Kefir5169

Do jakiego ciagnika kupic tura

Polecane posty

Kefir5169    1

Witam, chce sie doradzic was co zrobic. Chodzi o to ze moj wujek zastanawia sie czy zakupic sobie do Zetora 7340 tura firmy Trac-Lift 100, czy do ursusa C-360 załozyc inna pompe dlatego ze orginalna jest slaba a i kupic tura 3b, pompe np. od zetora 7211. Co doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

he mój ziomek też ma takie dylematy, tylko ta cena, duży tur jest 2krotnie droższy od tur 3b a 12-15 tyś na drodze nie leży, po dużym turem zetor też dostanie w kość i sprzęgło tak samo, jak i przodek, droższy zakup tura, droższe ewentalne naprawy ciągnika, a tur 3B bardzo mi się podoba i jak fundusze się znajdą kupie sobie na mego pociska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kefir5169    1

no dobra ale jak wujek np. zdecyduje sie na tura do c-360 tego np. na pierwszej fotce na aukcji http://allegro.pl/item877235846_lodowacz_czolowy_tur_t_25_c_330_c_360_mf_zetor.html to trzeba pzerobic trzoche zeby wyzej podnosil, nastepnie pompa od zetora tez te 500zł bedzie kosztowac i jeszcze niemam pewnosci czy bedzie pasowac, i czy on bedzie mial na tyle sily by balota z sianokiszonki czy z zyta podniesc na maksymalna wysokosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Zdecydowanie do zetora. Nie będziesz żałował.


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Oczywiście niech zakłada do Zetora;)

Będzie o wiele szybciej;)

Mój sąsiad ma i jest bardzo pozytywnie zadowolony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Do zetora lepiej bo ma 4x4 ale pewnie prędko w nim most siądzie... Mój znajomy ma tura przy takim ciągniku i jak belki wozi to musi platformą podjerzadzać pod ciągnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

no dobra ale jak wujek np. zdecyduje sie na tura do c-360 tego np. na pierwszej fotce na aukcji http://allegro.pl/item877235846_lodowacz_czolowy_tur_t_25_c_330_c_360_mf_zetor.html to trzeba pzerobic trzoche zeby wyzej podnosil, nastepnie pompa od zetora tez te 500zł bedzie kosztowac i jeszcze niemam pewnosci czy bedzie pasowac, i czy on bedzie mial na tyle sily by balota z sianokiszonki czy z zyta podniesc na maksymalna wysokosc?

 

Na nowych słupkach już wysoko podnosi :) Bele radzi na starej pompie, ale i tak niech zakłada tura za zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

trochę wyobraźni... c360 tur i belka sianokiszonki...

na pewno da radę- tylko jak długo. opony, łożyska, zwrotnice, wiele by wymieniać ale jeszcze jak tym skręcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

trochę wyobraźni... c360 tur i belka sianokiszonki...

na pewno da radę- tylko jak długo. opony, łożyska, zwrotnice, wiele by wymieniać ale jeszcze jak tym skręcać.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=188409 :) Juz troche belek, piachu i obornika przewiozłem i narazie jest wszystko ok. z przednią osią i nie skręca się aż tak ciężko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

trochę wyobraźni... c360 tur i belka sianokiszonki...

na pewno da radę- tylko jak długo. opony, łożyska, zwrotnice, wiele by wymieniać ale jeszcze jak tym skręcać.

Dobrze kolega mówi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

To zależy od kasy jeśli masz kase i chcesz tym robić dużo to bierz do zetora ale weź od uwage że za te kilkanaście tysi możesz kupić coś innego a do ursusa zawsze możesz założyć wspomaganie a i tak kasy zostanie na naprawy więc zależy od kapitału.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 3p ładowacz i na zetorku 5340.Zetorkiem ładuje się lepiej.Ma wspomaganie to jest dobra sprawa przy ładowaczu.Praktycznie wszystkie prace robię zetorkiem jest mi wygodniej.Ładowacz przy zetroku wyżej podnosi.Lecz jak wysoko coś ładujesz musisz się schylać bo nie widzisz nic na górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Mój sąsiad miał podobny problem z założeniem tura do 360 czy zetora 7340. Założył do 360 tura i żałował, gdyż przy belach sianokiszonki i wzięciu więcej piachu na łyżkę to tył znosiło i po roku zamontował tura do zetora 7340 i mówi że teraz to inna robota bo napęd 4x4 i wspomaganie oraz lepsza pompa hydrauliki, więc polecam ci założenie tura do zetora.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Osobiście polecam ci do Zetora 7340 ponieważ ma napęd 4x4, wspomaganie i ma więcej km.


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ile ten trac lift 100 kosztuje? chyba z 18-20 tyś na mały traktor ten cały tur 3B to już szczytowe osiągnięcie polskiej inżynierii i takie niby cudo, a ani to prostowodów nie ma i za wysoko nie podnosi, a kosztuje jak na tur do małego ciągnika nie mało co nie zmienia faktu że jedyny słuszny ładowacz do dużego ciągnika proponowany przez każdego dielera a więc prostowody jojstic 3 sekcje amortyzator krokodyl itd kosztuje 2 razy więcej i cena z osprzętem zbliża się pod 30 tyś, a ja mam taki pomysł jeśli komuś wystarczył by ten 3B na małym ciągniku ale boi się że brak 4x4 że się topił będzie to nie rozsądniej wziąść np. tur 20 z hydrametu na duży ciągnik który to tur kosztuje może ze 2 tyś tylko więcej od tur 3B a ma 950kg udźwigu i będzie na dużym ciągniku, w końcu chyba nie każdemu potrzebne prostowody i duży udźwig a tur 20 jest ponad 4 tyś tańszy d tur 12 czy tur4 z polmotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kefir5169    1

No dobra powiedzmy ze kupi do zetora, a wiec w takim przypadku nalezalo by zdjac obcianiki na przodzie (te przed maska).Kiedy tur juz niebedzie potrzebny to odlaczy sie rame i po klopocie, nastepnie powiedzmy ze po zniwach trzeba wykonac prace po zniwne np. orka czy talezowanie itp. i wtedy pasowalo by zalozyc na przód te ociazniki. I tu jest moje pytanie czy dlugo zajmuje podczepienie tych obciaznikow przy 7340 tych przed maska, one sa jakos zawieszane i tyle czy moze jakimis srobami przykrecone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymolus    3

No dobra powiedzmy ze kupi do zetora, a wiec w takim przypadku nalezalo by zdjac obcianiki na przodzie (te przed maska).Kiedy tur juz niebedzie potrzebny to odlaczy sie rame i po klopocie, nastepnie powiedzmy ze po zniwach trzeba wykonac prace po zniwne np. orka czy talezowanie itp. i wtedy pasowalo by zalozyc na przód te ociazniki. I tu jest moje pytanie czy dlugo zajmuje podczepienie tych obciaznikow przy 7340 tych przed maska, one sa jakos zawieszane i tyle czy moze jakimis srobami przykrecone?

 

Po co masz zakładać spowrotem te obciążniki zamiast przykręcać je spowrotem nie odczepiaj tura i niech on będzie takim obciążnikiem.Ja w swoim zetorze kiedy zakładałem tura zdjąłem wszystkie obciążniki z przodu(pod spodem też).Teraz kiedy orze nie odczepiam tura.On zastępuje u mnie te obciążniki.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

@Kefir5169 masz np prasę rolującą i ciągasz ją Zetorem lub gnój nim wywozisz?? Jakbyś założył tura do C-360 to byś Zetorkiem belował a Ursusem na bieżąco zwoził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kefir5169    1

@ Dodi tak tez wlasnie bylo by idealnie, ale z innego punktu widzenia ursus c 360 ma slaba przeciez pompe i np. balota doprze zbitego niepodniecie na max wysokosc, a w dodatku tur 3b podnosi nisko. Pozatym ja nielubie odwalac tandety i jakbbym mial zakladac do c360 to bym musial zalozyc jakies inne kola szersze na przod.

Ps. czy mogl by mi wreszcie ktos powiedziec ile zajmuje zaloznie obciaznikow na przod do zetora 7340??? i jak one sa mocowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kefir5169    1

no ok. niech bedzie, ale jaka jest pompa przy tym c 362 i czy zdola on podniesc na taka wysokosc balota dobrze zbitego z sianokiszonki?

O ile sie niemyle to jest twoj c 362 a wiec powiedz jak ukladasz bele ze slomy to na ile zadkow w gore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj