Skocz do zawartości

Zdjęcie

Do jakiego ciagnika kupic tura

53 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kefir5169

Kefir5169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 16:49

Do jakiego ciagnika kupic tura Witam, chce sie doradzic was co zrobic. Chodzi o to ze moj wujek zastanawia sie czy zakupic sobie do Zetora 7340 tura firmy Trac-Lift 100, czy do ursusa C-360 załozyc inna pompe dlatego ze orginalna jest slaba a i kupic tura 3b, pompe np. od zetora 7211. Co doradzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Do jakiego ciagnika kupic tura Dzisiaj, 12:18
  •  

#2 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2648 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 16:51

Do jakiego ciagnika kupic tura Niech zakłada do zetora zetor ma 4x4 lepszą pompe wspomaganie i sprzęgło lepsze :)

#3 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 16:57

Do jakiego ciagnika kupic tura he mój ziomek też ma takie dylematy, tylko ta cena, duży tur jest 2krotnie droższy od tur 3b a 12-15 tyś na drodze nie leży, po dużym turem zetor też dostanie w kość i sprzęgło tak samo, jak i przodek, droższy zakup tura, droższe ewentalne naprawy ciągnika, a tur 3B bardzo mi się podoba i jak fundusze się znajdą kupie sobie na mego pociska :)

#4 Share szymolus

szymolus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 17:29

Do jakiego ciagnika kupic tura ja do swojego Zetora 8441 założyłem tura 100 i jestem zadowolony.Polecam!!
Zetor Team

#5 Share Kefir5169

Kefir5169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 17:29

Do jakiego ciagnika kupic tura no dobra ale jak wujek np. zdecyduje sie na tura do c-360 tego np. na pierwszej fotce na aukcji http://allegro.pl/it...0_mf_zetor.html to trzeba pzerobic trzoche zeby wyzej podnosil, nastepnie pompa od zetora tez te 500zł bedzie kosztowac i jeszcze niemam pewnosci czy bedzie pasowac, i czy on bedzie mial na tyle sily by balota z sianokiszonki czy z zyta podniesc na maksymalna wysokosc?

#6 Share Pawel820

Pawel820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 17 styczeń 2010 - 17:41

Do jakiego ciagnika kupic tura Zdecydowanie do zetora. Nie będziesz żałował.
Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

#7 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 17 styczeń 2010 - 17:50

Do jakiego ciagnika kupic tura Zetor lepszy, bo cięższy i ma ogólnie lepsze warunki.
ArturKowalewo

#8 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:02

Do jakiego ciagnika kupic tura Oczywiście niech zakłada do Zetora;)
Będzie o wiele szybciej;)
Mój sąsiad ma i jest bardzo pozytywnie zadowolony:)

#9 Share Maciej93

Maciej93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się piłką nożną , trenuje w lokalnym "klubie sportowym", starymi samochodami i rolnictwem...

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:04

Do jakiego ciagnika kupic tura Do zetora lepiej bo ma 4x4 ale pewnie prędko w nim most siądzie... Mój znajomy ma tura przy takim ciągniku i jak belki wozi to musi platformą podjerzadzać pod ciągnik...

#10 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2648 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:16

no dobra ale jak wujek np. zdecyduje sie na tura do c-360 tego np. na pierwszej fotce na aukcji http://allegro.pl/it...0_mf_zetor.html to trzeba pzerobic trzoche zeby wyzej podnosil, nastepnie pompa od zetora tez te 500zł bedzie kosztowac i jeszcze niemam pewnosci czy bedzie pasowac, i czy on bedzie mial na tyle sily by balota z sianokiszonki czy z zyta podniesc na maksymalna wysokosc?

Na nowych słupkach już wysoko podnosi :) Bele radzi na starej pompie, ale i tak niech zakłada tura za zetora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:17

Do jakiego ciagnika kupic tura trochę wyobraźni... c360 tur i belka sianokiszonki...
na pewno da radę- tylko jak długo. opony, łożyska, zwrotnice, wiele by wymieniać ale jeszcze jak tym skręcać.

#12 Share marcinursus3512

marcinursus3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:interesuje się maszynami rolniczymi,hodowla bydła mlecznego

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:29

Do jakiego ciagnika kupic tura Najlepiej do zetora,przynajmniej masz napęd.Troche deszczu i C-360 po ziemi bedzie się ślizgał.

#13 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2648 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:33

trochę wyobraźni... c360 tur i belka sianokiszonki...
na pewno da radę- tylko jak długo. opony, łożyska, zwrotnice, wiele by wymieniać ale jeszcze jak tym skręcać.

http://www.agrofoto....mage&img=188409 :) Juz troche belek, piachu i obornika przewiozłem i narazie jest wszystko ok. z przednią osią i nie skręca się aż tak ciężko :)

#14 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:35

trochę wyobraźni... c360 tur i belka sianokiszonki...

Dobrze kolega mówi:)

#15 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:40

Do jakiego ciagnika kupic tura To zależy od kasy jeśli masz kase i chcesz tym robić dużo to bierz do zetora ale weź od uwage że za te kilkanaście tysi możesz kupić coś innego a do ursusa zawsze możesz założyć wspomaganie a i tak kasy zostanie na naprawy więc zależy od kapitału.:)

#16 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:49

Do jakiego ciagnika kupic tura Ja mam na 3p ładowacz i na zetorku 5340.Zetorkiem ładuje się lepiej.Ma wspomaganie to jest dobra sprawa przy ładowaczu.Praktycznie wszystkie prace robię zetorkiem jest mi wygodniej.Ładowacz przy zetroku wyżej podnosi.Lecz jak wysoko coś ładujesz musisz się schylać bo nie widzisz nic na górze.

#17 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 20:55

Do jakiego ciagnika kupic tura Mój sąsiad miał podobny problem z założeniem tura do 360 czy zetora 7340. Założył do 360 tura i żałował, gdyż przy belach sianokiszonki i wzięciu więcej piachu na łyżkę to tył znosiło i po roku zamontował tura do zetora 7340 i mówi że teraz to inna robota bo napęd 4x4 i wspomaganie oraz lepsza pompa hydrauliki, więc polecam ci założenie tura do zetora.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#18 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Sport, Przebudowy i Udoskonalenia

Napisany 18 styczeń 2010 - 08:39

Do jakiego ciagnika kupic tura Osobiście polecam ci do Zetora 7340 ponieważ ma napęd 4x4, wspomaganie i ma więcej km.
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 09:01

Do jakiego ciagnika kupic tura Ile ten trac lift 100 kosztuje? chyba z 18-20 tyś na mały traktor ten cały tur 3B to już szczytowe osiągnięcie polskiej inżynierii i takie niby cudo, a ani to prostowodów nie ma i za wysoko nie podnosi, a kosztuje jak na tur do małego ciągnika nie mało co nie zmienia faktu że jedyny słuszny ładowacz do dużego ciągnika proponowany przez każdego dielera a więc prostowody jojstic 3 sekcje amortyzator krokodyl itd kosztuje 2 razy więcej i cena z osprzętem zbliża się pod 30 tyś, a ja mam taki pomysł jeśli komuś wystarczył by ten 3B na małym ciągniku ale boi się że brak 4x4 że się topił będzie to nie rozsądniej wziąść np. tur 20 z hydrametu na duży ciągnik który to tur kosztuje może ze 2 tyś tylko więcej od tur 3B a ma 950kg udźwigu i będzie na dużym ciągniku, w końcu chyba nie każdemu potrzebne prostowody i duży udźwig a tur 20 jest ponad 4 tyś tańszy d tur 12 czy tur4 z polmotu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kefir5169

Kefir5169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 21:28

Do jakiego ciagnika kupic tura No dobra powiedzmy ze kupi do zetora, a wiec w takim przypadku nalezalo by zdjac obcianiki na przodzie (te przed maska).Kiedy tur juz niebedzie potrzebny to odlaczy sie rame i po klopocie, nastepnie powiedzmy ze po zniwach trzeba wykonac prace po zniwne np. orka czy talezowanie itp. i wtedy pasowalo by zalozyc na przód te ociazniki. I tu jest moje pytanie czy dlugo zajmuje podczepienie tych obciaznikow przy 7340 tych przed maska, one sa jakos zawieszane i tyle czy moze jakimis srobami przykrecone?