Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 90 ha

197 odpowiedzi na ten temat

#61 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe ;)

Napisany 15 październik 2009 - 20:53

Ciągnik na 90 ha A co powiecie o McCORMICK XTX 165? Moim zdaniem jest to maszyna godna uwagi a bardzo mało popularna. Cena jej to jakieś 300tyś a dysponuje mocą z tego co pamiętam 155km. McCORMICK jest również zaawansowan pod względem technologicznym i nie odsaje od case pumy która kosztuje 350tyś albo JD który ma 150km na pewno kosztuje ponad 300tyś
..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 90 ha Dzisiaj, 19:17
  •  

#62 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 16 październik 2009 - 22:11

Ciągnik na 90 ha Ciągnik ma śmigać z pługiem Unia 5 skibowym obrotowym i agregatem uprawowo siewnym accord. Pozostały mój sprzęt który zostanie to MTZ 82 ale on jest przystosowany do mniejszych prac polowych i c-4011 ale on się nie liczy ;p a do hodowli nie mam ciągnika bo nie mam hodowli :). Tur jest mi potrzebny do Same bo jak przyjdzie nawozy ładować do lejka to nie będzie czym albo zborze z wiaty na tira ładować. Ja myślałem nad Same Iron 160km Cena nieco ponad 260tyś zł Co o nim sądzicie???? :)

#63 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 16 październik 2009 - 22:17

Ciągnik na 90 ha A co myślicie o ciągnikach Landini? Mój kolega chce takiego kupic (serwis blisko) 160KM (chyba) do pługa 5 ciąganej , siewnika 4m aktywnego accorda, i grubera lemkena 11łap 4m co sądzicie o takim Landini (ma jeszcze U934, c385, c360, c330 MF 3090) sprzeda c385
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#64 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 17 październik 2009 - 08:51

Ciągnik na 90 ha Kup jakiegoś MFa około 160 KM. Bo do 5 obracalnej Unii to Deutz za krótki i go dębuje i potrzebny TUZ. A MF bedzie chodził spokojnie

#65 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 17 październik 2009 - 09:06

Ciągnik na 90 ha te 160km do 5 może być czasami mało :) ale jeszcze zależy jakie masz ziemie :)
Ja bym proponował jakiegoś używanego JD 7430 lub może jakiś 6930
Ten nieco ponad przekracza 300 tys ale ma już Tura i myślę ze jest warty uwagi JOHN DEERE 6930 Premium 2008 50km/h+ JD751(Brutto) (774072177) - Aukcje internetowe Allegro :)

#66 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 17 październik 2009 - 13:14

Ciągnik na 90 ha Kolego ale nie kupuje się ciągnika z turem... Wiadomo, że w ciągnikach z turem szybko siada przedni most i w ogóle dostaje więcej po d*pie.. Pozdrawiam.

#67 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 17 październik 2009 - 14:53

Ciągnik na 90 ha Jak to nie kupuje sie ciagnika z turem? Co za okreslenie ze dostaje po d*pie? Skoro nowe ciagniki wypuszcza fabryka z ladowaczami to sa do tego przystosowane, po to m.in niektore modele posiadaja rame. Przeciez ciagniki w instrukcji maja napisane ile wytrzymuje przednia os wiec w czym problem.

Oczywiscie istnieja modele ciagnikow do ktorych nawet ja nie zalozylbym ladowacza bo maja przedni most ktory moze co najwyzej dzwigac przod ciagnika bez obciazenia :)

#68 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 17 październik 2009 - 14:57

Ciągnik na 90 ha Jak się nie kupuje ciągnika z turem ???? <lol> po to są tury żeby się je kupowało do ciągników nie sądzisz???

#69 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 17 październik 2009 - 16:41

Ciągnik na 90 ha Po pierwsze : Nie mówię o nowych ciągnikach...
Po drugie : Nie sądzę!!!! Tylko wiem!

Czy tylko mosty siadają podczas eksploatacji ciągnika z turem?? Więc się zastanów! Sprzęgło też siada w mniejszym lub większym stopniu.
I wiele innych podzespołów..

Jeśli miałbyś do wyboru John deera np z 95r bez tura
I john deera z 95r który od początku pracował z turem

No to którego byś wybrał ??
Bo ja tego z turem nie wziąłbym nawet jak by był tańszy od tego bez tura...

#70 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 październik 2009 - 16:54

Ciągnik na 90 ha a jeśli ktoś potrzebuje ciągnik z turem, to też ma go nie kupować? Dzięki temu może zaoszczędzić sporo kasy, bo ciągnik z turem będzie tańszy, zamiast kupować ładowacz oddzielnie zyskamy kasę na remont sprzęgła i przedniego mostu.
Ciągnik pracujący na zachodzie z turem ma mniej zużyty silnik i skrzynię biegów, bo tam pracuje tylko jako pomocniczy.
A co jeszcze zużywa się w ciągniku z ładowaczem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 17 październik 2009 - 17:39

Ciągnik na 90 ha Chyba sobie kpisz!!! Nie widziałem takich cudów żeby ciągnik z turem był tańszy od takiego samego ciągnika bez tura...

#72 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 17 październik 2009 - 18:06

Ciągnik na 90 ha @b0gdanowi chodziło że ciągnik z turem jest tanszy od ciagnika bez tura i oddzielnego ładowacza :)

#73 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 17 październik 2009 - 18:31

Ciągnik na 90 ha

a jeśli ktoś potrzebuje ciągnik z turem, to też ma go nie kupować? Dzięki temu może zaoszczędzić sporo kasy, bo ciągnik z turem będzie tańszy, zamiast kupować ładowacz oddzielnie zyskamy kasę na remont sprzęgła i przedniego mostu.Ciągnik pracujący na zachodzie z turem ma mniej zużyty silnik i skrzynię biegów, bo tam pracuje tylko jako pomocniczy.A co jeszcze zużywa się w ciągniku z ładowaczem?

Nie tylko na zachodzie ciągnik z turem będzie mniej zużyty. Np u mnie w większym gospodarstwie ciągnik z turem ursus 1204 ma ładowacz od prawie 10 lat, od tamtego czasu pola nie widział, czasem przyczepy pociągnie, głównie duże puste albo małe pełne 4-7 ton. Tylko przy turze pracuje ale lekkie prace - palety, worki - nie ma prac ziemnych albo wypychania obornika itp. Sprzęgło nie było w nim robione przez ten czas ani skrzynia, nic przy silniku. Myślę że ktoś jakby go od nas odkupił to byłby zadowolony z niego, w ciągniku jest nominalny wał korbowy 1977 rok. Kiedyś ten ciągnik się napracował a teraz odpoczywa. A kupić 12tkę która była głównym ciągnikiem to na pewno będzie w gorszym stanie.

#74 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 17 październik 2009 - 18:37

Ciągnik na 90 ha @yarecki12 masz 100% rację. :)

#75 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 październik 2009 - 18:50

Ciągnik na 90 ha

@b0gdanowi chodziło że ciągnik z turem jest tanszy od ciagnika bez tura i oddzielnego ładowacza :)

właśnie o to mi chodziło, ale Tobie Trafik to nie wiem o co biega, raz strasznie krytykujesz ciagniki z ładowaczem, teraz znów przyznajesz rację koledze yarecki12...

#76 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 17 październik 2009 - 19:07

Ciągnik na 90 ha Bo On postawił sprawę jasno i na temat...

#77 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 17 październik 2009 - 19:15

Ciągnik na 90 ha Dla porównania mam jeszcze ursusa 1212. Obecnie pracuje głównie w transporcie więc nie ma tak ciężko, i jako taki ciągnik podwórkowy tu podjechać, tam coś zawieźć. Kiedyś chodził z kombajnem do ziemniaków, formownicą do ziemniaków bierną i aktywną, pompe do podlewania napędzał to dostawał po tyłku trochę. Silnik robiony dwa razy, podnośnik, skrzynia, to tamto, o wiele więcej napraw niż w 1204 z turem. Ale dzisiaj ten ciągnik ma zrobiony silnik w fachowej firmie, dużo silniejszy jest od 1204, z takim samym ładunkiem o wiele prędzej się rozpędzam i to na szybkiej skrzyni, skrzynia zrobiona wszystko nowe w środku, oś przednia nowa, zwolnice zrobione i mam nadzieję że teraz ten ciągnik pochodzi parę ładnych lat bo już w polu nie robi, czasem z jakimś agregatem uprawowym porobi albo włóką czy bronami ale to 2 tygodnie w roku, nie to co kiedyś.

#78 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 październik 2009 - 19:23

Ciągnik na 90 ha

Bo On postawił sprawę jasno i na temat...

No popatrz i cały Twój dotychczasowy pogląd na temat niższości ciągników z ładowaczem legł w gruzach :)
Ps: A ja w swoim poście napisałem inaczej niż kolega yarecki12?

#79 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 17 październik 2009 - 19:28

Ciągnik na 90 ha No napisałeś tak ogólnie a ja podałem konkretny przypadek (swój a nie sąsiadów czy kolegów wujka brata sąsiada) dwóch prawie takich samych ciągników z turem i bez i jak widać ten z turem lepiej by było odkupić ode mnie na przykład niż tego bez.
Ale nie w każdym gospodarstwie tak jest, często w mniejszych gospodarstwach hodowlanych ciągnik z turem o mocy 70-110 koni jest głównym i robi wszystko prawie od orki uprawy siewu po prasowanie transport i prace z turem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 17 październik 2009 - 21:55

Ciągnik na 90 ha Koledzy mi chodzi o nowy lub max 2 letni ciągnik z turem a nie jakieś starsze. I nie gadajcie mi tu głupot że traktory z turem szybciej się psują bo to nie prawda