 - 3 tys belek wytrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@elmer to jest dobry sposob ale troche "ryzykowny". od tego sie u mnie zaczelo ze go skrocielem a potem juz tylko ogniwa sie sypaly. jesli chcesz zaosczedzic nerwow to kup z jakiejs najlepszej firmy. ja na cene przy kupnie tego lancucha nie patrzylem bo wiadomo ze ten lancuch jest najwazniejszy w prasie i nie ma co na nim oszczedzac.

U mnie też się sypały ale zbytnio mi to nie przeszkadzało, częściej trzeba było naciągać. Nie uwierzę że na takim łańcuchu da się zrobić 3000 belek .


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

na oryginalnym od sipmy to nie ale na tym co ja mam to oczywiscie ze sie da. rocznie robie ok. 1500 bel a ten lancuch mam od zniw ktore byly 2 lata temu czyli zrobione mam na nim prawie 3 tys belek a jeszcze trzyma. ten co ja mam ma tulejki laczone i troche juz sie wylamuja ale to nic nie szkodzi bo zadnych uszkodzen na ogniwach i tych swozniach nie ma widac wiec pewnie jeden rok co najmniej wytrzyma. w razie czego ma jeszcze reszte lancucha nowego ktora mi zostala wiec moge sobie drugi zrobic :) jestem ciekaw czy w jakiejs sipmie co zrobila 5 tys belek jest jeszcze oryginalny lancuch :) mysle ze nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja wymieniłem dopiero w sezonie 2009 łancuch, ale ten od napedu rolek a mam prase od 2006 i rocznie robiłem ok 1000 belek, ale zawsze smarowałem go osobiscie, bo zawsze wożę w prasie 5 litrów oleju i jeszcze stara butelke po ludwiku z tym ze olejem, którym co jakis czas smaruje łańcuchy, wszystkie.. a te 3 główne to nawet kilka razy dzienni.. zawsze pilnuje aby nie były suche... ale i tez nie za mokre.. łancuch kupiłem szwedzki bo podobno lepszy... ale okaze sie w nastepnym sezonie.. bo te "centralne smarowanie" łańcuchów to sie nadaje... chyba te pedzelki nadaja sie tylko do czyszczenia łańcucha... :) bo jeszcze mam olej w nim od pierwszego sezonu... a co do skracania to ja skracałem już ze 3 razy.. ale zawsze czekałem aż mi sie skończy napinacz.. i raz kupiłem tak zawane pół złączki do łancucha..

 

no u mnie na pewno łańcychy błówne zrobiły 5000 belek.. jesli chodi o te dwa po prawej stronie... a wymieniłem ten od napedu walców, bo juz sie tuleki sypały i kupiłem na poczatku sezonu nowy i woziłem aż mi pek to wtedy załozyłem nowy :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john56l    0

Henius91 a gdzie można kupić ten łańcuch i ile dałeś za metr bo skracać nie będe bo szkoda mi zębatek, jeśli bendziesz wiedział to napisz. dzięki wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsiaRos    0

na oryginalnym od sipmy to nie ale na tym co ja mam to oczywiscie ze sie da. rocznie robie ok. 1500 bel a ten lancuch mam od zniw ktore byly 2 lata temu czyli zrobione mam na nim prawie 3 tys belek a jeszcze trzyma. ten co ja mam ma tulejki laczone i troche juz sie wylamuja ale to nic nie szkodzi bo zadnych uszkodzen na ogniwach i tych swozniach nie ma widac wiec pewnie jeden rok co najmniej wytrzyma. w razie czego ma jeszcze reszte lancucha nowego ktora mi zostala wiec moge sobie drugi zrobic :) jestem ciekaw czy w jakiejs sipmie co zrobila 5 tys belek jest jeszcze oryginalny lancuch :) mysle ze nie...

\witajcie

 

mam do ciebie prośbę możesz podać adres sklepu w którym kupiłeś ten łańcuch niemiecki jakieś namiary bardzo będę wdzięczna pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

niestety namiarow na ten sklep nie mam, ale to jest adres przedsiebiorstwa tego samego wlasciciela, ktore znajduje sie obok tego sklepu Stara Kiszewa, ul. Kościerska 12 (woj. pomorskie). mozesz zadzwonic pod ten nr. 58 6876324 i sie zapytac, ale nic nie gwarantuje. w tym sklepie sie duzo zmienilo, niestety na gorsze. ja juz tam nie kupuje czesci, jedynie jakis olej albo srubki, bo z czesciami to coraz gorzej w tym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110
Napisano (edytowany)

Łańcuch do sipmy powinien iść 16 bx można również założyć 16BH lub 80AH. Oprócz tego bx-a są to łańcuchy wzmacniane cena od 100 zł za met do nawet 400 w przypadku „rexa”. W farmie II jest łańcuch 11/4” od 170 zł za metr tzw 100 lub 100H albo 20BH.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Napwno 1 ¼” ale za 300 zł za metr to już lux łańcuch powinien chodzić praktycznie bez naciągania przez wiele dni ciężkiej pacy nawet smarowania wielkiego nie wymaga-porządne 100 AH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ten jest bardzo drogi za taką kasę można kupić cały odcinek pociąć go na 2 takie jak na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zlotych    0

witam. Serio proponuję Łańcuch zwijający CA650 128 ogniw kupiłem w tamtym roku.

I w sumie w porównaniu z importem CHIŃSKIM łańcuch jest produkcji Polskiej i wytrzymuje.

Nie wiem czy mają na bieżąco, ja czekałem 14 dni ale warto. Wystarczy nasmarować co 100 BEL i brak po roku śladu zużycia.

 

http://www.chojnowskielancuchy.pl/oferta/ca650/ca650.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zlotych    0

ja założyłem dwa lata temu do prasy sipma z-279/1 farma II nasz polski łańcuch.

W sumie żadna rewelacja cenowa 1080 zł/szt.Ale jakość jest OK. Po dwóch sezonach pracy jakieś 1200 bel o dziwo nie widać zużycia .Żadnego naciągania.faktycznie widać Polską jakość. Chociaż sprzedawca okazał się szczery.

Jakby ktoś szukał polecam.

Mój odnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj