Skocz do zawartości

Zdjęcie

Do jakiego ciagnika kupic tura

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:33

Do jakiego ciagnika kupic tura ale większość producentów ciągników podaje ciśnienie około 180 bar niezależnie od wydatku pompy,
a jak już o tym 3B to czy ten 3b na jakie większe ciągniki można montować, np. na ursusa 4512 czy mf 690, czy zetora 7211, czy farmtraca 665?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Do jakiego ciagnika kupic tura Dzisiaj, 02:03
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:46

Ale czym większy wydatek pompy tym większe ciśnienie

Jak nie wiesz to nie pisz, niepotrzebnie wprowadzasz ludzi w błąd. Ten sam tur podniesie więcej z pompą 20 litrów/min i 200 kg/cm2 czy 40 litrów/min i 150kg/cm2?

Wydatek nie ma wpływu na udźwig tylko na prędkość podnoszenia.

#43 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 14:04

Do jakiego ciagnika kupic tura Pompa od C-360 ma ok 20L/min i 12MPa przy czym Tur 3B udźwig 750 kg osiąga przy minimum 16MPa. Pompa od Zetora 5211 ma 33L/min i około 17MPa więc wydatek troche ma do rzeczy

#44 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 14:59

Do jakiego ciagnika kupic tura czy do 3B jak ma już tą euroramkę to można założyć chwytak do bel od dużego tura (konkretnie chwytak od ł1650 pronarowskiego?)

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2010 - 15:25

Pompa od C-360 ma ok 20L/min i 12MPa przy czym Tur 3B udźwig 750 kg osiąga przy minimum 16MPa. Pompa od Zetora 5211 ma 33L/min i około 17MPa więc wydatek troche ma do rzeczy

Ciśnienie nie zależy od pompy. Ustawione jest przez zawór przelewowy, pompa bez zaworu poda nawet 300atm. Pompa od cyklopa ma np 40 litrów i 110 atm, co nie pasuje do Twojej teorii.

Edytowany przez Mariusz x, 24 styczeń 2010 - 15:34.

#46 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 16:09

Do jakiego ciagnika kupic tura od kiedy ciśnienie nie zależy od pompy?? Np. pompa w C-330 jest wstanie wytworzyć ciśnienie 300atm ale jak długo?? (czas chyba można zmierzyć w godzinach) A np. w innym ciągniku lub sprzęcie pompa wytwarza 300 atm przez okres mierzony w latach i nic jej nie jest.

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2010 - 16:35

Do jakiego ciagnika kupic tura To napisze tak: wyjmujesz pompę z c360 i wstawiasz w to miejsce pompę z Zetora 7211, ale nie ruszasz zaworu przelewowego. Czy sądzisz, że zwiększy się udźwig?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 16:38

Do jakiego ciagnika kupic tura @Mariusz x to powiedz mi co według ciebie wytwarza ciśnienie?? Zawór może być ustawiony na 17MPa ale co z tego jak pompa wytworzy tylko 12MPa

Ferdek07 raczej powinno pasować. Wiem że z Pol-Motu pasują

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2010 - 17:08

Do jakiego ciagnika kupic tura Ciśnienie jest wynikiem obciążenia. Nie mam już siły dalej tego tłumaczyć, niech będzie tak jak mówisz, duża pompa-duże ciśnienie-duży udźwig.

#50 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 17:37

Do jakiego ciagnika kupic tura Jak pompa ma małą wydajność to na wolnych obr nie jest w stanie wytworzyć ciśnienia otwierającego zawór przelewowy i dlatego trzeba ostrej przygazówki żeby podniósł, natomiast z dużą pompą zawór będzie zaraz piszczał a bardzo duża pompa sprawi że zawór nie zdąży przepuścić całego ciśnienia jakie wytworzy duża pompa, co nie zmienia faktu że taka robota to nie robota, więc konkretnie

-jak ciśnienie robocze dla tego tur 3b to np 185bar to każda próba dźwignięcia większego ciężaru niż udźwig maxymalny czy praca z takimi cieżarami będzie bardzo obciążać hydraulikę i powodować otwieranie zaworu przelewowego, a zastosowanie większego modelu ładowacza o większym udzwigu sprawiło by że układ hydrauliczny ciągnika nie był by tak obciążany i pompa hydrauliczna posłużyła by dłużej?

#51 Share KACZOR12

KACZOR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 04 luty 2010 - 12:52

Do jakiego ciagnika kupic tura Czy tur 16 nie jest za duży do belarusa 920

#52 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 17 luty 2010 - 15:53

Do jakiego ciagnika kupic tura ja bym się ani chwili nie zastanawiał i tak samo jak reszta kolegów radzi , zdecydowanie do zetora po pierwsze silniejszy i i silnik i wydajniejsza hydraulika ale przede wszystkim ma 4x4 jeśli ładowacz czołowy to ciągnik według mnie musi mieć napęd na przód . Sam widziałem na własne oczy jak przy wyciąganiu c-360 na pryzme z qq odpadło przednie koło > ucieło czop :D oczywiście ta sześćdziesiątka miała na sobie tura i jak później właściciel mówił to już był 2 ucięty czop :) w tym ursusiku.
@kaczor tego ursusa c-360 co o nim pisałem na tą pryzme wyciągał go właśnie belarus tylko że z turem 15 ale w ful wypasie
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#53 Share KACZOR12

KACZOR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 17 luty 2010 - 17:01

Do jakiego ciagnika kupic tura No własinie ale mnie interesuje 16 stka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 20:16

Do jakiego ciagnika kupic tura Mam taki dylemat mam c330 do remontu głównie wizualnego poprawić przod, łożyska nowe czopy , opony przod i elektrykę. Czy sprzedac c330 i kupic c360 z turem czy wyszykować c330 i założyć tur? Miało by to byc wykorzystane do wożenia slomy, siana, obornika ogólnie do 30krow.