Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy warto kupić ten ciągnik???

48 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:28

czy warto kupić ten ciągnik??? doradźcie mi drodzy użytkownicy czy warto zakupić mi ten ciągnik??

http://www.fotosik.p...571597af5e.html
http://www.fotosik.p...df0e9e90d2.html

miałby pracować wraz z c-330 na 15- 20ha.
sprzętu do niego żadnego bym nie miał ale to z czasem się uzupełni :)
<młody rolnik PROW>:)

ciągnik URSUS 385A de luxe
rocznik 1989
1180 mth
cena 37 tyś zł do negocjacji

może fota trochę rozmazana ale stan wizualny i techniczny super
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy warto kupić ten ciągnik??? Dzisiaj, 17:32
  •  

#2 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:34

czy warto kupić ten ciągnik??? A ten przebieg to napewno orginalny??;/
bo coś malutki ten przebieg jak na 89rok;/
chyba ze Ciągnik praktycznie nic nie robił:)

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:35

czy warto kupić ten ciągnik??? 37tys, trochę za dużo jak na c385 za te kasę możesz kupić 914 powyżej 90r, albo zetora z komfortą kabiną np 8245

#4 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:40

czy warto kupić ten ciągnik??? @korbi555 przebieg i lakier oryginał :) więc to mnie skłania do zastanowiena.

@zenekc330 troszkę dużo ale cena do negocjacji wiec myślę ze za około 35 bym go wydostał
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#5 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:49

czy warto kupić ten ciągnik??? Czyli wychodzi ok. 60 mtg na rok :) (na jakiej powierzchi on pracował- 5 ha?) Jeżeli przebieg jest oryginalny, to wytarguj ile się da i bierz go lepszego nie znajdziesz.
NAPIS ćWICZEBNY

#6 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:49

czy warto kupić ten ciągnik??? A może tak jak kolega zenekc330 mówi może lepiej jakiegoś zetorka??
Lub może za te 40 tysięcy coś zachodniego np:
http://www.allegro.p...3_km_90rok.html

#7 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 19:01

czy warto kupić ten ciągnik??? @korbi555 ten MF też niczego sobie ale wiesz ta elektronika i hydraulika zachodnich ciągników. Na bank nie namówię na niego mojego ojca gdyż o takich nawet nie chce słyszeć i pozostaje mi tylko zakup Zetora, Uursusa lub jakiegoś Belarusa.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2010 - 19:21

czy warto kupić ten ciągnik??? ja osobiście wolał bym belarusa od tego ursusa, za 35tys mozna kupić z nawet 2000roku z niewielkim przebiegiem.

#9 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 20:36

doradźcie mi drodzy użytkownicy czy warto zakupić mi ten ciągnik??

http://www.fotosik.p...571597af5e.html
http://www.fotosik.p...df0e9e90d2.html

miałby pracować wraz z c-330 na 15- 20ha.
sprzętu do niego żadnego bym nie miał ale to z czasem się uzupełni :)
<młody rolnik PROW>:)

ciągnik URSUS 385A de luxe
rocznik 1989
1180 mth
cena 37 tyś zł do negocjacji

może fota trochę rozmazana ale stan wizualny i techniczny super

Witaj!
Tu masz odpowiedź czy warto:

Ursus C-385A był pierwszym ciężkim ciągnikiem wyprodukowanym w ZM "URSUS" z napędem na cztery koła. Jego produkcja trwała w latach 1969-1981. Traktor posiadał silnik z czterema cylindrami i miał moc 76 KM, o pojemności 4562 cm³.

Co do mth to ma ale pewnie ok 15000mth :) Te mth co są podane to są pewnie od remontu. Nie wiem też, czy te Ursusy miały podwyższany dach.

Też wydaje mi się Belarus jest lepszym rozwiązaniem, a jeszcze warto rozważyć PROW.

#10 Share Florek93

Florek93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 17 styczeń 2010 - 20:45

czy warto kupić ten ciągnik??? Ludzie on ma tylko naklejke c 385 bo tak naklejali na tych na eksport tylko tyle :)to jest 914 :)
05.06-2008 - 05.06.2013 - 5 lat na AgroFoto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 20:55

czy warto kupić ten ciągnik??? dokładnie to jest 914 także nie zastanawiaj sie tylko bierz ciągnik wygląda całkiem dobrze nie słuchaj porad żeby kupic jakiegoś belarusa bo to kupa złomu zreszta sam fakt że za ta kasę mozna kupic 2000r chyba mówi sam za siebie ursus to ursus wiem co mówie bo mam takiego :) :) :)
zbieram na mf255

#12 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 20:57

Ludzie on ma tylko naklejke c 385 bo tak naklejali na tych na eksport tylko tyle :)to jest 914 :)

wszystko możliwe bo on jest do sprowadzenia

#13 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 20:58

czy warto kupić ten ciągnik??? Jak już eksportowe to maska powinna mieć lampy kwadratowe:
55 sekunda.

Jak dla mnie to poszukaj sobie z oryginalnym lakierem ciągnik i sam go pomaluj, będziesz wiedział co masz.

Jest takie jedno zdjęcie na AF z allegro, jak facet włożył chyba właśnie do c385 rozrusznik, no ale że był za duży to wyciął kawałek ramy.

#14 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:01

czy warto kupić ten ciągnik??? do sprowadzenia czyli co kupujesz kota w worku dając zadatek? A co do przebiegu watpliwe żeby orginalny był moze zegar sieobrucil chyba że ktos tylko po odpustach jeździł

#15 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:05

Jak już eksportowe to maska powinna mieć lampy kwadratowe:
55 sekunda.
Jak dla mnie to poszukaj sobie z oryginalnym lakierem cięgnik i sam go pomaluj.

ale to są starsze wersje bez grubego dachu i ściętej maski

do sprowadzenia czyli co kupujesz kota w worku dając zadatek? A co do przebiegu watpliwe żeby orginalny był moze zegar sieobrucil chyba że ktos tylko po odpustach jeździł

kuzyn sprowadza na zamowienie z zagranicy więc zadatku nie ma.
moze byc jedynie rozczarowanie po zakupie ;p

ciągnik był tylko do prac porządkowych

#16 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:05

czy warto kupić ten ciągnik??? Ja jeszcze takich ciągników c385A na prospektach firmowych URSUS nie widziałem - a uwieżę jak zobaczę :)

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:06

dokładnie to jest 914 także nie zastanawiaj sie tylko bierz ciągnik wygląda całkiem dobrze nie słuchaj porad żeby kupic jakiegoś belarusa bo to kupa złomu zreszta sam fakt że za ta kasę mozna kupic 2000r chyba mówi sam za siebie ursus to ursus wiem co mówie bo mam takiego :) :) :)

Ze belarusa z 2000roku mozna kupic za 35tys, to nie znaczy ze to jest złom, tylko to jest wina naszej polskiej polityki, bo ursusa 80KM kosztuje 105tys, a belarus z o wiele lepszym wyposażeniem 80tys, to i używany bedzie tańszy. A przebieg tego 914 to sie trochę śmieszny wydaje, bo mało możliwe ze ciagnik z zagranicy jest tak mało wyrobiony.

Tu masz c-385 eksportówke tylko ze bez napedu http://allegro.pl/it...385_de_lux.html

#18 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:08

czy warto kupić ten ciągnik??? jesli przebieg jest orginalny opony powinny byc z tego roku co ciągnik

#19 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:10

@korbi555 ten MF też niczego sobie ale wiesz ta elektronika i hydraulika zachodnich ciągników. Na bank nie namówię na niego mojego ojca gdyż o takich nawet nie chce słyszeć i pozostaje mi tylko zakup Zetora, Uursusa lub jakiegoś Belarusa.

To chociaż go namów żeby pojechac obejrzec takiego MFa, wsadzisz go za kierownice, pojeździ sobie i zmieni zdanie, jeszcze mu podsuniesz jakiś temat z af o tych ciągnikach to może go namówisz :)

dokładnie to jest 914 także nie zastanawiaj sie tylko bierz ciągnik wygląda całkiem dobrze nie słuchaj porad żeby kupic jakiegoś belarusa bo to kupa złomu zreszta sam fakt że za ta kasę mozna kupic 2000r chyba mówi sam za siebie ursus to ursus wiem co mówie bo mam takiego :) :) :)

Sam jesteś kupa złomu.. Tam masz chociaż błotniki obite, a tu goła blacha. To że za tą cene kupi starszego ursusa to świadczy o tym, że ludzie są przywiązani do ursusa czy bizona, a w rzeczywistości w tej cenie można kupic lepsze ciągniki czy kombajny, chociażby tego MFa, ale on jest z roku 90, więc to o czymś świadczy nie? :)

@zenekc330
uprzedziłeś mnie :)

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:18

Tu masz c-385 eksportówke tylko ze bez napedu http://allegro.pl/it...385_de_lux.html

:) nie ma napisanego roku produkcji, a reszta tak jak i ten napis może nie być oryginalna, takie porównania to można robić ale na zdjęciach z Ursusa, a nie z allegro :)