Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ -Coś o tych ciągnikach

101 odpowiedzi na ten temat

#41 Share stachles

stachles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 07:49

MTZ -Coś o tych ciągnikach Piotr281 widać że w twoich okolicach przesiedli się z ursusów c 330 i c 360 na mtz-y i pronary i dlatego im się wydaje że są takie super ale pojeżdzą nim 5 lat i przesiądą się na jakiś inny ciągnik lepszej klasy to też stwierdzą że to złom B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ -Coś o tych ciągnikach Dzisiaj, 23:52
  •  

#42 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 11:13

ale milo by bylo mniec na podworku jakis zielony ciogniczek B)

Chcesz mieć zielony, kup Belarusa B)
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#43 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 11:15

MTZ -Coś o tych ciągnikach @stachles ja to sie przesiadlem z c385 ale nie tylko lataja pronary bo i sa forterry i newhollandy zseri tdd i jeszcze pare innych marek lata no nie mowie ze to jakis cod techniki bo nim nie jest?

#44 Share gigi

gigi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 22:41

MTZ -Coś o tych ciągnikach Jak się nie umie jeżdzić to i zachodni się popsuje.

#45 Share stachles

stachles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 21:12

MTZ -Coś o tych ciągnikach ja jeżdźe od 8 roku życia więc umiem jeździć a mtz to taki awaryjny ciągnik B)

#46 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 17:47

MTZ -Coś o tych ciągnikach Witam wszystkich, kiedyś na agro foto widziałem fotke MTZ 82 z wyciągniętą zaślepką na grzałke, jesli ktoś ma taką fotke albo zna rozmiary tej dziury bylbym bardzo wdzięczny za przesłanie. Z góry serdecznie dziękuje

#47 Share stachles

stachles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 21:34

MTZ -Coś o tych ciągnikach poszukaj w necie albo w katalogu części :lol:

#48 Share spotex1993

spotex1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:09

MTZ -Coś o tych ciągnikach mtz ma to do siebie ze jak sie sam popsuje to sie sam zrobi w małych usterkach ;)))))))))))))))))))))))))

#49 Share Markmajster

Markmajster

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 12:26

MTZ -Coś o tych ciągnikach Po 1 Mtz Belarus jest Białoruskim ciągnikiem a nie ruskim skrót mtz oznacza minski traktorny zawod czyli fabryka traktorów w mińsku.

Po 2 Każdy ciągnik jest dobry i w każdej marce trafiają się wadliwe nawet w Fendzie a Mtz są prosto wykonane temu takie tanie i jest tania siła robocza na Białorusi, a także jest wykonany z tańszych części co nie znaczy że z gorszych a na przykład w fendach to są drogie sam nie naprawisz go i ma dużo elektroniki.

Po 3 Uważam że mtz to bardzo dobry ciągnik ,a co do pronarów to nie opłaca się go kupować bo silnik ten sam a droższy.

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 kwiecień 2008 - 14:36

MTZ -Coś o tych ciągnikach Chciałem zwrócić uwage że MTZ wazy ok 4200 kg co przy cenie ok.70000 zł daje kwote ok 16,5 zł/kg ,a lemiesz dobrej firmy kosztuje ok 140 zl i przy wadze ok 8 kg daje kwote ok.17,5 zł /kg.Mimo kiepskiego wykonania MTZ ,jego awaryjności i powszechnej złej opini o nim jestem w stanie sie założyc że przeżyje 10x więcej od najlepszych lemieszy dostępnych na rynku.Trudno również uznać by technologia użyta do produkcji tych lemieszy była bardziej zaawansowana niż ta w MTZ .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 22:44

MTZ -Coś o tych ciągnikach teraz powiedzcie mi co lepiej kupic dołozyc te 10 tys i wziąć belarusa 920 czy 820. bo sam nie wiem w koncu na moim areale to 820 juz wystarczająco a mozna by te 10 które miał bym przeznaczyc na 920 przeznaczyc na jakis sprzęt do niego. I jak myslicie czy cena duzo wzrośnie na drugi rok na jesien ?? bo własnie na jesieni na drugi rok bysmy mysleli nad 820 narazie z kieszeni kasy poszło a za 1,5 roku mozna by juz coś mysleć nad kolejna inwestycja a teraz trzeba w sprzet zainwestowac i belarus by się zdał. Ojciec uważa ze MTZty i cała reszta ruskich to nie do zajechania ciagniki i myslał o jakimś takim do 60-70 tyś uzywke a gdy powiedziałem mu ze w tej cenie ma juz belarusa na krzyzakach to powiedział ze nawet sie nie zastanawiał bedzie i belarusa nowego wezmie. Po pierwsze przemawia do niego tak niska cena za taka moc po drugie to ze nie do zajechania trzecie kupi zachodnia uzywke trzeba sie liczyc ze to nie nowe i jak cos walnie to juz niezły wydatek a po czwarte w rusku jak cos walnie to czesci niedrogie przynajmniej

#52 Share Kamiiill

Kamiiill

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 06 maj 2008 - 12:51

MTZ -Coś o tych ciągnikach JA mam mtz-a belarusa jestem bardzo zadowolony nie narzekam
Miesiac temu załozyłem tura
mają tylko jedną wade ciekną ale nie tak strasznie
Posiadam też pronara i nie chce się wypowiadac

#53 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 06 maj 2008 - 17:56

Chciałem zwrócić uwage że MTZ wazy ok 4200 kg co przy cenie ok.70000 zł daje kwote ok 16,5 zł/kg ,a lemiesz dobrej firmy kosztuje ok 140 zl i przy wadze ok 8 kg daje kwote ok.17,5 zł /kg.Mimo kiepskiego wykonania MTZ ,jego awaryjności i powszechnej złej opini o nim jestem w stanie sie założyc że przeżyje 10x więcej od najlepszych lemieszy dostępnych na rynku.Trudno również uznać by technologia użyta do produkcji tych lemieszy była bardziej zaawansowana niż ta w MTZ .

Z drugiej strony gdyby kupic tych lemieszy za 70.000zl to pewnie one by x razy przezyly tego mtz.
Ale porownanie wymysliles. Lepiej pozostac przy porownywaniu traktorow miedzy traktorami a lemieszy miedzy lemieszami :)

#54 Share BELARUS952

BELARUS952

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 maj 2008 - 22:18

MTZ -Coś o tych ciągnikach Mam 952.2 od roku i jakoś nie ma ani przecieków ani skrzynia nie zgrzyta.Wcześniej miałem przez 5 lat mtz-82 ,kupiłem go w spółdzielni , gdzie chodził tylko w transporcie i nie dołożyłem do niego nic oprocz czeskiego rozrusznika.Przeciek w starym byl tylko z rozdzielaczapod kierownicą, reszta chodziła bez zarzutu.Ten nowy jest cichszy zamontowałem radio słychać bardzo dobrze i na szerokich oponach radzi sobie znakomicie. Obrabia 20 ha.

#55 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 07 maj 2008 - 20:54

MTZ -Coś o tych ciągnikach To ja wam powiem. MTZ nie jest to cud techniki jak już ktoś to pisał, ale i nie jest taki zły jak pisali i w ogóle mówią o nim. Na pewno jest gorszy od ciągników typu JD czy Fendt, ale to jest inna ranga. Nie każdego stać na ciągnik za 300.000 zł więc kupuje ciągnik, który jest tańszy i jego moc wystarczy na obrobienie danej ilości ziemi. MTZ czy belarus jest na takim poziomie jak np polski Ursus z tym, ze wielu rolników wybierając ciągnik wybrałaby "ruskiego" MTZ-a niż polski cud Ursus. Powód cena oraz mały komfort i wyposażenie, którego praktycznie nie ma. Na ten przykład ostatnio gdy zobaczyłem ile kosztuje nowy Ursus 1234 to gorzko zapłakałem. Okazało się, że za taki ciągnik trzeba zapłacić ok 200.000 zł. Za te same pieniądze kupiłbym Belarusa 1221 o takiej samej mocy i jeszcze jakieś 40-50 tysięcy miałbym, w kieszeni na dodatkowy sprzęt do niego, a przecież porównując Ursusa, który nie ma praktycznie nic co mógłby zaciekawić rolnika z Belarusem, który ma EHR oraz wiele innych udogodnień to wychodzi prosty wynik, że jest na tym poziomie jeden z lepszych ciągników. Gdy porównujemy ciągniki to trzeba pamiętać, że muszą one być na tym, samym poziomie wykonania i standardu, a nie jak wy to robicie Belarusa lub MTZ-a porównujecie z John Deerem. Na koniec jeszcze dodam, ze mimo wielu przecieków, których nie brakuje w MTZ to silniki mają praktycznie nie do zajechania i nie myślcie sobie, ze MTZ to mój ulubiony ciągnik bo tak nie jest, ale czytając wasze wypowiedzi musiałem wprowadzić małą poprawkę do waszych wypowiedzi.

Pozdrawiam JD
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#56 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1295 postów

Napisany 08 maj 2008 - 08:47

MTZ -Coś o tych ciągnikach Brawo JohnDeere8320! Wreszcie sensowna wypowiedź. Jak porównywać to tylko traktory o tym samym standardzie. Belarus to NAJLEPSZA alternatywa dla mniejszych i mniej zarabiających gospodarstw!

#57 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 08 maj 2008 - 11:56

MTZ -Coś o tych ciągnikach ja mysle kupic mtz 82 z 1990r niemam za duzo kasy wiec go wybralem tylko sie zastanawiam czy 4 zagonowy plug do niego czy 3 obrotowy nieche nowego tematu zakladac aha plug uzywany mialby byc co wybrac ????na plug moge przeznaczyc gora 4 tysiace ;)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#58 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 08 maj 2008 - 12:05

MTZ -Coś o tych ciągnikach Zalezy jakiee odkladnie i jaka ziemia. Wuja ma 82 TS i 4 skibowe unie grudziadz do niego i na 3 klasie ciezko dosyc.

#59 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 05 sierpień 2008 - 13:07

MTZ -Coś o tych ciągnikach MTZ sa bardzo porzadne ciagniki i mocne w polu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 05 sierpień 2008 - 19:03

MTZ -Coś o tych ciągnikach Witam właśnie posiadam Mtz-82 z 1993 roku ciągnik ten według mnie jest bardzo dobrym sprzętem na moje 20 ha.Siłe ma nie zwykłą o tym przekonał się ja razem z tatą. Orając w tamtym sezonie mtz szedl jak burza z pługiem UG 5*35 , pług był wrąbany tak, że szedł bez przodka, ale on posiada p.n. i jest używany w ciężkich sytuacjach. Polecam ten ciągnik :) ;)
Green power ;]

Dodaj odpowiedź