Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 90 ha

197 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2009 - 14:34

Ciągnik na 90 ha Przecież nie chodzi o to, aby kupić duży ciągnik i jeździć nim na 1600 obrotów, płacić za dodatkowe KM, z których i tak się nie korzysta.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 90 ha Dzisiaj, 13:55
  •  

#162 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 17:32

Ciągnik na 90 ha no tak 50 tysięcy róznicy niejest duzo. żwrot na prow i masz 25 tysięcy róznicy jak dla mnie to nieduza róznica jak ciągnik ma byś na lata. czeba jeszcze wiedzieć jaki ma się obrut w gospodarstwie i kogo na co stać. W naszych okolicach jest pełno fendtów. Niewiezysz to przyjedź woj wielkopolskie powiat czarnkowsko-tczianecki. w okolicy do 10 kilometrów jest ok 10 fendtów niewiem czy nie więcej.
są gospodarstwa które mają 120ha i mają po 2 fendty z serri 700 to chyba mnie stać na jednego i na wzrot na pół. przed zniwami Kupiłem nową prase Krone roundt pack za 90 tysięcy gotówka;PP
a

#163 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 17:40

Ciągnik na 90 ha Kolego Marcin A tak z ciekawosci ile masz lat???

#164 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 17:45

Ciągnik na 90 ha Bobek_Farmer
pomyśl trochę. z tego co widzę to ty jedziesz do dilera on mówi 300 tysięcy a ty do niego oki niema sprawy dlaczego ten ciągnik taki tani. pomyśl ze w konfiguratorze zawsze są dużo wyższe ceny.
Konfigurator zawsze przedstawia możliwie jak najwyższa cenę.oblicz cene fendta 714tms a zadzwoń do Korbanka to zobaczysz ze Korbanek na wstępie powie ci dużo niższa cenę.Wydaje mi się ze nigdy nie miałeś doczynienia z dilerami...
a

#165 Share maciekJD66

maciekJD66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i motoryzacją. :]

Napisany 20 grudzień 2009 - 18:01

Ciągnik na 90 ha no własnie ile bo wygladasz po charakterze pisania na zerówke k*****

Edytowany przez andrzej2110, 20 grudzień 2009 - 18:29.
wulgaryzm

#166 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 18:06

Ciągnik na 90 ha dobra już się nie wypowiadam... Każdy ciśnie a ilu z was Tak naprawdę dzwoniło do jakiegoś niemieckiego dilera??Jak ktoś się spyta na priv albo na gg to odpowiem. a na forum nie pisze bo przeszło połowa to przedszkolaki którzy nic w zyciu nie załatwiali tylko patrzyli jak Tatuś przyznaje dilerowi racje...
a

#167 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 18:19

Ciągnik na 90 ha Ja dzwoniłem Dodany obrazek -ale parę lat temu i faktycznie z niemieckim dealerem szło się dogadać o wiele lepiej niż z polskim (i nie chodzi tu o znajomość języków Dodany obrazek )-niestety mam trochę kilometrów do granicy Dodany obrazek .

#168 Share maciekJD66

maciekJD66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i motoryzacją. :]

Napisany 20 grudzień 2009 - 18:32

Ciągnik na 90 ha NO COMENT!!!!!!!!!!

spam
+10%

Edytowany przez andrzej2110, 20 grudzień 2009 - 18:34.

#169 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 18:39

Ciągnik na 90 ha No a jak już dogadam się z dilerem z Niemiec to jak to jest z serwisem bo jak mam płacić za przyjazd serwisantów kilkaset kilometrów to chyba lepiej kupić w Polsce trochę drożej. Jednak każdy szuka dilera jak najbliżej miejsca zamieszkania bo prawda jest taka, że w obecnych czasach dilerzy zarabiają nie na sprzedaży maszyn tylko na ich serwisowaniu.

#170 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 18:48

Ciągnik na 90 ha za dojazd nie biorą bo wtedy jak jest u Ciebie np. usterka to ustawiają sobie odrazu przy tym serwis inny ciągnik.tylko biorą za wykonaną robotę i za filtry i części.i masz pogwarancyjnie na części zamienne 15%zniżki.W Polsce mają sprzedanych parę ciągników;) Zazwyczaj jeżdżą swoim serwisem jak w Polsce nie umią zrobić john deere to wtedy John deere wysyła ich servis do Polski.
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 18:57

Ciągnik na 90 ha To by było nawet fajne tylko co jak w żniwa padnie Ci kombajn? Wtedy jadą tylko do ciebie, zanim przyjadą mija kupę czasu, a potem jak już zdjagnozują usterkę to co z częściami ;) wracają po nie do Niemiec, czy ktoś je przywozi, jak to jest?

#172 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2009 - 19:03

Ciągnik na 90 ha Wiadomo, że cenniki zawyżają, ale jeżeli z tym serwisem jest tak różowo, to po co są u nas dilerzy JD. Według takiego założenia kupuje maszynę z Niemiec, więc same zyski: taniej płacę, serwis nie bierze za dojazd i ma większe doświadczenie oraz profesjonalizm. Fajnie, ale to tylko się sprawdzi w zachodniej Polsce.

Co do negocjowania, to akurat gosp jest na ojca i mogę Cię zapewnić, że jeżeli o targowanie chodzi, to naiwny nie jest. Miałem do czynienia z dilerami, bo często z ojcem jeździłem i też miałem prawo głosu. Znajomy ojca miał chęć kupić kombajn NH z Belgii nowy, wszystko fajnie cena atrakcyjna, jednak problem był z gwarancją, bo nie uzględniali jej, jeżeli ciągnik szedł za granice.

Jeżeli tak ukrywasz ten wiek, to coś musi być nie tak. Zresztą przez neta to i tak tego nie da się zweryfikować. Już wielu kozaków było na tym forum i na dłuższą metę nie ugrali za wiele.;)

#173 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 19:37

Ciągnik na 90 ha

duzy ciągnik z zapasem mocy mniej zpali i napewno dłużej pochodzi niż ten mniejszy męczony na maksa a zapas mocy przyda się ciężkich warunkach

No nie wiem czy lepiej mieć jd z silnikiem 6 mniejszego czy tego najbardziej pod żyłowanego co ma dzięki turbinie i komputerowi więcej mocy , na pewno nie będziesz miał lepszego uciągu , a o to w polu chodzi, udźwig i wydajność oleju i tak ta sama , w transporcie i tak masz moc dodatkową.

NO i z własnego doświadczenia , nawiązując do tego case co piałem ciągnik z ogromnym przebiegiem , tylko orki talerzówka , i agregaty uprawowe , non stop mieszane na maksa , traktorzyści starzy mówili że kiedyś mieli płacone od ha , to cię działo i od lipca do listopada po 24h przez 6 dni t tygodniu, i ma nie wytrzymać ciągnik

#174 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 19:37

Ciągnik na 90 ha to przyznaje wam racje ze pewnie to będzie troszkę trwało.Ale w Polsce tez odrazu ci nie zrobią kombajnu w żniwa chyba ze będzie im idealnie pasować.dilerzy są na całym świecie to chyba nic dziwnego ze są w Polsce.Nie wiem czy pamiętacie ale niedawno był taki myk ze Ludzie z niemiec kupywali niemieckie samochody w Polsce b były tańsze. tak samo jest z ciągnikami. Ludzie zawsze ciągli nowe samochody .Ciągniki czy maszyny i zawsze będą ciągnąć chyba ze będzie jakiś zakaz.tak samo gdzieś na AF czytałem ze koleś śćiągneł fendty i inne maszyny nowe prosto z niemiec. szkoda ze ja niemam takich kontaktów:(
Ja się nie cwaniacze tylko napisałem co i jak a Wy później pisaliście czemu tak a nie tak i rózne głu... pisania. Ja pisze bo akurat nie mam innego zajęcia a po co miałbym wciskać kity.
a

#175 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 19:55

Ciągnik na 90 ha z tego co wiem to np; firmy usługowe w mojej okolicy to mają takie umowy że serwis musi na gwarancji przyjechać w 24h wiadomo to kosztuje ale jak maszyna stoi to się tylko traci!!!

#176 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 20:07

Ciągnik na 90 ha Miałem kiedyś takiego znajomego przedstwiciela handlowego z pewnej firmy sprzedającej DF, który po tym jak rzucił pracę zaczął sam ściągać ciągniki z Niemiec. I niby były one tańsze niż u nas a i serwis miał być tańszy mimo iż jechał z daleka. Po dłuższej rozmowie z nim okazało się, że ciągniki te to są pojedyńcze sztuki albo popokazowe albo poprostu stoją w niemczech na placu już długi czs, a co do serwisu to w końcu sam się zaplontał i nic nie powiedział. Należy też pamiętać, że specyfikacja ciągników na rynkach zachodniej europy znacznie różni się od tej, która jest u nas. Tam z reguły w gospodarstie jest kilka ciągników, każdy do innych prac i kupujący w wyposażeniu bierze tylko to co mu do danej maszyny jest niezbędne a u nas jak się jużkupuje traktor to z reguły ma on być uniwersalny i na lata, najlepiej jak by miał wszystko co tylko może być możliwe co znacznie podwyższa jego cenę.

#177 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 20:08

Ciągnik na 90 ha przyjechać w 24h to najmniejszy problem, naprawić to dopiero wyzwanie. I nie chodzi tu o umiejętności mechaników, ale o dostępność części, dlatego też np tak często kupowano w Polsce kombajny Claas, pomimo narzekań na korbanka, zapewniał on najlepsze zaopatrzenie w części

#178 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 20:15

Ciągnik na 90 ha Czas to pieniądz ;)
Ja bym i tak w ściągani maszyn zza granicy się nie pakował.Serwis z polski to ci nie przyjedzie bo nie sprzedał tego sprzętu,a jak przyjedzie zażąda sobie za fatygę.Z Niemiec na pewno ci nie przyjedzie bo: 1-za daleko,2-ma cie już w d***e,3-nawet jak przyjedzie to doliczy sobie za zrobione km.i za części zamienne które będzie musiał i tak ściągnąć,co potrwa trochę czasu.
A jeszcze ściągnij tą maszynę,odlicz akcyzę i wiedz że niemiec i tak dobrego i nie naruszanego sprzętu nie sprzeda :)

#179 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 20:41

Ciągnik na 90 ha NIE NIE W 24H TO MUSI BYĆ naprawiony a przynajmniej tak było w JD i sieczkarnią krone , nie były to powarzne awarie ale przyjechali i zrobili w nocy i od rana jechali dalej .

Tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy kogoś STAĆ na dwa ciągniki i np: jednego ,, przyspawać" to pługa a drugiego do agregatu jesienią , czy lepiej jednego ale lepiej wyposażonego , osobiście znam tylko kilka takich gospodarstw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 22:00

Ciągnik na 90 ha małe typowe awarie, to dla żadnej firmy nie stanowią problemu, gorzej gdy zepsuje się coś poważnego, wtedy okazuje się ile warte sa obietnice dilera, moze jak ktos mieszka blisko zachodniej granicy, to takie deklaracje nie są czcze, ale w centralnej Polsce, a nie daj boże wschodniej, to słowa rzucane na wiatr ;)