tomash

czy warto kupić ten ciągnik???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomash    7

doradźcie mi drodzy użytkownicy czy warto zakupić mi ten ciągnik??

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/335334571597af5e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/329754df0e9e90d2.html

 

miałby pracować wraz z c-330 na 15- 20ha.

sprzętu do niego żadnego bym nie miał ale to z czasem się uzupełni :)

<młody rolnik PROW>:)

 

ciągnik URSUS 385A de luxe

rocznik 1989

1180 mth

cena 37 tyś zł do negocjacji

 

może fota trochę rozmazana ale stan wizualny i techniczny super


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

A ten przebieg to napewno orginalny??;/

bo coś malutki ten przebieg jak na 89rok;/

chyba ze Ciągnik praktycznie nic nie robił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

37tys, trochę za dużo jak na c385 za te kasę możesz kupić 914 powyżej 90r, albo zetora z komfortą kabiną np 8245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

@korbi555 przebieg i lakier oryginał :) więc to mnie skłania do zastanowiena.

 

@zenekc330 troszkę dużo ale cena do negocjacji wiec myślę ze za około 35 bym go wydostał


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Czyli wychodzi ok. 60 mtg na rok :) (na jakiej powierzchi on pracował- 5 ha?) Jeżeli przebieg jest oryginalny, to wytarguj ile się da i bierz go lepszego nie znajdziesz.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

@korbi555 ten MF też niczego sobie ale wiesz ta elektronika i hydraulika zachodnich ciągników. Na bank nie namówię na niego mojego ojca gdyż o takich nawet nie chce słyszeć i pozostaje mi tylko zakup Zetora, Uursusa lub jakiegoś Belarusa.


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja osobiście wolał bym belarusa od tego ursusa, za 35tys mozna kupić z nawet 2000roku z niewielkim przebiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens75    1

doradźcie mi drodzy użytkownicy czy warto zakupić mi ten ciągnik??

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/335334571597af5e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/329754df0e9e90d2.html

 

miałby pracować wraz z c-330 na 15- 20ha.

sprzętu do niego żadnego bym nie miał ale to z czasem się uzupełni :)

<młody rolnik PROW>:)

 

ciągnik URSUS 385A de luxe

rocznik 1989

1180 mth

cena 37 tyś zł do negocjacji

 

może fota trochę rozmazana ale stan wizualny i techniczny super

 

Witaj!

Tu masz odpowiedź czy warto:

 

Ursus C-385A był pierwszym ciężkim ciągnikiem wyprodukowanym w ZM "URSUS" z napędem na cztery koła. Jego produkcja trwała w latach 1969-1981. Traktor posiadał silnik z czterema cylindrami i miał moc 76 KM, o pojemności 4562 cm³.

 

Co do mth to ma ale pewnie ok 15000mth :) Te mth co są podane to są pewnie od remontu. Nie wiem też, czy te Ursusy miały podwyższany dach.

 

Też wydaje mi się Belarus jest lepszym rozwiązaniem, a jeszcze warto rozważyć PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Ludzie on ma tylko naklejke c 385 bo tak naklejali na tych na eksport tylko tyle :)to jest 914 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus    1

dokładnie to jest 914 także nie zastanawiaj sie tylko bierz ciągnik wygląda całkiem dobrze nie słuchaj porad żeby kupic jakiegoś belarusa bo to kupa złomu zreszta sam fakt że za ta kasę mozna kupic 2000r chyba mówi sam za siebie ursus to ursus wiem co mówie bo mam takiego :) :) :)


zbieram na mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

Ludzie on ma tylko naklejke c 385 bo tak naklejali na tych na eksport tylko tyle :)to jest 914 :)

wszystko możliwe bo on jest do sprowadzenia


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens75    1

Jak już eksportowe to maska powinna mieć lampy kwadratowe:

55 sekunda.

 

Jak dla mnie to poszukaj sobie z oryginalnym lakierem ciągnik i sam go pomaluj, będziesz wiedział co masz.

 

Jest takie jedno zdjęcie na AF z allegro, jak facet włożył chyba właśnie do c385 rozrusznik, no ale że był za duży to wyciął kawałek ramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

do sprowadzenia czyli co kupujesz kota w worku dając zadatek? A co do przebiegu watpliwe żeby orginalny był moze zegar sieobrucil chyba że ktos tylko po odpustach jeździł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

Jak już eksportowe to maska powinna mieć lampy kwadratowe:

55 sekunda.

Jak dla mnie to poszukaj sobie z oryginalnym lakierem cięgnik i sam go pomaluj.

ale to są starsze wersje bez grubego dachu i ściętej maski

 

do sprowadzenia czyli co kupujesz kota w worku dając zadatek? A co do przebiegu watpliwe żeby orginalny był moze zegar sieobrucil chyba że ktos tylko po odpustach jeździł

kuzyn sprowadza na zamowienie z zagranicy więc zadatku nie ma.

moze byc jedynie rozczarowanie po zakupie ;p

 

ciągnik był tylko do prac porządkowych


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens75    1

Ja jeszcze takich ciągników c385A na prospektach firmowych URSUS nie widziałem - a uwieżę jak zobaczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokładnie to jest 914 także nie zastanawiaj sie tylko bierz ciągnik wygląda całkiem dobrze nie słuchaj porad żeby kupic jakiegoś belarusa bo to kupa złomu zreszta sam fakt że za ta kasę mozna kupic 2000r chyba mówi sam za siebie ursus to ursus wiem co mówie bo mam takiego :):):)

 

 

 

Ze belarusa z 2000roku mozna kupic za 35tys, to nie znaczy ze to jest złom, tylko to jest wina naszej polskiej polityki, bo ursusa 80KM kosztuje 105tys, a belarus z o wiele lepszym wyposażeniem 80tys, to i używany bedzie tańszy. A przebieg tego 914 to sie trochę śmieszny wydaje, bo mało możliwe ze ciagnik z zagranicy jest tak mało wyrobiony.

 

Tu masz c-385 eksportówke tylko ze bez napedu http://allegro.pl/item886676683_ursus_385_de_lux.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@korbi555 ten MF też niczego sobie ale wiesz ta elektronika i hydraulika zachodnich ciągników. Na bank nie namówię na niego mojego ojca gdyż o takich nawet nie chce słyszeć i pozostaje mi tylko zakup Zetora, Uursusa lub jakiegoś Belarusa.

 

 

To chociaż go namów żeby pojechac obejrzec takiego MFa, wsadzisz go za kierownice, pojeździ sobie i zmieni zdanie, jeszcze mu podsuniesz jakiś temat z af o tych ciągnikach to może go namówisz :)

 

dokładnie to jest 914 także nie zastanawiaj sie tylko bierz ciągnik wygląda całkiem dobrze nie słuchaj porad żeby kupic jakiegoś belarusa bo to kupa złomu zreszta sam fakt że za ta kasę mozna kupic 2000r chyba mówi sam za siebie ursus to ursus wiem co mówie bo mam takiego :):):)

 

 

Sam jesteś kupa złomu.. Tam masz chociaż błotniki obite, a tu goła blacha. To że za tą cene kupi starszego ursusa to świadczy o tym, że ludzie są przywiązani do ursusa czy bizona, a w rzeczywistości w tej cenie można kupic lepsze ciągniki czy kombajny, chociażby tego MFa, ale on jest z roku 90, więc to o czymś świadczy nie? :)

 

@zenekc330

uprzedziłeś mnie :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

z tym mf t o faktycznie dał bym sobie spokuj na forach użytkowników pełno ich włascicieli przynajmniej tej serii szukających pomocy jesli mf za taka kase to tylko 390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w dzisiejszych czasach to cały ciągnik może być nieoryginalny :) @tomash jeśli ojciec nie jest przekonany do elektroniki, to nie ma go co zmuszać, bo później nie daj Boże mogło by się coś popsuć, i by miał tylko Ci za złe ze go namówiłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

C-385A był produkowany na pewno do listopada 1984 bo mam takiego i jestem drugim właścicielem zdziwiony jestem maską i dachem coś musiało być przy nim robione i te mth ja bym miał wybierać między nim a MTZ82 to bym się nie zastanawiał MTZ82 bo 914 nie ma szans do MTZ miałem oba i dobrze wiem co pisze 914 to MUŁ lepsze jest w niej dwie rzeczy podnośnik i komfort zrobiłem porównanie na ciągnik za 30 tyś i niech się ktoś nie zgodzi to proszę o argumenty ale tylko tych co mieli oba ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

To chociaż go namów żeby pojechac obejrzec takiego MFa, wsadzisz go za kierownice, pojeździ sobie i zmieni zdanie, jeszcze mu podsuniesz jakiś temat z af o tych ciągnikach to może go namówisz :)

 

 

 

Sam jesteś kupa złomu.. Tam masz chociaż błotniki obite, a tu goła blacha. To że za tą cene kupi starszego ursusa to świadczy o tym, że ludzie są przywiązani do ursusa czy bizona, a w rzeczywistości w tej cenie można kupic lepsze ciągniki czy kombajny, chociażby tego MFa, ale on jest z roku 90, więc to o czymś świadczy nie? :)

 

@zenekc330

uprzedziłeś mnie :)

Tak jak kolega mówi warto go obejżeć u nas na wsi gościu ma indentycznego i chodzi bezproblemowo:)

nic sie nie psuje:)

I komfort w kabinie o 100 razy lepszy niz w tym Ursusie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz100
      Witam chciałbym zmienić paski klinowe od napędu alternatora wentylatora w ursusie 1614 rocznik 1999 ten ze ściętą maską. Stare są strasznie rozciągnięte. Tata wymieniał je kiedys lecz uważam ze sa za małę nie do końca to co powinno być choć nie wiem tego. oznaczenie tych starych to Z1250 ld10x1226. Moje pytanie czy takie powinny tam być czy inne? ktoś moze podpowie? Znalazłęm te mocnijsze z morgi na necie oznaczenie ich to SPA- 1257 ich szerokosć to prawie 13mm a te stare maja 10mm czy to jest duża różnica i będzie to pasować ? Jakie tam orginalne paski były montowane? Czy te co posiadam są dobre czy jednak zbyt małe? Wydaje mi sike że są zbyt bardzo wciete w koła pasowe choc możę ze starości już sie wytarł nie wiem. Dodam iż mam alternator i koło pasowe od wentylatora na dwa paski są tam dwa paski nie jeden.
    • Przez TwojaBabcia
      Witam
      Jaka ilość oleju silnikowego wchodzi do ursusa c385 by była prawidłowa na bagnecie. ?
      Pytam ponieważ u mnie według mojego bagnetu prawidłowy stanu oleju wynosi 15 litrów. po wymianie 
      Mechanik mówi że to o wiele za dużo , i mam dylemat, i chciałbym spytać  się innych użytkowników c385, jaka jest u nich odpowiednia ilosc oleju silnikowego.  
      Pozdrawiam Artur 
    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj