Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy warto kupić ten ciągnik???

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:20

czy warto kupić ten ciągnik??? z tym mf t o faktycznie dał bym sobie spokuj na forach użytkowników pełno ich włascicieli przynajmniej tej serii szukających pomocy jesli mf za taka kase to tylko 390

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy warto kupić ten ciągnik??? Dzisiaj, 13:34
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:24

czy warto kupić ten ciągnik??? w dzisiejszych czasach to cały ciągnik może być nieoryginalny :) @tomash jeśli ojciec nie jest przekonany do elektroniki, to nie ma go co zmuszać, bo później nie daj Boże mogło by się coś popsuć, i by miał tylko Ci za złe ze go namówiłeś :)

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:38

czy warto kupić ten ciągnik??? C-385A był produkowany na pewno do listopada 1984 bo mam takiego i jestem drugim właścicielem zdziwiony jestem maską i dachem coś musiało być przy nim robione i te mth ja bym miał wybierać między nim a MTZ82 to bym się nie zastanawiał MTZ82 bo 914 nie ma szans do MTZ miałem oba i dobrze wiem co pisze 914 to MUŁ lepsze jest w niej dwie rzeczy podnośnik i komfort zrobiłem porównanie na ciągnik za 30 tyś i niech się ktoś nie zgodzi to proszę o argumenty ale tylko tych co mieli oba ciągniki

#24 Share lukasz612

lukasz612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:40

czy warto kupić ten ciągnik??? Na taki areał to kup sobie FENDT 309 z roku 1986-89 i ma 90km to jest chociaż maszyna a nie ursus

#25 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 00:06

To chociaż go namów żeby pojechac obejrzec takiego MFa, wsadzisz go za kierownice, pojeździ sobie i zmieni zdanie, jeszcze mu podsuniesz jakiś temat z af o tych ciągnikach to może go namówisz :)

Sam jesteś kupa złomu.. Tam masz chociaż błotniki obite, a tu goła blacha. To że za tą cene kupi starszego ursusa to świadczy o tym, że ludzie są przywiązani do ursusa czy bizona, a w rzeczywistości w tej cenie można kupic lepsze ciągniki czy kombajny, chociażby tego MFa, ale on jest z roku 90, więc to o czymś świadczy nie? :)

@zenekc330
uprzedziłeś mnie :)

Tak jak kolega mówi warto go obejżeć u nas na wsi gościu ma indentycznego i chodzi bezproblemowo:)
nic sie nie psuje:)
I komfort w kabinie o 100 razy lepszy niz w tym Ursusie;)

#26 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 00:38

czy warto kupić ten ciągnik??? Psuc to się ma prawo, maszyna nie jest nowa, tylko pytanie co jest bardziej opłacalne, wydac raz większą kwote na remont takiego MFa, czy płacic po 200zł za rzemieślnicze części do starego Ursusa.

Swoją drogą wiem jak ciężko jest namówic człowieka starej daty na coś nowego...

KS Falubaz

#27 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 00:42

czy warto kupić ten ciągnik??? o boze dzieci co wy porównujecie jakiegos smiesznego belaruska do 914 zal mi was kolego nie zastanawiaj sie tylko go bierz
zbieram na mf255

#28 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 08:58

czy warto kupić ten ciągnik??? bierz go tylko trochę drogo to jest wersja eksportowa kolega takie sprowadza ze skandynawi wersje finn szły na tamten rynek

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2010 - 09:11

o boze dzieci co wy porównujecie jakiegos smiesznego belaruska do 914 zal mi was kolego nie zastanawiaj sie tylko go bierz

to powiedz nam dzieciom, co jest w 914 takiego dobrego, ze jest o niebo lepszy od belarusa :)

#30 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 12:57

czy warto kupić ten ciągnik??? Myślicie że Ursus wytwarzał stare modele tylko na eksport chociaż już miał model 904 i 914 w 1989r? c385A to technologia z lat 60 nie wiem czy to byłby dobry pomysł, aby sprzedawać taki sprzęt za granicą.
Dużo zdjęć http://ursus.xwp.pl/ z prospektów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 styczeń 2010 - 13:56

czy warto kupić ten ciągnik??? ludzie!!! czy wy sie wogle znacie na cagnikacha?? przeciez to odrazu widac że to jest orginał... ja za taka kase bym go wziła bez zastanowienia i nie słuchał sie innych... bo taka okazja moze sie juz nie trafić... a to jest ciągnik zna 100 % z 89 roku... "znawcy " ursusa niech zobacza na pulpit... i gruby dach na kabinie, bo to jest orginalny ursusowski.. takie były już montowane pod koniec lat 80, a co do przebiegu to nie patrz... bo wiadomo że sciema... widac juz po tłumiku , ze jest wypalony u dołu... ja swojego FINN-a kupiłem za 40 tyś i wogle nie załuję... załem za niego tyle w 2006 roku i był raptem tylko 10 dni na placu u handlaza.. na prebieg nigdy nie patrz w ursusach.. bo nie wadomo który ma juz zegar... biez jak najszybciej , bo ktoś ciebie uprzedzi... a ursus to ursus.. ja swoja mam od 2006 i jak do tej pory to nic powaznego mi sie nie zepsuło, no nielicząc przednich zwolnic, bo to z mojej winy a nie złego materiału( uczyłem go pływac :) patrz galeria)ajest z 85 roku.. i gdybym miał jeszcze raz kupywac to tak samo bez zastanowienia wybrałbym Finna :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#32 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 14:36

czy warto kupić ten ciągnik??? @FINN chyba po Twoim opisie zrezygnował :)

#33 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 17:11

czy warto kupić ten ciągnik??? To jest 914 a naklejka to tylko naklejka. Przebieg nie ma znaczenia, trzeba sprawdzić jaki jest pod względem technicznym.
Na zdjęciu wygląda ładnie ale to nie wszystko. Był garażowany jak to w Szwecji.

#34 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 18 styczeń 2010 - 18:59

czy warto kupić ten ciągnik??? ten napis na masce nie koniecznie musiał być zmieniony np. ursusy 6 cylindrowe z turbo na rynek hiszpański (na tren na pewno nie wiem czy jeszcze gdzieś też) jeszcze w 1995 roku były oznaczone jako 1604 a nie 1614 więc i ten może na tabliczce znamionowej mieć 385A, a co do przebiegu to fakt bardzo mały na zdjęciach ciężko to ocenić ale jeśli to siedzenie jest od niego oryginalne to może być realny, a co do ceny fakt nie jest mała tylko czy kupisz coś lepszego w tych pieniądzach, bo na te fergusony to byłbym ostrożny fajne są nie powiem ale z tego co o nich czytałem i się dowiadywałe bo sami się nad tą serią zastanawialiśmy to skrzynie lubią się psuć a części są drogi bardzo drogie :)

#35 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 styczeń 2010 - 19:38

czy warto kupić ten ciągnik??? ale koledzy przyjzyjcie sie tym naklejkom... przeciez widac ze napis URSUS i C385A maja inne odcienie... i wiadomo że napis C385A jest nie orginalny.. sam nie raz jak jezdzę po handlazach to tam nie stworzone napisy naklejaja... :) np na 1224 naklejaja 1222.. albo z z włąsnie C385, A , robia zwykłe 912 lun 914,, jak sie widzi takie manewry to mi sie normalne "scyzoryk w kieszeni otwiera" :) jak maja naklejać nie pasujące oznaczenia to niech lepiej nakleja samo URSUS wiec nie patrzcie na to , pewno ktos miał napis taki jaki jest i przykleił żeby nie było luki.. i tyle w tym temacie.. najwazniejsza jest tabliczka...
a o dziwo moja jest 914 turbo a n atabliczce jest 904.. no i w dowodzie tez tak jest :) choc chiałem aby było URSUS FINN 914... :) A JEST ZWYKŁY URSUS 904... :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#36 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 23:17

czy warto kupić ten ciągnik??? a ja uważam że na 15-20 ha ciągnik mocniejszy niż 360 to bezsens. Chyba że do dekorowania podwórka. Dobrego ciągnika nikt nie sprzeda to po pierwsze. Po drugie do przebiegu przynajmniej jedno zero trzeba dodać. A kolejna sprawa to ciągnik od razu widać że uszykowany na sprzedaż - za granicą ciągniki z Polski to były woły do roboty - tanie i nikt specjalnie o nie nie dbał tylko jechał w pole- zaczynały się psuć to kupowali kolejnego a te przyjeżdzały do nas z powrotem jako wersje super nowoczesne. Pewnie że rodzynki takie jak kolegi 914 FINN się trafiaja ale ja wole kupić grata za grosze i go zrobić niż kupić cacko za kupe kasy i potem przekonac się że to grat. Takie moje zdanie

#37 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 18 styczeń 2010 - 23:31

czy warto kupić ten ciągnik??? ja bym proponował pronara silnik MMZ nie do zdarcia i napewno najmłodszy
http://www.allegro.p...ukcji_2002.html

#38 Share SpaceJockey

SpaceJockey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Authoring DVD

Napisany 19 styczeń 2010 - 17:45

czy warto kupić ten ciągnik??? Witam też się nad nim zastanawiałem, ale zanim się wybiorę do Danii to już na pewno będzie u nas w kraju za jakieś 42tyś pewnie :lol: http://www.maskinbla...17-2d5dfda6c942 pozdro
Public Enemy #1
Kocham Schranz i H4RdT3chN0
Mario Ranieri dla mnie Mistrz

#39 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 19:06

czy warto kupić ten ciągnik??? Jeśli spuści ci z ceny i masz pieniądze to bierz.Z zetor może kabinę by miał lepszą z resztą to może się schować a hydrauliki balerusa to bym w życiu nie chciał mieć MF z lekka może mieć lepsze przełożenie ale elektronika icala reszta to troche kosztuje(wiem bo mam)a mój 385 3-obrotowa i śmiga nie narzekam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 08:23

a ja uważam że na 15-20 ha ciągnik mocniejszy niż 360 to bezsens. Chyba że do dekorowania podwórka.

Mój ojciec też tak twierdził z 10 lat temu, potem zaczął mieć problemy z kręgosłupem i do tego doszło jeszcze parę chorób, a teraz w 360 siada jak już musi. Może i większy ciągnik jest zbędny (zależy od rodzaju ziemi) ale komfort musi być.

najwazniejsza jest tabliczka...
a o dziwo moja jest 914 turbo a n atabliczce jest 904.. no i w dowodzie tez tak jest :lol: choc chiałem aby było URSUS FINN 914... :D A JEST ZWYKŁY URSUS 904... :)

Najważniejszy jest dowód rejestracyjny i co w nim jest napisane jest święte i nie można tego zmienić więc to co w dowodzie to cała prawda o ciągniku. Jedynie co do stanu licznika można się czepiać.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!