Polecane posty

napewno nie 8 tysięcy bo 6 tysięcy euro zresztą w Polsce tyle samo.I pewnie wielu z was nie wie ze w nowym roku wszystkie ciągniki seri 6030 będą mocniejsze o 5 koni;)ja juz Dawno mam prospekt na nowy rok w domu;)na pierwszej stronie jest ciągnik z pługiem:P6840 140 koni.Wedle mnie wzupełności wystarczy na 90 chociaz ja będę brał tej mocy na 70 ha.ale jeszcze niewiem czy będzie to john deere 6830premium czy fendt 714tms. ja wole fendta wniosek mam napisany dosyć bogato to szkoda zeby kasa z PROW przepadła;]Tak ceny są netto.

ja mam prospekt a zapewne jeszcze dilerzy w Polsce niemają:unsure:)


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Goły 6830P kosztuje 82tyś. E netto, AutoPowr kosztuje dokładnie 8tyś. E netto. Ceny z oficjalnego Niemieckiego cennika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekJD66    0

marcin200017 chyba cos wkrecasz nie wieze ze w takim wyposazeniu za 300 koła nawet netto a tak wogóle jezeli dodaja po 5 koni to 140 koni bedzie miał 6630 a nie 6830 6830 bedzie miał wtedy 150 km

a tak wogóle to na 70 to wystarczył by ci 6530 lub 6630 jezeli bedzie o 5 koni mocniejszy i pamietaj ze masz jeszcze 20 koni zapasowych ja mam 6630 135 koni i mam 2,3,4 klase i radzi sobie bez problemu w dodatku mam góry nie wiem jeszcze czasami czy w 6530 nie ma wyboru miedzy 4 a 6 cylindrowym to wez 6 i bedzie git bedzie miał 130 koni

 

i zgadzam sie z bobek_farmer bo goły 6830 kosztuje dzwonilem do dilera 82 tys euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w jelonku koło poznania dali mi z miejsca 80 tysięcy bo 5 tyś upustu jak byłem a to wyszedł 80 tysięcy.i ma wyjścia scv deluxe

tls

opony 600 tył przyd 480

tuz

pompa o większej wydajności

i wiele wiele. coś mi się wydaje ze albo wy kręcicie albo z was tak dilerzy ściągają.wystarczy ze powiesz ze bierzesz fendta to jadą masakrycznie w duł.

a moc 6630 wnormie (97/68EC) posiada 130 koni)chodzi mi o moce znamieniowe a nie maxymalne.a po nowym roku będzie miał 135. a 6830p ma 140 a po nowym roku 145. Jak tak jesteście nimi zainteresowani to pewnie macie katalogi w domu to wystarczy otworzyć i zobaczyć ile mają koni.A tak wgle to dlaczego mam brać słabszego??

wniosek mam napisany na fendta 714tms.to raczej wybór padnie pomiędzy tymi dwoma.u nas niema znaczenia 60 tysięcy bo kupujemy ciągnik na lata.

jedzcie do jelonka albo kagro albo hemirolu i porozmawiajcie 5 minut to dadzą wam takie ceny.

mi pisali wyjściową 85tysięcy w jelonku ale niejest tak bogaty jak w kagro(stara łubianka)

ale po paru minutach zjechali do 80 a pewnie zjechali by duzo nize.5 minut rozmowy 20 tysięcy mniej a co dopiero jagbym się targował pare dni;Da w Kagro stara łubianka wyliczyli mi 86 tysięcy

euro ale juz bogaty siedzenie najlepsze climatrak scv,kabina amortyzowana.tylko policzcie sobie ze była promocja do 16 grudnia 3.70 to weście sobie policzcie 80*3.70=296.a goły pewnie z 280 by kosztował.a w Niemczech do końca roku mają promocje 8 tysięcy Euro dlatego tyle tańsze.dajcie numery gg to skseruje wam ostatnią strunę w starym i na nowy rok katalogu to sobie porównacie moce i wgle.tylko ten nowy jest po niemiecku.I chyba dziwne zeby u nich były droższe niz u nas. A po za tym W Polsce jezdzi pare john deere od nich i deutz-fahr. zobaczcie na youtube profil Elvisdaming u niego wszystkie maszyny są od kolegi dilera.zresztą popiszcie z nim.To on jest kuzynem Damiana Dilera john deere i deutz-fahr w niemczech.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proszę Cie bardzo:

http://configurator.deere.com/servlet/com.deere.u90947.eproducts.view.servlets.ProductSelectionServlet?userAction=configureProduct〈=de&country=DE&sbu=AG&category=CAT49&model=6830%20Premium%20Allradtraktor&modelID=Model1261181474316&baseCode=&futureProduct=false

Potem przejdź dalej, bo tam są TUZ, WOM, obciążniki i inne.

Skomponuj sobie taki ciągnik jak masz, napisz dokładnie wyposażenie i cenę.

Dziwne, bo nawet Ci duuuzi liczą wydane pieniądze, Ty wyraźnie jest tak bogaty, że 50tyś. w jedna czy w drugą stronie nie ma dla Ciebie znaczenia, przecież to nie wiele. :blink:

 

My mamy cennik, a Ty póki co stos słów. Nawet wieku nie podałeś... Także skąd możemy wiedzieć, że nie masz 15 lat. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zwykły 6630 ma wg. ECE-R24 126 KM i 134KM maksymalnej.

Premium ma 145KM z IPM. Jednak IPM dostępne jest przy pracy z WOM i transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nawet nie wiesz ile koni ma Twój ciągnik. :unsure: Polecam dokładnie sprawdzić, a nie wierzyć na słowo dilera.

 

Masz Premium czy zwykłego? Jak długo masz ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jak na twoje 90 ha to 120-140km i będzie ok, 6930 to dla ciebie będzie na dużo 160km po co do 4 obrotowej to 120 to już starczy , do amazonki również nawet na 2 i 3 kl ziemi wiem bo w mojej okolicy taka jest , i najwięcej jest pługów Kverneland i voolgen - noote które ci mogę polecić a najlepiej Kverneland z parkomatem jak masz małe kawałki daleko do domu w szczególności go docenisz , i no i unii na które każdy narzeka. a z ciągników JD 6730 NH T6060 jak coś coś tańszego to deutz, mf

Z mocą nie przesadzał bym dlatego żeby ciągnik był oszczędniejszy , a przez to bardziej praktyczny i uniwersalny nawet do lżejszych prac.

yarecki12 masz racje niektóre ciągniki mogą wyglądać jak igiełki a mieć straszne przebiegi , w szczególności taki z firmy usługowej. Jeździłem casem 7250 12lat i jedyne 25000mth :unsure: a ciągnik z zewnątrz igła ale jak wsiadłam to był już jasne że ciągnik na żyletki się nadaje

 

 

 

duzy ciągnik z zapasem mocy mniej zpali i napewno dłużej pochodzi niż ten mniejszy męczony na maksa a zapas mocy przyda się ciężkich warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież nie chodzi o to, aby kupić duży ciągnik i jeździć nim na 1600 obrotów, płacić za dodatkowe KM, z których i tak się nie korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak 50 tysięcy róznicy niejest duzo. żwrot na prow i masz 25 tysięcy róznicy jak dla mnie to nieduza róznica jak ciągnik ma byś na lata. czeba jeszcze wiedzieć jaki ma się obrut w gospodarstwie i kogo na co stać. W naszych okolicach jest pełno fendtów. Niewiezysz to przyjedź woj wielkopolskie powiat czarnkowsko-tczianecki. w okolicy do 10 kilometrów jest ok 10 fendtów niewiem czy nie więcej.

są gospodarstwa które mają 120ha i mają po 2 fendty z serri 700 to chyba mnie stać na jednego i na wzrot na pół. przed zniwami Kupiłem nową prase Krone roundt pack za 90 tysięcy gotówka;PP


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bobek_Farmer

pomyśl trochę. z tego co widzę to ty jedziesz do dilera on mówi 300 tysięcy a ty do niego oki niema sprawy dlaczego ten ciągnik taki tani. pomyśl ze w konfiguratorze zawsze są dużo wyższe ceny.

Konfigurator zawsze przedstawia możliwie jak najwyższa cenę.oblicz cene fendta 714tms a zadzwoń do Korbanka to zobaczysz ze Korbanek na wstępie powie ci dużo niższa cenę.Wydaje mi się ze nigdy nie miałeś doczynienia z dilerami...


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekJD66    0

no własnie ile bo wygladasz po charakterze pisania na zerówke k*****

Edytowano przez andrzej2110
wulgaryzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra już się nie wypowiadam... Każdy ciśnie a ilu z was Tak naprawdę dzwoniło do jakiegoś niemieckiego dilera??Jak ktoś się spyta na priv albo na gg to odpowiem. a na forum nie pisze bo przeszło połowa to przedszkolaki którzy nic w zyciu nie załatwiali tylko patrzyli jak Tatuś przyznaje dilerowi racje...


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja dzwoniłem biggrin.gif -ale parę lat temu i faktycznie z niemieckim dealerem szło się dogadać o wiele lepiej niż z polskim (i nie chodzi tu o znajomość języków biggrin.gif )-niestety mam trochę kilometrów do granicy sad.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

No a jak już dogadam się z dilerem z Niemiec to jak to jest z serwisem bo jak mam płacić za przyjazd serwisantów kilkaset kilometrów to chyba lepiej kupić w Polsce trochę drożej. Jednak każdy szuka dilera jak najbliżej miejsca zamieszkania bo prawda jest taka, że w obecnych czasach dilerzy zarabiają nie na sprzedaży maszyn tylko na ich serwisowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za dojazd nie biorą bo wtedy jak jest u Ciebie np. usterka to ustawiają sobie odrazu przy tym serwis inny ciągnik.tylko biorą za wykonaną robotę i za filtry i części.i masz pogwarancyjnie na części zamienne 15%zniżki.W Polsce mają sprzedanych parę ciągników;) Zazwyczaj jeżdżą swoim serwisem jak w Polsce nie umią zrobić john deere to wtedy John deere wysyła ich servis do Polski.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

To by było nawet fajne tylko co jak w żniwa padnie Ci kombajn? Wtedy jadą tylko do ciebie, zanim przyjadą mija kupę czasu, a potem jak już zdjagnozują usterkę to co z częściami ;) wracają po nie do Niemiec, czy ktoś je przywozi, jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiadomo, że cenniki zawyżają, ale jeżeli z tym serwisem jest tak różowo, to po co są u nas dilerzy JD. Według takiego założenia kupuje maszynę z Niemiec, więc same zyski: taniej płacę, serwis nie bierze za dojazd i ma większe doświadczenie oraz profesjonalizm. Fajnie, ale to tylko się sprawdzi w zachodniej Polsce.

 

Co do negocjowania, to akurat gosp jest na ojca i mogę Cię zapewnić, że jeżeli o targowanie chodzi, to naiwny nie jest. Miałem do czynienia z dilerami, bo często z ojcem jeździłem i też miałem prawo głosu. Znajomy ojca miał chęć kupić kombajn NH z Belgii nowy, wszystko fajnie cena atrakcyjna, jednak problem był z gwarancją, bo nie uzględniali jej, jeżeli ciągnik szedł za granice.

 

Jeżeli tak ukrywasz ten wiek, to coś musi być nie tak. Zresztą przez neta to i tak tego nie da się zweryfikować. Już wielu kozaków było na tym forum i na dłuższą metę nie ugrali za wiele.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

duzy ciągnik z zapasem mocy mniej zpali i napewno dłużej pochodzi niż ten mniejszy męczony na maksa a zapas mocy przyda się ciężkich warunkach

 

No nie wiem czy lepiej mieć jd z silnikiem 6 mniejszego czy tego najbardziej pod żyłowanego co ma dzięki turbinie i komputerowi więcej mocy , na pewno nie będziesz miał lepszego uciągu , a o to w polu chodzi, udźwig i wydajność oleju i tak ta sama , w transporcie i tak masz moc dodatkową.

 

NO i z własnego doświadczenia , nawiązując do tego case co piałem ciągnik z ogromnym przebiegiem , tylko orki talerzówka , i agregaty uprawowe , non stop mieszane na maksa , traktorzyści starzy mówili że kiedyś mieli płacone od ha , to cię działo i od lipca do listopada po 24h przez 6 dni t tygodniu, i ma nie wytrzymać ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to przyznaje wam racje ze pewnie to będzie troszkę trwało.Ale w Polsce tez odrazu ci nie zrobią kombajnu w żniwa chyba ze będzie im idealnie pasować.dilerzy są na całym świecie to chyba nic dziwnego ze są w Polsce.Nie wiem czy pamiętacie ale niedawno był taki myk ze Ludzie z niemiec kupywali niemieckie samochody w Polsce b były tańsze. tak samo jest z ciągnikami. Ludzie zawsze ciągli nowe samochody .Ciągniki czy maszyny i zawsze będą ciągnąć chyba ze będzie jakiś zakaz.tak samo gdzieś na AF czytałem ze koleś śćiągneł fendty i inne maszyny nowe prosto z niemiec. szkoda ze ja niemam takich kontaktów:(

Ja się nie cwaniacze tylko napisałem co i jak a Wy później pisaliście czemu tak a nie tak i rózne głu... pisania. Ja pisze bo akurat nie mam innego zajęcia a po co miałbym wciskać kity.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

z tego co wiem to np; firmy usługowe w mojej okolicy to mają takie umowy że serwis musi na gwarancji przyjechać w 24h wiadomo to kosztuje ale jak maszyna stoi to się tylko traci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj