Skocz do zawartości

Zdjęcie

Do jakiego ciagnika kupic tura

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share szymolus

szymolus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 19:17

Do jakiego ciagnika kupic tura

No dobra powiedzmy ze kupi do zetora, a wiec w takim przypadku nalezalo by zdjac obcianiki na przodzie (te przed maska).Kiedy tur juz niebedzie potrzebny to odlaczy sie rame i po klopocie, nastepnie powiedzmy ze po zniwach trzeba wykonac prace po zniwne np. orka czy talezowanie itp. i wtedy pasowalo by zalozyc na przód te ociazniki. I tu jest moje pytanie czy dlugo zajmuje podczepienie tych obciaznikow przy 7340 tych przed maska, one sa jakos zawieszane i tyle czy moze jakimis srobami przykrecone?

Po co masz zakładać spowrotem te obciążniki zamiast przykręcać je spowrotem nie odczepiaj tura i niech on będzie takim obciążnikiem.Ja w swoim zetorze kiedy zakładałem tura zdjąłem wszystkie obciążniki z przodu(pod spodem też).Teraz kiedy orze nie odczepiam tura.On zastępuje u mnie te obciążniki.
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Do jakiego ciagnika kupic tura Dzisiaj, 13:19
  •  

#22 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 10:54

Do jakiego ciagnika kupic tura @Kefir5169 masz np prasę rolującą i ciągasz ją Zetorem lub gnój nim wywozisz?? Jakbyś założył tura do C-360 to byś Zetorkiem belował a Ursusem na bieżąco zwoził.

#23 Share Kefir5169

Kefir5169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 11:40

Do jakiego ciagnika kupic tura @ Dodi tak tez wlasnie bylo by idealnie, ale z innego punktu widzenia ursus c 360 ma slaba przeciez pompe i np. balota doprze zbitego niepodniecie na max wysokosc, a w dodatku tur 3b podnosi nisko. Pozatym ja nielubie odwalac tandety i jakbbym mial zakladac do c360 to bym musial zalozyc jakies inne kola szersze na przod.
Ps. czy mogl by mi wreszcie ktos powiedziec ile zajmuje zaloznie obciaznikow na przod do zetora 7340??? i jak one sa mocowane?

#24 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 11:53

Do jakiego ciagnika kupic tura Jeśli to jest nisko
http://www.agrofoto....mage&img=179922
http://www.agrofoto....mage&img=180026

#25 Share Kefir5169

Kefir5169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 12:14

Do jakiego ciagnika kupic tura no ok. niech bedzie, ale jaka jest pompa przy tym c 362 i czy zdola on podniesc na taka wysokosc balota dobrze zbitego z sianokiszonki?
O ile sie niemyle to jest twoj c 362 a wiec powiedz jak ukladasz bele ze slomy to na ile zadkow w gore?

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 12:18

Do jakiego ciagnika kupic tura Może nie nisko ale jak by tam były widły lub łyżka to wysypywać wtej pozycji to właściwie na maske sypie, tak samo podniesiony balot jest nad maską :rolleyes:

#27 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 18:23

Do jakiego ciagnika kupic tura @Ferdek07 Jak nie ładowałeś 3b to nie pierdziel.
@Kefir5169 Sianokiszonki tylko 3 stawiałem bo wyżej nie ma potrzeby, słomy bez problemu ułożę 4 warstwy bo już próbowaliśmy. Pompa w C-362 oryginalnie była od Bizona ale jak padła to wsadziliśmy od C-360

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 18:40

Do jakiego ciagnika kupic tura Oj @dodi po to jest forum żeby pogadać,a dla mnie to tak troche wygląda i nie wiem czy na środek forstritta 088 byś tak całego gnoju nałożył z jednej strony, ale mniejsza już o to, ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia udziwgu tego ładowacza bo udziwg 750kg to raczej bez osprzetu więc gdy ten krokodyl czy chwytak do bel wazy 200kg to czasami jak się dziabnie więcej w krokodyla czy sianokiszonka jest bardziej zbita to nie ma problemu z podniesieniem?

#29 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 18:49

Do jakiego ciagnika kupic tura Spoko spoko. Ale i z tym się mylisz. Uwzględnili i osprzęt. Z chwytakiem na pełnej wysokości udźwigu ma 602kg, w połowie 814kg, a przy samej ziemi 1435kg. A z łyżką do sypkich i krokodylem na maksymalnej wys. 763kg, w połowie 984 a przy ziemi 1702kg.

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:24

Do jakiego ciagnika kupic tura to te tur ma 1,5t udzwigu przy ziemi? to jak wbić się łyżką pod jakiś beton to normalnie bez przeciwwagi tył podnosił by!!! to w końcu jak hydramet podaje udzwig swoich ładowaczy rozumiem że w najwyższym położeniu tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:52

Do jakiego ciagnika kupic tura Dokładnie tak

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:18

Do jakiego ciagnika kupic tura @Dodi a może pamiętasz ile waży sam wysięgnik oraz wysięgnik z mocowaniem i jak to w praktyce wygląda, bo robota tura 1 czy tam tura 3a na małym ciągniku w lące to zabawa dla emeryta ja układam kolcem 17stą bele a kolo po sąsiedzku 3cią, tzn tak szczerze topi się przód w łące czy nie? można driftować po łące jakby z pustym latał z belą siana?

#33 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:28

Do jakiego ciagnika kupic tura - Typ ładowacza......................................czołowy
- Udźwig nominalny:
750kg przy 16MPa. Patrz wykres udźwigów z czerpakiem do materiałów sypkich lub z czerpakiem do obornika
- Wysokość podnoszenia......................... 2,6m
- Wysokość wyładunku czerpakiem......... 1.9m
- Wysokość załadunku czerpakiem......... 2.6m
- Skok wysięgnika.................................... 2.8m
- Masa bez osprzętu i przeciwwagi.......... 144 kg
- Masa czerpaka mat sypkich
Szerokość 1.14m pojemność0.27 ........... 126 kg
- Masa czerpaka obornika szerokość1.33m 66kg
- Masa chwytaka do bel 124kg
- Masa przeciwwagi................................... 90 kg
- Moc ciągnika współpracującego 25-45 kW
- Przystosowany jest do współpracy z ciągnikami
Ursus C-360, C-360-3P, 2812, 3512, Farmtrac 545, 555.
- Podstawowy osprzęt
Czerpak do materiałów sypkich
Czerpak do obornika
Chwytak do bel
Czerpak do obornika z krokodylkiem

#34 Share kolatek

kolatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:52

Do jakiego ciagnika kupic tura Jak już raz założy tura do ciągnika z napędem, to nawet nie pomyśli o odpinaniu,bo to po ziemi i ciągniku najpotrzebniejsza rzecz w gospodarstwie-chyba że ktoś jest tyraczem i zasuwa ręcznie. Wśród znajomych nikt nie odpina.

#35 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:53

Do jakiego ciagnika kupic tura 144kg to chyba sam wysięgnik czy wysięgnik z mocowaniem? to jakoś lekko to co w tych dużych turach tyle waży?

#36 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 21:36

Do jakiego ciagnika kupic tura Raczej sam wysięgnik. Bo na tabliczce wybitej na turze jest podana masa z jakimś osprzętem. Na tabliczce jest chyba 550kg

#37 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 09:38

Do jakiego ciagnika kupic tura @Dodi chyba nie przeczytałeś wyżej mojego posta, każdą bele sianokiszonki czy każdego dobrze nabranego krokodyla gnoju ten tur podnosi bez problemów?

#38 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 09:42

Do jakiego ciagnika kupic tura Tur podniesie, ale nie wiadomo czy pompa da rade ;)

#39 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 11:36

Do jakiego ciagnika kupic tura Dobra ale mnie inetersuje taka kwestia, jak tur ma udzwig te 750kg a np. mamy przerobioną pompę lub z większym wydatkiem to tur podniesie tyle co ma udzwigu i więcej, czy ważniejsze jest nie tyle wydatek pompy co ciśnienie robocze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:19

Do jakiego ciagnika kupic tura Ale czym większy wydatek pompy tym większe ciśnienie