Polecane posty

sydney    32

Miałem kiedyś takiego znajomego przedstwiciela handlowego z pewnej firmy sprzedającej DF, który po tym jak rzucił pracę zaczął sam ściągać ciągniki z Niemiec. I niby były one tańsze niż u nas a i serwis miał być tańszy mimo iż jechał z daleka. Po dłuższej rozmowie z nim okazało się, że ciągniki te to są pojedyńcze sztuki albo popokazowe albo poprostu stoją w niemczech na placu już długi czs, a co do serwisu to w końcu sam się zaplontał i nic nie powiedział. Należy też pamiętać, że specyfikacja ciągników na rynkach zachodniej europy znacznie różni się od tej, która jest u nas. Tam z reguły w gospodarstie jest kilka ciągników, każdy do innych prac i kupujący w wyposażeniu bierze tylko to co mu do danej maszyny jest niezbędne a u nas jak się jużkupuje traktor to z reguły ma on być uniwersalny i na lata, najlepiej jak by miał wszystko co tylko może być możliwe co znacznie podwyższa jego cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przyjechać w 24h to najmniejszy problem, naprawić to dopiero wyzwanie. I nie chodzi tu o umiejętności mechaników, ale o dostępność części, dlatego też np tak często kupowano w Polsce kombajny Claas, pomimo narzekań na korbanka, zapewniał on najlepsze zaopatrzenie w części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas to pieniądz ;)

Ja bym i tak w ściągani maszyn zza granicy się nie pakował.Serwis z polski to ci nie przyjedzie bo nie sprzedał tego sprzętu,a jak przyjedzie zażąda sobie za fatygę.Z Niemiec na pewno ci nie przyjedzie bo: 1-za daleko,2-ma cie już w d***e,3-nawet jak przyjedzie to doliczy sobie za zrobione km.i za części zamienne które będzie musiał i tak ściągnąć,co potrwa trochę czasu.

A jeszcze ściągnij tą maszynę,odlicz akcyzę i wiedz że niemiec i tak dobrego i nie naruszanego sprzętu nie sprzeda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

NIE NIE W 24H TO MUSI BYĆ naprawiony a przynajmniej tak było w JD i sieczkarnią krone , nie były to powarzne awarie ale przyjechali i zrobili w nocy i od rana jechali dalej .

 

Tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy kogoś STAĆ na dwa ciągniki i np: jednego ,, przyspawać" to pługa a drugiego do agregatu jesienią , czy lepiej jednego ale lepiej wyposażonego , osobiście znam tylko kilka takich gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

małe typowe awarie, to dla żadnej firmy nie stanowią problemu, gorzej gdy zepsuje się coś poważnego, wtedy okazuje się ile warte sa obietnice dilera, moze jak ktos mieszka blisko zachodniej granicy, to takie deklaracje nie są czcze, ale w centralnej Polsce, a nie daj boże wschodniej, to słowa rzucane na wiatr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja osobiście jestem za kupnem ciągnik w kraju, bo przynajmniej w razie jakichś niejasności, mam możliwość osobistej rozmowy z dilerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Są firmy które ściągają nowe maszyny rolnicze z zagranicy i w razie jakich kolwiek problemów oni się kontaktują z firmą z zagranicy gdzie kupili maszyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

U mnie jest też gość co w taki sposób sprowadza MF po za tym robi jeszcze usługi, ciągniki i kombajny często są po pokazach z Niemiec jak ktoś chce coś tańszego , ma swój warsztat w którym naprawia sprzęt , oraz transport w razie większej awarii bierze maszyny bo siebie na warsztat gdy mieszkasz daleko od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

[sprowadza tylko MF czy np Jelonki tez bo własnie szukam coś po pokazach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Co powiecie na zakup nowego traktora o mocy do 50KM i małych gabarytów, który pracował by z wozem paszowym, turem, grabarka, przetrząsarką, owijarka do bałd ogólenie chodzi o zastąpienie c-330. Myślałem nad Lamborghini R1, Deutz AgroKid coś z takich traktorków. Z tego co parzyłem to i MF i McCormick ma też identyko sprzęt w swojej ofercie. Jak sądzicie czy taki ciągnik da sobie rade przy codziennej pracy z turem i wogóle w takich sprawach organizacyjnych bo nigdy nie będzie pracował w orce itp... A no i by pracował przy ziemniakach czyli sadzenie, redlenie, opryskiwacz. I czy warto brać dwa komplety felg i wąskie żeby pasowały w redliny i szerokie z bieżnikiem łąkowym??


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0410    0

Mój wujek planuje kupić jakiś zachodni ciągnik o mocy 160km - 180km na 100 ha . W tej chwili ma zetora 16245 i się trochę nie wyrabia.Więc jaki polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@szymon0410 - czy ty nie masz co robić? Daj już spokój z tymi bajkami, a poza tym już tu byłeś pod nickiem @szymon1996 jak się nie mylę <_<

I dodatkowo to samo pytanie w chyba 5 tematach i też nowy już zamknięty :lol:

Daj sobie spokój chłopcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0410    0

@szymon0410 - czy ty nie masz co robić? Daj już spokój z tymi bajkami, a poza tym już tu byłeś pod nickiem @szymon1996 jak się nie mylę <_<

I dodatkowo to samo pytanie w chyba 5 tematach i też nowy już zamknięty :lol:

Daj sobie spokój chłopcze :)

szymon1996???nie znam nikogo takiego.W 5 tematach ponieważ chce żeby jak najszybciej ktoś mi odpisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0410    0

Faktycznie proponuje byś odrobił lekcje i szedł spać a jutro z rana do lekarza

 

A ja tobie proponuję żybyś się położył pospał ze 15 godz bo jesteś leniwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karczes    8

ja mam podobny areał i obrabiałęm do tej pory mtz 82 i 914 ale teraz zakupiłem ursusa1674 i w zupełności wystarcza nawet roboty mu brakuje;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2103    0

Witam. Mam mały dylemat, iż nie wiem który ciągnik wybrać na 90ha. Ciągnik nie będzie główny. 
- Case IH puma 130
- John Deere 6135r
- Deutz-Fahr 6130.4TTV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chyba wszystkie w porządku. kwestia gustu skrzyni i wyposażenia. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

jaki ciągnik jako główny byście polecili na 107 ha do 350 000 brutto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj